eşim beni istemiyor:(

o adamla daha fazla durma bence yazık günah değilmi sana ya ama mutlu olamaz o sana bunları yaşattıktan sonra

canım seni istemeyeni sende isteme... eşinden ayrılacaka olan tek bayan sen değilsin yol yakınken dön...o bencil adama daha ne kadar dayanabilirsin ki zaten... şimdi iki şansın var cocuğunda olursa tek bir caren kalacak.. o bencil ve seni istemeyen kocana mecburen katlanmak zorunda kalacaksın ..

ya biz burda elif hakkında bebeği hakkında birşeyler düşünüyoruz. fikrimizi beyan ediyor az da olsa yardımcı olmaya çalışıyoruz ama ondan haberi olan var mı? kendi kendimize mi konuşuyoruz ne

canım benim elifin ne evinde nede baba evinde pc si olmadığından dolayı şuan burayla tek bağlantısı benim..elif hala babaevinde kendi evine gelir gelmez mutlaka kendi pc simden buraya mutlaka birşeyler yazdıracağım...
ve aynen yazdıklarınızıda ona okuyor ve sizlere sonsuz teşekkürler ediyor...

canım seni istemeyeni sende isteme... eşinden ayrılacaka olan tek bayan sen değilsin yol yakınken dön...o bencil adama daha ne kadar dayanabilirsin ki zaten... şimdi iki şansın var cocuğunda olursa tek bir caren kalacak.. o bencil ve seni istemeyen kocana mecburen katlanmak zorunda kalacaksın ..

canım bebek 10 haftalık yasal süreyi doldurmuş...
bu yüzden bebek aldırılamıyor..rabbimin izniyle doğacak inşallah...
artık bundan sonra elif iki yavrusuyla yaşam savaşı verecek...
artık eşiyle ayrılacakmı yoksa beraber mi olacak hala belirsiz..hakkında hayırlısı olsun diyelim...

eşimle aram çok kötü bayanlar...:çok üzgünüm::çok üzgünüm:
eşim 2 aylık bebeğimi aldırmak ve benden boşanmak istiyor..neyapacağımı şaşırdım...
eşim çok bencil bana 1 ytl nin hesabını yaparken kendi için milyar harcayan biri...
sorumsuz anlıyacağınız..hep kendini düşünen biri...:kızgın:
ne olur akıl verin..ne yapayım..bu sabahda tekrar bebeği aldırmaya ne zaman gideceğimi sordu..biran önce bitsin dedi herşey...senağlamasenağlama
bebeği aldırıp yoluma devam mı edeyim yoksa beni istemeyen eşime herşeye ragmen katlanayımmı?

canım bebeğini aldırma bence eşinden ayrılabilirsin eğer gözel alabiliyorsan bir şekilde onun ailesi ile görüşşş anlat derdini kendi ailenden de çekinme anne baba her zaman çocuğunun arkasında olur senin eşin hariçç tabii o bir insan değil sanırımm allah yardımcın olsun ama bu şartlarda bu insanla birlikte lmakta kolay değil tabii hamilelikte yorar senii dayanabilirsen dayan en azından doğuma kadar canım yok rahat değilsen seni ihmal ediyor diye değilde geçimine yardımcı olmuyorsa ailenin yanına git yada kayınvaldenlere aç durumu açık açıkkk rabbim yardım etsin sana nediyeyim bilemşiyorum yaaa

zor bir durum...zor bir imtihan senin için arkadaşım...
senin yapacağın bu imtihandan sabırla geçmek....çocuğu aldırmayı düşünmezsin umarım..hem çok günah,hemde yasal değil...

sabırla bu imtihandan geçer ,mükafatını görürsün inşallah...rabbim eşinede hidayet nasip eylesin....

ben yine söylüyorum!
önceleri bebeği isteyen eş sonraları aldırması konusunda ısrarcı davranıyor?
eşini istemiyor dahası zulüm ediyor...
inşallah ben yanılıyorumdur ama
bana göre adamın hayatında bir başka kadın var gibime geliyor!

canım bebeğini aldırma sakın...

neden? belki o bebek doğduğunda bir müddet sıkıntı çekersin ama rabbim sana mükafatını verecek unutma...ve o bebeğin yarın öbür gün büyüyüpte sana çok büyük faydası olabilir...hem evladına kardeş,arkadaş hem senin yarın öbür gün en büyük dostun olacak kimbilir , belki çok faydasını göreceksin...hem bebek rızkıyla gelir Allah seni darda koymaz inşallah...

rabbim mazlumun her zaman yanındadır,güçlü ol,rabbine tevekkül et ,o adaletlilerin en büyüğüdür...

seni istemeyen kocana ondan önce tekmeyi sen koy,gururlu ol,köpek gibi ayaklarına düşecek merak etme sen...ama mücadeleni bırakma çocuklar için güçlü olacaksın,olmadı yapamadın 2.evlilikte yapabilirsin,ilk defa evlenen sen değilsin arkadaşım...

bana kalırsa kocan nafakadan yırtmak için belkide çocuğu istemiyor,sen onun bu oyununa bir daha gelme ve günahsız bir yavrunun canına kıyma nolur...şeytanı bir kez daha sevindirme...bunlarında Allah katında bir imtihan olabileceğini unutma sakın...güçlü ol...

rabbine güven,ona tevekkül et,bebeğine kıyma canım,bak herşey yoluna girecek ister o adam olsun ,ister olmasın...

zaten faydası yokmuş ,niye üzülüyorsun ,onunla olarak sen onu ödüllendiriyorsun aslında,o seni hiç haketmemiş,baba olmayıda haketmemiş,bırak olmayıversin zaten varla yok arası birşeymiş, bunun için ağlamaya değermi ? kocana tekmeyi bas ,kurtul ondan ,bebeğinide doğur canım...ve utanma ilk kez boşanan sen değilsin ki,alnının akıyla evlendin,alnının akıylada boşanabilirsin hepsi bu....

Arkadaşım,
son gelişmler nedir,ne yapmaya karar verdin bilmiyorum ama bebeğini hala aldırmadıysan bence aldır,evet tüm arkadaşlar bana bu kadar duyrasız ve vicdansız konuştuğum için kızabilir ama o yavru ona sahip çıkmayan bir babanın vereceği belkide vermeyeceği bir nafakanın gelmesini beklerken üstelik seninde maddi hiçbir dayanağın yokken ziyan olacağına,bu türlü günah olsun derim ben,çünkü ailene dönme kararın yok,kendi ayaklarının üstünde durmaya çabalayacaksın anladığım kadarıyla,bir tane daha yavrun varmış Allah bağışlasın,yavrunla kendin için yatılı bir iş bulabilirsin ama 2 çocukla iş bulman daha zor,çevrende iş bulma imkanın yok madem güvenebileceğin dostlarına çevrelerinde araştırmaları tembihle,belki dostların sana yatılı bir iş bulur,her ne kadar günümüzde iş bulmak zor olsada yatılı olarak bebek bakıcılığı,ev işlerinde yardımcı olarak çalışma imkanı bulabilirsin,özellikle sitelerde yatılı çalışan alanlar oluyor,etrafında büyük siteler yok mu?
Bir araştır canım,hem kalacak yer sorunun olmaz hemde çalışıp ekmek paranı çıkarırsın,bu arada da eşine boşanma davası açarsın,nafaka o istese de istemese de vermek zorunda,nafakadan kaçışı yok,heleki bordrolu çalışansa maaşından keser yinede verirler,diyelimki nafakaya itiraz etti mahkeme açmak zorunda ama açtığı mahkeme sırasında da sana ve yavruna nafaka vermek mecburiyetinde,vermezse şikayetçi olduğun takdirde hapis kararı bile çıkarıyorlar,ben bu şekilde biliyorum en azından,sakın eşine pabuç bırakma.
Allah yardımcın olsun...

mune cok haklı wallahı,
bu zamanda gecınmek zor en azından bekar gıbı gecınırsın yenıden,
ama bebekle bıbasına beslenmek onu buyutmek zor tatlım. ıyı düşün cesur olma bu konuda.

tüm yazılanları okuyamadım ama biraz konuyla ilgili bilgi sahibi oldum.hala eşinden ayrı mı yaşıyor ve gerçekten bebeğinin alınamayacağına çok sevindim.herşeyde bir hayır vardır demekki belkide 1gün önce bile gitseydi bebk alınabilecekti ve o da aldırmaya karar verecekti.ama bi insanın hayatına son vermek okadar da kolay değil bazı arkadaşlar aldır falan demişler.o bebeğin yerine kendi annemizin karnındaki halimiz düşünelim eğer annemizde bazı sebeplerden dolayı bzi aldırmak zorunda olsaydı ne olurdu.ve en önemlisi Allah o canı verdiyse ne zamn alması gerektiğinide yine Allah bilir.

Kız Tatoş... Eliften yok mu bir haber... Düzelmiş mi kocasıyla arası?
Adam hala susuyor mu acaba?

yok canım hala limoni...senağlama
ne yapmaya çalışıyor anlam veremiyoruz..Çok üzgünüm çoook
maddi açıdan adam kötüymüş...tatlicadiarzu
çocuğuna bir süt parası bile vermemiş...:kızgın:
ama bizim kız asla hakkımı helal etmiyeceğim diyor...(haklıda)

artık varyaaa
hayatta hiç kimseye güvenilmeyeceğini bir kez daha anladım....
ve hiçkimse için insan kendini ateşe atmamalı..değmiyor değmiyorrrrrrrrr

bebek aşktan olursa güzeldir..
kendini seven anne babası olursa güzeldir.
ona huzurlu bir yuva,güzel bir paylaşım verilecekse güzeldir..
bu liste böyle uzar gider..
ben hamileyim..eğer eşim git aldır,bitsin deseydi çocuk hasretiyle yanmama rağmen gider aldırırdım..öyle bir insanı da baba yapmazdım.
onun genlerini taşımasını istemezdim çünkü yavrumun..

bu yoruma kusura bakmayında çok şaşırdım söz konusu ufacık bi bebek sorun ne olursa lsun o rahme düşmüş bi can artık sırf babasına olan düşmanlıgından nasıl onu aldırabilecegini düşünürsün. ben ona ragmen dogururdum hem anne hem baba olur onu inat nasıl aykta oldugumu ona yenilmedigimi gösterirdim günümüzde bırak eşini tecavüze ugrayıp hamile kalan ve çocugunu buna ragmen aldırmaya kıyamayan insanlar varken bu yazıya üzüldüm.ben yerinde olsam onun babalıgından çok kendi anneligimi düşünürdüm.tabiiki bu senin fikirin seni eleştirmek kırmak deil niyetim sadece içimden geçenleri söyledim

yok canım hala limoni...senağlama
ne yapmaya çalışıyor anlam veremiyoruz..Çok üzgünüm çoook
maddi açıdan adam kötüymüş...tatlicadiarzu
çocuğuna bir süt parası bile vermemiş...:kızgın:
ama bizim kız asla hakkımı helal etmiyeceğim diyor...(haklıda)

Ya maddi durumunun kötü olması değil bence yuvasını yıkmak istemesinin nedeni...
Aklında başka biri var bence...
Ya da rahat batıyor bu insanlara...

Hakkını helal etmemekte haklı...
Helal ettim bile dese Rabbim soracak zaten bütün bunların hesabını...
Hamilelik dönemi bir kadın için en duygusal dönem.
Bu dönemde eşine destek olacağı yere onu böyle yıpratan, üzen, mahfeden bir adam haketmiyor zaten Elif'i
Boşansın da anlasın hayatın kaç bucak olduğunu düşüncesiz adam...
Çooook pişman olacak çoook...
Hem bu dünyada hem öteki dünyada...

X