eşim beni istemiyor:(

Bu kadar kolaysa gelip burada yaşasaniza?
Yurtdişinda yaşayan türk kadinlarinin çok daha fazla aldatildiğini ve çok daha fazla ezildiğini çok daha fazla boyun eğdiğini de biliyoruz. Gayri meşru ilişkiler, yabanci kadin evlilikleri, onlardan doğan çocuklar vs... Kör değiliz, araştiriyoruz da! Olmayanlar olabilir ama hiç yok demek saçma! Kimse masal okumasin lütfen! Karşinizda yüksek eğitimli kadinlar var ve türkiye'de yaşiyorlar! Ve dinle de beyinleri hala uyuşturulmamiş olanlar var!

CADIARZU Arkadasim ne bu siddet Bu celal???
Sözlerin benim yorumuma sanirim
Ben keske avrupadaki haklar benim ülkemdede verilse dedim
Sen alip gitmisin
Evet Her yerde her ülkede ezilen kadin illaki vardir oda neden?
Kimi cahilliginden kimisi ailesinden cevresinden cekindiginden kimisi cocuklarinin hatrina katlandigindan Kimiside Su andaki arkadasimiz elif gibi maddi olanaksizliklarindan..
Bu bir gercek degilmi?
Benim kasdim sa ben burda yardim taleb eden bir cok türk kadinina tercüme icin sosyal haklari icin yardimci oldugum icin bu tür bosanma konularinin tamamen icerisindeyim
vee kadina el kaldirildiginda hemen evden uzaklatirma sonrasinda bosanma sonrasindada aferdersiniz de kocasinin ayagindaki dona kadar alan bir hakdan bahsettim
Hic calismiyan bir bayan bile evliykenki halinden daha rahat bir sartlarda yasiyor evi veriliyor isi ayarlaniyor calisamiycak durumdaysa yardimini aliyor her ay düzenli olarak benim kasdettigim bunlardi
ya sen beni yanlis anladin yada ben söylemek istedigimi anlatamadimÇok üzgünüm çoook
Neyse su andaki sorun avrupa kadin haklari degil
Allah arkadasimiza yardimci olsun demekden baska evet elimizden bir sey gelmiyor!!

Konuyu devamlı takip ediyorum. Şunu farkettim, bazı arkadaşlar fetüsle arkadaşımızın diğer çocuğu arasında hiç fark olmadığını anlamıyorlar. Bir arkadaşımız sokakların kimsesiz çocuklarla dolduğunu falan yazmış. O çocukları elimize bir silah alıp taramakla, fetüsken öldürmek arasında nasıl bir fark var hiç anlamıyorum. Sorunlara çözüm bulmak öldürmekle değil, onlara sahip çıkmakla olur. Millet olarak sahip çıkamıyorsak bundan hepimiz sorumluyuz.
Farkettiğim kadarıyla Elif de çocuğu aldırmak istemiyor. Eşi ondan ayrılmak istediği için şu an çaresiz durumda. Ama aldırmayacak inşaallah. Buna bütün kalbimle inanıyorum. (İnanmak istiyorum!)

canım ya ne desek boş.ama ben olsam gider aldırırdım çocuğu ve ayrılırdım ondan.yol yakınken kendi hayatımı kurmak isterdim.zarardasın onla geçirdiğin hergün için.zararın neresinden dönersen kardır.Allah yardımcın olsun ne diyim başka

Çok zor bir durum, ama eşin seni istemiyorsa neden bir çocuk daha yapacaksın ki, zaten bir tane varmış sanırım, bence hayatınızı zindana dönüştüreceğinize iki ayrı fert olarak mutlu olmaya çalışmak en doğrusu sanırım , bunlar çevremde gördüğüm biçok evlilikte yaşanan sorunlar ve çocuk yapmakla çözülmüyor, bu şekilde evli olmanızın anlamı nedir ?Evlilik hayatı paylaşmak değilmiydi, yoksa çevreye evliyim demek mi ?

Canim çok üzüldüm durumuna....böyle bir insanla birlikte olmaya devam etmek ,hem senin hem çocuklarin için işkencedir bence....
Miniğini aldirmayi ,onu çldürmeyi düşünme bile...evet bazi arkadaşlarimizin aksine allah rizkini verir ! Rizki veren biz değiliz bizler araciyiz sadece...herşeyde bir hjayir vardir canim benim.allah herşeyi kararlamiştir.
Gönül isterki eşin hatasini anlasin ve düzelsin herşey...çok inandiğim birşey daha bir insan yedisinde ne ise yetmişinde odr...
Allah sabir versin,dayanma gücü versin sana buda senin imtihanin demekki.dualarimiz sana ve miniklerine...

slm canım durumuna cok uzuldum keşke yapabilecegimiz bişeyler olsa zor bir durum bence oturup önce iyi birşekilde hayatının artılarımı agır basıyo yoksa eksilerimi cok diye düşunmen gerekiyo sonra karar vermelisin canım evliliklerde bazen gecişdonemleri olur oylebir donem olabılir inşallah oyledir inan tum yuregimle diliyorum nediyeyim kararda hayatta senin allah yardımcın olsun

elife ulaşamadım bayanlar...
teli kapalı..
ailesinde numarası yok bende..
sizler gibi meraktayım...

bildiğim eşiyle sonkez konuşacağı..
ona göre davranacağı...
bilemiyorum ama hayatta bir çocuğu babasız kalacakken ikinciyide babasız bırakmaya hakkı varmı?
belki bir tane evladıyla yeni bir hayat kuracakken ikinciyle belkide istediği hayatı kuramayacak..
kafam çok karıştı valla...

Yani cidden zor bir is. Dusunuyorum dusunuyorum cikamiyorum icinden. Ben bebegi aldirip, oglu ile hayatini kurmasi taraftariyim. Aileler destek degil anladigim kadariyla, adam zaten adam degil, ne nafaka verir ne de babalik yapar. Kanuna ragmen vermeyen cok insan var, yeri gelip punduna getiriyorlar. E bu kiz bir basina kalacaksa hayatta, bu bebegi dogurmaya karar verdiginde, calismaya kalksa calisamaz, hangi isyeri 6-7 ay sonra dogum yapacak birini ise alir? E destek yok, dogum sureci de cabasi. Bu durumda bu kadin napacak? Adam kendi oglunun hastaneye gitmesi icin para vermiyor, kadini 1 ytl icin kucuk duruma dusuruyor, bu adamdan babalik mi beklenecek? Aile zaten pek istekli degil anladigim kadariyla destek cikmaya, onlari da gecelim. Bu kiz kaldi mi hayat cabasinda bir basina? Tatos'un dedigi gibi oglu zaten babasizken 2. bir cocugu da dogurmak ve atesin icine atmak bana mantikli gelmiyor. Hayat zaten Elif icin son derece zorken, nereye gidecegini bilemezken o cocugun gelecegi ne olacak? Uzak gelecegi gectim, yakin gelecek zaten son derece zor.

Bilmiyorum ama bu evlilik coktan bitmis gordugum. daha once de dedigim gibi sihirli bir degnek olsa keske ama yok iste...

gecenin rengi nekadar doğru şeyler yazıyorsun...
gerçek hayat gözümüzün önünde...hiçbirşey filimlerdeki gibi mutlu sonlarla bitmiyorki...
hayatta iki çocukla yalnız başına kalan bir genç anne ...
denize düşmüş belkide yılana sarılacak..yokmu etrafımızda mecburiyetten evlenen..yağmurdan kaçarken doluya tutulan...
daha kendi öz babası istemeyen bir bebeği başka bir baba ne kadar sahip çıkacak...
peki bu insan çalışıyor diyelim aldığı asgari ücretle nasıl ev geçindirecek soruyorum sizlere...
tamam kabul ediyorum burda en günahsız bir bebek var ortada...doğsa bir türlü doğmasa bir türlü...

canım dediğim gibi teli kapalı..bilği alır almaz mutlaka yazarım..lütfen dualarınızı esirgemeyin...

ben hep sunu soylerım
okuyun kızlar okuyun ısınızı meslegınızı elınıze alın
bu devırde anne babaya bıle yerı gelıyo guvenılmıyo aılemız bızım melek gıbı ama oyle olmayanlarda var ne aıleleler var cocuklarına yabancı evlatmıs gıbı davranıyo..bu yuzden ekonomık ozgurluk sart..su an elıf calısıyo olsaydı guzel bı ısı olsaydı o adam 1 mılyonun hesabını sormaya cesaret edemezdı..cunku elıf kendı parasını kazanıyo olurdu..
lutfen kızlar ya okuyun bı meslek sahıbı olun devır cok kotu ınsan aynı yastıga bas koydugu ınsana bıle guvenemıyor..

elıf su an sıtede yok ama ona dıyecegım su olur
boyle bı adamla on kez konusulursa da duzelmez duzelecek ınsan basta sınyaller verır duzelmeye meyılı olunca..ama ne esıne ne cocuguna bakıyo bıde utanmadan o haltı yerken dusunmeden bebegı aldır dıyor
canım senın su anda kendın dısında dusunecegın baska bı evlatın daha var artık olan olmus hamıle kalmıssın esının duzelme durumu yoksa boyle bı adama katlanıp hem cocugunu hemde kendını heba etme..ılerıde bu cocugu da doguracaksın ve yıne bakmıcak sıze ve daha da perısan olacaksınız yol yakınken kararını ver canım evladına yazık mutsuz bı aılede babayla buyuyecekse mutlu bı sekılde babasız buyumesı daha saglıklı
bebegını dunyaya getırsen o da sızınle beraber aynı sartlarda yasıcak dunyaya getırmesen o da buyuk bı gunah cok zor bıdurum ınsallah guzel sonuclanır ve bıze guzel haberler verırsın

sorumsuz kisilerin surumlulugunu neden hep kadinlar ceker yaradan hepimizide ayni sekilde yaratti sonucta bir can ya hemde (gunahsiz) bence en guzel karari sen kendin verecksin canim.

bende o adamin yaninda durmazdim cocugumda aldirmazdim ayrilip bosanma ve nafaka davasi acardim. mecbur bakacak cocuklarina. tövbe tövbe

hiç uğraşamam algi düzeyinizlle! Anlayanlar anlamiştir sosyal mesaji... Alay değil gerçekler!

ben anladım sizi sevgili lilith.

söyledikleriniz öyle doğru ki ! belki bir anne iyi ki doğurdum derken doğan çocuk lanet olsun beni niye doğurdun diye hesap soracak günün birinde.

benim de evladım var.... anneliğin ne olduğunu anne olan herkes çok iyi bilir. aldırır veya aldırmaz kendi tasarrufunda kişinin. ama sevgi ortamında büyümeyeceği belli ise ( baba sevgisinden mahrum bırakmak günah değil aldırmak günahsa ben de düşüncelerimden dolayı günahkarım!!!) gebeliğin yasal olarak tanınan kürtaj süresi içerisinde aldırılmasında sakınca görmüyorum. insan getiriyoruz dünyaya bitki değil.

iyi günler.

ben anladım sizi sevgili lilith.

söyledikleriniz öyle doğru ki ! belki bir anne iyi ki doğurdum derken doğan çocuk lanet olsun beni niye doğurdun diye hesap soracak günün birinde.

benim de evladım var.... anneliğin ne olduğunu anne olan herkes çok iyi bilir. aldırır veya aldırmaz kendi tasarrufunda kişinin. ama sevgi ortamında büyümeyeceği belli ise ( baba sevgisinden mahrum bırakmak günah değil aldırmak günahsa ben de düşüncelerimden dolayı günahkarım!!!) gebeliğin yasal olarak tanınan kürtaj süresi içerisinde aldırılmasında sakınca görmüyorum. insan getiriyoruz dünyaya bitki değil.

iyi günler.

sözlerinize aynen katılıyorum. tamam belki aldırmak zor bişey teyzemden ve kuzenimden biliyorum ben bunu. ama arkadaşında dediği gibi bitki deilki bu. ilerde ne sorunlar olacak hiç mi düşünmüyorsunuz. üstelik hatırladığım kadarıyla kaçmış bir arkadaşımız ailesini arkadasına alıp. anne babası bir zaman sonra bu cocuklara ne kadar bakabilecek.bırakın allah aşkına biraz gerçekleri görün. söylemesi kolay herkes biliyor kürtajın günah olduğunu ama böyle bi durumda cocuk dünyaya getirmek geleceğini çöpe atmak cocuğun çok mu makbul sizce.

benim babam da aynen böyle senin kocan gibi. cimri sorumsuz kendini begenmis duygusuz kaba hepisi de war. Böle evlilik gitmez annemle babam da kackez bosanmanin esiginden döndüler..
En acisi da ne bilyionmu? Olan bize oluyor. Onlarin aralarinda ne zaman sorun olsa simdiye kadar ...
piskolojim bozulurdu .
Okul basarima yansidi ...
Mutsuz oldum sürekli.
Eve gitmek bile istemiyordum cünkü yine birbrilerini yiyen iki insani görmekten bikmistim
Kücük kardeslerim de var ve onlar fena etkilenior.
...daha neler neler.. uzun lafin kisasi öyle bir adamla kalma. Ama önce kendini garanti altina alicaksin yani ondan ayrildiktan sonra ne yapacaksin en ince ayrintisina kadar iyi düsün bunlari.allah sabir versin kardesim üzüldüm ne yalan söleyeyim.:KK43:cocunu aldrma günah yazk olur...allah hep bizim iyiligimizi ister,cok kötü olabilir sonucu pismanlik fln

Son düzenleme:
X