Eşim Benden habersiz Borsa Oynamiş

Ama bizim ev borcumuz vardı ve kaybedecek kadar bir risk alma durumumuz yoktu. Hatta bazen sohbet ederken ilerde borcumuzu bitirip elimizde fazla bi paramız kalırsa yine deneyebiliriz bir miktar diye.. böyle değil ama🙁
Bence siz hayatınızdan borsayı tamamiyle çıkarın. Kazanma hırsı malesef insanı batırıyor ve bağımlılık haline getiriyor :/

Ben artık tüm banka ve kredi kartı internet şifrelerini isteyip aylık olarak kontrol etmek istiyorum .Ama bu çok kötü bir muamele ne kendime ne ona yakıştıramıyorum

Ama yapmaniz lazim. Borsa oynanmaz, yatirim yapilir. Yatirimlari saglam yapmak icin kulaktan dolma veya internetden kisa arastirilan bilgilerler asla yetmez. Esinizle yüzlesmeniz sart. Sizi aile olarak borclandirdi simdi. Ha annesi ha baskasi fark etmez. Belki de annesi sizin destek olmadiginizi düsünüyor, halbuki haberiniz yok. O yüzden yüzlesin ve evin para kismini ele alin.
Esiniz bastan amatör hatasini yapmis bir kere: kimse kredi cekip yatirim yapmamali

G Gulce1990 borsa bir yatırım aracıdır, eşiniz büyük ihtimalle çevresindeki insanlardan borsada iyi kazanç elde edildiğini duyup elindeki sermayeyi arttırmak istedi ama borsa bilgisi olmadığından, belki de çevresindeki kişilerin verdiği hisse isimlerinden yola çıkarak yanlış zamanda yanlış kağıtlara yatırım yapmış, hisse değer kaybetmeye başlayınca da panik satışı yapıp çıkmış, sonraki borsa maceralarını da kaybettiklerini yerine koymak için yaşamıştır muhtemelen, piyasayı bilmeyen birinin krediyle hisse alması hayatının en büyük hatasıdır, hatta kredi çekerek işlem yapmak bilen biri için dahi büyük bir risktir, borsaya eldeki tüm para yatırılmaz, hiç bilmeyen biri imkb30 dışındaki hisselere yatırım da yapmamalı.

Borsa gibi bir platformda kumarhane mantığıyla işlem yapmış, oysa borsa kumar değildir, hemen zengin de olunmaz, biraz dikkatle sağduyulu yaklaşınca para da kaybedilmez.

Borsa meselesini çözmeniz lazım, bir şekilde telefon görüşmesini duyduğunuzu mu söylersiniz yoksa kredi çektiğini öğrendiğinizi mi bilmiyorum, fakat eşiniz borsaya yatırım nasıl yapılır öğrenmeden 1 liralık hisse bile almamalı yoksa kaybettiklerini yerine koyma paniğiyle sürekli kaybedip iyice çıkmaza girecek.

Kayınvalidenin ne dediğine takılmayın bu saatten sonra zaten araniz acıkmış. Boşverin.
Şimdi eşinize dikkat edin o parayı da alıp borsaya kaptırıp tekrar kafayı yemesin.
Bağımlı olmuş resmen Rabbim yardımcınız olsun. Tez zamanda konuşun daha fazla kaybetmeden.

Borsa bir oyun değildir birde ilk dikkatimi çeken pandemi döneminde giriş yapıp kaybetmesi oldu. O dönem çok ciddi kazançlar getirdi çünkü. Devam edecekse eğitim alsın spek hisseleri almasın vs. Oturup konuşun kopabilecegini sanmıyorum ama en azından sizde öğrenin.

Borsa bir oyun değildir birde ilk dikkatimi çeken pandemi döneminde giriş yapıp kaybetmesi oldu. O dönem çok ciddi kazançlar getirdi çünkü. Devam edecekse eğitim alsın spek hisseleri almasın vs. Oturup konuşun kopabilecegini sanmıyorum ama en azından sizde öğrenin.
endeks bugün ekside hisseler düştü yapacak bir şey yok borsadan anlasak da.mecbur bekleyeceğiz.konu sahibinin eşi panik satışı yapmış olmalı devamlı.ben de yaptım o hatayı bayram öncesi ve battım bir miktar.ama gene kazanırım diye bir iki söylendim sonra da aldırmadım.borsa sağlam psikoloji istiyor.belli miktar paranın üstünde almıyorum hisse.sepet yapıyorum.yoksa battın mı bir gün de 50 bin de batarsın rahatça tek hisseye yatırdıysan

endeks bugün ekside hisseler düştü yapacak bir şey yok borsadan anlasak da.mecbur bekleyeceğiz.konu sahibinin eşi panik satışı yapmış olmalı devamlı.ben de yaptım o hatayı bayram öncesi ve battım bir miktar.ama gene kazanırım diye bir iki söylendim sonra da aldırmadım.borsa sağlam psikoloji istiyor.belli miktar paranın üstünde almıyorum hisse.sepet yapıyorum.yoksa battın mı bir gün de 50 bin de batarsın rahatça tek hisseye yatırdıysan

Ztn temel analiz ve psikoloji bu işin temeli. Çok sağlam kuralların olmali ve asla şaşmamalisin. Benim borsada hissem yok ama sebebi var yoksa gözümü diktiğim çok hisse var belki 2023 mart sonrasi.
Pandemi döneminde yanlışlıkla aldığın hisse bile neler yaptı büyük kaybetmiş olmak ayrı bir durum hatalar değerlendirilmeli

Ztn temel analiz ve psikoloji bu işin temeli. Çok sağlam kuralların olmali ve asla şaşmamalisin. Benim borsada hissem yok ama sebebi var yoksa gözümü diktiğim çok hisse var belki 2023 mart sonrasi.
Pandemi döneminde yanlışlıkla aldığın hisse bile neler yaptı büyük kaybetmiş olmak ayrı bir durum hatalar değerlendirilmeli
haklısın bizler öğrensek de hala acemiyiz.ben 50 bin üstü koymuyorum hiç.batarsam da büyük batmıyorum o yüzden.deneye yanıla öğreniyorum pandemi de başladım zaten.evi arabayı satıp girenler oldu.kimi kazandı kimi de neredeyse sıfırı tüketti ala sata.intihar edenleri duymuştum eski yıllarda :KK12:

haklısın bizler öğrensek de hala acemiyiz.ben 50 bin üstü koymuyorum hiç.batarsam da büyük batmıyorum o yüzden.deneye yanıla öğreniyorum pandemi de başladım zaten.evi arabayı satıp girenler oldu.kimi kazandı kimi de neredeyse sıfırı tüketti ala sata.intihar edenleri duymuştum eski yıllarda :KK12:

Ben kendi alanımda yer edinmiş kimi dinlesem bir batis hikayesi var. Kim 3 gün yataktan çıkmamış. Kimi aylarca piyasayı bırakmış. Bu iş eğitimden geçiyor ever kazanç var her daim her şartta ama eğitim şart. Psikoloji ve disiplin eğitimi ilk şartı

Ben kendi alanımda yer edinmiş kimi dinlesem bir batis hikayesi var. Kim 3 gün yataktan çıkmamış. Kimi aylarca piyasayı bırakmış. Bu iş eğitimden geçiyor ever kazanç var her daim her şartta ama eğitim şart. Psikoloji ve disiplin eğitimi ilk şartı
doğru eşim milyonla girerdi her gün kredili çoğu. iyi de kazanıyordu anlıyordu ama borsa eski borsa değil artık.çekildi 7 8 aydır alıp satmıyor.

Arkadaşlar bir şey daha sormak istiyorum bilmediğim için, kredi çekip aldığımız ev ipotek ettirlemez değl mi?zaten banka ipotek ediyor
banka kredisini ödemezse banka maaşa icra koyar en fazla.borsa da kaybedilen para zaten gitmiştir.haciz falan gelmez onla.cebimizden düşürmüşüz gibi düşünün.

Arkadaşlar merhaba, size eşimle ilgili bir sorumu anlatmak ve sizlerden fikir almak istiyorum.
Yaklaşık 1.5- 2 sene önce pandemi döneminde en çok eve kapandığımız dönemlerde eşim borsa işine merak salmiş bu konuda araştırmalar vs yapıyordu. O zamanlar henüz ev almamııştık ama alma düşüncemiz vardı. Elimizde olan bir miktar parayı borsaya yatırıp deperlendirmek istedik. 10-20 bin gb az bşr miktar kaybedince eşimle paramızı çekrlim daha fazla kaybetmeyelim dedik. Giden para çok mühim değildi. Daha sonra eşim benden habersiz tekrar yatırmiş ve toplamda 30 bin kaybetmiş. Bunu bana kendi söyledi sonradan ben de üzüldüm ama o ara hamilelik filan zaten derdim başımdan aşkın sorun etmedim. Sağlık olsun keşke olmasaydı diyip kapattık konuyu ve bir daha yapmayacağına söz verdi.
Bir sene sonrada elimizdeki parayı ve kredi çekip bir ev aldık çok şükür. İkimizde çalışıyoruz zorlansakta ödüyoruz. Bir tane çocuğumuz var. Kayınvalidemle de aramız bozuk bir tartışmadan ötürü sıkıtı yaşamıştık. Eşim onla bir kaç gündür telefonda tartışıyor. Ben dün işten eve geldiğim sırrada eşimin balkonda annesiyle tartıştığını duydum. Farklı meseleler beklerken eşimin ağladığını annesine kendisine yardım etmediği için çok zorlandığını filan anlatıyordu. Meğerse kredi çekip borsaya yatırmiş ve tekrar kaybetmiş. Ben size söyledim eşim bilmiyor yardım edin dedim etmediniz. Ben ne yapayım iyi bi şeyler yapayım ev borcumuzu hafifleteyim derken iyice battım diyordu. Eşimin bu kadar sıkıntı çekip ağladığını annesine yalvardığını duyunca inanamadım hem üzüldüm hem kızdım. En sonunda annesi karşı taraftan ne dediyse eşim hayır anne ben evinde mutluyum dedi gerek yok dedi. Ben kaynanamın boşan dediğini düşünüyorum.
Sonunda para vermeyi kabul etti. Eşim teşekkğr etti ve bunu borç olarak alıp sonradan asar azar ödeyeceğini söyledi, telefonu kapattılar.
Ben şimdi bu duyduklarımla yerimde duramıyorum.
Duyduğumu söyleyip yüzleşmeli miyim?
Kaynanama neden ben mutluyum gerkemyok dediğini sormalı mıyım?
Yoksa bilmemezlikten gelmeki miyim?
Aslında artık paramı eşime vermek istemiyorum çünkü borcumuzu ödüyorduk farkediyordum fazla gittiğini ama işte emin olamıyordum hayat gerçekten çok pahalı.
Sizce ne yapmam mantıklı olur?
Ben boşan dediğini düşünmüyorum. Konuyla ne alaka? Sıkıntı çekiyorsanız bir süre bize taşının falan demiştir.
Borsayı tamamen dışardan duyduklarıyla bilen biri olarak, en az 1 senedir borsaya asla para yatırılmaması gerektiğini biliyorum. Herkes battı bu süreçte. Borsa/Coin yerlerde. Eşiniz neye dayanarak bir de kredi çekip oraya yatırdı çok enteresan? Üstelik araştırmış bir de.
Annesinden de alıp oraya yatırmaz umarım.

Eğer günlük al-satçı değilseniz borsanın anlık hareketlerinin takibi yapılmaz, X hisseyi analiz ettiniz gideri var, beklentisi var, taban tavan fiyatlarına baktınız alınabilir seviyedeyse, atıyorum 3,90’dan alıp 7 lirada satmayı planlıyorsanız o zaman hisse 7 lira olana kadar ekranı kapatıp arkanıza yaslanacaksınız, günlük ya da anlık veri takibi hisseyi 3,90’dan alıp 3,95’ten satacaksanız yapılır veya viob yapıyorsanız, bir de acil durumlarda örneğin iç ve dış kaynaklı ani gelişen durumlarda, onun dışında aldığınız hisse sağlamsa gezin tozun hobilerinizle ilgilenin.

Ben boşan dediğini düşünmüyorum. Konuyla ne alaka? Sıkıntı çekiyorsanız bir süre bize taşının falan demiştir.
Borsayı tamamen dışardan duyduklarıyla bilen biri olarak, en az 1 senedir borsaya asla para yatırılmaması gerektiğini biliyorum. Herkes battı bu süreçte. Borsa/Coin yerlerde. Eşiniz neye dayanarak bir de kredi çekip oraya yatırdı çok enteresan? Üstelik araştırmış bir de.
Annesinden de alıp oraya yatırmaz umarım.
Aslında eşim çok araştırdı çok eğitmler aldı pandemi dönemnde. Bu bahsettiğiniz çoğu şeyi kendiside bana anlatıyordu.mesela tek bşr hisseye yatırmama. Uzun süreliğine bekleme veya. Garanti hisseleri alma gibi... ama bunları uygulayamamiş demek. Psikolojik olarak zayıf bekleyememiştir

Borsaya, bitcoine borc parayla yada krediyle yatirim yapilmaz. Yapilirsada kendi düşen aglamaz. Bende coin ve borsaya yatirim yapiyorum esime danismiyorum cünkü kendi param istedigimi yapabilirim. Esimle ortak paramizin bir kisminida borsaya yatirdik. Arkasindan aglayacaginiz paralarla girmeyin bu islere.

Eğer günlük al-satçı değilseniz borsanın anlık hareketlerinin takibi yapılmaz, X hisseyi analiz ettiniz gideri var, beklentisi var, taban tavan fiyatlarına baktınız alınabilir seviyedeyse, atıyorum 3,90’dan alıp 7 lirada satmayı planlıyorsanız o zaman hisse 7 lira olana kadar ekranı kapatıp arkanıza yaslanacaksınız, günlük ya da anlık veri takibi hisseyi 3,90’dan alıp 3,95’ten satacaksanız yapılır veya viob yapıyorsanız, bir de acil durumlarda örneğin iç ve dış kaynaklı ani gelişen durumlarda, onun dışında aldığınız hisse sağlamsa gezin tozun hobilerinizle ilgilenin.
haklısınız orta uzun vadede öyle yapmak lazım.trade yapayım dedim orda battım zaten bayram öncesi.bugün mesela bilançosu dün süper gelen ve yaz hissesi turizmle ilgili bir hisse aldım ama endeks düştü alır almaz zarardayım.fakat orta vadede bana kazandıracağını biliyorum onun.trade yapmak bana göre değilmiş deneye yanıla onu anladım mesela.

borsa oynamak diye bir şey yok bu oyun değil. eşim pandemide 1 sene ders aldı hala riskli kağıtları almaz.

eşiniz olayı kumara çevirmiş.

hesapları elinize alın eşinizede harçlık verin unutsun borsayı

ayrıca siz nasıl sabırlı bir insansınız ben olsam o an patlardım siz neyi bekliyorsunuz eşinizin sizi batırmasını mı?

Arkadaşlar merhaba, size eşimle ilgili bir sorumu anlatmak ve sizlerden fikir almak istiyorum.
Yaklaşık 1.5- 2 sene önce pandemi döneminde en çok eve kapandığımız dönemlerde eşim borsa işine merak salmiş bu konuda araştırmalar vs yapıyordu. O zamanlar henüz ev almamııştık ama alma düşüncemiz vardı. Elimizde olan bir miktar parayı borsaya yatırıp deperlendirmek istedik. 10-20 bin gb az bşr miktar kaybedince eşimle paramızı çekrlim daha fazla kaybetmeyelim dedik. Giden para çok mühim değildi. Daha sonra eşim benden habersiz tekrar yatırmiş ve toplamda 30 bin kaybetmiş. Bunu bana kendi söyledi sonradan ben de üzüldüm ama o ara hamilelik filan zaten derdim başımdan aşkın sorun etmedim. Sağlık olsun keşke olmasaydı diyip kapattık konuyu ve bir daha yapmayacağına söz verdi.
Bir sene sonrada elimizdeki parayı ve kredi çekip bir ev aldık çok şükür. İkimizde çalışıyoruz zorlansakta ödüyoruz. Bir tane çocuğumuz var. Kayınvalidemle de aramız bozuk bir tartışmadan ötürü sıkıtı yaşamıştık. Eşim onla bir kaç gündür telefonda tartışıyor. Ben dün işten eve geldiğim sırrada eşimin balkonda annesiyle tartıştığını duydum. Farklı meseleler beklerken eşimin ağladığını annesine kendisine yardım etmediği için çok zorlandığını filan anlatıyordu. Meğerse kredi çekip borsaya yatırmiş ve tekrar kaybetmiş. Ben size söyledim eşim bilmiyor yardım edin dedim etmediniz. Ben ne yapayım iyi bi şeyler yapayım ev borcumuzu hafifleteyim derken iyice battım diyordu. Eşimin bu kadar sıkıntı çekip ağladığını annesine yalvardığını duyunca inanamadım hem üzüldüm hem kızdım. En sonunda annesi karşı taraftan ne dediyse eşim hayır anne ben evinde mutluyum dedi gerek yok dedi. Ben kaynanamın boşan dediğini düşünüyorum.
Sonunda para vermeyi kabul etti. Eşim teşekkğr etti ve bunu borç olarak alıp sonradan asar azar ödeyeceğini söyledi, telefonu kapattılar.
Ben şimdi bu duyduklarımla yerimde duramıyorum.
Duyduğumu söyleyip yüzleşmeli miyim?
Kaynanama neden ben mutluyum gerkemyok dediğini sormalı mıyım?
Yoksa bilmemezlikten gelmeki miyim?
Aslında artık paramı eşime vermek istemiyorum çünkü borcumuzu ödüyorduk farkediyordum fazla gittiğini ama işte emin olamıyordum hayat gerçekten çok pahalı.
Sizce ne yapmam mantıklı olur?
Bence evi sat borcu kapat demiştir, boşan dese karımı seviyorum derdi.

Yerinizde olsam duyduğumu eşime söyler onun maaş kartı ve internet hesabı dahil bütün nakit akışına el koyarım. Bir daha yaparsa da boşarım

X