Eşim annesinin telefon faturasini ödüyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunun lafını eden adamı dinlemenize gerek yok. Girin işe çalışın.
Bahaneniz de hazır. Ben de aileme destek olmak istiyorum senin diline düşürmeden. Nokta ve bitti.
calistirmiyor falan hikaye ya, esinin maasini hesaplamak calismaktan kolay geliyor.

500 TL çok değil bellki ama kadın bunu hiç görmüyor dusunun aylık kenara 500 koysa iki ayda 1000 TL birikir. Ve bunlar 7 kardeş neden sadece benim eşim hazmedemiyorum

Yılda biriktirdiğiniz 6 bin lirayı 100 sene boyunca biriktirebilirseniz bir ev peşinatı atmış olursunuz kenara ya da bozdur bozdur harca.

İşe girmek için eşinizin iznine ihtiyacınız yok bu arada. 1992'den beri

Çok borçluyuzdur mesela? Eşime çok yuklenilmistir zamanında mesela?
Çok borcun varsa sende ona göre hareket edersin geçmiş zamanı sorgulamanın bi alemi yok siz belli ki bişeylerin acısını çıkartmaya çalışıyorsunuz el altından kocanıza değnek göstermeye çabalamışsınız ama olmamış

Düşün iki evlat büyütüyorum her şeyimi önlerine seriyorum elin kızı gelicek sen annene para veremezsin dicek hadi ya

Allahtan çalışıyorum Allah evlada bile muhtaç etmesin
Ay amin gerçekten. Bende hamileyim henüz cinsiyeti belli değil ama bir yanım kız olsun istiyor böyle gelinim olma ihtimaline karşı. Ne zorlu süreçlerden geçtim bu zamana gelene kadar. Emek emek sen onu büyüt sonra elin kızı gelsin laf etsin. Oğlum bana baksın demiyorum Allah evlat eline baktırmasın ama gelin diye alacağım kız 400/500₺ lafını yapacaksa uzak dursun. Allah böyleleriyle yolumuzu kesiştirmesin.

Küçük hesaplar insanısınız, yıllarca beslemiş büyütmüş yetiştirmiş; biz de ailelerimize destek oluyoruz. Annemin evinin beyaz eşyalarını yeniledim, faturalarını kardeşimle ortak ödüyoruz. Eşim de annesine destek oluyor. Benim kendi gelirim var, siz de çalışın, babanıza siz destek olun; çalışmak için bile izin bekleyen bir kadının hiçbir konuda söz hakkı olamaz.

Beni tanısanız ölürdünüz herhalde hdshsdhdhd 2 sene önce doğumgününde kardeşime yarım milyonluk araba çekmiştim şimdi değeri uçmuş gitmiş
Bende bu ay anne babama telefon alacağım. Eşim de biliyor. Delirmiş bu kadın.
500 lira enflasyonda 50 tl gibi bir şey zaten

3 çocuğum var ne emeklerle büyütüyorum, ah ne emeklerle, kimseye asla muhtaç olmam inşallah da ama olur da çocuğumun içinden gelir bir hediye alır ya da faturamı öder ve gelin ve damat kavga edecek bu yüzden! Kendilerine boşanmaları için destek olabilirim nafakaları da benden olsun absjsosslsşa

Bence problem fatura vs değil sizin çalışmamanız.
İzin vermiyor diye bir şey yok gidin ve çalışın.
Siz gıcık olduğunuz için 500 tl değil 10lira da verse sinir olacaksınız çünkü siz çalışmadığınız hakkınız olmayan bir paranın hesabını yapıyorsunuz.
Adam için de düşünün o kadar çalışıyor, yoruluyor annesinin bir faturasını ödese çok mu? Siz çalışsanız sizde ailenize destek olurdunuz. Gerekirse kavga edin ama kendinize uygun bir işe başlayın yoksa daha çook hesap yaparsanız.

Benm tarafıma bir lirasi gitse nasıl lafı oluyor ama?
Siz de çalışın siz de babanıza annenize istediğinizi alın.Calısmak bu yüzden özgürlüktür.
Eşim anneanesinin köy evinde her yaz çocukluğunu geçirmiş.gecen hafta oraya gittik ve evi boyatmak istediğini söyledi.Ki annesi var teyzeleri var herkes yaşıyor.Nasıl istiyorsan boyat canım dedim.Cünkü bu onu mutlu edecek niye yapmasın.insanlar niçin çalışır? Benim kurulu bir işim var çok şükür.Ben de anneme kardeşime istediğim her şeyi alırım.Kardesime istemez ama para gönderirim.Anneme hoşuma giden şeyleri alırım çünkü niye almayayım bu beni çok mutlu ediyor.Aklım hala yapamadıklarımda.Bunun hesabını eşim bana asla sormaz.Hayatta her şey de para değil.sokak hayvanlarını tedavi ettiririm düzenli yıllardır mamalarını alırım çünkü çalışıyorum canımın istediği şeyleri yapabilmek adına çalışıyorum.
Ben su şekilde düşünüyorum ne kadar eli açık olursan o kadar fazla gelir sana.İnsan annesine babasına yapmayacak da kime yapacak afedersiniz ? bana çok ters söylediğiniz faturasını Ödemiş üzere olduğu küfürlü hakaretli kavgalar.

Bakın bu konuyu ozaman farklı açmalıydınız. Faturayı ödüyor huzurum kalmadı derseniz tabiki tepki çekersiniz.
Günümüz koşullarında pek çok evlat elinden geldiğince ailesine destek oluyor.
Eşinizle benim ailemedr yardım etmiyoruz kavgası yapmalısınız?
Neden çalışmama izin vermiyorsun tartışması yapmalısınız. Sizin sorununuz çok başka.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…