Eş ve görümce yakınlığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kkedi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2019
3.071
5.325
Eşleriniz görümcelerinizle ne sıklıkta görüşüyor, konuşuyor? Ya da mesela hangi seviyeyi normal kabul edip hangi seviyeyi abartı bulursunuz?

Örneğin her gün mesajlaşsalar, haftada bir mutlaka birkaç saat boyunca telefon görüşmesi yapsalar bu normal bir ilişki midir yoksa dozu biraz fazla mıdır?

Biz abilerimle birbirimizi severiz sayarız ama çok konuşmayız çok iletişimimiz yoktur uzaktayken. Benim seviyem biraz düşük kalıyor olabilir. Daha objektif görüşler için fikirlerinize ihtiyacım var

Son düzenleme:
Herkesin aile iliskisi farklidir, kimi cok görüsür kimi daha seyrek kimi de hic görüsmez. Sizi etkileyen kismi ne, konustuktan sonra esinizle problem mi yasiyorsunuz nedir yani. Sizin kardeslerinizle iletisiminiz az diye o da mi ayni siklikta görüssün ne sacma seyler kovaliyorsunuz, kendi ikili iliskinize odaklanin.

Herkesin yapısı genel yorum pek doğru olmaz biz hoşumuza giden videolari atarız birbirimize ayda yılda bi telefonda konuşuruz dertleşeceğimiz zaman ararız birbirimizi onda da uzun konuşuruz normal aramalarda kısa konuşuruz zaten memlekete sık sık gidip geldiğim için çok telefonda konuşmaya ihtiyaç duymuyoruz görümceniz eşinizi doldurmuyorsa dedikodunuzu yapmıyorsa bence konuşmalarında bi sorun yok

Hemencecik bir linç girişimi. Anlamıyorum böyle sert sert gelince noluyor başınız göğe mi eriyor. Çok ilginç açıkçası
Ben orda kendim bizim ilişkimize bakarsam objektif olamam diye sizden fikir alıyorum yazmışım zaten. Laf atmak olsun torba dolsun

Eşim ailesine düşkün olmasına rağmen öyle sürekli arama mesajlaşma falan yoktur , ben de abimi öyle zirt pırt aramam abim de aramaz , arada konuşuruz , gider geliriz o kadar

Benim esimin kardeşi bizden baya küçük o yüzden çok bir samimiyet durumları yok. Onun dışında günlük mesajlaşma akşam uzun uzun değil gün içinde ben yokkense ve telefon konuşması da vakitli vakitsiz degilse rahatsız olmam. Ama çok samimi aile ilişkileri olan insanlarla anlaşamam o yüzden öyle biriyle evlenmezdim sanırım. Tamamen tercih meselesi, benim hoşuma gitmiyor.

Duruma göre değişiyor. Bazen nadir mesajlaşırız, bazen hergün. Yine arama durumumuz da değişkenlik gösteriyor. İş hayatıyla, anne babamızla ilgili sorun varsa sık sık mesajlaşırız, araşırız. Erkek kardeşim aynı zamanda en yakın arkadaşımdır.

Eşim ailesine düşkün olmasına rağmen öyle sürekli arama mesajlaşma falan yoktur , ben de abimi öyle zirt pırt aramam abim de aramaz , arada konuşuruz , gider geliriz o kadar
Bazen kıskanıyorum ister istemez. Sebebi de eşim nişanlıyken beni aramazdı. Ben telefon görüşmesi yapmayı pek sevmediğimdenmiş, halbuki insan nişanlısıyla konuşmayı da ister yani. Ve o süreçte mesela görümcemle saatlerce telefonda konuşurmuş. Şimdi de konuşuyor ama azaltılmış şekliyle. O dönemler beni aramadığı onla hep konuştuğu aklıma geliyor sanırım bilmiyorum. Beni de arasa benle de çok konuşsa herhalde bir kıskançlığım olmazdı

Benim abilerimle aram iyidir. Yakın oturmamiza rağmen telefonla da iletişim halinde oluruz sık sık. Evli olan abimle aile görüşmeleri hariç tek de görüşürüz.Saatlerce sohbet edeceğim birkaç kişiden biridir abim.

Sizi eşinizle kardeşinin arasındaki iletişimi normal mi değil mi diye düşündüren nedır? Bence yazdığınız iletişim sıklığı normal, velevki değil desek bu konu size yansıyan bir tarafı olmadığı sürece müdahale edebileceginiz bir şey değil zaten.

Ben kendi kardeşlerimle günlük mesajlaşıyorum da arıyorum da bazen görüntülü bile konuşuyoruz. Eşiniz de konuşabilir gayet normal , eşimin kardeşiyle mesajlaşıp mesajlaşmadığını niye takip edeyim ki? Eşimin kardeşi başka şehirde görüntülü ya da sesli haftada 1-2 saat konuşur onlar da. Bi anormallik göremedim

Eşimin görümcelerimle ne sıklıkta görüştüğü ile ilgilenmiyorum. Çünkü onlar kardeşler ve kendi görüşme sıklıklarını kendileri belirleyebilecek yetişkin insanlar hepsi. Beni ilgilendiren bir durum yok ortada. Sizi de ilgilendiren bir durum yok anladığım kadarıyla.

bence biraz abartıyorsunuz bunda kıskanılacak bir şey yok eşimin görümcelerimle iyi bir iletişimi olması hoşuma giderdi.

İlk tanıştığımızda eşim ablam da ablam derdi. Bende bi korkmadım değil. Şimdi 2 senelik evliyiz ben söylerim ablanı aradın mı diye ablasıyla eşimden daha çok konuşuyorum diyebiliriz. Ama her gün de konuşsa beni ilgilendirmez. Ben kardeşimle annemle her gün konuşurum.

bence biraz abartıyorsunuz bunda kıskanılacak bir şey yok eşimin görümcelerimle iyi bir iletişimi olması hoşuma giderdi.
O dönem eşimle benimle konuşmuyorsun etmiyorsun diye kavgalarımız olmuştu. Zaten beni aramayıp da görümcemle saatlerce konuştuğunu bilsem o zaman bayağı sorun çıkarırdım. Bilmiyordum o ara. Dediğim gibi o günlerden kalma bi şeyim oluyor ister istemez. Yoksa eşime gidip de hiç konuşma çok konuşuyorsun, yazışma çok yazışıyorsun demedim.
Kendi aile ilişkim böyle yoğun değil, o yüzden başka gözlerden de fikir almak istedim. Abartıyor olabilirim haklısınız, teşekkür ediyorum

Görümcem yok ama çocuk olmadan önce her pazar goruntulu grup konuşması yaparlardı . Kardeşi ,abisi,kayınvalidem bütün aile 1.5 saat konuştukları olurdu bazen 1 saat . Bana çok normal geliyor . Ben abimle uzun uzun konuşmam ama mesajlasirim . Yani bunda kıskanacak birşey yok

geçmiş geçmişte kaldı şu an eşinizle bir iletişim sorununuz yoksa bunun keyfini çıkarın böyle kendinize sorun ararsanız yok yere üzülürsünüz

Görümcem yok kaynım var ama bin görümceye bedel. Önceden nerdeyse her gün konuşur, mesajlaşırlardı. Bu beni rahatsız ederdi çünkü kaynım mutlaka bir şeyler isterdi (araba, borç vs). O yüzden mesaj gelse telefon çalsa irkilirdim. Sonra bir gün eşim arabayı vermedi ve kaynım tavır aldı. Allaha şükür o günden beri iletişim nerdeyse sıfırlandı. Ama böyle sürekli istekleri olan yüzsüz biri olmasa konuşmaları beni etkilemezdi, bizim zamanımızdan çalmadığı sürece.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…