Eşim, ailesi, bir türlü içime sinmeyen bir evlilik

Ben size şu yazılanlardan hak veremedim açıkçası sanki çok büyütülmüş sizin tarafınızdan gibi geldi.
Şöyle açıklayayım benim eşimin kardeşi de yakın zamanda evlendi. Eşimin sadece anne ve babası 1 hafta önceden kızın şehirine düğün hazırlıklarına yardım için gitti ama resmen sığıntı gibi 2 gün annanede, bir gün annede, 2 gün komşuda şeklinde yaşadılar. Duş bile alamadılar hâlbuki gelin kız evini kutsal saymasaydı 60+ yaşında insanlar biraz rahat ederdi.
Bu gelin kullanmadan eşyaların kullanılmayacağı yasası nereden geliyor hiç anlam veremiyorum. 2-3 defa gelinden önce oturuldu diye koltuğa ne olabilir ya da tabak 3 kere fazladan yıkandı diye?? Gereksiz anlam yüklüyoruz bazı şeylere. Tamam yatak odanız özel bir alan ama diğer yerler için aynı şeyi düşünmek saçma. İnsanlar başka bir şehirden düğününüz için geliyor, takısıydı, kiyafetiydi, yol parasıydı masraf yapıyor ama evde 1 gece kalınacak diye muameleye bak.
Sizin evinizde kalındı diye zaten bilenmişsiniz, bence düğünde yüz göz açmadan kendi aileniz ve arkadaşlarınızla eğlenmiş olmanız da çok olası. Bu durumda insanalar da alınabilir...
Yazdıklarınızda da bunlar harici hiç birşey yok. Siz abi kardeş arasındaki ilişkiye de bilenmişsiniz, acaba kadın olduğu için içten içe kız kardeşi rakip görmüş olabilir misiniz?

Ya bu konuda bi gariplik var...Kah edebiyat parcaliyor kah cumlelelerin gramer olarak zamanlari farkli..Sanki bi romandan alinmis biraz da ekleme yapilmis degistirilmis...Yapay zekaya yazdirilmis sonra da editlenmis gibi...
Yazan kisi genc ama sanki orta yas biri yazmis

Niye bebek yaptınız ki, evde kaynınız var. Ona bakın işte. Besleyip büyütüp evlendirin. Yukarıda iyi bir üniversiteden mezunum falan demişsiniz ama kendinizi anlattığınız kadarına bakıyorum, öyle bir yeri nasıl kazandınız merak ettim. İyi bir üniversiteye gittim ama Kocam çalışma dedi, çalışmadım. Hımmmm, o zaman o üniversitelerin ne önemi var

Niye sığıntı gibi yaşadılar. Oteller ne için var??? Üç kuruş para gitmesin diye milletin evinde kalmayı huy edinen insanları hiç sevmiyorum. Yeni gelinin evine muhtaçlar mı yani? Koca ailede hiç kimse Bi otele gidin demeyi akıl edemediler mi?

Çok içimde kalmasın diyorsan güzelce korunarak tekrar denenebilir ama aklının bir köşesinde hep deneme olduğu boşanmaya niyetli olduğun durarak tabi, eski sessiz sakin halinle değil gerçekten onlara cevap verdiğinde görüşmediğinde neler oluyor eşin ne yapıyor onları görmen açısından. Ha baktın olmuyor direkt beklemeden boşanma davası açar boşarsın.
Oldu ki iyi gitti yine de en az 3-4 sene çocuk yapma

Okurken delirdim. Hayatiniz bu adamla ve ailesiyle kavga etmekle gececek. Cocuk olsa hadi kavga edin ugrasin ama su an ömrünuzden yediginize degmez. Cok gecmis olsunv

Aldirip ayrilin

Koca bir YOK ARTIK demek istiyorum. İnsan yepyeni aldığı şeyi dahi ilk kullanırken heyecanlanır burda çeyizi kullanmaktan söz ediyoruz. Bi heyecanı vardır ilk kez kullanacak olmanın hele de bornoz gibi bir şey zaten normalde de kimseninki alınmamalı. Görümce ya da kayınvalideyseniz Allah geline sabır versin.

Ya sen çok komik, eğlenceli birine benziyorsun. Gözünü seveyim şu hayat enerjini, neseni çalan insanlardan kurtul.

Eşin simdi herseye tamam der ama kisa süre sonra yeniden aynı sorunları yaşarsın bir de suçlu ilan edilirsin. Bizde bir laf var; eğri odun düzelmez. Senin kereste de o hesap, yontmaya uğraşma.

kadının bornozunu kullanmışlar farkında mısınız?
yeni gelin vs muhabbetini geçiyorum, bana sormadan yeni aldığım hijyen sorunu oluşturabilecek bir eşyayı başkası kullansa deliririm nerde kaldı bi de çeyiz eşyalarını açıp kullanmışlar.
yorumunuza saygı duyuyorum ama ben bu kadar hoş görülü biri olamam hiçbir zaman.

konu sahibesi sen de düğünden önce her şeyi gördüğün halde bir gaflete kapılıp evlenmişsin.
kocanın boş vaatlerine ikinci kez kapılma.
bu insanlar asla ve asla değişmeyecek.
çocuğun olursa nasıl olsa gidemez diye iyice azıtacaklar.
lütfen kendine olan saygını korumak istiyorsan ayrıl.

Sizdeki vicdan değil adam sizi duygusal olarak manipüle etmiş. Zaman kaybetmeyin. Bu aileyle bir bağınız kalmasın bence

Sizdeki vicdan değil adam sizi duygusal olarak manipüle etmiş. Zaman kaybetmeyin. Bu aileyle bir bağınız kalmasın bence
Görüş çatışmaları yaşıyoruz aslında aile siirtli ben izmirin göbeğindenim yani çok büyük etkenler var, çift terapisine başladık bu arada

Konu ne esiniz ne ailesi
Konu sizsiniz ve asla bu devran degismez
Bi insan kendine neden izin verir kendini paspas eder asla anlamiyorum asla

Yok artik ya bornoz kullanmislar, dugun gecesi kalmislar oldu olacak kapida carsaf beklesinler.
Sizin gelin çok iyi yapmis br zahmet otel tutsalarmis milletin evine coreklenmek nedir

Ben de eskiden (2-3 yıl önce) kaynanamın yaptıklarını düşünüp düşünüp deli oluyordum. Neyse ki artık o halde değilim. Siz de terapi alıyormuşsunuz, öncelikle kendi iyiliğiniz için geçmişim etkisinden kurtulmaya çalışın. Şöyle düşünün, siz görümce uğruna kendi ruh sağlığınızdan, neşenizden kısacası well beingininizden ödün veriyorsunuz. Yapmayın.
Eşinizle aranız düzelirse bir şartınız olsun, bugüne kadar onu dinleyip he diyip geçme stratejisi izlemişsiniz belli ki işe yaramamış. Söyleyemediğimiz şeyler bize yük olur. Eşinize diyin bundan sonra ben de cevap veririm. O zaman eşiniz bey size değil ailesine demek zorunda kalır “aman ona birşey demeyin tadımız kaçmasın” diye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…