eşim beni istemiyor:(

hayretler icersindeyim, nasil bir vicdan tasiyomus esiniz öyle:1shok:
pek cok konu sorun okudum burda ama böylesini ilk defa okuyorum,

Allah yardimcin olsun bitanem, ne diyecegimi bilemiyorum suanda, :teselli:

canim ya ne cekip duruyorsun. bosan gitsin. hem de bu sefer cocuguna da sana da catir catir nafakani oder.
sen de calisirsin hayatini yeniden kurarsin.
ama yok bana zor geliyor. ben alismisim rahata dersen orasi senin bilecegin is.

kardelen vallahi canım parçalandın..sen elinden geleni yaptın son karar elifin..
elifin durumunu düşündükçe ben bile kararsız kaldım ne diyeceğimi bilemedim..
yalnız eğer bebeği aldırırsa rabbim onu affetsin..demekten başka birşey diyemeyeceğim...

ağzım açık okuyorum yazılan herşeyi Allah sabır versinzor durumda olan herkese ....:çok üzgünüm:

Her çocuğun analı babalı ve mutlu bir aile ortamında büyümesinden yanayım.
Amaaa olay anne rahmine düşmüş bir bebeği her ne olursa olsun aldırma noktasına geldiyse burada düşünmek lazım. 2 aylık bir bebeğin kalp atışları başlamıştır. Ultrasona girerseniz doktorunuz ayrıca size kalp atışlarını dinletecektir. Nasıl kıyacaksınız ona. Öbür dünyada bunun vebalini nasıl yükleneceksiniz.
Ben ne olursa olsun bebeğimi asla ve asla aldırmazdım.
Eşinizle problemleriniz siz hamile kaldıktan sonra mı başladı. Açıkcası sanmıyorum. Daha önceden var olan problemler varmış, kusura bakmayın ama problemli bir evlilikte neden hamile kaldınız.
Şimdi iki yetişkinin cezasını bir canlıya çektiremezsiniz. Belki sözlerim sizi incitebilir ama bunu sakın yapmayın. Allah size bunun sabrını ve kolaylığını verecektir. Allahın bahşettiği cana sırf işe yaramaz eşiniz istiyor diye kıymanız, haksızlık ve vicdansızlık olur.

kac yaslarinda evlendiniz? bence siz esinizle erken yaslarda evlendiniz ve esiniz bekarligini yasayamadan evliligin sorumlulugu agir gelmis... genc yaslarda evlilik hem guzel hem cok kolaymis gibi gelir ama gel gelelim bu her zaman dogru degil

sizin durumunuz oylesine zor oylesine zor ki... bebegim yok bu yuzden bu konuda yorum yapamiyorum mutsuz babasiz parasiz imkansiliklar icinde bir cocuk belki de diger kardesine yapabilecek imkanlarin kisilmasina neden olacak cocuk... ama o bir can nolursa olsun size verilmis bir can yani oylesine zor ki karar vermek... Allah yardimciniz olsun

durum o ki bosanacaksiniz bence hayirlisi da bu ama simdiden is arayin bu size yapilanlari sahit, tel kaydi mesaj vs ile kanitlamaya calisin... nafakaniz ve tazminatiniz artar. ustelik nafaka oyle bir sey ki her halukarda odenmesi zorunludur aksi takdirde hapis cezasi soz konusudur. nafakada esinizin maddi durumu goz onunde tutulur ama maddi durumu olmasa bile mutlaka verilir. simdiden napin edin bosanma davasi icin sizin lehinize kanit toplayin...

Bakacak olan sensın ne diyeyim doğur demesi kolay peki sonrası kucağında bebeği diğeri 6 yaşında ailesi zaten pek gönüllü değil galiba gönüllü olsa bu kadar düşünmez gider en azından 1 ekmek parasını bile çok gören kocanın elinde niye heba etsinki çocuklarını ailesine nasıl sığıncak 2 çocukla nasıl çalışabilcek hepsini iyice bi düşün.Şu an sana ve kendinden olma çocuğuna acımayan bir adam zannetmeki bu doğunca acıyacak bırak vebali onun boynuna

canım yazını sonuna kadar okudum ve durumuna cok ama cok üzüldüm,
Allah esine akıl fikir seninde yar ve yardımcın olsun.....
bence esın 8 yıldan beri evlilige alısamamıs herhalde sorumluluk almayı sevmıyor...
canım cocugu esin istemis ve simdi neden aldırman icin baskı yapıyo bu adamın hicmi Allah korkusu yoktur...
bu dünyada yesin icsin öbür dünyada sana ve cocuklarına ve dogmamıs yavrucaga yaptıgının hesabını nasıl verecek...

bır bebeği aldırmak benım ıcın ınanılmaz zor birşeydir..
ama bana boyle soyleyen bır esım olsa ne yapardım bılmıyorum..
bır tek sunu bılıyorum onunla aynı yuzugu takmaya son verırdım..
ama bır bebek aldırmak bılmıyorum cok zor gercekten..

Size pul kadar deger vermeyen biri icin neyin mücadelesini vereceksiniz allaaskina....
bence dünyaya aci ceksin diye bir can getirmektense aldirmak tek care gibi görünüyor...
Böyle kötü giden ve sonu belli olmayan bir yolda yürürken,bu derde yeni bir ortak getirmek neden?
kendinize ve yaninzdaki evladiniza bakin,yeni bir hayat kurun aci cekmeyi haketmiyorsunuz....!

kurtajin dinen gunah oldugunu biliyorsunuz degil mi?
is bulun yeni bir hayat kurun
siz bir erkekle birlikte varolmak zorunda degilsiniz bu hayatta
siz evlenmeden once de bir breydiniz, o zaman da yasiyordunuz
simdi cocuklar var ama siz onlara yetebilirsiniz bence
cunku bu sekilde daha kotu

Allah'im nasil sorumsuz adamlar var boyle!!
Madem evine yuvana sahip cikacak kadar ADAM degilsin, niye evlenipte elin kizinin ve cocuklarinin hayatini zindana ceviriyorsun be adam(?)!!!!!

Rabbim kimseye vermesin cok zor bir durum.
Neden ayrilmak istedigini tam olarak bilmiyorum, zaten onemlide degil, boyle bir adam zaten senin gibi fedakar bir kadinla birlikte olmayi haketmiyor, ayrilmak istemese bile, sorumsuz bir adamla beraber yasamanin hic bir avantajli tarafini goremiyorum.Allah buyuk soyletmesin.

Cocugu dogurman ne kadar dogru olur bilemem arkadasim. Dogrusan bile adam senden ayrilacak, bu sefer iki cocuga bakmak zorunda kalacaksin tek basina. Bence kendi iyiligin icin esinin bu istegini yerine getir. Ayrilmak istiyorsada ayrilsin, sen guclu bir kadinsin unutma. Kendi ayaklarinin uzerindede durabilirsin. Her yasanan sey insana guc katar, gucunu goster ona.

Sevgiler..

Son düzenleme:
Böyle adamları önceden tespit edebilecek bir sistem olmalı ki evlenmeden önce kısırlaştırılsın. Çok üzüldüm bu başlığı okuyunca. Evli değilim, bekarım, dolayısıyla kendimi bire bir olayların içinde düşünemiyorum. Yine de;
1.Çocuk bakımı büyütmesi maliyetli bir iş...
2.Baba faktörünün eksikliği de ayrı bir olumsuzluk. Belki üvey babası olur birgün ama o da nasıl davranır bilinmez şimdiden, belki çok iyi olur belki de olmaz...
3.Anne babaya karşı gelerek evlenmişsiniz, şimdi geri dönmek de gurur kırıcı biraz...Hiçbir tepki vermeseler bile...
4.Çalışma imkanınız, mesleğiniz var mı bilemiyorum ama iki çocukla tek başına ayakta durmak da kolay iş değil doğrusu...

Bunlar hep olumsuz faktörler. AMA;

Hayattaki en büyük mucizedir karnınızda büyüyen varlık. Şimdi şartları zorlayacak ek bir sorumluluk gibi görünse de aslında size hayatta en saf, en temiz şekliyle destek olacak ve sizi sevecek olan iki çocuğunuzdan biridir. Dediğim gibi, ben evli değilim ama etrafımda, yakın ailemde benzer durumlarda kalmış büyüklerim var. Onlar da zamanında belli kararlar vermiş ve uygulamışlar... İnanın ki çekilen cefa mükafatsız, edilen eza da cezasız kalmıyor.
Allah biz kullarını zaman zaman bu tip zor sınavlarla sınar. Güçlü olun, inşallah en doğru kararı verirsiniz.

canım senı ıstemeyenı sen hiç ısteme ALLAH yardımcın olsun ama bebegını aldırma esın için degıl gunahı çok buyuk canım

ŞenizŞeniz
yüreğin çok güzel..:1hug:
dilerim elif arkadaşımızda doğru yolu kendince bulacaktır inşallah..
ne olursa olsun onun yaşadıklarını bilemeyiz..senağlama
yoksa bir anne neden yavrusuna kıymak istesinki....senağlamasenağlama
buna mecbur bırakan eşine diyecek hiçbir lafım yokk ...sadece yazıklar olsun diyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…