eşim beni istemiyor:(

sorumlulugun "s"sini almamis bir koca musvettesi
adam yuzunden bir ekmege muhtac birakilmis bir hamile kadin
hasta bir evlat
sirtini donmus bir aile

Okudum 16 sayfayi birden ve ben kendimi yerine koydum, saniye dusunmezdim bebegi aldirmakta. Bunca mutsuzlugun icine bir de onu ekleyemezdim ki bunun gunah da olacagini sanmiyorum. Rizkiyla filan da gelmiyor cocuk, gelseydi eger sokaklar cocuk dolmazdi dilenen, tinerci, hirsiz olan. Bos pembe hayaller bunlar. Sozlerim sert gelebilir ama bu da bir gercek. Neden cocuk sahibi olmak icin insanlar milyarlari verir de doktorlara, gidip de bir baska bebegi evlat edinmez de illa benim parcam olacak der bunu da anlamam ama neyse konu disi bu.

Ha keske hamile kalmasaydiniz ama kalmissiniz bence bir an evvel cikin bu hastalikli iliskinin icinden. Kendinizi ve hasta cocugunuzu kurtarin.

Yasli bakimi filan demis arkadaslardan biri, cocuk sesine tahammul edecek bir yasli bayan tanimiyorum ben, gercekten filmlerde olur.

Agir yazmis olabilirim, ozur dilerim ama su anda son derece sıkıntılari olan bir kadinin hayatta durma mucadelesine bir cocuk daha eklemek bana dogru gelmiyor, yazmadan edemedim. Keske sihirli bi degnek filan olsa da durum komple degisse, siz, esiniz cocuklariniz guzel bir aile olsaniz...

Herkes tutturmuş bir Türk filmi diye anlamadım gitti. :tomato: Anneleri aldırmışmış hesap sormamışlarmış. Siz doğmuşsunuz zaten, neyin hesabını soracaktınız ki?

Tabi keşke böyle bir adam iki ayda değişmeyeceğine göre baştan bu hamilelik olmasaymış. Ama olmuş. Peki ufaklığın suçu ne? Varolmak mı? elif hanım uygun olan kendince neyse onu yapar ayrı konu...Genel olarak konuya bakarsak bebek yapmak iki kişiyle olur. Adamın sorumluluktan kaçıyor olması kadının da bu sorumluluktan kaçmasını haklı göstermez. :enbuyukkk:
Dini, ahlaki ve insani sebeplerden dolayı ben kürtaj yaptırılmasını doğru bulmuyorum. Hiçbir yol bulunamıyorsa bile doğunca evlatlık verilir bebek. Konu kapanır.

yetimhanelerde çok iyi bakılıyor sanki bebekler
haberlerde görmüyor musunuz gizli kamerala çekilmiş şeyleri
bakıcılar nasıl pataklıyor küçücük çocukları :kızgın: bence daha da günah bu!

en ufak bir örnek verilmesi gerekirse
sen hayatında hiç çiçek koparmadın mı
onun bir canı yok mu
ona da Allah can vermiş...
öldürüyorsunuz!! diğer tarafta yakanıza yapışacak!!
kürtajda alınan bir bebek daha küçücüktür canı yanmaz
dünyaya geldikten sonra aç kaldığında hasta olduğunda asıl o zaman canı yanar...
keşke herkes bakabileceği kadar çocuk doğursa da sokaklar çocuk, tinerci vs dolmasa!!

neyse...

Canim Cok üzüldüm
Var iste Böyle Sorumsuz Baba Ve Kocalarda Var...
Allah Onlari islah etsin
Hic calisma imkanin yada aile destegi Görme Imkanin Yokmu??
Aldirmasan O yavruyu Yaradan vermis Rizkinida Bi sekilde Vericek
O günaha girme Kendi Kendine Yetmeye Calis diyecegim Ama Benim Güzel Ülkemde
Bosanan kadinlarin Hayati Cok zor Görebiliyorum
Keske Avrupa Ülkelerindeki Imkanlar sizlerede verilmis Olsa
Eminim Bu tür Kocalara Kimse tenezül etmez!!
Simdi Gördügüm Kadariyla Sen Caresiz Durumdasin Allah Yardimcin Olsun Demekden Baska eLimizden Bir sey gelmiyor
Hos adam Sana Hic bir Zaman Koca olmamiski
Bir ekmek parasini hesap eden birisiyle Bir ömür oFFF yaradanim islahh ett..

Allah yardım eder, aldırma eşin düzelir dua et diyenlere katılmıyorum bu kadar kaderci yaklaşım yanlış Allah kaderimizi çizmiş ama bizlere akıl ve fikirde vermiş doğruları yanlışları ayırt edebilelim diye.Yarın o bebek doğsa ne deyişecek HİÇBİŞEY! olan o günahsız yavrulara olacak sorunlu bir ailede büyümenin cezasını ömür boyu onlar çekecek.Yapmayın arkadaşlar biraz gerçekçi olun!

konunun ilk başlarından beri takip ediyorum hatta yorumumuda yapmıştım.
ama konu ilerledikçe elif arkadaşımızın yorumlarından anladığım kadarıyla, eşi olacak erkek müsvettesi bu bebek işini çocuk oyuncğı sandı.yapalım dedi ve sonra kadıncağız hamile kalınca,
kendi sorumsuzluğu ve bencilliği yüzünden böyle bir oyuna başvurdu oyun derken benim tahminim
bu adam bunları sadece elifin bebeği aldırması için yapıyor.eğer istediği olursa bence boşanmıcak
çünki düşünüyorum boşıcak olan adam direk ya evi terkeder, yada hemen mahkemeye başvurur neden
bebek konusunda diretsin yani bunu anlamadım.
ama eminim bu adam aşırı bencil ve sorunlu bir insan aklı sıra gücü kadına yetiyor bebek yapalım denilince yapılcak,aldıralım diyince aldırılıcak bu ne ya şimdi rezilliğin daniskası..

allah yardımcın olsun ... AMA SAKIN BEBEĞİNİ öldürme... Allah korusun onun suçu ne? o daha minicik... Evlenirken bey efendi evleniyo... Zevke geliyo yapıyo.. Sonrada bebği aldır ben istemiyorum diyo hemde ayrılmaya karar veriyo ... Evlilik bir kurum ve o kurumda iki kişisiniz, onun kararları kadar senin kararlarında önemli bunu sakın unutma .. Güçlü ol 'ben eşimden ayrılırsam bebeğe nasıl bakarım' diye düşünüp kendini bırakma ...Allaha güven!!!!... Hayati tehliken olmadığı bir durumda sakın kürtaj yaptırma sonra kendi kendini hayatın boyunca suçlarsın... Eşin hayatında olur yada olmaz ama sen hayatını değiştiremezsin geri dönüp düzeltemessin... Hem ayrılsanız bile kanunların açısındanda oda çocuğa bakmakla yükümlü....Kardeşim dik dur yıkılma istemediğin HİÇ BİR ŞEYİ sana zorla yaptırmalarına izin verme... Allah yardımcın olsun... Dualarım seninle...

Allah aşkınıza yaa duayla peynir gemisi yürütme tavsiyesi vermeyin bu devirde, mantıklı yaklaşın olaylara. Bebeğine siz mi gidip bakacak sınız? Siz mi karnını doyuracak sınız? Boşandı ya da terkedildi diyelim ya da çekip gitti artık dayanamayıp sizin haberiniz olacak mı ya da iki çocukla nereye sığacak? Allah rızkını verir. Verir de daha yolun başında iken "kürtaj günahtır" bahaneleri ile karartmayın kadınların hayatını Allah aşkınıza yaa! Hiç mi ders almıyoruz hiç mi!

Sonra o çocukları topla yol kenarlarından, sokaklardan, yok mendil sattırıyorlarmış vah vah ne acımasız aileler varmış timsah gözyaşları üstüne... doğur doğur diye gazı verirseniz bu toplumdan eğitim, medeniyet bekleme hakkımızı da gasp etmiş olursunuz oluyorsunuz da. Gerçi bu ülkenin başbakanı çıkıp "hanımlar 3 tane doğurun" deyince şak şak yaparsa tüm hatunlar daha ne denilebilir ki! Üç çocuk yapınca kadının yaşamaya vakti kalacak:))))

Bu ülkede kadın olmak zor...
Çocuksuz boşanmış kadın olmak çok zor... (Toplum acımıyor)
En zoru çocuklu boşanmış kadın olmak! (Toplum en azından acıyor)
Hele ki çok çocuklu boşanmış ya da terkedilmiş kadın olmak...
bir baksanıza etrafınıza!
Arkadaşım bu senin yaklaşımın. Ama hiç bir neden masum bir yavruya kıymayı gerektirmez bence.

Ben sakın çocuğunu aldırma hatasına düşme derim. Fetüsle, diğer evladın arasında hiç bir fark yok inan. Diğer çocuğunun canına kıyabilirmisin. Bu da onunla aynı. Artık onun bazı organları oluşmaya başladı bile. Yaşıyor. Miniminnacık bir yavru karnındaki yaa! Sakın bu hataya düşme derim. Babası ne derse desin bence. Onunla yaşamak zorunda değilsin. Seni istemeyen biri ile yaşayamassın zaten. Eminim cinayetten başka çozümler de bulabilirsin. Allah yardımcın olsun. İnan çok üzüldüm haline. Elim ayağım titriyor şu anda. Bu yavruya can veren sen değilsin ki! Canına da kıyamassın. Tüm iyi dileklerim seninle... Rabbim bir kolaylık verir. Her zaman O'na sığın. Sakın O'ndan umudunu kesme. Yaratan Rabbim elbet rızkını da verir yavrunun. Yeraltındaki karıncaya rızkını veren Rabbim o küçük yavruyu mu unutacak! Bunlar benim görüşlerim. İnanmak veya inanmamak senin elinde. Herkesin fikrine de saygılıyım.

Son düzenleme:
allah aşkınıza yaa duayla peynir gemisi yürütme tavsiyesi vermeyin bu devirde, mantıklı yaklaşın olaylara. Bebeğine siz mi gidip bakacak sınız? Siz mi karnını doyuracak sınız? Boşandı ya da terkedildi diyelim ya da çekip gitti artık dayanamayıp sizin haberiniz olacak mı ya da iki çocukla nereye sığacak? Allah rızkını verir. Verir de daha yolun başında iken "kürtaj günahtır" bahaneleri ile karartmayın kadınların hayatını allah aşkınıza yaa! Hiç mi ders almıyoruz hiç mi!

Sonra o çocukları topla yol kenarlarından, sokaklardan, yok mendil sattırıyorlarmış vah vah ne acımasız aileler varmış timsah gözyaşları üstüne... Doğur doğur diye gazı verirseniz bu toplumdan eğitim, medeniyet bekleme hakkımızı da gasp etmiş olursunuz oluyorsunuz da. Gerçi bu ülkenin başbakanı çıkıp "hanımlar 3 tane doğurun" deyince şak şak yaparsa tüm hatunlar daha ne denilebilir ki! üç çocuk yapınca kadının yaşamaya vakti kalacak:))))

bu ülkede kadın olmak zor...
çocuksuz boşanmış kadın olmak çok zor... (toplum acımıyor)
en zoru çocuklu boşanmış kadın olmak! (toplum en azından acıyor)
hele ki çok çocuklu boşanmış ya da terkedilmiş kadın olmak...
Bir baksanıza etrafınıza!

sizi esefle kiyiniyorum!!! Biz arkadaşa hamile kalda doğur demiyoruz... Doğum kontrol hamile kalinmadan önce yapilmali.. Hamile kalindikdan bebek 2 aylik oldukdan sonra gidip o bebeği öldürürsen onun vicdan azabindan yillarca kurtulamazsin... Hemde kendin istemediğin için değil babasi istemediği için yaparsan daha kötü anne için... Bende tek çocuklu boşanmiş bir bayanim iyiki de doğurdum kizimi...

hayatım herşeyden önce Allah sana sabır versin...Ev kurmak çok kolay ama yıkmak çok zor hele hele bir çocuk varsa..Ekonomik özgürlüğün varmı yokmu bilmiyorum belirtmemişin ama yoksa alıp başını çocuğunla gitmen senin açından çok zor ve düşündürücü bir durum.mutlaka eşinle oturup nedenlerini konuşup tartışmışındır durumunun.Bana kalırsa bir ikinci çocuğu doğurman bu gibi babaya çok..Sorunluluğunu bilmeyen bir babaya ikinci bir evlat vererek herşeyi yüklenmeye değermi??ilk önce sen otur kendin bunu düşün.Bir yanlışlık yada kaza ile ikinci çocuğunu taşıyorsun ama onu dünyaya getirince iki çocuğun sorumluluğunun altından nasıl kalkacağını düşün.yaparım diyorsan doğur (ben olsan altından kalkamacağımı düşünür ne kadar günahta olsa doğurmazdım)

Ben sizi daha çok kınıyorum! Tek çocuklu boşanmış bir bayan olarak iyi ki doğurdunuz;

-eski eşinizle hala çocuk nedeni ile görüşmek ya da muhatap olmak zorundasınız zira geçmiş hala geçmiş
-çocuk iki arada bir derede çünkü çocukları boşayamıyorsunuz ne anneyi biliyor ne babayı
-ha bir de çocuklara ebeveynler birbirlerini kötüleyince olay kopuyor
-ha bir de cici anneler, cici babalar gündeme geliyor
-hayat zor kadın olarak, elbette çocukla kolaylaşıyor tabii çocuklu boşanmış kadınlara toplum daha bir kucak açıyor anne olmaklıklarından dolayı ama kadın her yerde kadın

iyi ki de doğurdunuz... iyi ki de!

hanımefendi de iyi ki doğursun ikinci kez, ilkine bakamıyorken... iyi ki doğurun hepiniz!

Bu çocukların <<öldürülmemiş>> olmasına neden karşı çıkıyorsunuz anlamadım. Burası bir tartışma paneli değil. Sözleriniz biraz ağır değil mi! Sadece kardeşimize destek olmaya çalışıyoruz.

Biz arkadaşa hamile kalda doğur demiyoruz... Doğum kontrol hamile kalinmadan önce yapilmali.. Hamile kalindikdan bebek 2 aylik oldukdan sonra gidip o bebeği öldürürsen onun vicdan azabindan yillarca kurtulamazsin... Hemde kendin istemediğin için değil babasi istemediği için yaparsan daha kötü anne için... Bende tek çocuklu boşanmiş bir bayanim iyiki de doğurdum kizimi...
Arkadaşa ben de hak veriyorum. Doğum kontrolu yapmayın demiyoruz. Sadece masum bir yavrunun katledilmesini önlemeye çalışıyoruz. Tabiki karar verecek olan kişi kendisi. Ben bütün görüşlere saygılıyım.

artık olan olmuş keşke hamile kalmasaydın demek saçma olur.
ama yazdıklarına bakılırsa eşinden ne baba ne de koca olur.
eğer sen kendi gücünle bakabileceksen dünyaya getir.çok iyi düşün karar ver.çünkü biliyorsun dünyaya gelen hep bebek kalmıyor ve büyüdükçede sorunları artıyor.

Bazı arkadaşlar ne kadar da öfkeli, hınçlı... Tamam siz aldırın kardeşim, böyle bir durumda kalırsanız -inşallah kalmazsınız- yapın bunu. Ben kendimi bu durumda düşündüğümde aldırmak lafı korkunç geliyor. Benim gibi düşünen diğer arkadaşlar da benzer yorumlar yapıyorlar, siz de kendi yorumunuzu yapıyorsunuz o kadar. Bu tepki nedir anlamadım... Yok başbakan demişmiş yok kadercilikmiş... Ne alakası var? Küçücükmüş hissetmezmiş. Nereden biliyorsunuz?

canimsin ya böyle bir adamin kahri cekilirmi nicin korunmadinki yazik ya bebegede sana öbür yavrunada hakkinda ne hayirli ise o olsun iyi düsün kararini ver yolun acik güzel olsun insallah talihsiz kardesim

Yaşadıkların gerçekten üzücü. Ama mantığınla düşünüp geleceğiniz için doğru bir karar vermen lazım.Bizim sölediklerimiz söyleyeceklerimiz seni etkilememeli.İlk başta ailene aç bu konuyu mesela annene.Çocuk gerçekten evliliğin en güzel meyvasıdır. Ama iki tarafta isteyince.Evde huzur mutluluk olmadığı sürece o evde yetişecek çocuklar ileride nasıl olurlar. Bunları düşünmen lazım. Maalesefki bizim ülkemizde sosyal haklar biliyorsun ki ne ölçüde.Anladığım kadarıyla sende bıkmışsın eşinin sana karşı olan davranışlarından anlayamadığım böle bir adamla nasıl beraber oldun.Ya sen tam kararsızsın ye eşini bu şekilde kabul etmişsin ve seviyorsun.Yada mecbur hisediyorsun. Öle ise sineye çekip oturmaktan başka çaren yk. Ama diyorsanki hayır bitti. O zaman kararı vericek tek insan sensin.Bebeğimi aldırayımmı gibi bir soru inan çok şaşırtıcı .Bu bebeği siz beraber yaptınız ,alınıp alınmamasının kararınıda siz vericeksiniz.İyi düşün taşın, ama muhakkak ailene konuyu aç belki kızacaklar tavır alıcaklar ama unutmaki sen onların evladısın,ne olursa olsunlar sana destek olucaklardır. Keşke dediğin herşeyin gerçekleşmesi dileğiyle...

sakın bebeginizi aldırmayın.o sizinde bebeginiz.o bebegin ne şuçu varki.eşinizin niye böle yaptıgını anlayamadım ama ayrılmak istiyosa ayrılın.hergün mutsuz olacagınıza 3 gün mutsuz olursunuz.sevgilerimle...a.s.

evli bir bayanın eşinden duyabileceği en ağır ve çok şey ifade eden laf bu olsa gerek' seni istemiyorum'
ama bi sebeb olmalı tüm bunların altında yatan.böyle bir durumda gayet mantıklı düşünüp artı ve eksileri iyi hesaplamak gerekiyor.bunu tabi ki en iyi siz yapabilirsiniz, tabi ki akıl alabileceğiniz güvendiğiniz insanlardan yardım da almanız gerekir.ama sonuçta bu işin yürüyüp yürümeyeceğine kararınızı verin ki ruhunuz iyice daralmasın.sürekli verici insan olmak sonuçta sizi yıpratır bunuda unutmayın.Allah yardımcınız olsun.

offf offf elifimmm...
karşındaki insana yani kocasına güvenmenin bedelini ödüyor...
bakalım rabbim hakkında hayırlısını versin...

tesbıhte hata olmaz ama : sen essegını saglam kazıga bagla sonra allaha emanet et!
' cocugu weren rızkını da werır ' oyle olmuyo ıste herzaman, eger olsaydı sokaklarda yetımhanelerde bu kadar cocuk olmazdı. eger rızıktan kastedılen bı lokma ekmekse onu herkes werır ama olay bu kadar basıt mı? bu kadar basıt degıl malesef. obur cocugun hastayken onu nıye hastaneye goturemıyosun? burdakı bırcok kısı anne sız dusunun cocugunuz hasta goturemıyosunuz en cok annenın yuregı yanmaz mı? ee rızık??
kendınıze karsı durust olun we once kendınıze guwenın, bır kere bosanma konusunda ben olsam oyle bı adamın yanında dakıka durmam kımse kımseye muhtac degıl bunu aklınızdan sakın cıkarmayın. sız yetıskın bı bıreysınız we bırcok sekılde gecımınızı saglayabılırsınız zıra bunun cok ornegı war ama once kendınıze guwenın ne yaparım ben sımdı tek basıma demeyın, hayatımın gerı kalanı ıcın sımdı neler yapabılırım deyın kendınıze acımayın herseyı yapabılecek guc sızın ıcınızde. tertemız bı baslangıc yapabılırsınız hayata gercekten ama once ınanmanız lazım kendınıze.
zor seyler yasıyorsunuz gercekten zor ama cozumsuz degıl ..
herkes kurtajın gunah oldugundan bahsetmıs, tamam oyle olabılır ama oyleyse bıle bu yalnızca sızın gunahınız mı sızı buna mecbur tutmak gunah degıl mı?
ıstedıgınız zaman cocuk yapabılırsınız tekrardan ama bu cocugu dogurarak dıger cocugunuzun rızkından alacaklarınızı asla telafı edemezsınız...

canım öncelikle allah sabır versin diyorum. bzı şeyleri göze almak böyle kötü durumlarda daha zor ama kendine o kocan olduğunu zanneden kişi olmadan hayatına devam edip edemeyeceğini sor. benim kuzenimde 2 aylık hamileyken kocaı tarafından aldatıldı. üstüne o kadını kaçırdı kuzenimde baba evine döndü ve çocuğunu doğurdu ilk yaptığı iş boşanma davası açmak oldu ve tek celsede boşandı nafakasını da bağlattı. madem boşanmak isteyen eşin çatır çatır ödesin nafakanı da. belki evliyken size yedirmediği paraları verince iki kat pişman olur. bu arada kuzenim tekrar evleni ve çok mutlu şimdi çocuk bekliyor. eski kocası ağlamış ve yalvarmış evlenmesin diye şerefsizzzz........ mutluluğun belki acıdan geçiyordur

X