Eşim mi cimri ben mi fazla takıyorum lütfen akıl verin hanımlar

Orası öyle ama protein yine ekmekten, pişiden ,gofretten , cipsten kat kat iyidir be access
Kuzum adamı sonuna kadar dinle hayvansal protein ve yumurta tüketimi şeker hastası olmayanı bile hasta etmiş, şeker hastası olanlar da ölmüş zaten zeytinyağ ve lif ağırlıklı beslenmezse bu adam zaten çikolata gofret yemese de ölecek

Şu cümleye yazacak o kadar çok şey var ki. Lütfen artık alet etmeyin bu konuyu. Neyin nasıl yapıldığı gayet ortada işte bak!

Ayrıca altın bozdurmak nedir ya? Bir de kıtlıktan çıkmış gibi her şeyi silip süpürüyor açgözlü! Galiba ilk defa bir konuya bu kadar öfkelendim hayret gerçekten. Bak kardeşim çok uzak değil, o altınlar senin hayatını kurtaracak. Bırak bozdurmayı, dokunma bile. O kadar diyeyim.
Namaz dediğim bana göre bir Müslüman bu kadar aç gözlü olmaz bu kadar ölene kadar midesini doldurmaz peygamber efendimiz taş bağlarmış sünnettir der onu kast ettim aslında

Ay Hollanda da yaşayan adama da ekmekle doyur karnını demeyin bari...Hadi burda protein ateş pahası , millet üçüncü sınıf ekmekle makarnaya şükür eder hale geldi ama Hollanda da protein sudan ucuz..Bence cimri olan sizsiniz çünkü çalismaya hiç niyetiniz yok ve buna rağmen adamın boğazından kısıp tatile gitme derdindesiniz...
Ben 2 yaşında o doymuyor diye çocuğumu bırakıp Çalışma istemiyorum zor aldım kucağıma 4 yaşını bekliyorum yetiyordu birikimde yapıyordum çocuk olunca biraz kısacağına daha da çoştu

Yine yüz kişi toplandık 1 pirayeyi ikna etmeye çalışıyoruz 😂 senin çocuk sporcu diye, hiçbir şeyinden eksik etmeyeceksin diye herkese aynı müsamahayi gösteremezsin bence. Adam iğrenç yani midem bulandı. Bu kadın o adamın annesi değil, adam kendi sağlığının farkında ve sunulan hiçbir şeye karşılık ne ilaç almış ne tavrı değişmiş. Çocuğun hakkını, kadının hakkını önünden alıp yemiş. Annesinin yanlış çocuk yetiştirmesi yüzünden böyle olmuş işte, kardeşi de böyleymiş. Hastalık bu, şekerden bahsetmiyorum bu kıtlık psikolojisi bile demek istemiyorum bu terbiyesizlik bu arsızlık. Alt tarafı evden çalışan adam için bu kadar dram yapmaya gerek yok bence zıkkım yesin yani. Asabım bozuldu ya biz de eşimle spor da yaparız ama günde 1 ya da 2 öğün yeriz, kimsenin de önünden yemek almayız😂 oldum olası çok yiyen insan sevmem midem bulanır, iyice sinir oldum okurken eklenen detaylara 😂

Kuzum adamı sonuna kadar dinle hayvansal protein ve yumurta tüketimi şeker hastası olmayanı bile hasta etmiş, şeker hastası olanlar da ölmüş zaten zeytinyağ ve lif ağırlıklı beslenmezse bu adam zaten çikolata gofret yemese de ölecek
Tatlım bu hayvansal protein miktarı ve etkileri konusu çok tartışmalı... Zaten biz Türkiye'de yaşadığımız için fiyatlardan ötürü aşırı hayvansal protein tuketmeyle ilgili tehlikelerden muafız artık 😅 O yüzden biz şimdi makale video atışmaya başlarsak ne burdaki üyelere ne konu sahibine bı faydamız olmayacak ...Konu sahibinin planını anlayalım sonra şeyapiriz biz senle😅

Tatlım bu hayvansal protein miktarı ve etkileri konusu çok tartışmalı... Zaten biz Türkiye'de yaşadığımız için fiyatlardan ötürü aşırı hayvansal protein tuketmeyle ilgili tehlikelerden muafız artık 😅 O yüzden biz şimdi makale video atışmaya başlarsak ne burdaki üyelere ne konu sahibine bı faydamız olmayacak ...Konu sahibinin planını anlayalım sonra şeyapiriz biz senle😅
Bebeğim orda 10 yıl boyunca 300bine yakın denek gruplarına yapılan çalışmalar var, bi kaç tane üstelik. Ama tamam yesin yani napayım :KK53:

Tüm yorumları okudum. Israrla kadını adamın annesi konumuna sokmussun. Bebeğinin yiyeceğini yiyen adamı bu kadar savunma motivasyonunu hiç anlamadım.
Belki bir yakınımda benzer bir süreci yaşadığım için tüm detayları olasılıkları ve riskleri biliyor ve konu sahibinin durumunu da analiz edip doğru yönlendirmeye çalisiyorumdur kerkenes...Ayrıca adamın ofis işi yaptığını ve diğer önemli bir kaç ayrıntıyı konu sahibi lütfedip az önce söyledi...Benim bir saat öncesine kadar nerdeyse 2 gündür bütün hesaplamalarım ve yorumlarım tip2 diyabet ve kas gücü gerektiren bir meslek yaptığı dogrultusundaydi doğal olarak....Bak bakalım konu sahibi mesleği ve ayrıntıları ne zaman yazmış, en son ne zaman girmiş, sonra neler olmuş....

Son düzenleme:
Yine yüz kişi toplandık 1 pirayeyi ikna etmeye çalışıyoruz 😂 senin çocuk sporcu diye, hiçbir şeyinden eksik etmeyeceksin diye herkese aynı müsamahayi gösteremezsin bence. Adam iğrenç yani midem bulandı. Bu kadın o adamın annesi değil, adam kendi sağlığının farkında ve sunulan hiçbir şeye karşılık ne ilaç almış ne tavrı değişmiş. Çocuğun hakkını, kadının hakkını önünden alıp yemiş. Annesinin yanlış çocuk yetiştirmesi yüzünden böyle olmuş işte, kardeşi de böyleymiş. Hastalık bu, şekerden bahsetmiyorum bu kıtlık psikolojisi bile demek istemiyorum bu terbiyesizlik bu arsızlık. Alt tarafı evden çalışan adam için bu kadar dram yapmaya gerek yok bence zıkkım yesin yani. Asabım bozuldu ya biz de eşimle spor da yaparız ama günde 1 ya da 2 öğün yeriz, kimsenin de önünden yemek almayız😂 oldum olası çok yiyen insan sevmem midem bulanır, iyice sinir oldum okurken eklenen detaylara 😂
Valla şeker hastası olup yarınlar yokmuş gibi yiyen adamı ben de durdurmam. Bir iki uyarırım ama sonra geri çekilirim.
Oradan bakınca hemşire gibi mi görünüyorum? Ne yiyeceğini bilsin bir zahmet yetişkin bir adam.
Bilmiyorsa da sonuçlarına katlanır.
Benim babam da şeker hastası, ilaç kullanıyor. 10 yumurta yediğini görmedim hiç. Arada bir çocuk gibi triplere girip çikolata yemek istiyor. Onda da bir kere uyarıyorum, bak baba fazla kaçırırsan şekerin fırlar diye. Dinlerse dinliyor, dinlemezse karışmıyorum. Yine böyle yaptığı bir zaman doktoru gidişatın kötü deyip uyarmıştı. Doktora gitmeden önce oturup baklava yemiş, doktor deyince ciddiyeti anladı. Azalttı tatlı yeme işini.
Elinden alacak halim yok, ben sadece kızıyım. Gardiyan değilim.

henüz Çalışma gibi bir durumum yok 2 yaşında birde evladımız var ona bakıyorum . Eşim az kazanıyor ve üstüme başıma hiçbir şey almıyor ben altınlarımı bozup bozup kendime eve bişiler alıyorum. Eşimin sadece parası mutfak masrafına ve kiraya gidiyor . Mutfakta da aldığım herşey ertesi güne bitiyor . Peynir alıyorum o bir kalıbı yiyip bitiriyor krem peynir alıyorum o bit kutuyu ekmeğe sürüp bitiyor ertesi gün kahvaltıya hiçbir şey kalmıyor . Güzelce konuştum bir paket krem peynir yenmez 40 yılda bir canın çeker hepsini yersin ama sürekli olmaz ertesi güne birşey kalmaz diyorum lokmamı sayıyorsun demeye başladı . Hiçbir şey yemiyor . Patates kızarttım 3 kilo patates bir oturuşta hepsini yedi beni beklemeden hemde .evi geçindiremştorum çünkü ne alsam ertesi güne kalmadan bitiyor üstüne birde sen napıyosun ki ben para kazanıyorum benim işim var sen sadece yiyorsun demeye başladı zoruma gidiyor çok severek aşık olarak evlenmiştik
Ama o kadar cimri ki hiçbir yere çıkmıyoruz dışarda hiç para harcamıyoruz üstüme başıma hiçbişi almıyorum kendi altınlarımı bozup kendime ona kıyafet alıyorum biraz büyüsün bende çalışıcam toplarız diyorum tüm param gitti benim eve ve gidecekte diyor evet yemek yiyoruz gidecek tabi ki diyorum zoruna gidiyor . Herşeyi yiyen de o ama . Çocuk doğurdum bi hediye bile almadın bana dedim niye alim ki nolmuş doğurduysan bende baktım diyor bunun bile önemi yok onun gözünde . Namazımızdayız zikrimizdeyiz Allah korkusunda var erkek karısına para harcar sen sadece eve harcıyorsun birde sen sadece yiyorsun benim ihtiyaçlarım yok mu dedim para mı var dedi kestirdi attı.
En son bugün ben altın bozup tatil için harcarız dedim tatile gitmeden daha yarısı market alışverişine gitti dedim ki market için bozmadım ben bu altını maaş gelince ver olur mu tatilde harcicak bunu çocukla dedim sende geçen ay 3.000 bilet parasını vermedin ama dedi . Benim gelirim yok altın bozuyorum senin gelecek ama bu ay dedim zoruma gitti midem bulanıyor .
Kuaföre gitmiyorum saçlarımı bile kendim kesiyorum 27 yaşındayım ve hiç problem etmiyorum ama bu kadar aç gözlü cimri olması artık bana senin neyin vakti sen anca paramı yedin demesi midemi bulandırıyor onun dışında eve yardım eder çocuğa bakar evi toplar ama işte bu çok rahatsız ediyor ne yapmalıyım sevgili hanımlar ?

Ben mi çok takıyorum ?
Eşinin yemek görgüsü hiçbir şeyi yok onu geçiyorum da adam geçindiremiyor olabilir evi o konuda hak verdim siz çocuklar büyürse çalışırım diyeceğinize tek maaşlı eve iki çocuk yapmak yerine çalışsaydınız keşke altın bozup tatile harcamak vs sizin asla ekonomiden haberiniz olmadığını net gösteriyor yeme içme ayılığı dışında kocan haklı

Eşinin yemek görgüsü hiçbir şeyi yok onu geçiyorum da adam geçindiremiyor olabilir evi o konuda hak verdim siz çocuklar büyürse çalışırım diyeceğinize tek maaşlı eve iki çocuk yapmak yerine çalışsaydınız keşke altın bozup tatile harcamak vs sizin asla ekonomiden haberiniz olmadığını net gösteriyor yeme içme ayılığı dışında kocan haklı
Tek çocuk yaptım ve önceden birikim yapabildiğim için bir müddet birikim yapmayız çocuğumuza gider diye düşündüm o birikimi geç iyice artırdı herşeyi

Belki bir yakınımda benzer bir süreci yaşadığım için tüm detayları olasılıkları ve riskleri biliyor ve konu sahibinin durumunu da analiz edip doğru yönlendirmeye çalisiyorumdur kerkenes...Ayrıca adamın ofis işi yaptığını ve diğer önemli bir kaç ayrıntıyı konu sahibi lütfedip az önce söyledi...Benim bir saat öncesine kadar nerdeyse 2 gündür bütün hesaplamalarım ve yorumlarım tip2 diyabet ve kas gücü gerektiren bir meslek yaptığı dogrultusundaydi doğal olarak....Bak bakalım konu sahibi mesleği ve ayrıntıları ne zaman yazmış, en son ne zaman girmiş, sonra neler olmuş....
Niye direkt sporcu düşündünüz sporcu olsaydı söylerdim zaten baştan

Üzülerek yazıyorum ama ben de söylenenleri hiç dikkate almayan, cahil, kendi kafasının dikine giden birçok insanla karşılaştım. Çok değişik bir psikoloji. Allah yardımcınız olsun. Eşiniz yetiştirilme tarzının da etkisiyle davranışında bir gariplik görmüyor, sizi suçlu duruma düşürüyor. Peki bu insanla nasıl başa çıkılır?
1. Kendi haline bırakın ne hali varsa görsün, belki başına bir şey gelir bir sorun yaşar, yaptıklarından vazgeçer
2. İkna etmeye çalışın, bir psikologa gitmesi gerekir bence, aile terapisini vs bahane edebilirsiniz, tabiki kendinde sorun olduğunu kabul etmez
3.Dinsizin hakkından imansız gelir stratejisi, biraz kök söktürün, siz de ona garip gelecek şeyler bulun vs.
En iyisine siz karar verirsiniz ama eşinizin değişmeyi istemesi lazım, yoksa yol alamazsınız...

Ya bir konuda taktın mı takıyor ve assssla başka fikrin olsa da değiştirmiyorsun. Her konuda bebeğe üzülen kişi burda birden adamın boğazının derdine düşmüş. Bu arada adamın beden işi yaptığını sen yazmışsın zaten kadın öyle bir şey demediği halde beden işi yaptığını söyledi yazmışsın ilk yorumlarinda. Sırf adamın pis boğazı haklı çıksın diye. Hangi hastalık ev halkının önünden yemeğini alıp onları aç bırakmayı haklı çıkarabilir ki? Essek kadar adam, kalksın gitsin hastanesine kalksın yapsın yemeğini. Neden kadına azar çekip duruyorsun ya daha ne yapsın kadın.

Valla şeker hastası olup yarınlar yokmuş gibi yiyen adamı ben de durdurmam. Bir iki uyarırım ama sonra geri çekilirim.
Oradan bakınca hemşire gibi mi görünüyorum? Ne yiyeceğini bilsin bir zahmet yetişkin bir adam.
Bilmiyorsa da sonuçlarına katlanır.
Benim babam da şeker hastası, ilaç kullanıyor. 10 yumurta yediğini görmedim hiç. Arada bir çocuk gibi triplere girip çikolata yemek istiyor. Onda da bir kere uyarıyorum, bak baba fazla kaçırırsan şekerin fırlar diye. Dinlerse dinliyor, dinlemezse karışmıyorum. Yine böyle yaptığı bir zaman doktoru gidişatın kötü deyip uyarmıştı. Doktora gitmeden önce oturup baklava yemiş, doktor deyince ciddiyeti anladı. Azalttı tatlı yeme işini.
Elinden alacak halim yok, ben sadece kızıyım. Gardiyan değilim.
Ya kadın evin aşçısı gibi neden onu pişirdin neden bunu yedirdin yorumlarina inanamadim zaten. Zıkkım yesin yani. Ertesi güne yemek yaptım bizim payımızı da yedi diyor ya inanamıyorum şunu savunmak da yani. Yok doktora zorla götür yok şu kadar protein pişir falan. Kendisi sağlıklı olmak istemeyene bu kadar çabaya gerek yok. 3 kilo patatesi yiyen adamı önce niye sormadan yedin diye sonra da sırf pis boğaz diye kapıya koyarım. İğrenç bir şey oburluk açgözlülük.

X