eşim beni istemiyor:(

skın bebeğini aldırma cnm sakınnnnnnnnnnn cehenemin dibine kadar istemesin kendi bilir ama sen ne kendine ne bebişine kıy zamanındaa ben yaptım çok pişmanım sen yapmaaaaaaaa

Ya tamam aldirmasin... Sonrasini dusunelim, ne olacak? Aldirmadi ama esinden bosandi. Ana - baba evi ve adamin ailesi zaten "kucak acmiyor" arkadaslar. Kiz 2 cocukla kendi ailesine gitse bu adamla gecirdigi hayat basina kakilacak - ailenin maddi durumunu da bilmiyoruz eger cok duzgun olsaydi Elif 1 ytlye muhtac kalmazdi zamaninda, merdiven silmeye calisip da eve ekmek getirmeye calismazdi, ki onu bile bulamamis. Bosanma psikolojisi, istenmeme psikolojisi, surekli aileye yuk olma hissi... Adam nafaka filan da vermicek, ben hic inanmiyorum verecegine ama hadi verdi diyelim o nafaka kizin neyine yetecek? Vermemek icin turlu yollara basvuracak, duzenli odemeyecek, belki turlu dil uzatmalara filan gidecek kadar adi bir adam benim gozumde bugune kadar yazilanlardan gordugum kadariyla. Oglu icin hastane parasini vermeyen, kendi Marlboro icip tatillere giden bir adam hukuka ne kadar saygili olur? Evladimin evde ekmegi yok yiyecegi diye dusumeyen bir adamdan dogur 2.yi de kesin catir catir nafakani alirsin diyemiyorum ben. Yazarken de o adami bogasim geliyor.

Bebek dogdu, e Elif gene hemen calisamayacak, aile yaninda kalmaya devam, kendini siginti gibi hissetmeye devam. Is bulsa bugun en iyi sartlarda 700-800 ytl para alacak, yazmis daha onceden tezgahtarlik yapiyormus. Bu para ile kendine ev mi acsin, cocuklara bakici mi bulsun, 6 yasindaki cocugunun hastane ve okul masraflarini mi karsilasin, bebegin masraflarini mi? Ayakta mi dursun? Soyleyin ne yapsin?

Tatos yazmis iste belki denize dusen yilana sarilir mantigi ile hayatinda daha buyuk hatalar yapacak ve bir sekilde kaybedecek belki de daha fazla.

Aldirirsa eger, o zaman ailesinin yaninda bile kalsa hemen is bulma sansi var. Hayatinda en azindan hemen birseyler yapma sansi var diye dusunuyorum. Gene zor hayati, belki hep uzulecek bebegi aldirdigi icin ama su anki tabloda dogmamasi o bebegin bana gore gunah degil.

Ben de bir yandan istemiyorum evet bebegi aldirmasini ama yapayalniz ise Elif bu hayatta, lafla peynir gemisi yurumuyor, tasima suyla degirmen donmuyor. Bir an once kendi ayaklari ustunde durmasi ve aldigi kararlari uygulamaya koymasi, bugune kadar yasadigi herseyi mutluluga cevirebilmesi gerekiyor.

Sonucta su anki tabloda bu kiz bir basina. Ne ana baba, ne es, ne bir bes kurus gelir var ortada. Ama yalnizliginin yaninda bir de bakmak zorunda oldugu oglu var. Lutfen buna gore degerlendirin olayi ve oyle yazin dusuncelerinizi. Ben yapmazdim, dinen cok gunah vs derken, bugun bu kizin icinde oldugu tum zorluklari goz onune alin. Yapayalniz oldugunuzu, istenmeyen es, istenmeyen evlat, is bulmasi son derece guc, su anda ortada kalmis bir insan olarak dusunun ve bunlarin yanina da bir 6 yasinda cocuk bir de dogmamis bebek ekleyin, objektif bakin olaya. Varsa bu durumda bir hal careniz, o zaman konusalim.

Son Soz: Ailesi destek cikacaksa, esi milyarda bir ihtimal degisecekse, Elif hayatta yalniz ve ortada kalmis degilse o zaman yukarida yazdiklarim hic bir anlam ifade etmeyecektir benim icin de...

cok zor ne dense bos beyin zaten seni fikrini sormadan kararlar vermis bile peki karnindaki bebek onun günahini kim cekcek kipir kipir kalbi atarken kendi evladini öldürüyor yazik

allahım ya valla böyle evlilikler gördükçe korkuyorum evlenmeye. evlenmeden önce çok güzel çok anlayışlı çok romantik evlendikten sonra ne değişiyorda bu erkeklerde değişiyor anlamıyorum. gerçi değişmeyen erkeklerde var onları tenzih ediyorum. Allah yardımcınız olsun her şerde bir hayır vardır. inşallah en kısa zamanda pişman olmayacağın bir karar verirsin ve verdiğin karar doğrultusunda mutlu mesut yaşarsın.

gecenin rengi arkadaşım aynen içimden geçenleri aktarmış...harfi harfine katılıyorum yorumlarına....o kadar zor birşeyki bunu yaşamamış birinin algılaması çok zor :1no2:anladığınızı zannedersiniz ama inanın anlıyamazsınız..........gecenin rengi arkadaşımla düşüncelerim birebir örtüşdüğü için ayrıyeten yoruma gerek duymuyorum...

bir annenin karnında bir haftalık dahi olsada bebeğinin canına kıyabilmesi çok ama çok zordur...heleki birde daha önce anne olmuş ve evlat kokusunu almışsa çok çok daha zordur....benim çok hassas olduğum bir konu.....maalesef böyle birşey benimde başıma geldi yani kürtajı yaşadım bir oğlum vardı kürtajdan sonra bir oğlum daha oldu....ama inanın kürtaj bebeğimi asla aklımdan silemedimsenağlama onu kürtaj olduğum günüde eğer doğsa idi dünyaya geleceği günüde üstünden 18 sene geçmesine rağmen her sene o tarihlerde sessizce içimde yıldönümlerini yaşıyorum...Allah hiç bir kadına yaşatmasın :1no2:....diğer yandan lilith30 ifadeleri çok sert gelmiş olsada sizlere o kadar gerçekçi yaklaşmışki olaya maalesef canımızı acıtsada bunların hepsi ülkemizin gerçeği....belki dinle uyuşturulmuş beyinler lafı biraz amacını aşmış ama onunda arkadaşımızın sıkıntısına içten üzüldüğü için canının acısı ile düşündüğünüz maksatı taşımayan bir ifade olduğuna inanıyorum.....Allah'ın hak dini insanlara asla kötüyü işaret etmez beyinde uyuşturmaz tam tersi mantık ve aklı kullanmaya davet eder....bence beyin uyuşmasından kastı...eksik yalan yanlış,yorumlamadan körü körüne salt öyle öğretildiği için sorgulamayan beyinlerdir....bu ülke şartlarında öyle merdiven silme,temizliğe gitme yada evde elişi yaparak bir evi kiralayıp elektiriği,suyu,telf'i karşılıyamazsınız...kışın yakacağı,aylık mutfak masrafları,üst baş,çocukların eğitim ve sağlık giderleri vs vs vs gerçekçi olalım hanımlar o işleri yaparak bunların altından kalkılmaz....ha bir aile desteği olur...en azından başını sokup barınabileceği ve o temizliğe merdivene gidince çocukları ile ilgilenecek bir desteği olur o zaman belki.........oturduğumuz yerden doğur,boşan demek kolay...onun yarınlarda çocuklarına yetemediğinde,karınları aç kaldığında,eğitimden sağlığa birçok problemleri olduğunda hangimiz ne biliriz elifin ne çektiğini hangi çileyi doldurduğunu....bu işler öyle olmuyor...dualarımız seninle diyoruz işte bu kadar....şüphesiz duaların faydası var ama ona hemen şuanda bir mucize lazım...yapabilirmiyiz elimizden gelir mi maalesef....kaçımız şu anda elif için veya elifler için sokağa dökülebiliriz...........belki 2_3 kişi çıkargelir....ama bakın sayfalarca yorum yapan kaç kişi var değil mi.......lilith'e ne kadar kızarsanız kızın gerçekler hep can yakar,can acıtır...............:1no2:kürtajın acısını yaşamış ve çok karşı olduğum bir şey de olsa korkarım elif'in yerinde olsam şuan bende bebeğimi aldırmayı düşünebiirdim...bunu şöyle düşünün her iki çocuğum arasında bir seçim yapacaksam bunu en azından dünyaya gelmiş hasta ve bana ihtiyaçı olan evlattan yana kullanmayı tercih ederdim şüphesiz....o günaha girmeyi belki dünyadaki evladımın selameti için göze alırdım...hemde hiç unutamıyacağımı hatta içimde ölene kadar kanayan bir yara olarak kalacağınıda bilsem bu seçimi yapmak durumunda kalırdım....sonuç olarak Allah hiç bir kadına böyle bir seçimide,böyle bir kürtajıda yaşamayıda göstermesin yaşatmasın......çok zor inanın çok zor bildiğiniz gibi değil...senağlama...sinirlerim ciddi anlamda bozuldu...inanın burnumun direği sızlıyor:a015:

bu cocuk dogsa da en azindan kanunen, bu adam bu cocugun gelirini saglamak zorunda degil mi? adam istemiyor bitti mi yani bu kadar basit degil bence...bosansa da bi nafaka midir nedir hukucu arkadaslar varsa daha iyi soyler bunu vermek zorunda degil midir? Hele ki hamileyken birakinca bunun da kanunda yeri oldugunu dusunuyorum, hamile olma ihtimaline karsi bile bosanma geciktirilirken, hamile olma durumunda da bir duzenleme vardir herhalde...

Yani durum evet zor ama lutfen cok ta fazla dramatize ederek, bu kadincagizi da iyice karamsarliga dusurmeyelim. Gercekler bunlar diyebilirsiniz ama yine de boyle acikli dusunmekle degil daha olumlu dusunerek bi yol bulunmasi lazim. Tamam uzulduk ama bunu belirtmekle nasil bir yardimimiz dokunabilir ki. Hukukcu arkadaslar varsa yazsin veya ayni durumu yasayip ta bu isten en az zararla cikabilenler ne yaptilar mesela bunlar yazsin...Bu yorumlari yazip sonra hayatimiza devam ediyoruz, kadina kim nasil yardim edebilir onu dusunsek...

Hem niye hemen bebegi alip aldirmama karari hakkinda konusuyoruz ki, belki de esini eve dondurme konusunda konusmaliyiz bi sekilde bu aileye sahip cikmasi hakkinda...

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar dün biraz rahatsız olduğum için netten erken çıktım...:senağlama:
elifle konuştum yalnız aileside bebeği istemiyormuş..aldır gel kapım açık diyormuş..yeniden başlarsın hayatına demişler..
eşiylede konuşmuş fakat elif konuştukca adam sadece susmuş..
bilemiyorum ayrıntılarını ama susmasıda bana garip geldi...
önce aldır diye ısrar eden acaba söylediklerinden pişman mı olmuştur..:uhm:
bu arada elif eşine güvenmediği için doğurma taraftarı değil anladığım kadarıyla..
yani vicdanı ve mantığıyla cebelleşiyor....:senağlama:

canım çok üzüldüm durumuna. ama bence gururun bebeğinden önce gelsin seni ve bebeğini istemeyen bir adam var ortada. bunun için değmez hayatta sadece kendin için yaşa. ben olsam çok üzülsemde bebeğimi aldırırım ve o adamı terk ederim. senden ve çocuğundan vaz geçmiş bir adamın yanında durmak anlamsız zaten. hayar devam ediyor. ve sende tadını çıkar derim .

vicdansiz adam bu ya ben 26 sayfayida okudum ama ayril demekle olmuyor arkadasimizin elinde hicbirsey yok cok uzuldum adina insallah saglikli dusunup saglikli kararlar alir ALLAH im kocasina da akil ihsan eyler insallah ALLAH yar ve yardimcisi olsun dua edelim arkadaslar ne olur boyle arkadaslarimiza belki bizim duamiz kabul olur ALLAH im bilir isini

ELİF eşiyle konuşmuş...
adamın agzından bir kelime dahi çıkmamış...
anlamadım yani ne demek şimdi bu:uhm:

bilemiyorummm ben tıbbi bir zaruriyet olmadan yapılan kürtajlara sonuna kadar karşıyımm kürtaj olayında doktorun asisteliğini yapmış biri olarak hele kesinlikle karşıyımm ince uzun bir boruyla vura vura alınıyoo bebek parçaları borunun içinden dökülüyoo kürtaj bittiğinde uterusdan(rahimden)değişik bi ses gelir ona uterus ağlaması deniliyooo....
ve kuranda 15 günlükken ruhun üflendiği geçiyo ...
bence ha eline alıp parçalayıp öldürmüşsünn ha uterusda....
benim teyzemmm ben küçüktüm ist evliydi eşinden ayrıldı 3 çocuk ortada kaldı belediyeye gitti iş istedi çocukları yetiştirme yurduna yerleştirdi düzenini kuruncaya kadar çocuklar yuvada kaldı tabi bu esnada teyzem sürekli onları ziyaret etti...
düzenini kuruncada çocuklarını geriye aldı......
ben kürtajı tek çözüm olarak görmüyorummm hatta çözümm olarak bile görmüyorummm
tıbbi bir zaruriyet olsa anlarımmmm....
bunu anlayamam
anlamam.....
Allah yardımcınız olsunn.......

peki bebeğe kiyinca herşey yoluna mi girecek ?

Peki arkadasim senin cozumun ne? Yani fikir mutaalasi yapalim, beyin firtinasi yapalim. Benim kafam bu kadar calisiyor, varsa cozum onerileriniz, yazin benim yazdigim gibi. Akil akildan ustundur. " Yapayalniz oldugunuzu, istenmeyen es, istenmeyen evlat, is bulmasi son derece guc, su anda ortada kalmis bir insan olarak dusunun ve bunlarin yanina da bir 6 yasinda cocuk bir de dogmamis bebek ekleyin" yazmisim. Bu dogrultuda Elif ne yapsin? Ona cozum arayalim...

Hayatim yoluna girmeyecek elbette hicbir sey ama Elif daha kisa surede bir yol cizebilecek kendisine. Ne bileyim is bulabilir hemen, ailesinin yaninda - ki onlar da istemiyormus bebegi - az biraz daha basi dik olabilir, oglunun gelecegi icin daha rahat savasabilir kisa donemde vs vs... Su anki tabloda ne bebekli ne de bebeksiz hicbirsey yoluna girmeyecek kisa vadede. Her halukarda ciddi bir savasi olacak Elif'in.

Bugun oturdum temizlik firmalarini aradim sartlarini ogreneyim diye. Bizim burada 600 diyorlar daimi gidise, gundelik de 50-60 arasi. 9-6 saatleri calisma. Ilk ayki maasin yarisini ajans alabiliyor bazilarinda, bazilari almiyor. Sigorta yok isterse kendisi yaptiriyor sirket ustunden ama primini kendi oduyor, yol veriliyor aylikta, gundelikte verilmiyor.

Esinin susmasindan ben bir sey anlamadim, surda bu kadar insanin icine dert oldu, adam susuyor.

Son düzenleme:
oglunun gelecegi icin daha rahat savasabilir kisa donemde vs vs...

mjk peki oğlunun yüzüne bakarken sen olsan harcadığın hayatı hiç düşünmeyecekmisinnn??

mjk peki oğlunun yüzüne bakarken sen olsan harcadığın hayatı hiç düşünmeyecekmisinnn??

evet oğlunun hayatı için daha rahat savaşacak....onu istediği gibi yetiştirmeye çalışacak..
ayaklarının üzerinde daha kolay duracak...bir ekmeği bir katığı ikiye bölmeyecek..
yarın bu çocuk okula başlıyacak okul masraflarının altında belkide ezilecek peki kendin ettin kendin buldun cezanı diyen ailesinden hangi yüzle kendi için bebeği için veya oğlu için birşey isteyecek..her seferinde belkide hatası yüzüne vurulacak.

elifin bir mesleği yok..bir geliri yok...dayanacagı biri yok...sosyal güvencesi yok..ev kira ..
kocası bile istemiyor kendini nede bebeğini..soruyorum sana daha bir çocuğuna hayrı olmayan kişi diğerine kucakmı açacak..doğur demek ne kadar basit..önemli olan doğduktan sonrası...
harcadığı hayat diyorsun tabiiki vicdan olarak rahatsız ama burda bir kişinin hayatını harcayacak ama iki kişi yaşayacak...
yoksa 3 hayat birden mi harcansın....
keşke bunlar hiç yaşanmasaydıda bende burdan arkadaşımın bebeğini müjdeleseydim...
ne olursa olsun ben arkasındayım..ister doğrursun ister doğurmasın...

Bunu ben yazmistim MJK degil. Bana sormak yerine cozum onerilerinizi yazin arkadaslar nolur. Boyle tek cumlelik sorular isi daha da cikilmaz hale getiriyor.

Simdi hukuk kosesine baktim, adamlar nafaka odemiyor, odemedigi icin davalar aciliyor. Bu adam da ayrilirlarsa odemeyecek nafaka filan. Baska bir sitede okudum, adam odememek icin isinden cikmis gostertmis kendini.

Harcadigin hayat diyorsunuz, hayat bizim secimlerimizden ibaret. Elif'in yerinde ben olsaydim ben boyle davranirdim diye fikrimi belirtiyorum. Ben de istemiyorum aldirmasini ama o bebege iyi bir yuva, saglik, bakim vs saglayamayacaksam, ustune manevi cokuntuler de yasayacaksam ve dogal olarak cocuklar bundan etkilenecekse, dogmamis olmasi onun iyiliginedir diye dusunuyorum.

Cozum onerisi sunun arkadaslar, Elif buraya girip de okudugunda ona bundan sonraki hayatinda fikir verebilecek, elle tutulur seyler soyleyin.

bilemiyorummm ben tıbbi bir zaruriyet olmadan yapılan kürtajlara sonuna kadar karşıyımm kürtaj olayında doktorun asisteliğini yapmış biri olarak hele kesinlikle karşıyımm ince uzun bir boruyla vura vura alınıyoo bebek parçaları borunun içinden dökülüyoo kürtaj bittiğinde uterusdan(rahimden)değişik bi ses gelir ona uterus ağlaması deniliyooo....
benim teyzemmm ben küçüktüm ist evliydi eşinden ayrıldı 3 çocuk ortada kaldı belediyeye gitti iş istedi çocukları yetiştirme yurduna yerleştirdi düzenini kuruncaya kadar çocuklar yuvada kaldı tabi bu esnada teyzem sürekli onları ziyaret etti...
bunu anlayamam
anlamam.....

Size sonuna kadar katılıyorum. Bence bir katliyam ya!
Aldırırsa hayatı daha kolay olacak... Bu değil mi bir cinayetin sebebi! Rahata, kolaya kaçmak!
Belki Rabbim bebeğin hatırına yol gösterecek kardeşimize! Belki karşısına imkanlar çıkacak! Belki bir gün çok mükemmel bir hayatı olacak! Ve büyük bir pişmanliği! Öldürdüğü yavrusunu hiç unutmayacak! Unutamaz ki zaten! Ya bu yüzden pisikolojisi bozulan, delirme noktasına gelen bir sürü insan var! Nasıl bu kadar soğukkanlı olabiliyorsunuz!
Doğurduğunda bir insan daha hayatta olacak! Lütfen yüzeysel düşünmeyin ya! Belki o çocuk bir şans verilse, o kurtaracak belki annesini! Bir gün annesinin kendisi için yaptığı fedakarlıkları anlayacak yaşa olgunluğa geldiğinde O'na o bakacak belki! Annesi çocuğu için sıkıntılar yaşayacak! Eziecek, hor görülecek! Ama bir <can> için değmez mi yaşanan sıkıntılara!
Kolaya kaçmayalım ya! Çözüm hiçbir zaman bir cinayet olamaz! Diğer çocuğunu öldür ve kurtul diyebilir misiniz! Bunu da demeyin lütfen ya! Benim vijdanım el vermiyor bunlara!

bunu anlayamam
anlamam.....

Belos, tüylerim diken diken oldu. Allah'ım ya keşke okumasaydım. :KK43::1no2::1no2:
Bir yerde daha duymuştum. Bebeğin parça parça öldürüdüğünü ama senden böyle duyunca daha da kötü oldum. senağlama

Karar tabiki senin arkadaşım.Ama bu nasıl bir insan,nasıl bir baba.Aslında baba olmayı hiç haketmeyen biri.allah islah etsin böylelerini.Rabbim sana doğru karar almayı ve huzuru versin canımm.ne desem benim için kolay olur.Yaşayan ve olayların direk içinde olan sensin.En doğrusunu yine sen bilirsin....

Bunu ben yazmistim MJK degil. Bana sormak yerine cozum onerilerinizi yazin arkadaslar nolur. Boyle tek cumlelik sorular isi daha da cikilmaz hale getiriyor.

Simdi hukuk kosesine baktim, adamlar nafaka odemiyor, odemedigi icin davalar aciliyor. Bu adam da ayrilirlarsa odemeyecek nafaka filan. Baska bir sitede okudum, adam odememek icin isinden cikmis gostertmis kendini.

Harcadigin hayat diyorsunuz, hayat bizim secimlerimizden ibaret. Elif'in yerinde ben olsaydim ben boyle davranirdim diye fikrimi belirtiyorum. Ben de istemiyorum aldirmasini ama o bebege iyi bir yuva, saglik, bakim vs saglayamayacaksam, ustune manevi cokuntuler de yasayacaksam ve dogal olarak cocuklar bundan etkilenecekse, dogmamis olmasi onun iyiliginedir diye dusunuyorum.

Cozum onerisi sunun arkadaslar, Elif buraya girip de okudugunda ona bundan sonraki hayatinda fikir verebilecek, elle tutulur seyler soyleyin.

canım yazılanları tam okumuyosun herhalde yazmıştımmm bana göre çözümü:

kürtaj dışındaki çözümlere pek odaklanmıyorsunuz gibi geldi bana
asla tartışma için sölemiyorumm bence siz kürtaj yerine benim gibi daha farklı çözümler üretebilirsiniz bence kürtajj cinayettir günahtırrr buna ortak olmayın destek olmayınn ileride vicdanınızla uğraşabilirsiniz
çocuklarımız kuçağımıza aldığımız zaman değil rahmimize düştükleri andan itibaren anne yaparlar bizi ve rahmimize düştükleri andan itibaren evlattırlar bu kadar kolay nasıll gözden çıkarılabilir???
anlayamıyormmm.........
öldürüp çöpe atmaktansa
doğurup yurda veririm alabilecek duruma gelinceye kadar da annesi olarak sık sık ziyaret edip sevgimden mahrum bırakmamaya çalışırımmm
bence çözümmm bu
sizin çözüm dediğiniz şeyy sadece kaçışşş

hem de ortada bahsi geçen bebek isteyerek yapılmış..
benim aklımın almadığı noktada bu zaten nasıl bir çürümüş beyin bunu yapar
önce kadına umut ver sonra onu bu cinayete teşvik et.
düşünün ki karnında bebeğiyle kocası ölüp dul kalanlar da var ee onlar hemen kürtajamı koşuyor.
bence ailesi ne kadar kötü olursa olsun onun yanında olcaklardır bebek için onlarıda ikna etmek elif arkadaşımıza düşüyor.sonrasımı...
sonrası sağlıklı genç bir kadın çalışcak ekmeğini kazanıcak 2 yavrusuna kucak aççak bir ömür boyu ,
onlarla ayakta daha dik durmayı öğrenecek.
öğrenecekki o bir anne, ve
kadın denilen varlık Allah ın en güçlü yarattığı varlıktır.
babada öyle baba yerin dibine girsin öldü saysın ..

X