Eş kişisinin parasına karışmak veya karışmamak?

Yok be arkadaşım ne koçu ne sabancısı ya
eşimin de kazandığı kadar gideri de var sahip olduğu 3 dükkanı var ve galeri işi de yapıyor
Esnaf yani .
Eee yarın işler ters gidebilir , elindekileri kaybedebilir . Birikim yapmanızı tavsiye ederim.

Adamın durumu iyi diye tüm sülaleyi besleyecek hali yok . Ben size hak verdim.

Bu kardeşten kardeşe değişir sanırım bizde eşimin kardeşlerinin düğününü yaptık ev almalarına destek olduk helali hoş olsun diyeceğim kişiler onlar bizim de onlara ihtiyacımız olduğu anda maddi manevi desteklerini esirgemeyeceklerini biliyorum
Bende buna emin olsam asla sorun etmezdim..

Yok be arkadaşım ne koçu ne sabancısı ya
eşimin de kazandığı kadar gideri de var sahip olduğu 3 dükkanı var ve galeri işi de yapıyor
Deniz de kum sizde para ama her orta gelirli hanenin demirbaşı airfry aldırmayı mı zafer sanıyorsunuz.
Allahım para vereceksin harcayacak vizyonu olana ver diyorum. O para bende olsa nefessiz harcarım. Yazlık aldırırım, yurtdışı tatillerine giderim, sezondan yeni çanta ayakkkabı koleksiyoneri yaparım kendimi. Değerli taştan kolye küpe alırım. Airfry ne yaaaa

Esnaf yani .
Eee yarın işler ters gidebilir , elindekileri kaybedebilir . Birikim yapmanızı tavsiye ederim.

Adamın durumu iyi diye tüm sülaleyi besleyecek hali yok . Ben size hak verdim.
Teşekkür ederim dediğim gibi asla verici biri olmasının önüne geçmem asla.
Evet bende onu söyledim geçen gün ona her şey ters gidebilir merak etme benimde böyle bir düşüncem var illaki ona göre hareket ediyorumdur dedi

Deniz de kum sizde para ama her orta gelirli hanenin demirbaşı airfry aldırmayı mı zafer sanıyorsunuz.
Allahım para vereceksin harcayacak vizyonu olana ver diyorum. O para bende olsa nefessiz harcarım. Yazlık aldırırım, yurtdışı tatillerine giderim, sezondan yeni çanta ayakkkabı koleksiyoneri yaparım kendimi. Değerli taştan kolye küpe alırım. Airfry ne yaaaa
Khomyuk hanım lütfen tekrar ettirmeyin
“Para harcama vizyonum sıfır sıfır”
Dedim zaten üzmeyin beni ne yapayım ben çalışıyorken baba parası yemedim babamda parama dokunmazdı kazandığım parayla yetinirdim içimde ki fakiri bastıramıyorum 😭

Khomyuk hanım lütfen tekrar ettirmeyin
“Para harcama vizyonum sıfır sıfır”
Dedim zaten üzmeyin beni ne yapayım ben çalışıyorken baba parası yemedim babamda parama dokunmazdı kazandığım parayla yetinirdim içimde ki fakiri bastıramıyorum 😭
Ben size harcama stajı yapayom, hangi şehir beraber çıkalım 🤣🤣🤣
Şimdi önce ayda bir en azından avm ye gidiyorsun. Kendine altın, pırlanta elmas gibi yüzükler bileklikler alabilirsin. Gümüş seviyorsan pandoralara bak.
Sonra ordan mağazalar girip montlar paltolar son moda pantolon bluzlar al. En önemlisi bütçeni en zorlayan marka çanta ve ayakkabıyı bul al. Vakko mu lv mi sen bütçene göre seç ve al.
Her hafta kuaföre gidip saç baş manikür cilt bakımı yaptırıyorsun tabii.
Mümkünse güzel bir yazlık aldırmaya da bak.

Ben ailelere para harcama konusunda rahat bir insanımdır ama düğün dediğimiz şey ciddi paralar gerektiriyor, üstelik düğünü olacak kardeş bu süreçte araba yükseltme peşinde.
Kardeş elinden geleni yapar da abisi destek olur ne ala ama abiye patron falan deyip tüm yükü atma kısmına ne olacak canim diyenler hiç samimi değil kusura bakılmasın.

Konu sahibi para harcatmayı airfey aldırmak sanacak kadar vizyonu dar, kendi de kabul etmis bunu. Gerçek para harcayan bir kadın olsa ortada eşi icin sorun olurdu muhtemelen. Harcamayan kadına her dediğini yapıyorum demek kolay tabi.

Şimdi önce ayda bir en azından avm ye gidiyorsun. Kendine altın, pırlanta elmas gibi yüzükler bileklikler alabilirsin. Gümüş seviyorsan pandoralara bak.
Sonra ordan mağazalar girip montlar paltolar son moda pantolon bluzlar al. En önemlisi bütçeni en zorlayan marka çanta ve ayakkabıyı bul al. Vakko mu lv mi sen bütçene göre seç ve al.
Ahhh bir şeyler yazasım geliyor ama işte yazamıyor tanıdık biri çıkar denk gelir diye yoksa tek cümle ile anlarsın asıl meselenin alışveriş olmadığını da 🥵 dediklerinize kulak vericem vizyona adım adım🥲😀

Sen bilgili bir ablaya benziyorsun 😂😂

Ben ailelere para harcama konusunda rahat bir insanımdır ama düğün dediğimiz şey ciddi paralar gerektiriyor, üstelik düğünü olacak kardeş bu süreçte araba yükseltme peşinde.
Kardeş elinden geleni yapar da abisi destek olur ne ala ama abiye patron falan deyip tüm yükü atma kısmına ne olacak canim diyenler hiç samimi değil kusura bakılmasın.

Konu sahibi para harcatmayı airfey aldırmak sanacak kadar vizyonu dar, kendi de kabul etmis bunu. Gecrek para harcayan bir kadın olsa ortada eşi icin sorun olurdu muhtemelen. Harcamayan kadına her dediğini yapıyorum demek kolay tabi.
Bir sizin bir de içerisinde “say” geçen bir hanımefendinin yorumlarını diğerlerine nazaran daha çok hakiki buluyordum şu siteyi keşfettiğimden beri yine yanılmadım

Mesele yardımcı olmasında değil ki zaten çoğu konu da eşim tüm kardeşlerine yardımcı oluyor mesele kaynımın rahatlığı bana söyleyecek rahatlığı ben mi verdim eşim mi verdi sizce?
Bir de eşimin o an sessiz kalması sizce ne anlama geliyor

Eminim mahkeme salonları bu konuda konuşulduğu gibi evlendi diye eşini finansal köle sanan, eşinin kök ailesine düşman olan, "herkesle tüm bağını koparsin bir bana tapsin" diyen insanlarla doludur.
Acun'un eşi bile olsaniz 'niye kardeşine de ev aldin' falan derdiniz, bu hesapla
Bence cok utopik bir dusunce. Evlenirken esim kardesine elbette yardimci olsun. Ama kazik kadar adam keyfiye arabasinin modelini yukseltecek diye abisinden isteyemez . Bu yardim destek olmuyor bu enayilik oluyor. Es kisisi ozaman evlenmeyip bu enayilige bekar sekilde devam edecekti, benim cocugumun rizkini kazik kadar insanlar tembel tembel yatsin diye yediremez.

Bir sizin bir de içerisinde “say” geçen bir hanımefendinin yorumlarını diğerlerine nazaran daha çok hakiki buluyordum şu siteyi keşfettiğimden beri yine yanılmadım

Mesele yardımcı olmasında değil ki zaten çoğu konu da eşim tüm kardeşlerine yardımcı oluyor mesele kaynımın rahatlığı bana söyleyecek rahatlığı ben mi verdim eşim mi verdi sizce?
Bir de eşimin o an sessiz kalması sizce ne anlama geliyor
Tesekkur ederim 🙃

Eski konularıniza biraz göz attım.
Boşanma sürecinde eşinizin aldığı hediyelerden bahsetmissiniz geri gönderme düşüncesiyle. Bu kadar zengin adam 3 yılda kendisinin eski telefonunu layık görmüş size, düğün altınlarınızdan borç alıp vermemiş 3 yılda.
Eşinizin kazandığı paralar kendine ve ailesine kadar sanırım.
Bu rahatlığı da ilk önce eşiniz ve sonra siz vermişsiniz. Esinizde karşılayacaktır kardeşinin bekletisini hatta bu konuşulmuş olabilir öncesinde aralarında.

Tesekkur ederim 🙃

Eski konularıniza biraz göz attım.
Boşanma sürecinde eşinizin aldığı hediyelerden bahsetmissiniz geri gönderme düşüncesiyle. Bu kadar zengin adam 3 yılda kendisinin eski telefonunu layık görmüş size, düğün altınlarınızdan borç alıp vermemiş 3 yılda.
Eşinizin kazandığı paralar kendine ve ailesine kadar sanırım.
Bu rahatlığı da ilk önce eşiniz ve sonra siz vermişsiniz. Esinizde karşılayacaktır kardeşinin bekletisini hatta bu konuşulmuştur öncesinde aralarında.
Eski dönem yani boşanma arefesine gelmeden önce bile maddi durumun bu kadar iyi olduğunu yeni idrak ediyordum, bu boşanma sürecinden sonra gerçekten eşim değişti önceliği ben oldum elimde ki telefon son çıkan elmadan bahsettiğim altınları geri vermiş değil ama benim söylemim ile birikim adı altında ata altın aldı saklı tutuyor eskiye göre çok değişim var son paragrafınız çok doğru ben verdim o rahatlığı ama artık peyderpey her şey rahat konuşulduğu için dedim önce bana önce ailene yapacak şey mi arıyorsun birikim yap arsa al diye ama biliyorum isteniyorsa verecek çünkü veremem yapamam diyecek biri değil ve ben galiba bunun önüne geçemeyeceğim geçecek olursam eşle karşı karşıya geleceğiz

Eski dönem yani boşanma arefesine gelmeden önce bile maddi durumun bu kadar iyi olduğunu yeni idrak ediyordum, bu boşanma sürecinden sonra gerçekten eşim değişti önceliği ben oldum elimde ki telefon son çıkan elmadan bahsettiğim altınları geri vermiş değil ama benim söylemim ile birikim adı altında ata altın aldı saklı tutuyor eskiye göre çok değişim var son paragrafınız çok doğru ben verdim o rahatlığı ama artık peyderpey her şey rahat konuşulduğu için dedim önce bana önce ailene yapacak şey mi arıyorsun birikim yap arsa al diye ama biliyorum isteniyorsa verecek çünkü veremem yapamam diyecek biri değil ve ben galiba bunun önüne geçemeyeceğim geçecek olursam eşle karşı karşıya geleceğiz
Konu sahibi madem kocan sayesinde kaynının düğün öncesi araba yükseltip düğün masrafını dert etmeyecek kadar kafası rahat. O zaman sen de kendine bir dükkan aldır oradan bir gelirin olsun senin de kafan rahat olsun.
Kendine takı al, hevesim yok deme aldıkça insanın takası geliyor ve gerçekten güzel takılar insanı güzel hissettiriyor.
Ara ara tatil organize et beraber gidin ilişkiniz için de iyi olur.
Bunları parayı kardeşin yemesin ben yiyeceğim hırsıyla yapmayın ama madem eşinizin durumu var. O zaman standartlarınızı yükseltin daha güzel bir hayat yaşayın. Akşam güzel bir yere yemeğe gitmek bile insanın stresini alıyor iyi geliyor.
Yemeyenin malini yerler siz hiç harcama yapmazsanız eşe dosta gider para.

Kadın çalışmıyor ki, nasil her kuruşunda hakkı olabilir?
Esin bir sebepten işten ayrilsa sen çalışsan etsen , sonra senin paran için "her kutusunda benim de hakkım var çünkü senin kocanim" dese sana normal gelir mi?

Kadın çalışmıyor diye kocasının kazandığı parada hakkı yoktur düşüncesini doğru bulmuyorum. Ama sizin dediğiniz gibi adam kardeşlerine abartmadığı sürece maddi olarak yardım edebilir. Bunda bir sıkıntı görmüyorum şahsen.

Airfrey ne Allah aşkına lüks ihtiyaç mı çok para mı :KK70: para harcama konusunda vizyon geliştirmek lazım :) 1 milyon olsa 5 dk içinde harca deseler pat harcarım :KK70:
Herkesin evinde airfry var artık ama konu sahibi öyle olduğunu düşünmüyor sanırım 😄

Ee madem yapabilecek bir şey bulamiyorsunuz hic biseyde meraginiz yok birakin kardeşleri de faydalansin.

Tatil dediginiz senede bir iki yurtiçi mi? Bu kadar harca harca bitmeyen paraniz var madem dünya turu atın bir kac kere. 😀 Parayi harcayacak yer bulamayan da nebileyim.
Ahahaha ayy ben eskiden bu hanım arkadaş gibiydim bir senedir sizin gibiyim. Çok keyifli canım ne isterse almak istiyorum. Hiçbir şey bulamazsam aniden bi kolye bileklik ya da yeni telefon aşeriyorum😂😂😂

X