Eşim mi cimri ben mi fazla takıyorum lütfen akıl verin hanımlar

S
Niye direkt sporcu düşündünüz sporcu olsaydı söylerdim zaten baştan
Tatlım konuyu 24 saat önce açıp gittin, sonra hiç ugramadin, lütfedip az önce geldin de ofis işi yaptığını, kan değerlerini filan anca öğrendik....Ben senin kocanın ne sporunu bilirim ne mesleğini ne kan değerini...Sadece eşinin kas gücüne dayali bir meslek yaptığını tahmin ettim...O üye de bana bu konularda takılmayı sevdiği için özellikle o kısmi vurgulamış...hepsi bu

Açlık sınırında yaşamayanlar bi oturuşta 10 yumurta ya da 3 kilo patates mi yer ?
Ben konuya ilk yazdığı kelimelere göre yorum yaptım. 10 yumurta bile yese 3 kilo patates de yese bir aile günün sonunda altın bozacak hale gelmemeli. Bunlar 4 kişilik bir aile de olabilirdi, 3 kilo patates yemekle parasız kalınıyosa bu aile fakirdir.

Kayınvalidem eşi çalıştığı halde çocukları bol bol yesin diye 50 yıldır çalışıyor günde 2 Farklı yere işe gidip ek işlerde yapmış sadece yemek yemek var hayatında . Ben hayatımda ilk defa gördüm bir kişiye 2 kilo kanat pirişildiğini . Bana annemler 5 tane kek alırdı haftanın her günü için 1 tane aç gözlüklü edip hepsini yersen geri kalan günler bulamazsın diye öğrettiler iyi ki de öğretmişler
Bir kişinin 2 kg kanat yemesi nedir!? Kusura bakma ama hem eşin hem de ailesi aşırı pisboğaz.

Eşinin bu hali kolay kolay düzelmez. Doktor, bu pisboğazlığın sağlığı ne kadar bozduğunu veya bozacağını anlatırsa belki o zaman eşin az yemeye başlar.

Ayrıca ikna etmek için " çocuğunun sağlıklı bir babaya ihtiyacı var" denilebilir. Olaya duygusal yaklaşmak da çözüm olabilir.

Ama eğer bu çok yeme halinin sebebi farklıysa, yani ya kan değerleriyle ya da psikolojik bir sebeple böyleyse bu bulunmalı.

Bu arada altınlarını bozma bir daha. Çünkü evin ihtiyacı asla bitmez ama altınların sonsuz değil, elbet bir gün biter.

Ay sacmalamayin kizlar rica ederim 🤣 ilk kez bı kocayı savunmak zorunda kalicam sinirim bozuldu ama yetişkin erkek yer bu kadar, hem de rahat rahat, hele ki kas gücüne bağlı iş yapıyorsa fazlasını bile yer... Belli ki eve alınan gıda tedariginde var bı eksiklik...Benim tanıdığım erkekler mi obur, sizinkiler mi vitaminsiz bilemedim😅
Ay ben de şaşırdım yorumlara çünkü bazen benim kocmda yer, bu kadar olmasa da yakın yer yani ama buna güleriz biz,bir sıkıntısı yok, aşırı kilosu da yok ama iştahlı 🙈 tabi bunlarda anlaşmada sıkıntı var asla bize ayirmamak yapmaz, zorla bize de yedirmeye çalışır, evde eksik bırakmaz bunların hesap kitap işinde sıkıntı var, madem yok üste almaya bile insan tatil için altın mi bozar

Ya kadın evin aşçısı gibi neden onu pişirdin neden bunu yedirdin yorumlarina inanamadim zaten. Zıkkım yesin yani. Ertesi güne yemek yaptım bizim payımızı da yedi diyor ya inanamıyorum şunu savunmak da yani. Yok doktora zorla götür yok şu kadar protein pişir falan. Kendisi sağlıklı olmak istemeyene bu kadar çabaya gerek yok. 3 kilo patatesi yiyen adamı önce niye sormadan yedin diye sonra da sırf pis boğaz diye kapıya koyarım. İğrenç bir şey oburluk açgözlülük.
Bir ilaç kullanıyordum ben bir süreliğine. Ama nasıl iştah açıyor, anlatamam. Şeker hastalarını anlayabilirim kısacası.
Ama zombiye dönüşmüyorsunuz ki iştahınız açık olunca. Şeker hastası diye çocuğun yemeğini yiyemez, asla haklı değil.
Benim de midem kazınıyordu, sürekli yiyesim geliyordu. Ama beynim hala benimleydi, gidip iki üç havuç alıp kütürdetiyordum. :KK70: Zor çiğnenen şeyler çok yemişsiniz hissiyatı veriyor çünkü. İştahım açık diye evdekilerin rızkını yemiyordum. :KK53: Bir kalıp peyniri komple yiyip evdekilere de kök yiyin demiyordum.
Böyle şey olmaz.

Bir ilaç kullanıyordum ben bir süreliğine. Ama nasıl iştah açıyor, anlatamam. Şeker hastalarını anlayabilirim kısacası.
Ama zombiye dönüşmüyorsunuz ki iştahınız açık olunca. Şeker hastası diye çocuğun yemeğini yiyemez, asla haklı değil.
Benim de midem kazınıyordu, sürekli yiyesim geliyordu. Ama beynim hala benimleydi, gidip iki üç havuç alıp kütürdetiyordum. :KK70: Zor çiğnenen şeyler çok yemişsiniz hissiyatı veriyor çünkü. İştahım açık diye evdekilerin rızkını yemiyordum. :KK53: Bir kalıp peyniri komple yiyip evdekilere de kök yiyin demiyordum.
Böyle şey olmaz.
Kardeşim böyle pis bogazdi. Dolapta 3 sütlaç varsa ben daha yemeden ucunu de yerdi. Bu bir karakter meselesidir, hastalık değil. Benim de kardeşim saygısız ve karaktersiz biridir her konuda. Şunu yapanın başka konuda verici olma şansı yok.

Ben konuya ilk yazdığı kelimelere göre yorum yaptım. 10 yumurta bile yese 3 kilo patates de yese bir aile günün sonunda altın bozacak hale gelmemeli. Bunlar 4 kişilik bir aile de olabilirdi, 3 kilo patates yemekle parasız kalınıyosa bu aile fakirdir.
Her öğün biri böyle yiyorsa ayda ellerine kalan 600 Euro ile o evde anne de aç kalır çocuk da. Sorun parasızlık değil 600 Euro’ya Avrupa’da çok güzel mutfak düzersiniz aylık. Adam o yapılan alışverişi 3 güne bitirip çekiliyo kenara sorun bu

Cimrilik olan parayla yapilir olmayan parayi harcayamamak cimrilik degil. Hem esim az kazaniyor diyorsunuz hem de evde oturup bi yandan tatil, gezmeeler, disarda para harcamalar bekliyorsunuz borcla mi yapacaksiniz bunlari? Neyle olacak yani cimri olmasa?
Kendinize bakamiyorsunuz aliyorsunuz kucaga bi cocuk "ben calisamam" ee o zamam evde lokma saymaya devam etceksiniz. Adam cimri degil para yok.

Oyle evde oturayim ama her istedigim olsun diyorsaniz da parasi olan adamla evlenceksiniz(bulabilirseniz)
Yoksaaa yok.

Cimrilik olan parayla yapilir olmayan parayi harcayamamak cimrilik degil. Hem esim az kazaniyor diyorsunuz hem de evde oturup bi yandan tatil, gezmeeler, disarda para harcamalar bekliyorsunuz borcla mi yapacaksiniz bunlari? Neyle olacak yani cimri olmasa?
Kendinize bakamiyorsunuz aliyorsunuz kucaga bi cocuk "ben calisamam" ee o zamam evde lokma saymaya devam etceksiniz. Adam cimri degil para yok.

Oyle evde oturayim ama her istedigim olsun diyorsaniz da parasi olan adamla evlenceksiniz(bulabilirseniz)
Yoksaaa yok.
Adam at gibi yiyor, 10 yumurtayı yiyip dönüp karısının tabağını da yiyo

Her öğün biri böyle yiyorsa ayda ellerine kalan 600 Euro ile o evde anne de aç kalır çocuk da. Sorun parasızlık değil 600 Euro’ya Avrupa’da çok güzel mutfak düzersiniz aylık. Adam o yapılan alışverişi 3 güne bitirip çekiliyo kenara sorun bu
Adam 300 kilo falan mı bahsedilmiş mi bilmiyorum. Bu eve kaliteli ve çeşitli gıda alınmadığı bariz. Bu aile bu parayı restorana, harici ihtiyaçlara veya kültürel etkinliklere de veriyor olabilirdi. Bir ev için zaten standartlar içinde harcanması gerekli ödemeler bunlar. Bu harcamalar yapıldıktan sonra altın bozuluyorsa bu evde fakirlik vardır. Ben fakir evde büyüdüm şuanki durumum da çok şükür rahat. Aradaki farkı çok net görebiliyorum. Adamın be yediğiyle ilgilenmiyorum. Adam az da yese zor geçinirler.

Bende işte tam bu konulara takildim.
Tamam adam obur, tamam inadina yiyor, tamam acgözlü... anladik. Adami yerdik. Ama bu aile neden patates kızartması ve kalip peynir sebebi gecinemiyor? Avrupanin göbeginde.
Adam isterse acgözlünün önde gideni olsun ama bir sorunu olmasa sadece garezine oturup 3 kilo patates yemez.

Konusahibi lütfen kalem kalem giderleri yazarmisiniz?
Gelir 2.5 demişsiniz. Elinize kira vs cikinca kaç para kalıyor?

Her öğün böyle yiyen biri varsa Avrupa’da ortalama maaşla sıkıntı çekersiniz, fakirlikten bağımsız

Kardeşim böyle pis bogazdi. Dolapta 3 sütlaç varsa ben daha yemeden ucunu de yerdi. Bu bir karakter meselesidir, hastalık değil. Benim de kardeşim saygısız ve karaktersiz biridir her konuda. Şunu yapanın başka konuda verici olma şansı yok.
Benim kardeşimde de var. Hiçbir sağlık sorunu da yok, sadece açgözlü.
Bir keresinde kocaman bir yaş pastayı yemişti tek başına. 2 ya da 3 numara büyüklüğünde olan pastalardan bahsediyorum.
Annem çok kızmıştı, ben de kızdım yaptıkça. Ergenlik zamanlarıydı, şimdilerde kalmadı koca adam oldu.
Evde başkaları varsa ya da masada tek kişi değilsen görgüsüzce saldıramazsın yemeğe. Hiç sevmem döke saça, kaçıyormuş gibi yiyenleri. Midem bulanıyor, hani şu mukbang mi neyse, dünyanın yemeğini yiyorlar ya. Midem bulanıyor benim, iğrenç geliyor.
Güzel güzel çorbanı kasede al, ana yemeğini salatanı al ayrı tabaklarda. Yavaş yavaş yersen doyarsın zaten 3 çeşitle.
Çorba, salata ve ana yemek doyurur. Ekstra yenen her şey israf ve keyfi.
Akşama çoban salata ve spagetti yaptım sadece. Ayran da yaparım belki. İşte bu kadar yemek bu akşam bizde, yeter bence.

Tamam adam obur, tamam inadina yiyor, tamam acgözlü... anladik. Adami yerdik. Ama bu aile neden patates kızartması ve kalip peynir sebebi gecinemiyor? Avrupanin göbeginde.
Adam isterse acgözlünün önde gideni olsun ama bir sorunu olmasa sadece garezine oturup 3 kilo patates yemez.

600 Euro kalıyor yazmıştı bi mesajında

Bi de çocuk yardımı alıyorlarmış galiba

X