Eş ve görümce yakınlığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ama sen gorusmeyi sevmiyorsan aramamasını normal kabul edebiliriz
Bu durumda kardesıyle gorusmesıne kızamayız
Beni aramak yerine kardesını arıyor bana vakıt ayırmıyordun gıbı bı kıyasa giremeyiz

Gunumuze donecek olursak kardesıyle haftada bir(ki haftada bir az) saatlerce konusuyor olması sizinle gecırdıgi zamandan çalınmış değilse problem değil

Valla siz çoğunlukla konuyu başka yere çekmekte inanılmaz bir ustalık sergilediğiniz için benim "öyle söylemedim" laflarım sizin için bir şey ifade etmiyordur çok eminim. Özel sektörde insanlar sömürülüyor devlet daha rahat dediğimde vay efendim ne istiyorsunuz özelde kimse çalışmasın mı vay efendim iyi ki bi devlet memuru olabilmişsin tarzında inanılmaz saçma yerlere çeken sırf kavga etmek için eden bir insansınız. Böyle saçma sapan yerlere çekip ben kendimi açıkladığımda da " bin iyli dimik istimidim" demiş oluyorum. Yahu demiyorum zaten?! Demediğim şeyler üzerinden saldırıp demedim diyince yine biz kötü oluyoruz. Kafaya bak.

Zaten sizdeki bu bazı konularda inanılmaz alaycı, iğneleyici, üstten bakış bu forumda kimsede yok. Bazı konularda güzellikle de bir şeyler yazabiliyorsunuz ama canınız laf atmak çekince gelip insanın canına okumak gibi bir hobiniz var.

Söylediklerinize önem vermesem zaten konu açmam, tutmuş önem vermemeniz çok dert olacak içimize falan gibi saçmalıyorsunuz. Sadece kötü bir enerjiyle değil daha güzel şekilde de yazılabilir diyorum ben.

Forumda konu açmadığı için hayatını mükemmelmişçesine yansıtan, insanlara istediği şekilde tepeden bakabileceğini sanacak kadar hadsiz birisiniz. Hadi benim konum böyle değildi de bazen gerçekten karşı tarafın canını acıtmak için bilerek insanın üstüne gidiyorsunuz. İnanılmaz kötü kalpli olduğunuzu düşünüyorum. Keşke bir gün konu açsanız da sizin o mükemmmeeel her şeyiyle harika olduğu için başkalarına sürekli parmak sallayacağınıza inandığınız o hayatınızı bir görsek.

Evet sizi de engelliyorum çünkü derdiniz kaos ve sataşma. Ölüyorsunuz bir delik bulsam da sinsice girsem ordan insanı soksam diye. Kendini çok zeki sanan kötü kalpli bir insansınız yalnızca. Ve artık size en ufak bir şey yazmak istemiyorum, görmezden geleceğim ve açacağım her konumdan da engelleyeceğim

Ben kendisinin aramasını istiyordum, nişanlımla görüşmek isterim elbette fakat o genel bir konuşmayı sevmiyorum tarzı almış herhalde.

Sen arasaydin ? Nişanlıma ben çok telefon konuşması sevmem dediysem tepkisi normal değil mi ?

Ben kendisinin aramasını istiyordum, nişanlımla görüşmek isterim elbette fakat o genel bir konuşmayı sevmiyorum tarzı almış herhalde.
Bence gecmısin cetelesı tutulmaz
Gununuze bakın gununuzde oluşan problemleri dert edinin.
Elbette hıc sorununuz olmasın Allah agız tadı versın daıma tabi ama

Sen arasaydin ? Nişanlıma ben çok telefon konuşması sevmem dediysem tepkisi normal değil mi ?
Ben nişanlıma kendisiyle konuşmak istediğimi net bir şekilde belli ediyordum. Konuşmuyoruz diye üzülüyordum ama o dönem düşüncesizlik etti işte.

Bence gecmısin cetelesı tutulmaz
Gununuze bakın gununuzde oluşan problemleri dert edinin.
Elbette hıc sorununuz olmasın Allah agız tadı versın daıma tabi ama
Çok haklısınız öyle bir aklıma geliyor ara sıra ama tamamen şimdiye odaklı yaşamak lazım, Allah hepimize ağız tadı versin

abilerimle birbirimizi severiz sayarız a

Sen en son abilerin dükkanları aldı diye ağlıyordun. Miras kavgasına düşmüştünüz ne ara sevgi saygı yeşerdi abilerine karşı. Çok toksik bir insansın kkedi. Allah eşine sabır versin. Hadi beni de konularından engelle.

Hayatım, son zamanlarda bana karşı olan bu öfkeni sinirini pek anlamış değilim. Abilerimle miras kavgasına düşmedim hiçbir zaman, babamın tavrından ve söylemlerinden etkilenmiştim.
O konumda da bin kez abilerimi sevdiğimi saydığımı söylemiştim ama görmek istediğini görüyorsun nedense.

Ben kardeşimle hemen her gün mesajlaşırım. Konuşma sıklığım değişiyor. Buna da karışmazsınız ama ya…
Ya vallahi insanlardan öğrenmek duymak istediğimden konu açıyorum. Geçen birkaç tanıdık eşimi bu konuda çok ekstrem buldu mesela. Kimse o kadar konuşmaz etmez çok fazla tarzında. Hatta beni tebrik etti karışmıyorum diye. Çevremde kimse öyle değil. Haliyle burdan soruyorum siz nasılsınız falan diye. Daha fazla insanın görüşünü öğrenme şansım oluyor benim de

Karsilastikca görüşürler ya da bazen disaridaysak esim biz disaridayiz hadi gelin oturalim beraber der görümcem esi cocugu gelirler ya da onlar disari ciktilarsa ararlar müsaitsek biz de gideriz ya da birbirimize caya kahveye gideriz ama öyle haftada bir olan 2 3 saat süren özel konusmalar yapmazlar o kadar mıc mıc iliskileri yok mesafe var her zaman.Ben de erkek kardesimle 2 günde bir muhakkak konusurum cünkü kendisi burada degil gurbette yüzyüze görüsemiyoruz

Çok göreceli bir durum. Aileden aileye göre değişiyor. Ben benimkilerle pek konuşmuyorum ama eşim her gün ailesinden birileriyle mutlaka konuşur. İlk zamanlar bi abartı geliyordu ama kendimi frenledim. Bana bi zararları yoksa karışmıyorum.

Benim kardeşim yok ama annem hayatta olan kardeşleriyle her gün konuşur. Hele teyzemle amaaan gün içinde belki 10 kere konuşurlar ve sık görüşürler. Vefat eden dayımla da hem konuşur hem de haftada en az 1 görüşürlerdi.
Babam daha farklıydı, pek sevmezdi öyle konuşmayı, pek konuşmazdı kardeşleriyle.
Ama anneme 1 kere ne konuşuyorsunuz bu kadar dediğini duymadım. Deseydi de annem sana mı kaldı derdi muhtemelen.
Bu kişiden kişiye değişir bence yani annemin normali bu babamın normali oydu.

Ben sana neden öfke duyayım? Çok dar bir bakış açın var hayata karşı. Miraz kavgasına gayet düşmüştün. dükkanları aldılar diye burada konu açtın. Üstelik daha baban sağken bunun kavgasını yapıyordun.

Şimdi gelmiş görümcemle kocam nasıl bu kadar çok konuşur konusu açıyorsun. Büyük ihtimal senin abilerin sana senin beklediğin hakkı vermedi diye kendi görümceni kıskanıyorsun, yoksa bunca zaman sonra bu görüşmeler sana batmazdı.

Yanılmıyorsam hamileydiniz.
Ben nedense kıskandığınız için değilde hormonların etkisiyle bu kadar geçmişe takıldığınızı düşündüm.

Başka konularda yanlış hatırlamıyorsam konusu geçtikçe görümcenizi sevdiğinizden bahsediyordunuz.
Bence kıskançlık değil ama nişanlı olduğunuz o günleri düşününce abi kardeş ilişkisine özendiğinizi ve size de o kadar özenli davranmasını beklediğinizi düşünüyorum, kıskandığınızı düşünmüyorum.

Bunları düşünürek kendinizi huzursuz etmeyin yok yere. Eşinizin şu an size davranışlarına bakın. Eşin yeri ayrı, kardeşin yeri ayrıdır her zaman. Siz de bunun bilincindesinizdir zaten ama dediğim gibi hormonlar bazen duygularda tavan yapabiliyor.

Bu gibi huzursuzluk veren hisler geldikçe bebeğinize odaklanın, kafanızı dağıtmaya çalışın, görümcenizin ne kadar iyi bir hala olacağını düşünün. Vesveselerin huzurunuzu bozmasına izin vermeyin.

Burada önce kızkardeşim doğum yapsın biz sonra yapalım diyen, kızkardeşinin kocası bedelli gitti diye ağlayan kocayı görünce bu kadarı normal geldi.

Bana karşı öfke duyduğunu söyledim, çünkü birkaçtır alakasız konularda kkedi sen şöyleydin böyleydin yazıp sataşıyorsun bana. Öfke hissetmem çok doğal

Ben abilerim dükkanları aldılar diye konu açmadım, o konu babam eksenliydi. Sonrasında yorumlarımda da babamın beni üzen söylemlerini yazmıştım. Bak söylediğinle bu ikisi gerçekten bambaşka şeyler

Görümcemle kocam nasıl bu kadar konuşur da olayı çarpıtmak oluyor. Burda birsürü insan var öğrenmek istiyorum sizinkiler nasıl diye. Eşimle görümcemin ilişkisini de evet kıskanıyorum, keşke abilerimle ben de daha yakın olabilseydim diye eşime söylediğim çoktur.

Bunca zaman sonra konu açmamın sebebi de şimdi memleketteyim, burda eşimi aşırı bulanlar oldu. Daha fazla insanın görüşünü istedim.

Abilerimle ilgili de yazmadığım çok şey var, bana hakkımı vermediler diye bir durum asla söz konusu bile değil. Hatta bir abim "bana şu dükkanı verin ben onu şu şekilde kullanmak istiyorum, geri kalan her şey isterseniz sizin olsun haklarımdan feragat ederim" dahi diyen birisi. Asla bana hakkımı vermediler diye bir şey söz konusu olamaz. Abilerimin ikisine de çok güvenirim ve yine söylüyorum severim sayarım. Senin lafın ortasına böyle giriyor olman da insanı ister istemez üzüyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…