Eşim bebekten sonra çok değişti

az önce eski konunuzu okumadan yorum yapmıştım bu yazdıgınız konuya istinaden.Evde bu kadar gergin bir hava varken annenizi kalmaya zorlamayın derim çünkü tüm gerginlikler kar topu gibi büyüyecek ne siz ne eşiniz ne anneniz suan normal davranabilir.Siz ve eşiniz bir şekilde bebeğinize bakabilirsiniz.Bebek bakımı çok zor biliyorum ben de prematüre bir bebek annesiyim ama inanın gergin bir ortamda durmaktan daha kolay olur.Olan bir şeyle olmuş geri dönüşü olmayacak şeyler değil.Anladıgım kadarıyla bebeğiniz suan sizinle ve sağlıklı.her şey üstüste gelmiş

az önce eski konunuzu okumadan yorum yapmıştım bu yazdıgınız konuya istinaden.Evde bu kadar gergin bir hava varken annenizi kalmaya zorlamayın derim çünkü tüm gerginlikler kar topu gibi büyüyecek ne siz ne eşiniz ne anneniz suan normal davranabilir.Siz ve eşiniz bir şekilde bebeğinize bakabilirsiniz.Bebek bakımı çok zor biliyorum ben de prematüre bir bebek annesiyim ama inanın gergin bir ortamda durmaktan daha kolay olur.Olan bir şeyle olmuş geri dönüşü olmayacak şeyler değil.Anladıgım kadarıyla bebeğiniz suan sizinle ve sağlıklı.her şey üstüste gelmiş
Ya aksi gibi ayağımı kırdım ben de doğumdan sonra. Annem o yüzden kalmak zorunda kaldı. Yoksa o da istemiyordu gidecekti.

Ben tartışmayı tam anlayamadım. Anneniz mama verdirmemişti de bebeğiniz kötüleşince eşiniz ona mı kızdı?

Ayrıca aralarında gerginlik çıkmış olabilir, siz neden hemen boşanma lafını ortaya attınız? Eşim böyle bir durumda sizin gibi tepki verse tamamen soğurdum, bir daha eskisi gibi olmazdı ilişkimiz. Sizin bir de bebeği sormama meseleniz var üstelik, eşinizin haklı olarak bozulacağı.

Temizlik için gelen var da ne bileyim öyle tanımadık insan ne işi var yenidoğanın yanında. Annemin içine sinmez.
Siz fazlasıyla anneci bir insansınız.
Hayatınız, bebeğiniz gibi konularda ailenizin söz hakkı yok.
Sizin bebeğinize kimle ve nasıl bakılacağına eşiniz ve siz karar vermelisiniz. Anneler karışamaz.
Ne demem annemin içine sinmez.

Anneannesi de çocuğu çok sever . Kimsenin kalbini bilemezsiniz . Baba daha fazla sever diye bir durum yok . Kişiden kişiye sevme kapasitesi değişir . O an korku dolu bir durum yaşanmış . Herkes panik olmuş. Babayı anlıyorum tabi . O korkuyla dengesini kaybetmiştir .. yalnız anneniz sebep olmamış . Şartlar o paniği oluşturmuş . Kadının kalbi zorlanmış . Sizin ne dediğinize de bakılmaz .loğusasınız . Dolayısıyla durumu idare etmesi gereken kişi damat . Bir de tartışmada neler söyledi o da önemli . Kadınlar neler neler yaşıyor gene dikkatli konuşuyor kv ile . Erkekler her konuda baş rol . Loğusalığı da kadına kaptırmıyorlar .

Son düzenleme:
Bebeğim prematüre doğdu beslenme sıkıntısı yaşadı. Bir doktor anne sütün yetiyor mama verme dedi diğeri mama ver şekeri düşmüş ölüyor dedi bir başka doktor ikisini de ver dedi.
Bebeğin şekeri düştü böyle baygınlaştı gibi oldu sonra herkes “ben demiştim benim dediğimi niye yapmadınız bebek ölüyor” diye panik oldu. Benim haricimde herkes kavga etti yani. Annem kalp krizi geçirdi (öfkelenince tetikleniyor, eşim bunu bilmesine rağmen tartıştı annemle onu da affedemiyorum) o da kendini çocuğum ölüyor sandım ne yaptığımı bilemedim diye savundu çok özür diledi sonrasında. Ama olaylar bu noktaya geldi.
Bu hep böyle oluyor bebeklerin çocukların canı yanarken etraftaki bazı cahiller anneye destek olacağı yerde kavga çıkarıyor siz boşverin biraz lohusalık da çok hassas bi dönem bebeğinizle ilgilenin en büyük acı sizin dalginliginiz yüzünden bebeğinize zarar gelmesi yaşıyorum çünkü acıyı bebeğiniz ve siz çekiyorsunuz diğerleri umutsamio. Bebeğinizi sağlıkla sihhatle kazasız belasız büyütün inşaallah ve dışarı yürüyüşe cikmiyorsaniz bebeginizle çıkın ruhunuza iyi gelir Allah a emanet olun.

Temizlik için gelen var da ne bileyim öyle tanımadık insan ne işi var yenidoğanın yanında. Annemin içine sinmez.
İyi de çocuğun annesi sizsiniz. Sizin içinize siniyorsa annenizin ne düşündüğü önemli değil ki.

Ben yaşananları şimdi daha iyi anladım. Eşiniz siz ne derseniz alttan alıyormuş hep, siz de biraz annecisiniz. Bu da aynı evde kalınan bu sürede, bebeğin rahatsızlığının da stresiyle eşinize fazla gelmiş.

Anneannesi de çocuğu çok sever . Kimsenin kalbini bilemezsiniz . Baba daha fazla sever diye bir durum yok . Kişiden kişiye sevme kapasitesi değişir . O an korku dolu bir durum yaşanmış . Herkes panik olmuş. Babayı anlıyorum tabi . O korkuyla dengesini kaybetmiştir .. yalnız anneniz sebep olmamış . Şartlar o paniği oluşturmuş . Kadının kalbi zorlanmış . Sizin ne dediğinize de bakılmaz .loğusasınız . Dolayısıyla durumu idare etmesi gereken kişi damat . Bir de tartışmada neler söyledi o da önemli . Kadınlar neler neler yaşıyor gene dikkatli konuşuyor kv ile . Erkekler her konuda baş rol . Loğusalığı da kadına kaptırmıyorlar .
Evet çok haklısınız. Allahtan hakaret vs olmadı tartışmada. Sadece sesini çok yükseltti eşim. Annem de öyle heyecanlı stresli şeylere gelemiyor.

Evet çok haklısınız. Allahtan hakaret vs olmadı tartışmada. Sadece sesini çok yükseltti eşim. Annem de öyle heyecanlı stresli şeylere gelemiyor.
Hakaret yok bişey yok anneniz tak diye kriz mi geçirdi? Durumu bu kadar hassas ise ortalarda dolanmasa mı acaba?

Kalp krizinden sonra bebek ve kırık ayaklı bir kadına bakabilecek durumdaysa gerçek bir kriz değil miydi acaba?
Kalp krizinden sonra kendi nekahet dönemi olur hasta bakacak hali olmaz.
Kusura bakmayın ama bana anneniz en ufak sorunda ayılıp bayılan kaynanalardan geldi.
Sorun sizin tarafta gbi hissettim ben.
Annenizi gönderin. Eşinizle de aranız zamanla düzelecektir.
Kendi çekirdek ailenizi bilip ona göre davranın.
Sizin de hatalarınız var

Kalp krizinden sonra bebek ve kırık ayaklı bir kadına bakabilecek durumdaysa gerçek bir kriz değil miydi acaba?
Kusura bakmayın ama bana anneniz en ufak sorunda ayılıp bayılan kaynanalardan geldi.
Sizin de hatalarınız var

Esin tepkisi cok normal burada bile once kedi konusu, sonra ben yemiyorum cocuga ek gida ne olacak sorusu, sonra 16 saat 3 gunluk bebegi 2 defa arama
Biraz zaman lazim, sakinlesmek lazim, kendine disaridan bakabilmek lazim
Anneyi de eve gondermek lazim, ztn kalp krizi geciren insana hem bebek baktirmak hem ayagi kirik hasta baktirmak gunah

Esin tepkisi cok normal burada bile once kedi konusu, sonra ben yemiyorum cocuga ek gida ne olacak sorusu, sonra 16 saat 3 gunluk bebegi 2 defa arama
Biraz zaman lazim, sakinlesmek lazim, kendine disaridan bakabilmek lazim
Anneyi de eve gondermek lazim, ztn kalp krizi geciren insana hem bebek baktirmak hem ayagi kirik hasta baktirmak gunah
Ben annenin kalp krizi geçirdiğini de düşünmedim kalp spazmı muhtemelen. Gerçek bir kriz olsa kırık ayaklı lohusa ve bebek bakımını üstlenenemezdi.
Ki doğumdan sonra evde mama gibi bebek beslenmesi gibi konuda bu kadar müdahil olan sonra fenalaşan anne var. Üstüne o olayın üstüne baygın bebekle hastanede tek başına mücadele eden eş var. Eşini saatlerce aramıyor tavır gösteriyor aslında. Orada akla gelmemek yok eşe anneden dolayı tepki var.
Aynısını bir kadın yaşasa burada neler yazılırdı?
Mama konusunda çok karışan kayınvalide, fenalaşıyor. Kocası da annesini alıp hastaneye götürüyor ve 16 saat annesiyle kalıp eşini bebeğini sormuyor. Herkes bu kadar anneciyse evlenmeseydi derdi.

Orada akla gelmemek yok eşe anneden dolayı tepki var.
Doğru, eşe kızgınlığından bebeği arayıp sormamış şimdi yandı benim ışıklar.

Kriz geçirmiş insanı gönderin evine dinlensin (kriz olsa ayakta duramaz sanki o da ayrı konu) siz de birini tutun ya da başka akraba yok mu gelsin ilgilensin ayağınız kırıkmış.

Kocanıza çok yükleniyorsunuz o da hırçınlığını bir şeyler alarak çıkarıyor çünkü size bir şey denmiyor. Sesler yükseldi diye ananız bayılıyor siz boşanmadan bahsediyorsunuz çocuk orada aç kalmış bayılmış garibim ohooo

Kriz geçirmiş insanı gönderin evine dinlensin (kriz olsa ayakta duramaz sanki o da ayrı konu) siz de birini tutun ya da başka akraba yok mu gelsin ilgilensin ayağınız kırıkmış.

Kocanıza çok yükleniyorsunuz o da hırçınlığını bir şeyler alarak çıkarıyor çünkü size bir şey denmiyor. Sesler yükseldi diye ananız bayılıyor siz boşanmadan bahsediyorsunuz çocuk orada aç kalmış bayılmış garibim ohooo
Adam ağır bir şey söylemedi sadece bağırdı diyor.
Muhtemelen annesi çok karışınca kızıp yeter karışmayın dedi adam.
Gerçekten burada baktığımda ben kocada abartılı hata görmüyorum.
Eş ailesinin zorlamasını görüyorum

Son düzenleme:
Sizin de hatalarınız var

Ben annenin kalp krizi geçirdiğini de düşünmedim kalp spazmı muhtemelen. Gerçek bir kriz olsa kırık ayaklı lohusa ve bebek bakımını üstlenenemezdi.
Ki doğumdan sonra evde mama gibi bebek beslenmesi gibi konuda bu kadar müdahil olan sonra fenalaşan anne var. Üstüne o olayın üstüne baygın bebekle hastanede tek başına mücadele eden eş var. Eşini saatlerce aramıyor tavır gösteriyor aslında. Orada akla gelmemek yok eşe anneden dolayı tepki var.
Aynısını bir kadın yaşasa burada neler yazılırdı?
Mama konusunda çok karışan kayınvalide, fenalaşıyor. Kocası da annesini alıp hastaneye götürüyor ve 16 saat annesiyle kalıp eşini bebeğini sormuyor. Herkes bu kadar anneciyse evlenmeseydi derdi.

Annem 4 gün yoğun bakımda yattı sonra taburcu oldu eve geldi. Evde yardımcı birisi daha var temizlik ve yemek yapıyor. Anneme iş yaptırmıyoruz sadece bebeğin gazını çıkarıyor, biberonla mamasını veriyor veya ben uyurken başında duruyor filan. Yabancı birisiyle başbaşa bırakmazdım bebeği. Annem mecburen bizimle kalmak zorunda kaldı. Başka akrabamız filan yok. Bu şehirde de kimsem yok zaten.

Annem 4 gün yoğun bakımda yattı sonra taburcu oldu eve geldi. Evde yardımcı birisi daha var temizlik ve yemek yapıyor. Anneme iş yaptırmıyoruz sadece bebeğin gazını çıkarıyor, biberonla mamasını veriyor veya ben uyurken başında duruyor filan. Yabancı birisiyle başbaşa bırakmazdım bebeği. Annem mecburen bizimle kalmak zorunda kaldı. Başka akrabamız filan yok. Bu şehirde de kimsem yok zaten.
Bunları siz de yapabilirsiniz tek başına. Yanınızda kalmasına gerek yok temizlik yemek yapan varken gaz da çıkarırsınız. Yalnız başına bakıyor genelde kadınlar. Size bebeği verme işini de gelen abla halleder.
Yanlış yapıyorsunuz

Ben düğün stresi lohusa deprosyonu vs vs değil yani ben o kadarda inanmam.Kabul kadında oluyor hormonal.Erkekte olan bu değil.Simdi bir iki şeye takıldım.Maasiniz üç katı bebekten önce canim cicim.Bebekten sonra bebek oldu iş bitti kadının eli ayağı bağlandı gidemez.İste erkekte bı kısmında olan beyinsel değişim bu.Siz onun dediklerine tepki verip dur orda ben kolay lokma değilim işime gelmezse düzgün davranmazsan bu iş biter demişsiniz.Afallamis.Yalniz bir konuda daha dikkat edin bu eş illaki bı yerde fire vermiştir hep sevgi dolu nazik değilde istekleri hep olduğu sürece öyledir.Yapilacak şey belli bakacaksiniz iyi bir eş iyi bir baba iyi bir ekip arkadaşı oluşumuna evrimini tamamlayacak mi.Baktiniz aradan 4 5 ay geçti devam ediyor gerileme o zaman net kararı zaten alırsınız .

X