eşim beni istemiyor:(

Hakikaten çok üzüldüm. Allah yardımcın olsun inş. aldırmak çok günah ama 2 çocukla da çok zor olur herhalde,, bir iş arkadaşım var zamanla allahta yardım etmiş düzenini kurmuş 2 çocugu var evini almış arabası bile var ama benzin nedeni ile kullandığı söylenemez,, eşinide mahkemeye vermiş zorla nafakasını alıyormuş,, hayat zor ne diyeyim ben de cesaret edemiyorum oğlumu düşünüyorum yoksa asla çekmezdim herhalde.

canım yazılanları tam okumuyosun herhalde yazmıştımmm bana göre çözümü:

benim teyzemmm ben küçüktüm ist evliydi eşinden ayrıldı 3 çocuk ortada kaldı belediyeye gitti iş istedi çocukları yetiştirme yurduna yerleştirdi düzenini kuruncaya kadar çocuklar yuvada kaldı tabi bu esnada teyzem sürekli onları ziyaret etti...
düzenini kuruncada çocuklarını geriye aldı......

kürtaj dışındaki çözümlere pek odaklanmıyorsunuz gibi geldi bana
asla tartışma için sölemiyorumm bence siz kürtaj yerine benim gibi daha farklı çözümler üretebilirsiniz bence kürtajj cinayettir günahtırrr buna ortak olmayın destek olmayınn ileride vicdanınızla uğraşabilirsiniz
çocuklarımız kuçağımıza aldığımız zaman değil rahmimize düştükleri andan itibaren anne yaparlar bizi ve rahmimize düştükleri andan itibaren evlattırlar bu kadar kolay nasıll gözden çıkarılabilir???
anlayamıyormmm.........
öldürüp çöpe atmaktansa
doğurup yurda veririm alabilecek duruma gelinceye kadar da annesi olarak sık sık ziyaret edip sevgimden mahrum bırakmamaya çalışırımmm
bence çözümmm bu
sizin çözüm dediğiniz şeyy sadece kaçışşş

Beloscum benim de degil niyetim tartismak, bak bu cozum onerisi mantikli ama sen kucukkenden bahsediyorsun yani en iyi ihtimalle 20 sene oncesi, devir cok degisti. Yasin kac bilmiyorum canim. Bugunki yetistirme yurtlarina vs ben guvenemem. Dibimde var bir tane ve goruyorum yasananlari. Ama bu Elif icin cozum olmayacagi anlamina gelmez elbette.

Yapacağım yorumdan çekiniyorum aslında ama ben isterim ki o bebek senin hayata tutunuşun olsun.Belki çok zor evet ama senin bebeğini kucağına alma hakkın ve bebeğinin de yaşamaya hakkı var.Kaçarak evlenmişsin fakat ailenin böyle bir durumda seni affetmeyeceğini sanmıyorum.Bence 3ünüz içinde şansınızı denemelisiniz..

Beloscum benim de degil niyetim tartismak, bak bu cozum onerisi mantikli ama sen kucukkenden bahsediyorsun yani en iyi ihtimalle 20 sene oncesi, devir cok degisti. Yasin kac bilmiyorum canim. Bugunki yetistirme yurtlarina vs ben guvenemem. Dibimde var bir tane ve goruyorum yasananlari. Ama bu Elif icin cozum olmayacagi anlamina gelmez elbette.

canımm ben 39 yaşındayımm ve iki yıl kadar yetiştirme yurdunda da çalıştımm emin ol 30küsür sene önce bugünkünden iyi değildi hemde hiç değildi
sonra orada sürekli kalsın demiyorum ki düzenini kuruncaya kadar diyorum
yaşama hakkı elinden alınmamalı diyorummm
bak bugün iş yerinde arkadaş bebek sahibi olmak için harcadığı milyarlardan bahsetti(durumu bilmeyen bir arkadaş niye bebek yapmıyosunuz diye sorunca anlattı)milyarlarına acımıyorr hiççç.....
çektiklerine rağmen onca haylkırıklığına rağmen sadece bebek sahibi olamayışlarına yanıyorr.....
uzağa gitmeye gerek yok anasayfaya dönmek yeterli bir sürü arkadaşımız var bebek sahibi olmaya uğraşannn....
bilmiyorummm anne olarak düşünüyorummm içim yanıyorrr ben olsaydım diyorummm
yüreğime taş basar gerekirse evlatlık verir öldürülmesine izin vermezdim
bilirdim ki bir yerlerde yaşıyorrr.....tesellim olurdu....
can verebiliyormuyuz ki almaya hakkımız olsunn....
korkardım ben Allah dan ne bileyim öbür çocuğumun diyet ödemesinden korkardım
benim annem 21 yaşına girerken 3 coçukla dul kalmış ev hanımı amcalarım bizi almaya çalışmış vermemiş işe girmiş çok güzel acayip alımlı bir kadın çok evlenme teklifleri geldi annem bizim için yaşadı çalıştı mücadele etti dedm dahil bizi kimseye muhtaç etmedi gündüz işde çalışır gece dikiş dikerdi 4-5 saat uyku uyurdu bizi onurla gelin etti Allah ondan razı olsunnnn...ve bu seneler öncesiydi ...seneler önce dul bir kadın olmak yalnız başına.....
işte güçlü olmak lazımmm annelik budur diyorummma.s.

Canim ya bana kalirsa çocuğunu aldirma .kaş aldirmak değil bu.inan benzer sorunlari bir çok kadin yaşiyor.mesela ben eşimle evlenebilmek için 7 yil bekledim evlendik.uzun zaman çocuğumuz olmadi sonra 3 tane peş peşe yavrumuz oldu.ama adam beni görmüyor.ben 10 yildir evliyim 10 yildir bu adamin sorunlari bitmedi.bana sen harika bir kadisin ama ben sorunluyum hiç bir şey beni heyecanlandirmiyor artik sen bile diyor.ne diyim ne yapiyim.insanlar hala beni bekar sanip asilirken bu adam beni görmüyor.ne yapiyim aldatayimmi?canim birak akişina bazen varya kendimizden fazla düşünüyoruz omlari .birak kendi haline .bitmişse bitmiştir zaten.bu şekilde devam ederse biraz daha yaşin geçtiğinde boşa kürek salladim diye üzülürsün.boşanmak istiyorsa bulmuştur o birini.keşke bizlerde bu kadar kolay vazgeçebilseydik

O bebeği aldirirsan yarin mahşerde sana hesap soracak tatlim.şu an o senin içinde ve canli bir varlik.şimdi dünyada olan diğer yavruna kiyabilirmisin.ayni şey göz görmüyor diye yok sayma sakin.bunun bedeli şimdiye kadarki ödediğin bedellerden daha ağir olur

Bebeğini hangi durumlarda aldırabilirsin bunun araştırmasını yapmışşsındır.kaldı ki bana öneri vermekten başka bir şey düşemez bunun vebaline giremem ben.Ama canım bu adamdan kurtulmaya bak eğer ailesi sana destek olmuyorsa bu adamdan bir gelecek göremeyeceksen içinde hiç bir umut taşımıyorsan bitir gitsin.kolay değil tabi.ama okudukça sinir oldum eşine karşı.ve çocuğunu aldırman konusunu bir kez ve bin kez daha düşün Allah yardımcın olsun

canımm ben 39 yaşındayımm ve iki yıl kadar yetiştirme yurdunda da çalıştımm emin ol 30küsür sene önce bugünkünden iyi değildi hemde hiç değildi
sonra orada sürekli kalsın demiyorum ki düzenini kuruncaya kadar diyorum
yaşama hakkı elinden alınmamalı diyorummm
bak bugün iş yerinde arkadaş bebek sahibi olmak için harcadığı milyarlardan bahsetti(durumu bilmeyen bir arkadaş niye bebek yapmıyosunuz diye sorunca anlattı)milyarlarına acımıyorr hiççç.....
çektiklerine rağmen onca haylkırıklığına rağmen sadece bebek sahibi olamayışlarına yanıyorr.....
uzağa gitmeye gerek yok anasayfaya dönmek yeterli bir sürü arkadaşımız var bebek sahibi olmaya uğraşannn....
bilmiyorummm anne olarak düşünüyorummm içim yanıyorrr ben olsaydım diyorummm
yüreğime taş basar gerekirse evlatlık verir öldürülmesine izin vermezdim
bilirdim ki bir yerlerde yaşıyorrr.....tesellim olurdu....
can verebiliyormuyuz ki almaya hakkımız olsunn....
korkardım ben Allah dan ne bileyim öbür çocuğumun diyet ödemesinden korkardım
benim annem 21 yaşına girerken 3 coçukla dul kalmış ev hanımı amcalarım bizi almaya çalışmış vermemiş işe girmiş çok güzel acayip alımlı bir kadın çok evlenme teklifleri geldi annem bizim için yaşadı çalıştı mücadele etti dedm dahil bizi kimseye muhtaç etmedi gündüz işde çalışır gece dikiş dikerdi 4-5 saat uyku uyurdu bizi onurla gelin etti Allah ondan razı olsunnnn...ve bu seneler öncesiydi ...seneler önce dul bir kadın olmak yalnız başına.....
işte güçlü olmak lazımmm annelik budur diyorummma.s.

Valla zor, cok cok zor. Ne mutlu ki annene hem ayaklari ustunde durabilmis hem de sizi yetistirmis.

Bakalim Elif'ten son gelismeler ne yonde olacak...

sana böylesine kinci edepsizce tavır takınan bir erkekle nasıl beraber oldun tekrar nasıl hamile kaldın ben onu anlayamadım yatağına bile alma bence hatta boşver çocuğu mocuğu boşan bir an önce hatta sen sürpriz bir boşanma davası aç şok olsun p.z..v..k sonra görsün çocuğunu hastaneye götürmemek neymiş karısına çocuğu aldır demek neymiş:teselli: ayyy sinir oldum o koca bozuntuna boşver yaa bırak gitsin defolsun :mymeka:

omur boyu nasıl cekılcek sonu yokkı bencede arkadasa katılıyorumbenneyaptımkibenneyaptımkibenneyaptımki[

Son düzenleme:
sana böylesine kinci edepsizce tavır takınan bir erkekle nasıl beraber oldun tekrar nasıl hamile kaldın ben onu anlayamadım yatağına bile alma bence hatta boşver çocuğu mocuğu boşan bir an önce hatta sen sürpriz bir boşanma davası aç şok olsun p.z..v..k sonra görsün çocuğunu hastaneye götürmemek neymiş karısına çocuğu aldır demek neymiş:teselli: ayyy sinir oldum o koca bozuntuna boşver yaa bırak gitsin defolsun :mymeka:

Elif kardesın yasadıkları zor,geliri yok,kocası para vermiyor ve eve ekmek almak icin bile para harcamak istemiyen bir koca.
Elif kardesın gıdecek yeri yok ailesiyle konusmuyordu fakat son yazılana göre baba ocagına geri gitmisti insallah yardımları olur.YANİ ANLIYACAGIN SİNAYCIM BİR COCUGU OLAN ONA DAHİ BAKAMAYAN VE HAMİLE OLAN VE ESİ TARAFINDAN COCUGUNU ALDIRMAYA ZORLANAN BİR KARDESIMIZLE KARSI KARSIYAYIZ.
MESLEK YOK İS YOK PARA YOK .Allah büyüktür insallah bir yol acılacak.

hayatta bu durumda olan bir sürü insan var ve ben bir kadının her zaman maddi olarak güçlü olmasından ve çalışıp kimseye muhtaç olmamasından yanayım ve allahımıza bin şükür işimiz ve maaşımız var kıymetini bilelim biz annelere çok iş düşüyor kız evlatlarımızı okutalım ve onların gelecekte bu şekilde zarar görmelerini engelleyelim o arkadaşın bir işi parası olsaydı belki kıymeti ve cesareti olur geleceğe daha özgürce ve güçlü korkusuz bakardı allah kolaylık versin ve yardım etsin bu günlerde geçer

elif eşiyle konuşmaya çalışıyor..ama eşi susuyormuş yaaaa buna anlam veremiyorum arkadaşlar düne kadar aldır diyen şimdi sadece susuyor..
bence eşide vicdan muhasebesi yapıyor gibi geldi...
elifde eşini tekrar denemek içinde bu sefer ver para gidip aldırayım demiş..eşi yine sadece susmuş:uhm:
garip bir durum var ortada..sanki çocuk oyuncağı olmuş..buğün aldır.. yokaldırma...
yok hadialdıralım yok olmaz....
allahım yaaaa

hayatta bu durumda olan bir sürü insan var ve ben bir kadının her zaman maddi olarak güçlü olmasından ve çalışıp kimseye muhtaç olmamasından yanayım ve allahımıza bin şükür işimiz ve maaşımız var kıymetini bilelim biz annelere çok iş düşüyor kız evlatlarımızı okutalım ve onların gelecekte bu şekilde zarar görmelerini engelleyelim o arkadaşın bir işi parası olsaydı belki kıymeti ve cesareti olur geleceğe daha özgürce ve güçlü korkusuz bakardı allah kolaylık versin ve yardım etsin bu günlerde geçer

kesinlikle canım..zaten elifin bu durmumda olması maddi ve manevi olarak yeterli olmamasından kaynaklanıyor...senağlamasenağlama
her yönden uygun olsaydı kesinlikle eminim şu konu burda açılmazdı...:1no2:
rabbim bu durumda olan herkesin yardımcısı olsun...

elif eşiyle konuşmaya çalışıyor..ama eşi susuyormuş yaaaa buna anlam veremiyorum arkadaşlar düne kadar aldır diyen şimdi sadece susuyor..
bence eşide vicdan muhasebesi yapıyor gibi geldi...
elifde eşini tekrar denemek içinde bu sefer ver para gidip aldırayım demiş..eşi yine sadece susmuş:uhm:
garip bir durum var ortada..sanki çocuk oyuncağı olmuş..buğün aldır.. yokaldırma...
yok hadialdıralım yok olmaz....
allahım yaaaa

ne bu ya ay deliriyorum ben burda... Kizla resmen kedinin fare ile oynamasi gibi oynuyor adam.

ne bu ya ay deliriyorum ben burda... Kizla resmen kedinin fare ile oynamasi gibi oynuyor adam.

zaten elif burda daha çok kararsız olmasının nedenide bu..adam deseki tamam hadi gidelim aldırmaya elif gidecek..adam şimdide susuyormuş bu seferde daha çok kararsız kalıyor..acaba acaba eşimle aram düzelirmi diye bekliyor..ne yapacağını şaşırmış anlıyacağınız...

bence bırak eşini gitsin...neden hep kadın yapıcı olmak zorunda..erkeğin yıktığını..
düşünmeden ezip geçtiğini..
neden kadın yapmaya,düşünmeye çalışmalıkiiii...

bence bırak eşini gitsin...neden hep kadın yapıcı olmak zorunda..erkeğin yıktığını..
düşünmeden ezip geçtiğini..
neden kadın yapmaya,düşünmeye çalışmalıkiiii...

doğru diyorsunda burda en önemlisi daha doğmamış bir bebek var...hadi elif tek olsaydı zaten bir noktada biterdi ama 6 yaşında oğlu birde karnındaki bebek...
işde insan durup düşünüyor...

kendinden önce siz çözümü bulmuşsunuz zaten kızlar sorun degıl o zaman herkes aldırsın cocugunu ne olcak cok basit bişey zaten... değilmi.. Bebkk oluştuktan 15gun ıcınde ruhu yerine geliyormuş bunlardan haberınız varmı pekii..?? Bence dhaa dogru yönlerdimeler yapın BU DA BENİM DÜŞÜNCEM..
Apartmanımızın merdivenlerini silen bir kadın var ve 6cocugu var kadın kocası cok içki içtiği için bütün gün didiniyor cocuklarına da merdiven silerek bakıyor evlere temizliğe giderek..

Zatn biz ne konuşsak faydasız ..Kendisi karar vericek ne yapacağına..

tatlımm kendi adıma senin bu yazdıklarını kürtajın bir çözüm olamıyacağını ve çokkk daha fazlasını anlattım ben geçmiş sayfalarda.....
ve evet dediğin gibi son kararı kendisi verecekkk
ama
biz alternatifler üretmeye çalışalım belki .....belkiiii.....

Son düzenleme:
X