Eşim annesinin telefon faturasini ödüyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnsan ailesine destek olur ama bu destek olmak degil. Oldu olacak bütün maaşını ailesine versin sizde aç yaşayın. Yerinizde olsam girer bir işe çalışırım, boşanmak isteyen gitsin boşansin. Mecburmuyum ben yokluk yoksulluk içinde yaşamaya.
Hah bak işte girlinred girlinred .... böyle bir hak ariyorsan yapılması gereken tek şey bu.... Adaletsizlik olduğunu dusunenin avukat arayacagi tek durum da bu....Bunu mu tercih edersin? Doğru söyle....

Konu sahibi halinden memnun sadece telefon faturasi onu rahatsiz ediyor.
Tamam ben de onu diyorum zaten. Kadın da belli ki çalışmak istememiş. Elinde net bir mesleği olmayan kadın, evlilik birliği içindeyken çalışmama hakkına sahip değil mi? Herkes ağız birliği etmişçesine o zaman çalışacaksın deyip durmuş. Sanki çalışsa geçinebilecek… eşinin kendisinden kısıp annesinin faturasını ödemesine sinirlenmesi de haklı ve doğal bir durum

Hah bak işte girlinred girlinred .... böyle bir hak ariyorsan yapılması gereken tek şey bu.... Adaletsizlik olduğunu dusunenin avukat arayacagi tek durum da bu....Bunu mu tercih edersin? Doğru söyle....
Ben niye tercih edeyim bebeğim, tabii ki etmem ama bu durum adamın istediği gibi at oynatmasına meydan vermemeli

Bak adam sözde çalışma diye dayatmis konu sahibi de sözde boyun eğmiş 10 yıl oturmuş, şimdi de eşi annesinin faturasını dayatıyor, konu sahibi kabul etmiyor, itiraz ediyor, ortalığı ayağa kaldırıyor....Biz de diyoruz ki madem itiraz edebiliyorsun ilkine başkaldır, çünkü ikincisi opsiyonel ....Ama o işine gelen dayatmayi yan cebime deyip kabul ediyor, işine gelmeyene veryansın ediyor....Çok da karışık değil aslında.....
Valla bence buna hakkı var 😂 çalışmayacaksam sadece beni geçindir bir zahmet demiş oluyor

Sanki çalışsa geçinebilecek…
Doğru söylüyorsun....Allah seni inandirsin burda hemen hemen herkes iki kişi çalışıp anca bı ev döndürüyor.... Biz de bu yüzden "kocanın harcadığı 500 gözüne bu kadar batiyorsa o evde tek maaş yetmiyor demektir, zaten yetmez bu zamanda, sen de çalış, birlikte anca gecinirsiniz " diyoruz...

Valla bence buna hakkı var 😂 çalışmayacaksam sadece beni geçindir bir zahmet demiş oluyor
Yok,yine yanlış anladın, "çalismayacaksam bütün parana ortak olurum haa" demiş olmuyor.....

" Çalismayacaksam evlilik birliği içinde ölmeyecek kadar asgari gıda barinma giyinme giderimi karşılayacaksın , lutfedersen biraz da harçlık verebilirsin, gerisine karisamam" demiş oluyor....

Bunlar da az değil şimdi ha nerden baksan asgari ücret 😂

Doğru söylüyorsun....Allah seni inandirsin burda hemen hemen herkes iki kişi çalışıp anca bı ev döndürüyor.... Biz de bu yüzden "kocanın harcadığı 500 gözüne bu kadar batiyorsa o evde tek maaş yetmiyor demektir, zaten yetmez bu zamanda, sen de çalış, birlikte anca gecinirsiniz " diyoruz...
O da diyor ki zaten bana çalışmamayı dayatan kocam utanmadan her ay düzenli ödeme yapıyor… geçinme geçinmeme meselesi değil bu. Başkasına verecek paran varsa ve biz varlık içinde değilsek sen onu benim rızam olmadan veremezsin.

Yok...Çalismayacaksam evlilik birliği içinde ölmeyecek kadar asgari gıda barinma giyinme giderimi karşılayacaksın , lutfedersen biraz da harçlık verebilirsin" demiş oluyor....Bunlar da az değil şimdi ha nerden baksan asgari ücret 😂
Evet öyle demiş ve demeye hakkı var buna biz karışamayız. Artı her kadın çalışmak isteyecek diye bir şey yok. Sen mesleği olmayan biriyle evlendiysen onu geçindirmeye, evin gelirine ortak etmeye mecbursun.

Evet öyle demiş ve demeye hakkı var buna biz karışamayız. Artı her kadın çalışmak isteyecek diye bir şey yok. Sen mesleği olmayan biriyle evlendiysen onu geçindirmeye, evin gelirine ortak etmeye mecbursun.
Yani evet, iki taraf için de bu sözleşmenin sonuçları kabul edilmiş oluyor...Sonra kalkıp kocam annesine 3 kuruş veriyor diye veryansın etmek saçma oluyor...

Tamam ben de onu diyorum zaten. Kadın da belli ki çalışmak istememiş. Elinde net bir mesleği olmayan kadın, evlilik birliği içindeyken çalışmama hakkına sahip değil mi? Herkes ağız birliği etmişçesine o zaman çalışacaksın deyip durmuş. Sanki çalışsa geçinebilecek… eşinin kendisinden kısıp annesinin faturasını ödemesine sinirlenmesi de haklı ve doğal bir durum

Uye bu evlilikte soz sahibi degil asil mesele bu. Konu sahibi aylar oncesinde telefon faturasini odedini ogrendim demis. Yani esi diyor ki sen calismiyorsun ve bu evlilikte soz sahibi degilsin diyor. Bu kadar kurus hesabi yapan birinin, gecinmekte bu kadar zorlanan birinin sirf esi istemiyor diye calismamasi ya da calismayi tercih etmemesi cok akil kari degil. Diger taraftan babama 1000 tl.verse lafini yapiyor demis. Esi babasina neden para vermek zorunda? Diger taraftan annesinin faturasini odeyemez ama. Sizce de mantik hatasi yok mu?

Yani evet, iki taraf için de bu sözleşmenin sonuçları kabul edilmiş oluyor...Sonra kalkıp kocam annesine 3 kuruş veriyor diye veryansın etmek saçma oluyor...
Yok,yine yanlış anladın, "çalismayacaksam bütün parana ortak olurum haa" demiş olmuyor.....
İkinciyi yeni eklemişsin. Öyle demiş oluyor, öyle demesi gerekir. Adam evlenirken ben anama her ay ödeme yapacağım demedi elbette.

Uye bu evlilikte soz sahibi degil asil mesele bu. Konu sahibi aylar oncesinde telefon faturasini odedini ogrendim demis. Yani esi diyor ki sen calismiyorsun ve bu evlilikte soz sahibi degilsin diyor. Bu kadar kurus hesabi yapan birinin, gecinmekte bu kadar zorlanan birinin sirf esi istemiyor diye calismasi ya da calismayi tercih etmemesi cok akil kari degil. Diger taraftan babama 1000 tl.verse lafini yapiyor demis. Esi babasina neden para vermek zorunda? Diger taraftan annesinin faturasini odeyemez ama. Sizce de mantik hatasi yok mu?
Zorunda dememiş. 1000 lira her ay ödeniyor mu kayınpedere? Ben bir kaç kere diye düşündüm. Her ay düzenli değildir. İhtiyaç halinde ödenir tabii iki tarafa da ama kv ihtiyaç sahibi değilmiş

biz varlık içinde değilsek sen onu benim rızam olmadan veremezsin.
Sen mesleği olmayan biriyle evlendiysen onu geçindirmeye, evin gelirine ortak etmeye mecbursun.
Sen de kendisi ve ailesi varlıklı olmayan biriyle çalismamak koşuluyla evlendiysen başta kabul ettiğin tüm koşullara uyum sağlamaya mecbursun... Değil mi?

500 TL çok değil bellki ama kadın bunu hiç görmüyor dusunun aylık kenara 500 koysa iki ayda 1000 TL birikir. Ve bunlar 7 kardeş neden sadece benim eşim hazmedemiyorum
Ya 500 liranın lafını da yspmassın artık, 1000 lira olsa ne olacak? Artık dışarıda yemek bile yenilmiyor o parayla, ne demek kocam çalışmama izin vermiyor? Sahibiniz mi bu adam sizin?

KV çalışmıyor, kp emekli değil, düğünlerinde altın maltin takamamislar, 7 çocukları var, konu sahibi hepsini bilerek evlenmiş...Bana durumları çok da iyi gelmedi...ama yine de sen bilirsin😂
Bir de yedi çocuk mi var? Onlar da inşallah ödüyordur bazı faturaları… hani eşitlik vardır inşallah kardeşler arasında…

Adamı doğurmuş, büyütmüş, emek vermiş. Gerçekten 500 liralık faturayı mi çok görüyorsunuz hanımefendi. Valla kusura bakmayın da 500 lirayla ne fakir olursunuz ne de zengin. Eşinizi okutmuslar memur etmişler. Eşinizin evinize getirdiği maaş ailesi sayesinde. Tabiki ödeyecek. Aranızda başka meseleler olabilir ama sapla samanı karıştırmamak lazım. Zorlayin eşinizi gidin bir işe girin.hem kafanız dagilir hem de kendi ailenize destek olursunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X