Eşim ve bitmeyen sorunlarımız...

Bence çift terapisinden önce ikiniz de bireysel olarak tedavi olmalısınız. Bunu sizi kırmak için söylemiyorum. Ama eşiniz hasta ve sizi de hasta ediyor. Sağlıklı düşünebildiğinizi sanmıyorum.
En çok da çocuğunuza üzülüyorum. Umarım bir gün annesi kendi gücünün farkına varır da o çocuk "keşke"lerle büyümez.
Aslına bakarsanız en çok bu yüzden psikoloğu tercih ettim. İkimizi almadan önce 2 seans beni 2 seans eşimi aldı. Gerekli görürse yine yalnız alacak. Açıkçası yarın arayıp konuşmayı düşünüyorum randevu defterinde yer bulabilirsem. Salı günü eşimle gittiğimizde çok detaylara girmeye fırsat bulamayabilirim.

Az önce bugün gelirsin diye çok bekledim. Koca Ramazan’ı sayende şeytanla geçirdim hakkımı helal etmiyorum. Nasıl helallik alırsın bilmem yazmış. Sanki ben keyfi kaldım baba evinde... Ben de cevabını verdim tabi. İnsan naptım da bu kadın el kadar bebekle baba evinde der ama hatasını göremiyor hala demek ki...

madem bosanmicaksin neden annenlere gittin ve orda 1 ay kaldin? ben de bunu anlamiyorum....bosanmak istemiyorsan otur oturdugun yerde, cek bu adami. baska ne diyelim ki? terapist bile esin zor demis. sen ama hala israrla bosanmak cözüm degil diyorsun. degilse bakicaksin basinin caresine.

Ben de öyle söylediğim için tartışma büyüdü. Benim namazım Allah ile benim aramda sen kimsin dedim. Ama bence sorun annemle yemeĞe çıkıyor olmamdı...

Sorun kafasının içinde. Düşünce yapısında. Asla değişmeyecek. Terapiler , kızınız vs belki bir miktar törpüleyecek. Lakin asla değişmeyecek. Ayrıl ayrılma tamamen senin kararın, kızın bu kadar küçükken sağlıklı karar veremeyebilirsin ama bil ki, aynılarını belki daha fazlasını tekrar yaşayacaksın. Ya onun bütün isteklerini yerine getirip kendinden vazgeçeceksin ki öyle bile yapsan böyle bir adam başka türlü sataşır .. ya da ...! Küçük şeylere takılıp, Annenle iftarda olman gibi, büyük resmi kaçırma ve lütfen fazla umut etme. Yarının gelişi bugünden belli eder kendini çünkü.

madem bosanmicaksin neden annenlere gittin ve orda 1 ay kaldin? ben de bunu anlamiyorum....bosanmak istemiyorsan otur oturdugun yerde, cek bu adami. baska ne diyelim ki? terapist bile esin zor demis. sen ama hala israrla bosanmak cözüm degil diyorsun. degilse bakicaksin basinin caresine.
Ben annemi ziyaret etmek için gelmiştim. Olay burada patladığı için burada kaldım. Siz sanırım olayı atlamışsınız. İlk bir kaç gün zaten telefonumu falan da kapattım ulaşamadı. O sırada annemle iletişim kurdu. Tedaviye buradan gitmek istedim kendisinin hatasını anlaması için. Diğer türlü hiçbir şey olmamış gibi evime gitseydim her fırsatta ailemin yanı başka birilerinin yanı dinlemez pireyi deve yapıp olay çıkarmaya devam ederdi. Belki kurtarılması gereken bir evlilik olduğunu yeni idrak edebildi yokluğumda. Sırf bundan kaldım.

Sorun kafasının içinde. Düşünce yapısında. Asla değişmeyecek. Terapiler , kızınız vs belki bir miktar törpüleyecek. Lakin asla değişmeyecek. Ayrıl ayrılma tamamen senin kararın, kızın bu kadar küçükken sağlıklı karar veremeyebilirsin ama bil ki, aynılarını belki daha fazlasını tekrar yaşayacaksın. Ya onun bütün isteklerini yerine getirip kendinden vazgeçeceksin ki öyle bile yapsan böyle bir adam başka türlü sataşır .. ya da ...! Küçük şeylere takılıp, Annenle iftarda olman gibi, büyük resmi kaçırma ve lütfen fazla umut etme. Yarının gelişi bugünden belli eder kendini çünkü.
Haklısınız kafasının içinde hep kötüyü barındıran biri var sanki. Güzele bakmak odaklanmak yerine kötü şeyler geliyor aklına. Rüyalarımda bile annemlerin evine geliyor aman olay çıkmasın diye didiniyorum kaçıyorum. Hep bir kabus!... Şimdi düşünüyorum da çok yordu yıprattı beni! Zaten bu gidişle eğer kendini düzeltmezse çekş düzen vermezse sonumuz görünüyor. Ama yine de umut edip duaya sarılıyorum. İnşallah aklını başına alır ve bitirmek zorunda bırakmaz.

ne kadr cok anne demissiniz.cok annecisiniz sanki.siz anne dedikce bu yuva yikilmasada dikis tutmaz.evliliklerde her iki ailedende uzak kalinip cekirdek aileye adapte olmak gerek.ha demiyorum ki hic gorusmeyelim ama siz bir ay durup uc gun sonra tekrar gidince gina gelmis olabilir esine.anneniz uzuldugunuzu farkettikce istem disi mudahale ediyodur ve buda esinizi cileden cikariyidr.bir zamn sonra esiniz size ve ailenize buyuk zararlar verecek gibi hissettim İNSALLAH yasanmaz boyle bir sey.ya erkenden bosanin yada sık sık ailenize kacmayin

eşinin namaz sormasi sonra da gidip alkol cesitlerinden fantezi yapmasi enteresan..eşiniz genel olarak enteresan. Fakat ailenize anne faktöŕu fazla girdigi icin esiniz annenizi kuma olarak gormeye baslamis farkindasinizdir umarim:KK43: bir kaç yerden dagitmişsiniz evliligi ve o yüzden sadece terapiyle olacak iş te degil..kaynaklari kurutmalisiniz önce

Kelebek ;
Kelin ilacı olsa başına surermis . İlişki konusunda yorum yapamayacağım . Ama eşinle çok zor günler seni bekliyor diyebilirim . Umarım esin sana veya aile ciddi bir zarar vermez . Zarar vermeyeceginden emin olmadıkça eve dönme diyebilirim sadece . Allah yardımcın olsun .

Bana siz biraz fazla anneci geldiniz.
Sonuçta insanlar aile olduğunu hissetmek,bir arada olmak istiyor.Elbette annenizle zaman geçireceksiniz ama bana olması gerektiğinden çok çok fazla geldi sizinki.Bu yüzden eşiniz haklı bence.
İçki meselesine gelince,çok üzüldüyse,çok kafasına taktıysa kafa dağıtmak için yapmış olabilir.çok abartı bir durum görmedim bunda.Hatta ''içeri girdiğimde eşimi şöyle gördüm'' falan diyince çok daha kötü bir durumla karşılaştınız zannettim.

geri dönersen 3.sayfa olcan birak bir kenarda kalsın ilerde çokk üzülecen baştan naıl gittiyse sonra düzelmez bunu unutma

Merhaba KK’nün akıllı kadınları...

Toplu bir dert yanma olacak sabredip okuyanlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Kaç gündür konu açmaya üşeniyorum. Amma velakin derdimi tüm çıplaklığıyla anlatacak kimsem de yok. Eşime karşı çevrem zaten yeterince dolu bir de anlattıklarımla cephe almalarını ve iyice sinir olmalarını istemiyorum.

Eşimle sorunlarım olduğunu yazmıştım daha önce. 1 ay annemlerde kaldım. Eşim aile terapistine gitmeyi kabul edince evliliğimi bitiremedim ve bir de öyle deneyelim dedim. 7,5 aylık kızım var. Evime dönmüştüm. 3 gün geçti ki annemlere geldiğim için büyük olay yarattı eşim. Terapiye daha başlamamıştık. Zaten döndüğümde ev leş gibiydi 3 gün temizlikle geçmişti. 1 ay zaten annemlerde kalmışım hemen niye yeniden annemlere gelmişim vs vs derken tartışma büyüdü. ( O sırada annemlerin evindeydim oraya gelmişti eşim beni almaya) Ben normal ziyaret için gelmiştim anneler günü dolayısıyla. Kardeşim evde çocuklar var sessiz olun derken onun da üzerine gitti karışma diye bu sefer iş iyice büyüdü. Bebeği aldı götürdü. Kv’lere gitmiş tabi. Polisi arayacağım demem üzerine kv bebeği getirdi. Olay böyle patladı.

Sonra eşim yalvardı yuvamızı yıkmayalım doktora gidelim dedi. Ben de annemlerde kalacağımı doktora buradan gideceğimi söyledim. 2 seans boyunca yalnız terapi aldık. Sonra eş olarak bir kez gittik. Doktora umut ışığı var mı diye sordum özel olarak, eşin çOk zor ama senin başarabileceğini düşünüyorum dedi. Bu arada dışarıda nişanlılık dönemi gibi görüşmeler başladı. İki taraf da kurtarmak istediği için doktor da onayladı. Güzel güzel sözler gezdirmeler vs. Bebeğiyle zaman geçirdiği sıradaki halini gördükçe benim de öfkem bitti. Ama arada iğneleyip eve dönmediğim için acısını çıkarmaktan da geri alamadı kendisini. Her neyse... Bir de anneme inanılmaz diş biliyor. Taciz eder gibi senin yüzünden dönmüyor biz karımla mutluyuz diye mesaj çekiyordu başta sonra bıraktı.

Geçen gün dışarı çıktık, akşamına da annemle iftar yapacaktık. Söyledim bir şey demedi eşim. Annemlerin evine çok yakın bir restauranta gittik. Annemin arkadaşları da vardı. Neyse yemek yedik falan derken kızım durmayınca ben kalktım. Yani toplasanız 1 saat kaldım. O sırada eşim eee???? Demiş. Ben de ne oldu vs derken akşam namazını kılıp kılmadığımı sormuş ben de oruç tutmazken bana bunu mu soruyorsun dedim. Tartıştık iyice alevlendi tartışma ve saçma sapan şeyler yazdı. Git dava aç yazması üzerine peki dedim sonra baktım daha enteresan şekilde beni 7 kelimeyle özetler misin bana kocam de paşam de vs vs yazmaya başladı. Sonra sayılı günlerim kaldı kızıma kötü anlatma beni falan yazınca ben korktum. Aradım telefonu kapalı. Bu arada saat gece 2. Herkes yatmış evde bir tek kızkardeşim uyanık. Ona eşimin kahve alıp geldiğini söyledim aşağıda beklediğini söyledim. Kızımı uyutup arabayı alıp evimize gittim. Annemlerle evimin arası 10 dakika. Eşim uyumuş kapıyı çalınca açtı. İçeri girdim banyoya gitti sendeleyerek. Salona girdim ve hayatımın şokunu yaşadım! Beni geçmişimde içtim zina yaptım vs diye ağır eleştirilere tutan, daha o akşam namazımı kaçırmışım diye olay yaratan adam içmiş! Masada iki tane bira şişesi! Dolaba baktım iki tane daha var. Ağzına içki sürmemiş o yaşına kadar ama karşılaştığım manzara Ramazan ayında bu!.. Normalde içen biri olsa neyse ama hiç beklemiyordum... Hemen dışarı çıktım ağlayarak. Eşimin bu hale gelmesine üzüldüm. Psikolojisi bozulmuş diye üzüldüm. Bana namaz sorarken nasıl böyle davranabilir diye üzüldüm. Belki de çok aptalım bilmiyorum... Sınra telefonda konuşmaya başladık yine abuk sabuk salondaki halı kırmızı olsa ne olur demeler. Bıçağını bileğine dayamayı düşünüp kızını düşününce beni düşününce vageçtiğini söylemeler. Neden içtin dediğimde beni anlamak için içtiğini söyledi. Şarap rakı viski bira ne bulursa içtiğini söyledi. Alkollüyken insan aklını yitirir de yanlış yapar mı bunu görmek istemiş bir de merak etmiş. Mahçup olmuş bana karşı ama ben onu mahçup etmemek için o geceyi unutmam için tembihledi... Kimseye söylememem için de. İdare ettim çok sağlıklı olmadığı için. Ertesi gün dışarı çıktık kızımızla piknik yaptık gayet güzel zaman geçirdik. Ağzımı açıp kötü bir şey söylemedim. Geceyi de hatırlatmadım hiç. Salı günü doktorda randevumuz var. Eve dönme konusu üzerine konuşacağız. Doktor da bunun olması gerektiğini söyledi verim alabilmek için görüşmelerden. Şimdi bir yanım dönmek isteniyor bir yanım eşim iyice kontrolden çıkıyor diye dönmek istiyor. Bir de dönersem malum önümüz bayram ailesiyle bir müddet görüşmek istemiyorum. Babası en son telefonda bas bas bağırmıştı. Annesi deseniz her aramasında pat pat konuşup sinirimi bozuyor. Oğullarının yaptıklarını savunmadığı kalıyor. Onlara göre ben suçluyum evi terk ettim diye. Benim ailem de eşime çok kızgın görmek istemiyor.
Döneceğim ama iyice tükenmiş hissediyorum kendimi. Dışarıda birlikte güzel zaman geçiriyoruz halbu ki, anneme karşı öfkesi bitmiyor başından beri. Annem yavrum evladım deyip çoğu saygısızlığını kapattığı halde eşim böyle. Ailemden de geçemem ki neden anlamıyor... :KK43: Eğer onun annesiyle iftara gitseydim gün boyu namazlarımı kılmasaydım da eminim sorun olmazdı. Benim aileme gelince eşim böyle sorun buluyor. Çok üzülüyorum... Nasıl aşacağımı da bilmiyorum...
Size bunları neden anlattım bilmiyorum. Ama paylaşmaya çok ihtiyacım vardı :KK43: Boşan demeyin çünkü boşanmak en son düşündüğüm şey. Bir de yorumlarınızda lütfen hedef olarak beni alıp kırmayın. Daha önce de konu açtığımda böyle muamelelerle karşılaşınca insan konu açmaya korkar oluyor.
Uzun oldu ama biriktirdim kusura bakmayın. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum...

döndüğünüzde maalesef pişmanlık peşinizi bırakmayacak gibi görünüyor ,e sizde haklısınız yuva yıkmak istemiyorsunuz,ama böyle psikolojisi bozuk bir adam için değer mi , önceki konularınızı da ele alınca umarım mutlu olursunuz diyerek kendi düşen ağlamaz diyorum fakat böyle git gel git gel ailelerinize de yazık lütfen bari onları dertlerle meşgul etmeyin demek istiyorum.

Eşiniz içinde bir yerlerde sizin geçmişinizi hazmedememiş sanırım. Kabullenmemiş hiç. Sevgisi ağır basmış ve evlenmiş ama bu geçmiş meselesi hep beynini kemiriyor. Beraberken güzel vakit geçiyoruz diyorsun. Ama yalnız kaldığında tek düşündüğü bu. Mesele anneyle iftara çıkman değil. Mesele gezmen. Zaten eskiden de geziyordu kim bilir kimlerle gezdi düşüncesi. Alkol alıp seni anlamak için yaptım diyor. Bence seni seviyor ve aile olmaktan vazgeçemiyor ama bu beynini kemiren kurtu da çıkarıp kenara koymuyor. “Geçmişimde içtim zina yaptım diye ağır eleştiren” diyorsun. Namazını önemsemesi bu yüzden. Çok affedersin ama senin artık öyle biri olup olmadığını kontrol ediyor. Namaz kılıyorsa içmez zina yapmaz kafasında olabilir. Eski kelebeği eş ve anne olarak düşünemiyor. Bu sorunları bende yaşadım çünkü. Eşimle evlenmeden önce kandilde dua ettin mi diye kavga ederdi. Kendisinin dine yönelimi sadece lafta ama. Bizdeki mantık buydu. Ben zaten alkol almazdım ama ilişkilerim olmuştu. Kendince bunu düşünürdü namaz kılıp türbana girersem kaba bir tabirle düzeleceğimi düşünürdü. İnsanı içinden gelerek kıldığı namazdan da soğutuyor değil mi sorgulanması.

Demişsin ki ailemden vazgeçemem. Haklısın ama o da vazgeçemez. Ve bu aile kavga meselesi oldukça ailesini daha çok savunup arka alıyordur. Ailesini kendin hallet. Terapistiniz de geçmiş meselesini eşinizle konuşsun imkan varsa. İçindeki hırs ve öfke bundan kaynaklı olabilir.

ne kadr cok anne demissiniz.cok annecisiniz sanki.siz anne dedikce bu yuva yikilmasada dikis tutmaz.evliliklerde her iki ailedende uzak kalinip cekirdek aileye adapte olmak gerek.ha demiyorum ki hic gorusmeyelim ama siz bir ay durup uc gun sonra tekrar gidince gina gelmis olabilir esine.anneniz uzuldugunuzu farkettikce istem disi mudahale ediyodur ve buda esinizi cileden cikariyidr.bir zamn sonra esiniz size ve ailenize buyuk zararlar verecek gibi hissettim İNSALLAH yasanmaz boyle bir sey.ya erkenden bosanin yada sık sık ailenize kacmayin
Anne anne lafının çok geçmesi eşimin başından beri annemle bitmeyen çekişmesi. Kuma gibi annem ne yapsa sorun edip büyüttü. Saygısızlık yaptı kadın alttan aldı ses çıkarmadı ama hep böyle oldu. Anneler gününde gelemediğim için geldim yoksa gelmeyecektim. Ama bu böyle bir soruna yol açmamalı.

döndüğünüzde maalesef pişmanlık peşinizi bırakmayacak gibi görünüyor ,e sizde haklısınız yuva yıkmak istemiyorsunuz,ama böyle psikolojisi bozuk bir adam için değer mi , önceki konularınızı da ele alınca umarım mutlu olursunuz diyerek kendi düşen ağlamaz diyorum fakat böyle git gel git gel ailelerinize de yazık lütfen bari onları dertlerle meşgul etmeyin demek istiyorum.
Evet ailemi çok yıprattım istemeden de olsa olaylara dahil oldular eşim yüzünden. İnanın istemiyorum artık daha fazla yıpranmalarını...

çocuğun için evliliğini kurtarmalısın, annenle evinin sorunlarını konuşmamalısın, kızın büyüdüğünde evlenirken hani baba diyecek ama baba başkasıyla evli, iki de çocuğu olmuş... istediğin tablo bu mu? iyice laçkalaşmış evliliğiniz tekrar saygıyı oturtmanız zaman alacaktır. anne evi şimdi rahat ama çocuk büyüyünce tek başına hem bir yaşlı hem de ergen ile uğraşacaksın, bu kolay mı?

elin adamı annenize laf söylüyor sizde izin veriyosunuz bravo. iyi anneniz sizi kapı dışı etmiyor sizle mi uğraşıcam diye şaka gibisiniz hala daha boşanın demeyin iyi otur çek o zaman kafayı da ye tüm hayatın bitsin benim çok var çevremde koca kahrı çekipte 50 de bipolar olan. adamı düzelteyim derken kendine sıkıyosun kurşunu

X