eşim beni istemiyor:(

Benim yorumum sanırım yarım kalmış sonunda şöyle yazmıştım . Benim durumum müsait değil dersiniz. Oda sizi mecbur çağırır , size mecbur olduğunu anlar yazmıştım. İnsafsızlığa gelince bu yazımdaki insafsızlığı anlamadım ben , herkes neyi doğru buluyorsa onu yazar. Benim doğrum bu üzgünüm . Ben yine aynı lafımdayım ve çevremde hep mantıklı kararlar vermemle tanınırım. Benim anladığım bu olayda tek birşey var onuda dile getirdim zaten bu çocuk taş çatlasın bir buçuk aylık bilinçli olarak hamile kalınmış. Peki bu adam bir ay önce istiyordu şimdi niye istemiyor. Bu adam bir buçuk ay önce bu huylara sahipti . Siz neye güvenerek çocuk yaptınız. Biz bir canlıdan bahsediyoruz. Öyle canın istemiyecek aldıracaksın canın isteyince yapacaksın günah kıyılırmı o küçücük şeye. Ona sahip olabilmek için insanlar ne emek veriliyor. Doğmamış olsa bile karnındaki çocuğun ona kıyılırmı ben bu zihniyeti anlamıyorum bir kere.

bir bebeğin anne ve babasıyla büyümeye hakkı var..
ama elif hanımın durumunda sanmıyorumki sağlıklı bir evlilik olsun belkide ozaman kadar bitecek..
baba evine bile sığamazken yanında bir çocuk ve bir bebek daha olacak ve hayat herşekilde ona acımasız olacak..tabiiki aldırmasını asla istemem ama onu istemeyen bir eş ve hiçbir güvencesi olmayan bir kadın var ortada....
rabbim yardımcısı olsun...

ALLAH yardımcın olsun canım.ne biçim bir adam bu böyle ya vicdansız.
hiç düşünme bile seni üzeni, seni istemeyeni sen hiç isteme.
yavrunla birlikte kendine yeni bir sayfa aç.

çok üzüldüm canım yaa.ayrıl demek kolay gelır herkese,ayrılma demekte.ben su an hamıle deılım ama benıde eşim istemıyor yaklasık 2 haftadır .annemlerde kaldım 2-3 gun ama gelıp almadı benı.kendı ayaklarımla tıpış tıpış geldım evıme.cunku evımı cok ozledım.eşimide cok ozledım ben onu cok sevıyorum.2-3 ay once bebeğimizin kalp atışları alınamdaığı ıçın kürtaj oldum tekrar bebek ısterken sımdı bole oldu.ben kocamı bırakmak ıstemıyorum inşallah bunuda atlatıcağız ve gusel bırde bebeğimiz olacağına inanaıyor,kurban olduğum allahımdan bunları dılıyorum.sende acele etme canım o yuva kolay kurulmuyo çunku sabır edeceğiz

ondan hemen ayril ve bebeginide kendin tek basina buyut. böyle vicdansiz adami hayatindan sil. kusura bakmayin ama böyle insanlarada adam denmez.

allah yardımcı olsun. hakkında hayırlısı neyse onu yaşatsın sana... ben olsam bebeğimi ne olursa olsun aldırmazdım. katil olmazdım diye düşünüyorum. hayatı sen yaşıyosun en doğru karaeıda sen verirsin. verdiğin karardan dolayı allah utandırmasın...

niye aldır diye baskı yapıyor anlamadım..yaparken düşünseydi.istemiyorsa defolsun gitsin.onu taşıyacak olan sizsiniz aldırıp aldırmamakta sizin bileceğiniz bir iş.bence 1dk bile o adamın yanında kalmayın.evlat hasreti ile yanıp tutuşan milyonlarca insan var birde onları düşünün.sizin yerinizde olsam bebeğime asla kıyamazdım.

eğer maddi açıdan çocuğa bakabileceksen bebeğinden hiç vaz geçme .evliliğine gelince bazen zorlayürütülen evlilikler çocuklara daha ço zarar veriyor ve sana.

Canım cevapları hiç okumadım ama sakın sakın devam etme.Günahı boynuna eşinin.Ama bu tarz bir insanla hele ki bir çocukla yaşaman mümkün olmaz.Bencil insan çocuğuna karşıda bencil oluyor.Şimdi diğer yazını okudum zaten bir evladında varmış.Onun babalığını zaten sınamışsın.keşke hamile kalmadan önce önlemini alsaydın.Ben olsam açık yürekliliğimle söyleyeyim bebeği aldırır , eşimden ayrılır yoluma devam ederdim.Her geçen gün bizim aleyhimize işliyor.Çalışabilir misin ayrıldığında? Cevabın evetse fazla düşünme?

Son düzenleme:
elif sende aklım takılı kaldı lütfen bi cevap ver korkuyorum senin için çıkcam netten ama çıkamıyorum içim hiç rahat değil

evde pc olmadığından dolayı arkadaşın pc sinden giriyorum..kusura bakma beklettim..
şuan gözyaşım kurudu..bilmiyorum ama büyük ihtimalle aldıracağım bebeği...senağlama
ne yapıyım dayanamıyorum..bu üzüntüye bir kişiyi daha eklemek istemiyorum..yaaa ben sağlıklı düşünemiyorumki...:çok üzgünüm:

Elbette bir canlıyı anne karnında sonlandırmak caiz değildir..
Ama yaşanan koşullara göre bu durumda o bebeğin dünyaya geldiğini düşünün,
Evlilik devam etse bile istemeyen bir baba ,
Evlilik bitirilse başka türlü....
Burada en doğru kararı verecek olan kişi sizsiniz..
Allah senin ve çocuğunun yardımcısı olsun....

eğer maddi açıdan çocuğa bakabileceksen bebeğinden hiç vaz geçme .evliliğine gelince bazen zorlayürütülen evlilikler çocuklara daha ço zarar veriyor ve sana.

ne maddi nede manevi gücüm yok canım...
bittim tükendim ben...
sürekli aşağılanmaktan ve kovulmaktan usandım...senağlama

evliliğinizi sonlandırmak zorundaysanız,eşiniz kesinlikle seni istemiyorum artık demişse ve en önemisi bebeğinize tek başınıza bakamayacaksanız en doğru kararı verirsiniz inşallah...eşinizi Allaha havale edin...eden birgün mutlaka ve mutlaka bulur unutmayın...herşeyin hayırlısı deyin ...Allah yardımcınız olsun...
sevgiler...

kim isterki bebeğinin canına kıymayı..
ama beni mecbur ediyor eşim...
evliliğin bir an önce bitmesi için bu engelinde kalkması gerekiyormuş...
evden ayrılacağını söyledi...eşyalarını bu olay bittikten sonra alacakmış..
neyapacağım ben ne gelirim var nede çalışıyorum...
ben ona her konuda destek oldum..
hep mutlu olsun diye yapmadığım kalmadı...
ama o şimdi benimle işi bitmiş...kolayca hayatından çıkarmaya çalışıyor...

gözyaşlarıma hakim olamıyorum...
inşallah rabbim beni affeder...
evine ekmek al demek veya çocuğunu doktora götür demek şuçsa evet şuçluyum....
peki günah değilmi madem bu evlilik bitecek neden kanıma girdi vede günahsız yavrumun...
rabbim bunun hesabını elbet soracaktır...ondan ve benden...

allah razı olsun senden ...
inanki hep rabbime sığınıyorum doğru yolu göster bana deyip dualar ediyorum ama olmuyor işteeee...
yavrumuda belirsizliğe sürüklemekistemiyorum...yoruldum artık uğraşmaktan...
bazen intiharı bile düşünüyorum ama bir yavrum daha var ona kıyamıyorum...

sen kolay olani seçiyorsun eşinin aklina uyuyorsun.yaparken akliniz neredeydi...şuan şükürler olsun ki 6aylik ikizlerime hamileyim..ve ben onlari 3.5yil bekledim.evlat hasreti ile yanmanin ne demek olduğunuda iyi bilirim.kolay elde ettiğiniz için söylerkende hiç zorlanmiyorsunuz.büyük ihtimalle aldiracağim diyorsunuz.bana eşim ayni şeyi yapmiş olsa ne pahasina olursa olsun bebeklerimi paşapaşa dünyaya getirir sevev sevede büyütürüm.madem eşiniz sizi sürekli kovuyordu bilinçli bir şekilde korunup hamile kalmiycaktiniz.bir cana kiyarak huzurlu bir hayatmi yaşayacaksiniz.çok sinirlendim şuan allah akil fikir versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…