Eşim Benden habersiz Borsa Oynamiş

Gulce1990

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2021
150
37
Arkadaşlar merhaba, size eşimle ilgili bir sorumu anlatmak ve sizlerden fikir almak istiyorum.
Yaklaşık 1.5- 2 sene önce pandemi döneminde en çok eve kapandığımız dönemlerde eşim borsa işine merak salmiş bu konuda araştırmalar vs yapıyordu. O zamanlar henüz ev almamııştık ama alma düşüncemiz vardı. Elimizde olan bir miktar parayı borsaya yatırıp deperlendirmek istedik. 10-20 bin gb az bşr miktar kaybedince eşimle paramızı çekrlim daha fazla kaybetmeyelim dedik. Giden para çok mühim değildi. Daha sonra eşim benden habersiz tekrar yatırmiş ve toplamda 30 bin kaybetmiş. Bunu bana kendi söyledi sonradan ben de üzüldüm ama o ara hamilelik filan zaten derdim başımdan aşkın sorun etmedim. Sağlık olsun keşke olmasaydı diyip kapattık konuyu ve bir daha yapmayacağına söz verdi.
Bir sene sonrada elimizdeki parayı ve kredi çekip bir ev aldık çok şükür. İkimizde çalışıyoruz zorlansakta ödüyoruz. Bir tane çocuğumuz var. Kayınvalidemle de aramız bozuk bir tartışmadan ötürü sıkıtı yaşamıştık. Eşim onla bir kaç gündür telefonda tartışıyor. Ben dün işten eve geldiğim sırrada eşimin balkonda annesiyle tartıştığını duydum. Farklı meseleler beklerken eşimin ağladığını annesine kendisine yardım etmediği için çok zorlandığını filan anlatıyordu. Meğerse kredi çekip borsaya yatırmiş ve tekrar kaybetmiş. Ben size söyledim eşim bilmiyor yardım edin dedim etmediniz. Ben ne yapayım iyi bi şeyler yapayım ev borcumuzu hafifleteyim derken iyice battım diyordu. Eşimin bu kadar sıkıntı çekip ağladığını annesine yalvardığını duyunca inanamadım hem üzüldüm hem kızdım. En sonunda annesi karşı taraftan ne dediyse eşim hayır anne ben evinde mutluyum dedi gerek yok dedi. Ben kaynanamın boşan dediğini düşünüyorum.
Sonunda para vermeyi kabul etti. Eşim teşekkğr etti ve bunu borç olarak alıp sonradan asar azar ödeyeceğini söyledi, telefonu kapattılar.
Ben şimdi bu duyduklarımla yerimde duramıyorum.
Duyduğumu söyleyip yüzleşmeli miyim?
Kaynanama neden ben mutluyum gerkemyok dediğini sormalı mıyım?
Yoksa bilmemezlikten gelmeki miyim?
Aslında artık paramı eşime vermek istemiyorum çünkü borcumuzu ödüyorduk farkediyordum fazla gittiğini ama işte emin olamıyordum hayat gerçekten çok pahalı.
Sizce ne yapmam mantıklı olur?

Esin bagimli olmus artik borsaya..
Yani kumar gibi bir sey onun icin..Borclari hafifletmek icin degil duramadigi icin surekli borsada bence.
Bugun para veren anne yarin vermez ve durumunuz daha kotuye giderse ne olacak ?
Ayrica telefon konusmasini sordugun zaman nasil bir yanit alacaksin ?
Dogru soruyu sordugundan nasil emin olacaksin ?
Borsa isini konusurdum,tavrimi net bir bicimde belli ederdim.
Gizlice dinledigim telefon icin ise su an konusmazdim.

İyide borsayı telefon konuşmasında duydum zaten. O zaman onu da soramam

İyide borsayı telefon konuşmasında duydum zaten. O zaman onu da soramam
borsa ben de oynuyorum eşime de sormam para yatırırken miktarını.bazen batıyorum da.fakat tüm paramla da oynamam.anlayan bile batıyor zaman zaman endeks düşünce.kaybetmeyi de göze aldığın bir platformdur.eşinizin ağlayarak annesinden para istemesi normal değil.lazım olmayacak parayla oynanır borsa.kumara dönüştürmüş maalesef.konuşun rest çekin bu konuda

Evet hiç normal değil, geçen ilk oynadığında benim haberim varken yani. Hem pandemi de eve kapanma hem borsada kaybetmesi hemde yeni bi bebeğin hayatımıza girmesiyle psikolojik olarak onu yıpratmiltı depresyona girip 10 kilo vermişti. Lohusa dönemimde onun depresyonu ile çok yıprandım. Şimdi koca adamın ağlaması yine normal değil ve hala ilaç kullanıyor . Kötü bir tepki versem daha çok bozulabilir psikolojisi

Çözüm olur mu nasıl hallederm bu durumu bilmiyorum
krediyle borsaya girilmez.onu çok uzman kişiler yapabilir sadece.o da borsanın iyi zamanlarında yapılır.bak 3 gündür kaybettim ama bekleyeceğim çıkmasını.o para bana acil lazım olsa zararına satmak zorundaydım krediyi vs ödemek için.iş güç sahibi adamın annesini borç için zorlaması saçmalık.siz bir ailesiniz artık.annesi sadece anne.para vermek zorunda değil kadın.eşiniz büyümemiş kusura bakmayın

Kaybettiklerini kazanmaya calıstıkca is kumara dönmüs,suan borsacılık falan yapmıyor kumar oynuyor.
Bu saate kadar bekleyebilmis olmanız da enterasan.
Ben bekleyemez o an yüzlesirdim.
Yarın ev de giderse Allah koruusun ne yapacaksınız?
Birde ayırın hesapları,giderleri bölüsün fazladan para falan vermeyin.

Ya zaten boyle boyle basliyorlar..
Hem fukara hem seyi buyuk..
Madem durumun yok neden oynuyorsun degil mi ama..
Hadi anneden istedin.
3 gun sonra bir tefecinin eline dusersin de aglayanin olmaz..

Ben artık tüm banka ve kredi kartı internet şifrelerini isteyip aylık olarak kontrol etmek istiyorum .Ama bu çok kötü bir muamele ne kendime ne ona yakıştıramıyorum

Ben artık tüm banka ve kredi kartı internet şifrelerini isteyip aylık olarak kontrol etmek istiyorum .Ama bu çok kötü bir muamele ne kendime ne ona yakıştıramıyorum
o da olmaz öyle kontrol falan.siz maaşınızı vermeyin.ortak ödemelerinizi yapın gerisini kendi hesabınıza koyun.altın alabilirsiniz mesela ya da döviz.hisse de az az alsın sağlam kağıtlardan zararı olmaz.ayda 500 tl lik alsın mesela uzun vade çocuk için.

Bence duyduğunuzu dile getirmelisiniz yoksa yeni aldığı borcu da borsaya yatıracaktır, hatta yatırmış bile olabilir.

Ben pek anlamıyorum. Kaybettiğine göre sağlam kağıt almamiş belliki. Bir anda çıkan ama bir anda düşen kağıtlardan almiştı geçen sefer

Ben pek anlamıyorum. Kaybettiğine göre sağlam kağıt almamiş belliki. Bir anda çıkan ama bir anda düşen kağıtlardan almiştı geçen sefer
eşim yıllardır oynar iyi de anlar o bile battı.yani lazım olmayacak parayla girilir.ve risk göze alınır.kazancı yüksek kaybı da yüksektir.o kazanç için dalıyorlar borsaya zaten.olmayınca da olmuyor

eşim yıllardır oynar iyi de anlar o bile battı.yani lazım olmayacak parayla girilir.ve risk göze alınır.kazancı yüksek kaybı da yüksektir.o kazanç için dalıyorlar borsaya zaten.olmayınca da olmuyor
Ama bizim ev borcumuz vardı ve kaybedecek kadar bir risk alma durumumuz yoktu. Hatta bazen sohbet ederken ilerde borcumuzu bitirip elimizde fazla bi paramız kalırsa yine deneyebiliriz bir miktar diye.. böyle değil ama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…