Eşim mi cimri ben mi fazla takıyorum lütfen akıl verin hanımlar

ayselseyle

Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2024
101
72
28
henüz Çalışma gibi bir durumum yok 2 yaşında birde evladımız var ona bakıyorum . Eşim az kazanıyor ve üstüme başıma hiçbir şey almıyor ben altınlarımı bozup bozup kendime eve bişiler alıyorum. Eşimin sadece parası mutfak masrafına ve kiraya gidiyor . Mutfakta da aldığım herşey ertesi güne bitiyor . Peynir alıyorum o bir kalıbı yiyip bitiriyor krem peynir alıyorum o bit kutuyu ekmeğe sürüp bitiyor ertesi gün kahvaltıya hiçbir şey kalmıyor . Güzelce konuştum bir paket krem peynir yenmez 40 yılda bir canın çeker hepsini yersin ama sürekli olmaz ertesi güne birşey kalmaz diyorum lokmamı sayıyorsun demeye başladı . Hiçbir şey yemiyor . Patates kızarttım 3 kilo patates bir oturuşta hepsini yedi beni beklemeden hemde .evi geçindiremştorum çünkü ne alsam ertesi güne kalmadan bitiyor üstüne birde sen napıyosun ki ben para kazanıyorum benim işim var sen sadece yiyorsun demeye başladı zoruma gidiyor çok severek aşık olarak evlenmiştik
Ama o kadar cimri ki hiçbir yere çıkmıyoruz dışarda hiç para harcamıyoruz üstüme başıma hiçbişi almıyorum kendi altınlarımı bozup kendime ona kıyafet alıyorum biraz büyüsün bende çalışıcam toplarız diyorum tüm param gitti benim eve ve gidecekte diyor evet yemek yiyoruz gidecek tabi ki diyorum zoruna gidiyor . Herşeyi yiyen de o ama . Çocuk doğurdum bi hediye bile almadın bana dedim niye alim ki nolmuş doğurduysan bende baktım diyor bunun bile önemi yok onun gözünde . Namazımızdayız zikrimizdeyiz Allah korkusunda var erkek karısına para harcar sen sadece eve harcıyorsun birde sen sadece yiyorsun benim ihtiyaçlarım yok mu dedim para mı var dedi kestirdi attı.
En son bugün ben altın bozup tatil için harcarız dedim tatile gitmeden daha yarısı market alışverişine gitti dedim ki market için bozmadım ben bu altını maaş gelince ver olur mu tatilde harcicak bunu çocukla dedim sende geçen ay 3.000 bilet parasını vermedin ama dedi . Benim gelirim yok altın bozuyorum senin gelecek ama bu ay dedim zoruma gitti midem bulanıyor .
Kuaföre gitmiyorum saçlarımı bile kendim kesiyorum 27 yaşındayım ve hiç problem etmiyorum ama bu kadar aç gözlü cimri olması artık bana senin neyin vakti sen anca paramı yedin demesi midemi bulandırıyor onun dışında eve yardım eder çocuğa bakar evi toplar ama işte bu çok rahatsız ediyor ne yapmalıyım sevgili hanımlar ?

Ben mi çok takıyorum ?

Aç gozlü olmasından tıksındım

Kocan tahminen ne kadar maaş alıyordur?

Ve kaç kilo? O koca paket peyniri nasıl yiyor, kaç ekmekle yiyor? Bir kan testi yaptırın, şekeri kaç onun öyle.

Hayatım daha iki yetiskin karnınızı doyuramiyorsunuz, birbirinizin lokmasını sayar hale gelmissiniz, çocuğun halini sormuyorum bile zaten, ne tatili , ne üstü başı allasen? Çocuk daha ne kadar büyüyecek, gir bı ise çalış yoksa onu da gidasizliktan telef edeceksiniz...

Son düzenleme:
Kocan tahminen ne kadar maaş alıyordur?

Ve kaç kilo? O koca paket peyniri nasıl yiyor, kaç ekmekle yiyor? Bir kan testi yaptırın, şekeri kaç onun öyle.
Ekmeksiz yiyor şeker hastası fakat gözü doymuyor iki dilim ekmekle ye de mideni tutsun diyorum peynir istiyorum sadece ekmekle değil diyo ve küsüp yemiyor . Hollanda da yaşıyoruz 2.5 euro alıyor kira falan hepsi çıkınca 600 kalıyor elimize aylık sadece markete gidiyor o da çünkü sadece yiyor

Neden altınlarını harcayıp eve masraf ediyorsun hatalı davranmışsın aç mı kalacaksınız beraber kalın adam bu nasıl olsa bir şekilde birşey yapıp bulup buluşturup alıyor diye alışmış bide bu kadar yoklukta sorunlar arasında tatil için altın bozdurma da manasız geldi
Altınlar bitince ne olacak
Adam alışmış hazıra ya sonra ne olacak
Bence hiç altın bozdurmayacaktiniz bu adamda aile olma ev geçindirme vs gibi dertler yok

Hayır aslında para yetiyor çocuk içinde para geliyor ama karnını doyuramıyoruz ki bütün bilirim herşey karnına gidiyor sürekli bekarkende böyleydi

Afedersiniz ama eşiniz fil mi? Onlar nasıl porsiyon öyle?
İkincisi bana böyle davranan adama değil altın bozmak kuruş bile vermem. Bencil herif

Evlendiğinizden bu yana hep mi böyleydi ya da belki Altınlarınıza güveniyordur
Birikimimiz vardı rahatttı ondan sonra haftalık bir bütçe çıkardım ama ev yemekleri yetmiyor sürekli abur cubur alıyor dışardan sipariş veriyor doymuyor

Var var yiyen
Bende gordum oyle gorgüsüzü
Ay sacmalamayin kizlar rica ederim ilk kez bı kocayı savunmak zorunda kalicam sinirim bozuldu ama yetişkin erkek yer bu kadar, hem de rahat rahat, hele ki kas gücüne bağlı iş yapıyorsa fazlasını bile yer... Belli ki eve alınan gıda tedariginde var bı eksiklik...Benim tanıdığım erkekler mi obur, sizinkiler mi vitaminsiz bilemedim

Ben de böyle hayvan gibi yiyen, çöp öğütücüsü gibi yiyen kadın/erkek gördüm ama her gün evde çocuk varken bu kadar yemeği nasıl yiyor. Evde çocuğa kalsın demez mi insan.
Birgün teyzem bı adamla evlendı
Yemege geldıler
Tüm tavuk önden pişti
Masaya koyduk döndük dıgerlerinigetırcez.
Dondüğümüzde tavuktan geriye kemikler vardı
Balayında da sabaha kadar yemıs ıcmıs uyumus teyzemle alakası olmamıs.
Ustune bırde bu olay olunca teyze şakk boşandı
Adam hakimdi bide
Görgü fılan oyle aldanmıstık

Aç gözlü değil mi yoksa bana mı öyle geliyor ama herşeyi bitiriyor . 10 yumurta koruyorum hala gözü bir kalıp beyaz peynirde öyle ekmeksiz yiyip kalkıyor .
Neden 10 yumurta kiriyirsunuz ben 3 kişi isek 3 yumurta ayrı tabaklara peynir salatalık domates zeytin biber koyuyorum az az değil tabi ama bir kalıbı kimse tek seferde yemiyor evimizde
Bir kolide 3 günde biter buna can da parada dayanmaz ki
Müge anlı ya bir çift çıkmıştı markete gidemiyoruz evde yemek pismiyor zor durumdayiz diye meğerse her gün 5 doner sipariş ediyorlarmış tek bir akşamda sabah ve öğlende dışarıdan abur cubur alıyorlarmış
Müge anlı e 5 döner e bir domates salatalık ekmek sebze alsanız ya demişti 300 400 TL gibi meblağ 5 döner ayda baya bir tutuyor yani
O misal 10 yumurta ne demek yani bide altın bozdurup almak
Eşiniz cimri mi aç gözlü mü bilmem ama sizin düşünce mekanizmaniz yanlış işliyor bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…