eşim beni istemiyor:(

senağlamasenağlamabiliyorum şuan bunu düşündüğüm için bile vicdan azabı çekiyorum....

son haftaya kadar düşüneceğim...
eğer eşimde azda olsa değişiklik görürsem kesinlikle yavrumu aldırmayacağım..
eğer hala ısrar ederse bu konuda bende bunu yapmak zorunda kalacağım...:senağlama:

Çok mu ütopik düşünüyorum bilmiyorum ama bir çıkar yol bulunur gibi geliyor bana. Yalnız, bakıma muhtaç bir yaşlının yanında iş olsa mesela. Ona bakarsınız, çocuklarınız da büyür. Veya temizlik işi. Şu an titiz ve düzgün temizlik yapan hanımlar benden daha fazla kazanıyor bir ayda. Bunlar gocunulacak işler de değil. Tabi yine de karar sizin. a.s.

Her ne olursa olsun bu adamdan hayır gelmeyeceği aşikar, bu yüzden iyi bir nafaka alabilmek için her türlü delili -fatura vs- toplayın. Ve kendi ayaklarınızın üzerinde durabilecek halde olsanız bile ailenizin de gönlünü bir ara alın. Siz onların evladısınız, can candan ayrılır mı kolay?

arkadaşlar elifin evinde pc yok bu yüzden nezaman girer bilemiyorum ama gerçekten arkadaşa bu konuda akıl verelim.....

Canım anladığım kadarıyla Elifi tanıyorsun, durumu gerçekten canımı sıkmaya başladı. Öncelikle Elif nerede oturuyor, onunla irtibata geçebilirsen yapabileceğimiz bir şeyler varmı sor, yada sen gözlemle, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

bu kadar kolaymı...iş bulmak hadi hemde iki çocukla..bu gibi şeyler ancak filimlerde olur gibi geliyor..
merdiven bile silmek istedim bulamadım mahallemde...sırf eşimin eline bakmamak için..ekmek parası istediğimde onun bana yine mi para dememesi için..ama inanki bulamadım...
nafakamııı normalde 1ytl yi esirgeyen biri bana nafakamı verecek....canını istesen daha kolay verir...Çok üzgünüm çoook
ailem ne kadar haklıymış bunu şimdi daha iyi anlıyorum...

allah razı olsun canım...

cnm yaşadığın evet kolay değil fakat ..lütfen bebeğini aldırma...
çok pişman olursun ..hem şuan bir imtihandasın ...
bunu atlatabilirsin...dua et ne mucizeler oluyor hayatta..sırlar dünyası bu...
allaha acılan eller boş cevrilmez..dua edicem senin için ..rabbim selamete ulaştırsın ..ümidini kaybetme
ümit ile dua et..hayırlı haberlerini bekliyoruz....

Evet tabi ki bir cana kıymak kolay değil arkadaşlar ama,
Dünyaya geldi diyelim onu istemeyen bir babası olacak,
Hayatı boyunca belki erkeklerden nefret edecek,
Baba sevgisi görmeden büyüyecek..
Bir çocuğun sadece anneye ihtiyacı yok ki babaya da var..
Hemde nasıl var..
Zaten böyle bir adamdan hamile kalmak hata..
Bilemiyorum,
Ben gözlerime aşkla bakmayan bir adamdan çocuk sahibi olamam..
Hayatta en çok istediğim şeylerden biri bebeğimizi eşimin kollarında görmek..
Eşim bunu benim gibi hissetmiyorsa benim çocuğumun babası olmayı da haketmiyordur diye düşünürdüm.

canım asktan olması onemlı,
muhtemelen o bebegı dogurmaya karar verırse sen kendı basına büyütücen, cocuk ılk guzel olucak sevıceksın babasından nefret etmeden buyutmeye calısıcaksın
sonra cocuk gelcek 13-16 yasına sana dıcek kı babam haklıymıs
sen buna sasırıcaksın dıyceksın kı senın ıcın yıllarımı verdım ben bunu nasıl dıyebılırsın

bır ıhtımal daha eşin sana bebek olup buyurken dönecek ve ah ben hata yapmısm askım dıycek. yıne mutlu olucaksınız sen fedakar ve sevgı dolu eş olucaksın

nasılsa kısır degılsın bebek yapabılıyosun aldır olmassa.
mutlululugun meyvasıdır bebek, ılerde baska eşinden yaparsın belkıde.

ideal olan tabiiki sizin düsünceniz fakat her bayanın bu sansı yok maalesef,esı ıstemıyor dıye bırcok bayan cocugunu aldırmak zorunda kalıyor ,netıcede bu kardesınde düsüncesi aldırmak zaten ,fakat pısman olabılecegını belkı suan idrak edemıyor ,zorunlu oldugunu kafasına yerlestırmıs nedenıde kocası ıstemıyor.

Güzel kardesım heralde bekarsın ,bosanmakta kolay degıl ,bosandıgın esın yerıne gelen bazen gıdenı bıle arattırıyor ,kardesın yapması gereken telasa kapılmadan bebegıne sahıp cıkması bunu hem kendı hem ılk cocugu hemde hatta kocası ıcın yapacak ,bilinsiz bir koca oldugu belli fakat düzelme ıhtimalini gözardı etmemek gerek.Benım bır kardesı olarak sözüm bebegine sahip cıkması evdede ne varsa onunla ıdare etmesi birde Dua insallah kardesimizin kocasının kalbine merhamet gelir baska ne diyelim...

keşke eş olmayı baba olmayı yapamayacak, kaldıramayacak insanların evlenmesini yasaklayan bi tüzük çıksa..evlenirken böylebir teste tabi tutulsalar..o zaman bizim içinde, onlar içinde hayat daha yaşanıcak bi hal alırdı heralde.....(kendi eşimi kastetmiyorum tabi):1hug:

Sana katılmıyorum doğuracağı çocuktada sağlık problemi olursa yada kocası boşanma işini kendisi ciddi ciddi yapmaya kalkarsa ozaman ne yapacak.Annelerimizde çocuk aldırdı hiç birimizde halen bu yaşımıza kadar neden aldırdın demedik.Onlar karar vermişler diye düşündük hep.
Allah yardım etsin canım.Umarım çözüm yolu bulursun kolay değil.Erkeklerin böyle tafralarına sinir oluyorum.Kadınların bende dahil güvensizliğimizede sinir oluyorum.Evlilik sanki erkeklerin elinde bitsin diyince bitiyor ,devam deyince devam ediyor.
TATOŞCUM komşun mu bu arkadaş.Yine tezgahtarlık işi baksın çalışma saatleri yorucu ama birşeyler için bazı şeylere katlanmak gerekir.

Annelerimizin yaptıkları yanlısları bizdemi kabul edelim ,hersey hep kapalı kapılar arkasında olup örtbasmı edilicek,bu kardes bunu buraya yazmasazdı bızım ne haberımız olacaktı hep böyle olmuyormu? hıcbırsey sorulmaz ,görmemezlıkten gelınır duymamazlık, neden sakat olsun cocugu hem zaten bır tane büyütmüs onu nasıl büyüttüyse 2.ıyıde öyle büyütecek.ıkıncı paragrafta yazdıgına katılıyorum ,erkekler ıstedı dıye cocuklarımızımı aldırıcaz onlar kocalıklarıyla kalsın ,cocukların annelerıde var.Allah cocukları analı babalı büyütsün ya esı vefat edenler ne yapıcak neyse konu uzuycak sımdı kısa keselım yıne kapanma durumu olmasın...

sorumlulugun "s"sini almamis bir koca musvettesi
adam yuzunden bir ekmege muhtac birakilmis bir hamile kadin
hasta bir evlat
sirtini donmus bir aile

Okudum 16 sayfayi birden ve ben kendimi yerine koydum, saniye dusunmezdim bebegi aldirmakta. Bunca mutsuzlugun icine bir de onu ekleyemezdim ki bunun gunah da olacagini sanmiyorum. Rizkiyla filan da gelmiyor cocuk, gelseydi eger sokaklar cocuk dolmazdi dilenen, tinerci, hirsiz olan. Bos pembe hayaller bunlar. Sozlerim sert gelebilir ama bu da bir gercek. Neden cocuk sahibi olmak icin insanlar milyarlari verir de doktorlara, gidip de bir baska bebegi evlat edinmez de illa benim parcam olacak der bunu da anlamam ama neyse konu disi bu.

Ha keske hamile kalmasaydiniz ama kalmissiniz bence bir an evvel cikin bu hastalikli iliskinin icinden. Kendinizi ve hasta cocugunuzu kurtarin.

Yasli bakimi filan demis arkadaslardan biri, cocuk sesine tahammul edecek bir yasli bayan tanimiyorum ben, gercekten filmlerde olur.

Agir yazmis olabilirim, ozur dilerim ama su anda son derece sıkıntılari olan bir kadinin hayatta durma mucadelesine bir cocuk daha eklemek bana dogru gelmiyor, yazmadan edemedim. Keske sihirli bi degnek filan olsa da durum komple degisse, siz, esiniz cocuklariniz guzel bir aile olsaniz...

ailen ya da ailesibu duruma ne diyor acaba..Allah yardımcın olsun canım ben de cok zor gunler gecırdım ama eşim asla çocukları konusunda bu kadar katı değildi.senin için dua edeceğim.umarım ıslah olur.

benim annemde aldırmış bebek. hiçbir zaman neden demedim ne haddime. öyle gerekli gördüyse elbet bir nedeni vardır. Şeniz Allah onu başımdan eksik etmesin, herkese de bu kadar iyi kalpli ve ilgili anne nasip etsin

maalesef iş bulmak kendi başına çocuk büyütmek kira ödemek bebeğin masrafları vs öyle kolay bir iş değil. Türk filmi değil hayat, sokaklara çıkın bakın ne durumda çocuklar var. Sokaklarda açlıktan sürünen, hastaneye gidip parasızlıktan tedavi olamayan çocuklara kürtajla alınan çocuklardan daha çok acıyorum ben malesef ... Kolay mı aile desteği olmadan, kocası olmadan ev geçindirmek, 2 çocuğa bakmak... Keşke hayat pembe dizi olsa ama değil işte...

arkadaşlar elifle görüştüm şimdi...
yarın ailesinin yanına gidecekmiş..
eşi hala eve gelmemiş..klava:
kafanı dinle dedim..sağlıklı düşün acele karar verme dedim...
ne olursa olsun ben ve kk arkandayız dedim...
gelişmeler oldukca size bilği vereceğim...
bu kişi bende olabilirdim..sizlerden biride....
inşallah bebeğimiz doğacak ben buna inanmak istiyorum..bunu umuyorum daha doğrusu..
ama son karar elifin bayanlar...hoş eşi bunu haketmesede...klava:

canım yaa ne kadar doğru sözler...
ama benim arkadaşıma bunu söyleyecek cesaretim yok olamazda olmazda...:1no2:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…