Eşim annesinin telefon faturasini ödüyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zorunda dememiş. 1000 lira her ay ödeniyor mu kayınpedere? Ben bir kaç kere diye düşündüm. Her ay düzenli değildir. İhtiyaç halinde ödenir tabii iki tarafa da ama kv ihtiyaç sahibi değilmiş

Ailemizi,arkadasimizi ziyarete giderken elimiz bos gitmiyoruz degil mi? Kucuk sehirleri bilmiyorum ama buyuk sehirlerde bu paranin cok daha fazlasini ailemizi ziyarete giderken harciyoruz zaten. Benim ailem de esimin ailesi de ihtiyac sahibi degil ama elimiz bos gitmeyiz.

Biz de öyle. Eşim bana “alalım mı, şu nasıl, bu iyi mi” gibi sorular sorar. İkimiz de çalışıyoruz, kendisi benden xk fazla kazanıyor.

Sizin derdiniz rızkımızdan çalıyor değil. Sokağa 500 lira atsa dert etmezsiniz. Siz istiyorsunuz ki annesinin faturasını ödediği için annesi paraya karşılık sizi idare etsin, alttan alsın. Niye? E faturasını ödüyorsunuz. Klasik para veriyoruz bizi pohpohlasınlar kafası. O işler parayla olmuyor yalnız. Başka hiç derdiniz yokmuş gibi kocanızla yoktan yere gerilmeye devam.

500 tl nedir ya? 5000 tl desen anlarım
500 tl'ye dışarıda iki kişi 1 öğün yemek sipariş edemezsiniz
sen de bir işe girip çalışabilirsin evde boş boş yatmak yerine
hem çalışma senelerce adam sana baksın hem kendi emeğiyle kazandığı üç kuruş üzerinde hakimiyet kurmaya çalış
böyle bir dünya yok.

Bu nerden bakıldıgına bağlı yıllardır maddi olarak biz abime destektık para vermıyoruz ama yemek çocuklara bıseyler falan fılan su an tadılat surecındeyız abım bızım yüzümüzden 200bının altına gırdı mesela odeyecegız ama o da borç aldı gibi bişey. Yani yengem biliyor mu bilmiyor mu bilmiyorum ama mantıgımda ses etmemesi lazm. Size de gelince çalışan esınız ve 500 lira çok bir para değil

Şimdi herkes tabi annedir hakkı vardır emeği vardır demiş doğru tabi hepimiz büyütüyoruz..
Ama kendi eş ailemi düşündüm nişandan düğüne kadar bana getirdiği boş beleş patik parasına kadar eşime kartlarla aldırmışlar düğünden sonra biz aylarca o kartları ödedik.. evin eşyalarını, düğünü, gelinlik aklınıza ne gelirse hepsini eşim ve ben yaptık. Bende çalışıyordum iş yerinden avans aldım eşime gönderdim düğün sırasında cebinde paran olsun diye. Ha eşimin ailesi zengin miydi tamam değildi ama ufakta olsa bir şeyler yapabilirlerdi yapmadılar. Takı da takmadılar. Kredi ile 2 bilezik aldı eşim yine birlikte ödedik.

Peki kv naptı ben salonuma teşhir, beğenmediğim ucuz mobilya aldım. Düğünden 6-7 ay sonra fazlaca pahalı bir gösterişli salon takımı aldı evine. Şimdi Harcamalarını görüyorum aman Allahım. Ne değişti 1 senede kocası aynı işi yapıyor.
Daha bir sürü detay var. Ee şimdi kocam bana dese ki ben annemin telefon faturasını ödeyeceğim. Valla helal etmem. O çalışıyor olabilir ama biz artık aileyiz aynı bütçeyi paylaşıyoruz.

Konu sahibinin de böyle sebepleri vardır. Hak veriyorum.

Konu sahibi çalışıyor olsa idi annesinin telefonunu vs karşılaşa idi nasıl erkek yani eşi ses edemezse şimdi de konu sahibinin birşey deme hakkı varmı bilmiyorum ?

100% haklisiniz.
KV insan olsa kadin 500 lira için sinir harbi yaşamaz.
Bazi insanlara (isterse anne değil annelerin club başkanı olsun) verilen 2 kuruş bile çok.
Burda coğu kendi annelerinden yola çıkarak yorum yaptılar galiba.
Bende KVdeme kirli donumu vermem ama eşimin halasina daha 2 hafta önce 20 bin Euro verdik. Insan ektiğini biçiyor

benim eşimde memur. tüp bebek tedavisi üst üste tasınma vs derken baya kredi borcumuz var. buna rağmen eşim annesinin ve babasının faturalarını otomatik odemeyle 3 yıldır(evlendigimden beri) ödüyor. hiç rahatsız olmadım. kendisi kazanıyor ve annesinin babasının faturasını veya bi ihtiyacını gidermesi kadar normal bir şey yok. bu arada 10 kardeşler eşim en küçükleri, digerleri bizden maddı olarak cok daha iyi. kendi kararı yani o faturayı ödüyor diye benden bir şey kısmıyorsa istedigini yapabilir

E bunu başta neden konuya eklemediniz?

Annesi ve babasi muhtaclarmi? Eğer, jest yapiyorsa saçmaliğin önde gideni.

Valla aynı şekilde, şimdi ben çocuğum var çalışmıyorum mecburen. Ee ben çalışmıyorum eşim çalışıyor onun parası mı ? Çocuk kimin sadece benim mi.

Evladını çok seven, ona göre davranacak elin kızı da keriz değil. Evde bir şeylerden kısıyor konu sahibi çocuğunun boğazından kısıyor. Beyefendi annesinin faturasını ödüyor. Birde böyle anneler çok bencil olur işin garibi. Benim ki olsa açlıktan ölse kızım oğlum bana şunu alın bunu alın demez. Kötü olmayalım evimizde diye. Böyle tipler gerekirse boşanın yine de gönlümü yapın der.

500 lira fatura için kavga etmeyin derdim ama madem sizin çalışmanıza izin vermiyor tek maaş kıt kanaat geçindiriyor kavga etmekte haklısınız. Ama bakın eşiniz sizden izin almadan babasını emekli ediyor, annesinin faturasını ödüyor, sizin ailenize sizin dediğinize göre para giderse sorun yapıyor, bunlar neden oluyor sizce? Neden sizden izin almıyor ve ondan izin almanızı bekliyor, sizi neden boşanma ile tehdit edebiliyor? Çünkü eşinizin ekonomik özgürlüğü var. Kazandığı parayı kendi istediği doğrultusunda harcıyor sizin bir hakkınız olduğunu düşünmüyor. Ona muhtaç olduğunuzu, karnınınızın tok olmasının yeterli olduğunu düşünüyor, ona muhtaç kalmanızı istiyor. Bence buna müsade etmeyin madem mesleğiniz var işe girip çalışın. Boşanır mı boşanmaz mı bunu da ona bırakın. Sizde ekonomik özgürlüğünüzü kazanın üç kuruş için canınız sıkılmasın, gönlünüzce harcayın kendi paranızı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…