Eş ve görümce yakınlığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eş ailesinin her bir ferdine ayrı ayrı uyuz oluyorsunuz ama belli ki iyi insanlar size direkt bir sebep vermedikleri in bahane arıyorsunuz.
Eş ailesi daha pahalı hediye alır bizimkiler altta kaldı diye delirirsin, kardeşiyle yazışmasına delirirsin. Seninle ilgili olsun olmasın her konuda bir açık arıyorsun. Ah bir bahane bulsan ama bulamıyorsun değil mi?
Bana sinsi biri gibi geliyorum açıkçası. Her konunda melek gibi görünüp alttan alta sorun arayan bir yapın var.

O kadar güzel yazmışsınız ki çok teşekkür ederim

Bence de bana da özenli davranmasını isterdim eskiden ama nişanlılık dönemimiz pek güzel geçmedi. Şimdi memleketteyiz, eşimin bu konuşmalarını aşırı bulanlar falan da oldu ben de haliyle eskiyi düşündüm ister istemez. Belki dediğiniz gibi hormonlardan. Ama eşime hiç yansıtmadım

Kiminle hangi sıklıkta mesajlaştığını bilmiyorum. Bilen nasıl biliyor onu da anlamıyorum. Elinde telefonu her gördüğünüzde kiminle mesajlaşıyorsun diye mi soruyorsunuz adamlara?

Onun dışında ablasıyla sık sık konuşur, bazen birkaç saat sürer. Ben de o sırada hayatıma devam ederim.
Film izlerken ya da sohbet ederken bir anda beni bırakıp telefona yapışmadığı sürece sorun yok.

Bir de neden özellikle görümce? Erkek kardeşiyle sık sık konuşsa sıkıntı olmayacaktı da görümce olunca mı sorun oluyor?

Bahane istesem burda yazmadığım o kadar çok şey var ki. Sonuçta sadece buraya yazdıklarımı biliyorsunuz. yazdıklarım kadarıyla da sinsi diye düşünmüşsünüz, olabilir, saygı duyarım düşüncenize.

Haftada bir konuşuyorlardır diye düşünüyorum.

Bence az ama beni ilgilendirmez.

Benimki görümceyle çok sık konuşuyor diye konuyu öyle açtım kayın da olabilir tabii ki konu

Bazen film izlerken de telefonu eline alıp yazışıyor ve rahatsız oluyorum belirtiyorum bunu

Onun dışında hiç rahatsız olduğumu belirtmedim bu zamana kadar

Az telefon görüşmesi,çok yüz yüze görüşme şeklindeler.
Ben abimle her gün yazışır,konuşurum muhakkak. Az konuşmak da çok konuşmak da sorun değil.
Konunuzda da sorun yok,takılmayın bu kadar. Eş ayrı kardeş ayrıdır.

Ben bu forumu bazen dert konularından bağımsız kullanıyorum sanırım, bu yüzden de birbirimizi anlayamadığımız oluyor üyelerle

İsmi bir derdim var olunca normal bir sohbet muhabbet şeklinde fikir alma beklenmiyor ve ben bunu düşünemiyorum o konuda hatalıyım

Herkesin istediği konuyu kurallar çerçevesinde açma,herkesin de istediği yorumu kurallar çerçevesinde yapma hakkı var. Bunada takılmayın mesela

Eşlere aileleri konusunda ambargo uygulayan tip çok. Öyle algılandınız belkide. Hamileymişsiniz,hormonlarınız Sivas halayı modunda şu an. Çok da şeyapmamak lazım amaan

Ben kardeşimle her gün konuşuyorum. Önemli bir durum varsa saatlere de çıkabiliyor bu süre. Gün içinde 3-5 arama yaptığımız da oluyor.
Eşim, görümcemle sadece gerektiğinde konuşur. Abi kardeş hal hatır sormaları aile buluşmalarında olur. Telefonla iletişimleri yok denecek kadar az. Instada komik video bile göndermezler birbirlerine Bu açıdan ben bile daha çok görüşüyorum görümcemle. Aynı şekilde kayınvalidemle de öyle. Gün içinde kayınvalidemle bile araşırız ama eşimle sadece bir durum olduğunda telefonla iletişime geçerler. Onun dışında haftada 1 toplanırız.
Eşim her gün ailesiyle görüşseydi problem çıkarmazdım ama itiraf etmek gerekirse benim ailemle görüştüğüm kadar çok görüşseydi birbirimize ayıracak vaktimiz kalmazdı dolayısıyla sorun çıkardı.

Aslında fikir almak için konu açıyorum ama konunun kategorisi bir derdim var olunca insanlarda da öyle bir izlenim oluşuyor onu da anlayabiliyorum, ben sanki biraz daha farklı kullanıyorum bu siteyi gibi bir şey oluyor

Teşekkürler:)

Belki de ben de abilerimle bu sıklıkta konuşmadığımız için aramızda problem olmuyor, ben de onlarla böyle konuşsam birbirimize vakit ayırma konusunda biraz sorun yaşayabiliriz dediğiniz gibi

Aaaa çıldırıcam. Sizin abilerinizle az konuşuyor olmanız toplum normu değil. Size göre normal olan bir durum herkese göre normal değildir. Abim var her gün konuşurum. Evine yılda max 2 kere giderim ama abim arkamdaki dağ gibidir. Bir adım atmadan önce fikrini, rızasını alırım mutlaka (baba yok) dolayısıyla herkes çirkef, nemrut, ortalık karıştırıcı değil azıcık rahatlayın ya.

Belki de ben de abilerimle bu sıklıkta konuşmadığımız için aramızda problem olmuyor, ben de onlarla böyle konuşsam birbirimize vakit ayırma konusunda biraz sorun yaşayabiliriz dediğiniz gibi
E siz de arayın. Eşiniz rahatsız olursa kardeşlerle görüşme işine bi sınırlama getirelim diyebilirsiniz. Şimdi direkt deseniz saçma olabilir. Ama ikiniz de kısıtlama yapmanız gerekirse problem olmaz diye düşünüyorum.

Demek ki o insanların garipliğiymiş. Öğrenmiş oldun. Kardeşimle her gün birbirimize Instagram’dan Twitter’dan bir şeyler yollarız. İlginç, komik bulduğumuz şeyleri. Telefonla çok sık konuşmayız, bir meramımız varsa ararız birbirimizi. Yoksa havadan sudan konuşmak için araşma huyumuz yoktur ama o da olabilirdi. Kime ne? Bunun için gelin/damat niye tebrik ediliyor? Eşim buna karışmaya kalksa hayırdır derim.

Zaten görümcem öyle birisi olsaydı ben rahat vermezdim ki konuşmaları konusunda
Ben bu konuyu bir derdim var kategorisinde açmamalıydım, hata ettim böyle anlamakta haklısınız

Normal

Yani ben de ablamla eşime göre daha fazla sohbet ederim. Görüntülü konuşuyorum, mesajlaşıyorum vs

Kardeşleri yerine görümce deyince olayı başka yerlere çekmiş oluyorsunuz ama. Böyle bir düşünceniz yoksa rahatsız olmamanız lazım normalde.

İzlediğimiz film sarmazsa benim de elim telefona gider direkt. O da normal bence.

Şu kısmı anlamadım siz tlf konuşmasını sevmiyormuşsunuz ama ısrar mı etsin istiyordunuz o kısmı anlamadım.
Eğer görümce kocanızı fişfiklemiyorsa, sinir bozucu bir insan değilse bir de eşiniz size ilgi alaka göstermesi gereken zamanda konuşmuyorsa bir şey demenize gerek yok. Size zararı dokunursa o zaman konuşursunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…