eşim beni istemiyor:(

cocugu weren rızkını da werır ' oyle olmuyo ıste herzaman, eger olsaydı sokaklarda yetımhanelerde bu kadar cocuk olmazdı
Herşeye sabretmesini bilmeyen insanlar yüzünden doluyor yetimhaneler. Bir anne helalinden birçok iş yapabilir çocuğuna bakmak için. Temizlik yaparak hayatını kuran, elişi yapıp satarak çocuğunun nafakasını temin edip onu okutan nice öpülesi eller var. Annelik öldürmekle olmuyor malesef. Annelik fedakarlık ister.

canım öncelikle allah sabır versin diyorum. bzı şeyleri göze almak böyle kötü durumlarda daha zor ama kendine o kocan olduğunu zanneden kişi olmadan hayatına devam edip edemeyeceğini sor. benim kuzenimde 2 aylık hamileyken kocaı tarafından aldatıldı. üstüne o kadını kaçırdı kuzenimde baba evine döndü ve çocuğunu doğurdu ilk yaptığı iş boşanma davası açmak oldu ve tek celsede boşandı nafakasını da bağlattı. madem boşanmak isteyen eşin çatır çatır ödesin nafakanı da. belki evliyken size yedirmediği paraları verince iki kat pişman olur. bu arada kuzenim tekrar evleni ve çok mutlu şimdi çocuk bekliyor. eski kocası ağlamış ve yalvarmış evlenmesin diye şerefsizzzz........ mutluluğun belki acıdan geçiyordur

Kutluyorum verdiğiniz cevaptan. Bence de doğru. Beyefendi(!) nafakayı ödemek zorunda. Tanıdığı bir avukat varsa ya da bu sitede varsa arkadaşımızı bu konuda bilgilendirmeli bence.

Herşeye sabretmesini bilmeyen insanlar yüzünden doluyor yetimhaneler. Bir anne helalinden birçok iş yapabilir çocuğuna bakmak için. Temizlik yaparak hayatını kuran, elişi yapıp satarak çocuğunun nafakasını temin edip onu okutan nice öpülesi eller var. Annelik öldürmekle olmuyor malesef. Annelik fedakarlık ister.

kesınlıkle katılıyorum ama herkes o derece guclu olamaz hayata karsı ben arkadasın yazdıkları dogrultusunda yazdım bunları, kocası para wermedıgı ıcın cocugunu doktora goturememıs mesela o zaman da yapabılırdı el ısı temızlık ws..

elif merdiven işi bile aradı çevresinde bulamadı inanırmısınız...
ama eşi tatillerde gezdi eğlendi yedi içti..ozaman parası vardı ama çocuğuna ve elifine yok yok işteeeee

AYNI ŞEYLERİ EŞİM BANADA SÖYLÜYOR SENDE HİÇ GURUR YOKMU NİYE GİTMİYORSUN DİYOR bende ev kendisinin sen eşyalarını al git masrafımıda getir sen git diyorum ben ailemin yanına gitsem oğlum hep seni sorup ağlayacak ben ne cevap vereceğim diyorum burda geliip görürsün çocuğunu diyorum bende kaçarak evlendim ailemin yanına asla dönmem sığınma evlerini araştırsana ben mersinde her ihtimale karşı yerini öğrendim ki şuan eşim biraz plsun iyi
:teselli::teselli::teselli::teselli::teselli:

canım yaaaa:1shok:
hiçbir kadın bence bunları haketmiyor...:teselli::teselli:
yazıklar olsun böyle kocalara...:eek:klava:

çok güzel yazmışsın da o çocuk yaşama hakkına sahip o babasızda büyüye bilir onu çok seven1 anne ona hem anne hem baba
olabilir burda elif e çok iş düşüyo kendini evlatları için feda edecek kendini değil hep çocuklarım demesi gerekiyo ama bununda mükafatı BÜYÜK olur cennet gibi mesela
:teselli::teselli::teselli::teselli:

canım benim peki sen eşinden başka bir çocuk daha olsun istermiydin..
hadi bir taneyle bence heryere sığabilirsin...
ama bu iki üç olursa ne olacak...:sm_confused:

allah böle kocaları prostat etsin hıh sen kaç onu seviyom die aileni arkana al o kocada seni böle yapsın yazıklar olsunnnnnnnnnnnn allah böle kocaları prostat etsin hıh

Kaç gündür bu başlığı görüyor ama bir türlü okuma fırsatı bulamıyordum.bugün okudum ve bütün sinirlerim bozuldu.:eek:klava:
Böyle bişey duymadım görmedim ben. bir erkek bir adam üstelik bir baba bunu nasıl yapabilir inanamıyorum. ve şöyleki herhalde diyorum bir kadın yada birkaç bilemiyorum var. ilerde bu cocukların kendisine ayak bağı olmasını istemiyor. bu apaçık ortada.
Ben dinine bağlı elimden geldiğince yerine getiren biriyim ama gerçek şu ki bu bebek dünyaya geldiği zaman anne en büyük kötülüğü yapmış olacak çocuğuna. bence arkadaşım bu çocuğu doğurmamalısın. Ne kadar günahtır bilemiyorum ama şuna inan sen keyfine aldırmayacaksın bu çocuğu.Öyle güzel dinimiz varki, herşey de bi kolaylık ve mantık yatıyor. Bi düşünsene bu çocuk büyüdüğü zaman ne olacak. psikolojisini bi düşün yada senin yaşayacağın zorlukları. Bu kadar mı basit sanıyor insanlar bunu anlamıyorum. ne olur sakın yanlış anlamayın çok sinirlendim kimse üstüne alınmasın yazdıklarımdan.:1no2: ama dediğim gibi ister vazgeç boşan ister boşanma ama bu cocuğu doğurma. o babasının günahını bu dünyada çekmemeli:çok üzgünüm:

çok zor bir durum Allah yardımcınız olsun bencede biraz ayrı kalıp kendini dinleme kararı iyi olmuş zaman herşeyin ilacı Allah herşeyin hayırlısını versin..

kızlar bu bebeği aldırmalı galiba ,hayatta en çok karşı olduğum şeylerin başında gelen birşey için ben bunu söylüyorum. şu an ben bile kendime inanamıyorum ama çünkü bir cana kıymak çok kötü ya. Ama babasız büyümek inanın daha kötü ben babamı çok küçükken kaybetmişim , hiç görmedim ve babasızlığın ne olduğunu iyi biilirim. Heleki varken yok olmak o daha kötü birşey. Kendimi senin yerine koymaya çalışıyorum bir yanım her ne olursa olsun çocuğuma kıymam diyor. Diğer yanım öbür çocuğumun günahı ne diyor ya garip bir durum. Ama maddi olanakların çok zayıf annenin babanın yanına döneceksin. Orda nasıl bir durumda olacaksın. Bugün iyi olursun yarin Allah göstermesin onlara birşey olduğunda ne olacak . Hiç değilse bir çocuklu olursun ve lütfen hemen bir iş bul . Kendi ayaklarının üstünde durmaya çalış. Bu senin tek kurtuluşun gibi geliyor bana.

VALLA CANIM BEN OLSAM SENİN YERİNDE ANINDA Bİ AVUKAT TUTAR BOŞANIRDIM Bİ AN ÖNCE KURTUL DERİM O ADAMDAN O SENİ İSTEMİYOSA SEN ONU HİÇ İSTEME :eek:klava: KİMSENİN KAHRINI ÇEKMEK ZORUNDA DEĞİLSİN BU HAYATTA a.s. Bİ İŞ BULUR ÇALIŞIRSIN BEBEĞİNLE Bİ HAYAT KURARSIN KENDİNE :teselli: AMA BEBEĞİNE KIYAMAZ HİÇ KİMSE İŞTE ONU ALDIRMA DERİM HEM KENDİ CANINDAN Bİ PARÇA :teselli: ASLINDA AKLIMA BİŞEY GELDİ AMA ÖYLE BİŞEY OLABİLİR Mİ DİYE DÜŞÜNDÜM :çok üzgünüm: hani acaba aldatıyo olabilir mi canım :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Şimdi yorumları okudumda herkes bir şey söylüyor tabiki nihai kararı Elif verecek ama ben bir şey daha söylemek istiyorum.
Senin şu an iki yavrun var birinin ellerinden tutabiliyorsun diğerini karnında saklıyorsun, ikisi de canlı, ikisi de senin kokunu alıyor, seni hissediyor, ikisi de sensiz yaşayamaz, bir babasız yaşanır ama anasız yaşanmaz. karnındakini babasız kalacak diye aldırmak istiyorsun o zaman aynı mantıkla gidersek yanındaki bebeğinde babasız kalacak, o ne olacak?
Sen şu an yanı başındaki yavruna nasıl kıyamıyorsan, içindekine de kıymamalısın. İkisi de canlı onların, yapmamalısın, Rabbim zor durumda onlara her zaman yardım etmiştir.
Lütfen iyi düşün...

öfkeyle kalkan zararla oturur. hemen ayrılmayı ve çocuğu aldırmayı düşünmeyin. belki eşiniz sıkıntılı bir dönem geçiriyordur. her ailede arad bir çalkantılar olur. eşinizin hareketleri çocuğu aldırma isteği biraz aşırı tabiki. bence biraz ayrı kalınıp sağlam kafayla düşünülebilir. belki sonunda alınacak karar yine ayrılmak olur. hayırlısını dilemek lazım.ilk ayrılanda siz olmayacaksınız. benim annem babama 24 yıl dayanmış çocuklarımı babasız büyütmeyeyim diye. dedemin yanınada gidememiş. babam bu süre zarfında değişmeyince ayrıldılar. dile kolay 24 yıllık evlilik bitti.hayırlısıda böyleymiş. Amaaaaaaaa çocuğu aldırmanız konusuna asla taraftar değilim. o canı ona siz vermediniz alma hakkıda sizin değil bence. canı veren rabbim rızkınıda verir elbet. siz Rabbimin veridği o cana kıyar onu aldırırsanız ne biliyorsunuz ki öbürünüde rabbim almayacak.(Allah korusun cümlemizin evladını bağışlasın) siz yeterki anne olmanın sorumlulukları bilincinde olun. eskiden kadınlar çalışamazlarmış. çalışan kadına kötü gözle bakılırmış. günümüzde hiçde öyle değil. temizlik yapan, piyasada elden satılan kozmetik ürün pazarlayıp geçinen hatta altına araba alan kadnları biliyorum. bu kadar zor değil. kusura bakmayın.bir kocaya dayanıp ekmek elden su gölden beklemek kolay.siz kolayı seçmeyin. o evlatlarına baba olamıyorsa nasıl em ana hem baba olunurmuş gösterin ona.Rabbim muhakak yardım eder.

X