Eş kişisinin parasına karışmak veya karışmamak?

Karşıdakinin tepkisine göre değişir. Karşıdaki eşşek olduğunu kabul ediyorsa o zaman yüzsüz yüzsüz gel sırtına bineyim diyen çok oluyor. Yapacak bir şey yok, eşiniz eşşek cinsinden madem ben olsam elinden tüm parasınıı alırdım kimseye kullandırtmazdım.

Eşşek demeyelim de ya çok iyi niyetli çok saf ben paramı sevdiğim insanlara harcamayı seviyorum der gerçekten harcar,zaten önüne geçmedim hiç bir zaman bunun.. Verdiği için Rabbim daha çok veriyor kendisine dedim birşeyler yapılacaksa herkes taşın altına elini koysun sadece sen değil paranı biriktir evladın evlatların olacak senin dedim o da bana o cümleyi kurdu. Eşimin hiç bir zaman para kontrolünü yapamayacağımı zaten biliyorum, versin daha çok versin inanın tek meselem kardeşinin yengesinin yanında bu kadar rahat konuşması ve eşimin sessiz kalması. Resmen düğünümü abim yapacak dedi şimdi bir şey desem ayıp olacak eşim tersleyecek diye sustum güldüm.

Çoğu hanımefendi anlamış ki ben para derdindeyim hayır meselem zaten kocamın yapacağını verici olduğunu biliyorum maalesef. Derdim en azından kardeşleri bu kadar rahat olmasın biraz çekinsinler yahu

Herseyin dengesi önemli. Esim ailesine maddi yardim yapmadan önce bana danisir. Beraber bir karar aliriz. Gereken harcamalara veya acil durumlara simdiye kadar asla hayir demedim. Demem de..ha biri 💩 cikartmaya calisir, orasi ayri. Hatta biri esimi dolandirmaya kalkti, mahkemeye verdim. Esiniz imkani varsa ce gönlünden geciyorsa kardesinin ev kurmasina yardim edebilir. Kendi ailesini magdur etmiyor. Hatta yatirim da yapmak istiyor.
Sunu da eklemek istiyorum. Böyle konulari da evlilik terapide konusun. Mesele esirgemek degil de, ama kimse de esinin "kullanilmasini" istemez. Burda suclamadan iki taraf da düsüncelerini ifade edebilmeli

Msndeki gibi bir titreşim isterdim ben de. Konuyu açıp giden, yorumları okuyup cevap vermeyen konu sahiplerini titretirdik :KK53:
Ben yazmiycam karar aldım onlara hoş arkamdan ağlayacak değiller 😂O değilde hani bazen gerçek olan hoşa gitmeyince hiç tinlamıyor sadece kendi kafalarındaki yorumlara odaklaniyorlar eee hani birlikten kuvvet doğar hani beyin firtinasi o zaman madem kafandaki seslere evet doğru diyeceksin niye konunu açıyorsun farkli görüşlere aynada kendine anlat evet evet haklıyım de olsun bitsin

bilezik takı makı merakım yok maalesef isteğimde yok, evi aldı yakında arabam olacak alışverişe çıkıyorum yiyorum tatillere gidiyoruz da hanımefendi bir şeyi almanın istemenin sonu bende var daha ne isteyebilirim ki airfrey istedim gittik en iyisini aldık geldik ben ne yapabilirim daha fazla
Yok ya ülke zengini değil birden fazla işi var çok hareketli bir adam her yerden iş çıkarabiliyor.
Evli olduğumdan beri elektrik doğalgaz ne gelmiş bilmem bu da kötü birşey işte takip edemiyorum maaşlı bir adam değil ki.
İsteye isteye airfryer mi istedin :)))) bu kadar küçük düşünme, bir an önce rafine bir takı merakın olsun. Ve bankada şahsi bi kasan. Miktari büyükleri orda saklarsin.

Bence sizde aile birlikteligi yok
Evlilikte oncelik es ve çocuklardır adamin size "eksigin yok gerisine karisamazsin" deme hakkı yok. Kök ailesine verdiği para gercekten hayati ihtiyaç değilse düğününü yapmak ya da araba satildi vs kararlari almak, kok ailesine de babalik yapmak bence fazla
Sizin evlilik sınırınız yok
Psikologla bu durumu konustunuz mu?
Yani kayniniz arabayi satinca ne yapacagina kendi karar veremiyor mu? Veremediginde neden sorumluluk esinizde ya da sizi etkiliyor?
Arkadaslar da karismayin demis ama ben olaya paranin miktarindan ziyade karar alma mekanizmasi olmasi acisindan bakiyorum ve buradan bakinca eşinizin size saygı duymadığını goruyorum buradan bakinca.
Adam ister ayda 50 bin kazanir ister 500 bin, öncelik es ve cocuklardir. Bir harcama yapilacaksa oturulur konusulur. Sana sormam kafama gore takilirim düşüncesi es olarak gormedigi hissi verir bana.

Valla ne kadar kazanırsa kazansın bayanlar vermek iştemiyor...kapı komşumuzun eşi iş adamı ve erkek kardeşinin araba taksidini ödedi diye kadın mal paylaşımına götürdü işi...ki adam hicbirsey esirgemiyor komşu bayandan...

Ben yazmiycam karar aldım onlara hoş arkamdan ağlayacak değiller 😂O değilde hani bazen gerçek olan hoşa gitmeyince hiç tinlamıyor sadece kendi kafalarındaki yorumlara odaklaniyorlar eee hani birlikten kuvvet doğar hani beyin firtinasi o zaman madem kafandaki seslere evet doğru diyeceksin niye konunu açıyorsun farkli görüşlere aynada kendine anlat evet evet haklıyım de olsun bitsin
İnşallah bu taşlar benim kafama değildir☺️ çünkü ben kulak verdiğim için sorunlarımı anlatıyorum

İsteye isteye airfryer mi istedin :)))) bu kadar küçük düşünme, bir an önce rafine bir takı merakın olsun. Ve bankada şahsi bi kasan. Miktari büyükleri orda saklarsin.
Yani gelip bana sana ne alalım ne istersin sorusunu sorup airfryer cevabı almadı☺️
arkadaş almış çok kullanışlı dedi söylediğim gün gidip aldık sadece😊
İnanın var olanları bile takmıyorum o kadar ki sevmiyorum ama güzel bir saat aldırma düşüncem var bunu istediğim için aldıracağım ama yani içimden gelmeyen birşeyi sırf birikim olsun diye nasıl aldırayım😞

Valla billaha değil genel yaptım bu konuyla bile ilgili değil hiç ima yapmam açıkça söylerim valla üzülürüm böyle anlamayın lütfen .
Estağfrllh ben buradaki hanımlar sizler sayesinde bir kaç şey yaptığım için eşim kendine çeki düzen verdi hakkınızı asla yiyemem kulak vermeyecek olan sizi de yormasın bence

Yani gelip bana sana ne alalım ne istersin sorusunu sorup airfryer cevabı almadı☺️
arkadaş almış çok kullanışlı dedi söylediğim gün gidip aldık sadece😊
İnanın var olanları bile takmıyorum o kadar ki sevmiyorum ama güzel bir saat aldırma düşüncem var bunu istediğim için aldıracağım ama yani içimden gelmeyen birşeyi sırf birikim olsun diye nasıl aldırayım😞
Basbaya aldiracaksin ya kredi kartin yok mu git al. Senin aldiklarin hos degildir de ondan. Daha modern kuyumculara git. Takmak zorunda da değilsin ki. Taşı az altini bol şeyler aldır ki satma caseinde kolaylik olsun.

Bence sizde aile birlikteligi yok
Evlilikte oncelik es ve çocuklardır adamin size "eksigin yok gerisine karisamazsin" deme hakkı yok. Kök ailesine verdiği para gercekten hayati ihtiyaç değilse düğününü yapmak ya da araba satildi vs kararlari almak, kok ailesine de babalik yapmak bence fazla
Sizin evlilik sınırınız yok
Psikologla bu durumu konustunuz mu?
Yani kayniniz arabayi satinca ne yapacagina kendi karar veremiyor mu? Veremediginde neden sorumluluk esinizde ya da sizi etkiliyor?
Arkadaslar da karismayin demis ama ben olaya paranin miktarindan ziyade karar alma mekanizmasi olmasi acisindan bakiyorum ve buradan bakinca eşinizin size saygı duymadığını goruyorum buradan bakinca.
Adam ister ayda 50 bin kazanir ister 500 bin, öncelik es ve cocuklardir. Bir harcama yapilacaksa oturulur konusulur. Sana sormam kafama gore takilirim düşüncesi es olarak gormedigi hissi verir bana.
Eşimin o gün ses etmeyişini anlamlandıramadım daha bunu tek değil de psikolog yanında soracağım,
bende sizlere soruyorum arkadaşlar eşimin dediği doğru mu? Kazancı onun kazancı ve benim ihtiyaçlarım karşılanıyorsa karışmamalı mıyım belki de karışmamalıyım..
size sormak istediğim bu

Basbaya aldiracaksin ya kredi kartin yok mu git al. Senin aldiklarin hos degildir de ondan. Daha modern kuyumculara git. Takmak zorunda da değilsin ki. Taşı az altini bol şeyler aldır ki satma caseinde kolaylik olsun.
Adam demez mi evlendik ilk günden beri bir takını takmadın istemedin ne oldu şimdi hayırdır diye😒

Harcasın harcasın da düğününü yapmak….
yaptırmam.kardeşin düzenli seks hayatı olacak diye aile bütçesinden harcatmam.kendi kazandığı para dahi olsa.huruzevine bağışlarım,sma hastası çocuklara yardım ederim ama koklatmam düğün için araba için banane

Estağfrllh ben buradaki hanımlar sizler sayesinde bir kaç şey yaptığım için eşim kendine çeki düzen verdi hakkınızı asla yiyemem kulak vermeyecek olan sizi de yormasın bence
Bütün üyeler ne yazarsa yazsın yardımcı olmak istiyor bende kulak veriyorum çoğuna beğeniyorum da

yaptırmam.kardeşin düzenli seks hayatı olacak diye aile bütçesinden harcatmam.kendi kazandığı para dahi olsa.huruzevine bağışlarım,sma hastası çocuklara yardım ederim ama koklatmam düğün için araba için banane
Ama gördüğünüz gibi ihtiyaclarını karşılıyorsa gerisine karışma diyen arkadaşlar oldu

X