Eş kişisinin parasına karışmak veya karışmamak?

Ben anladım sizi, haklısınız. Kardeşinin yüzsüzce bu kadar rahat abisinden düğününü yapmasını beklemesi hoş değil. Biri bana dese bunu enayi miyim derdim. Onun densizliği dışında yanlış bi şey göremedim. Bunu da böyle kabul etmeniz lazım, insanların ağzı torba değil büzesiniz.
Eşiniz böyle mutlu oluyor belli ki, durumu var ve kardeşlerine yardım etmeyi de seviyor. İyi bir insan belli ki. Belki de parasının bereketi de etrafından sakınmamasından geliyordur böyle düşünün.
Bence bu konuda huzursuzluk çıkarmayın, ancak eşinizden daha çok yatırım yapmasını isteyebilirsiniz. Şurdan yazlık alalım mı? Arsa alalım mı? Ya da şöyle bir yatırım hesabı mı açsak? vb.

Kadın çalışmıyor ki, nasil her kuruşunda hakkı olabilir?
Esin bir sebepten işten ayrilsa sen çalışsan etsen , sonra senin paran için "her kutusunda benim de hakkım var çünkü senin kocanim" dese sana normal gelir mi?
Kaidn veya erkek çalışsın çalışmasın aile Kazancı ortaktır . Kişisel harcamalar , kişisel birikim okey ama sana mantıklı geliyor mi kardeşinin düğün masraflarını kabul etmek ? Kardeş arabasını değiştirecek , model yükseltecek bunlar düğün masalarını karşılayacak .
Ayrıca konu sahibi de çalışıyorum demişti .
Düğün masrafı dediğimiz küçük bir meblağ olmadığı için eşinin fikrini mutlaka alması lazım .
Yoksa diğer yardımlarda bende ses çıkarmazdım .

Airfrey ne Allah aşkına lüks ihtiyaç mı çok para mı :KK70: para harcama konusunda vizyon geliştirmek lazım :) 1 milyon olsa 5 dk içinde harca deseler pat harcarım :KK70:
Para harcama konusunda vizyonum gerçekten sıfır sıfır sıfır😂 içimdeki fakir bunu lüx görüyor yemin ederim🫤

Ben anladım sizi, haklısınız. Kardeşinin yüzsüzce bu kadar rahat abisinden düğününü yapmasını beklemesi hoş değil. Biri bana dese bunu enayi miyim derdim. Onun densizliği dışında yanlış bi şey göremedim. Bunu da böyle kabul etmeniz lazım, insanların ağzı torba değil büzesiniz.
Eşiniz böyle mutlu oluyor belli ki, durumu var ve kardeşlerine yardım etmeyi de seviyor. İyi bir insan belli ki. Belki de parasının bereketi de etrafından sakınmamasından geliyordur böyle düşünün.
Bence bu konuda huzursuzluk çıkarmayın, ancak eşinizden daha çok yatırım yapmasını isteyebilirsiniz. Şurdan yazlık alalım mı? Arsa alalım mı? Ya da şöyle bir yatırım hesabı mı açsak? vb.
Çok şükür beni anlayan birisi Allah razı olsun arkadaşım çok teşekkür ederim, bir insan yengesine gelip böyle rahat konuşabilir mi?

Arkadaşlar tekrar merhabalar, bir sorunum için geldim fakat biliyorum ki eski konularıma bakıp güncelleme isteyen elbette olacak..

Kv ile ilgili sorunlarım vardı boşanma protokolünden dönülen bir evlilik oldu bizimkisi.
Güncel durum başka bir semte ( kvden olduğunca uzak) taşındık, eşim artık çekirdek ailesinin farkında ana kuzusu olmayı bıraktı. Kv ile birbirimizin mezarına gidebilecek kötü bir durumda birbirimize “bir ihtiyacın var mı?” diyebilecek ve bayramlar da görüşecek kadar anlaşmalı bir mesafemiz var çok şükür her şey yolunda. Benim bu olayımla tüm geniş aileyi mutlu eden yük altından kurtaran kararlar da aldık, elticilik oynamayı bıraktık zorunlu gitmeler gelmeler yok keyfimizin canımız nasıl isterse öyle. Eşimle aile terapistine gitmeye devam ediyoruz. Fikirlerimi isteklerimi eşimden asla saklamıyorum bazen acıtıyor incitiyor ama benim incindiklerime sayıyor sağolsun😊☺️

Hanımlar bugün ki sorunum şu her şeyi rayına koyduk koydum fakat eşimin para musluğunu nasıl kısabilirim yada nasıl kapatabilirim bilmiyorum. Önceki konulardan hatırlayan vardır belki ben eşimin maddi durumunun bu kadar iyi olduğunu bilmiyordum sonradan öğrendim diğer aile bireylerini iş sahibi eden hep eşim oldu çok yapmış ailesine hâlâ yapıyor yapsın ama kardeşlerinin benim yanımda bu konuları rahat konuşması canımı çok sıktı..
diyalog şudur,

Sohbet esnasında…
Evlilik konusu açılıyor büyük kaynımda evlenmek üzere şu an nişanlı
Kaynım: yenge arabayı sattım bir üst model alacağım
Ben: evleneceksin bırak arabayı birikim yap eheheheh
Kaynım: (eşimi göstererek) kendimi sessize aldım bekliyorum patron burada

Eşimden cevap tepki yok…

Neden bir tek benim eşimden bekleniyor? Bekliyorsun bari yüzüme bakıp kocandan yardım bekliyorum deme abilerimden ablalarımdan yardım bekliyorum de.
Maddi durumu çok iyi olan bir tek eşim diye senin tüm düğün masrafını eşim mi karşılayacak çoluğum çocuğum olmayacak mı benim?
İnanın bir tek eşimi göstermese genel konuşsa evet derim herkes üstüne düşeni yapsın…

Eşimle çok eski zaman konuşurken bana “senin tüm ihtiyaçlarını karşılayıp bir dediğini iki etmiyorsam sonra ki harcamalarıma karışma lütfen senin ihtiyaçlarını isteklerini halletmediğim zaman gel karşıma çık yapmadın de” demişti evet doğru bir dediğim asla iki olmuyor ama birikim yapmak yerine evin babası gibi kardeşleri evlendirip borç altına eşim mi girecek?

Yardımınızı aklınızı istiyorum teşekkür ederim 🙏🏻
Her ay belirli gramda altın iste. Ilersinde ne olacaginiz belli,deil belkibyine hersey basa sarar vryada farkli baska birseyler olur en azindan kenarda altinin olur ona guvenirsin altinim var diye. Ben olsam her ay belirli gramda altın isterim ve birikim yaparim

bilezik takı makı merakım yok maalesef isteğimde yok, evi aldı yakında arabam olacak alışverişe çıkıyorum yiyorum tatillere gidiyoruz da hanımefendi bir şeyi almanın istemenin sonu bende var daha ne isteyebilirim ki airfrey istedim gittik en iyisini aldık geldik ben ne yapabilirim daha fazla
Yok ya ülke zengini değil birden fazla işi var çok hareketli bir adam her yerden iş çıkarabiliyor.
Evli olduğumdan beri elektrik doğalgaz ne gelmiş bilmem bu da kötü birşey işte takip edemiyorum maaşlı bir adam değil ki.
Airfryer aldıysa tamam daha ne yani 😂😂
Ay para harcamak denince aklıma mutfak aletide gelmiyor ya
Benim para harcama potansiyelimi bir bilseniz, gözü kapalı kaç holding batırırım vallahi 🤣🤣
Siz biraz vizyonunuzu genişletin daha farklı pencereden bakın alışverişe gidiyorum dediğiniz yerleri değiştirin mesela madem durumunuz çok iyi dandirik markalardan değil kaliteli lüks markalardan alın giyin takın takıştırın, aklınıza hemen bilezik gelmesi bile bana ruhunuzun fakir olduğunu düşündürdü. Tatil neresi mesela? Örneğin bi Dubai, bi NewYork bi Miami bi Singapura gibi yerlere gidip çılgınlar gibi para harcadınızmı? Bunları yaptıysanız ve eşinizin hala kardeşe düğün yapacak kadar parası varsa yapsın yani, sizde yeni aldığınız kıyafetle gidersiniz şıkır şıkır iki göbek atarsınız düğünde

bilezik takı makı merakım yok maalesef isteğimde yok, evi aldı yakında arabam olacak alışverişe çıkıyorum yiyorum tatillere gidiyoruz da hanımefendi bir şeyi almanın istemenin sonu bende var daha ne isteyebilirim ki airfrey istedim gittik en iyisini aldık geldik ben ne yapabilirim daha fazla
Yok ya ülke zengini değil birden fazla işi var çok hareketli bir adam her yerden iş çıkarabiliyor.
Evli olduğumdan beri elektrik doğalgaz ne gelmiş bilmem bu da kötü birşey işte takip edemiyorum maaşlı bir adam değil ki.
Airfryer mi 🥹🥹🥹 siz buna harcama diyorsanız o iş yaş .
Takı sevmiyorsaniz bile aldirsaniza her ay bi tam altın çocukların geleceği için.
Yemeyenin malını yerler.

Kaidn veya erkek çalışsın çalışmasın aile Kazancı ortaktır . Kişisel harcamalar , kişisel birikim okey ama sana mantıklı geliyor mi kardeşinin düğün masraflarını kabul etmek ? Kardeş arabasını değiştirecek , model yükseltecek bunlar düğün masalarını karşılayacak .
Ayrıca konu sahibi de çalışıyorum demişti .
Düğün masrafı dediğimiz küçük bir meblağ olmadığı için eşinin fikrini mutlaka alması lazım .
Yoksa diğer yardımlarda bende ses çıkarmazdım .
Kardeşine hediye almak istese, harçlık vermek istese sesim çıkar mı? Asla benimde kardeşim var ben diyorum kardeşlerine harçlık ver diye sürekli ama bu kardeşinin hareketi beni sinir etti. Çalışıyordum bekar iken eşim çalışmamı istemedi tabi son dönemde istersen çalış dedi ama ben istemedim bu sefer

Benim para harcama potansiyelimi bir bilseniz, gözü kapalı kaç holding batırırım vallahi 🤣🤣
Siz biraz vizyonunuzu genişletin daha farklı pencereden bakın alışverişe gidiyorum dediğiniz yerleri değiştirin mesela madem durumunuz çok iyi dandirik markalardan değil kaliteli lüks markalardan alın giyin takın takıştırın, aklınıza hemen bilezik gelmesi bile bana ruhunuzun fakir olduğunu düşündürdü. Tatil neresi mesela? Örneğin bi Dubai, bi NewYork bi Miami bi Singapura gibi yerlere gidip çılgınlar gibi para harcadınızmı? Bunları yaptıysanız ve eşinizin hala kardeşe düğün yapacak kadar parası varsa yapsın yani, sizde yeni aldığınız kıyafetle gidersiniz şıkır şıkır iki göbek atarsınız düğünde
O kadar haklısınız ki inanın para harcama konusu kıt bende yeni yeni kaliteli ürünler almaya başladım 🥹ruhum fakfakir herhalde
Çoğu şehirlere gittik yurtdışı isteğim olmadı eşim benden önce gitmiş

Bu yardım edip etmemek,tamamen parayla,gelir durumuyla alakalı.Diyelimki aylık istesem 5-10 milyonda yiyebiliyorum,lüks ev araçlarım var harca harca bitmiyor paramız o zaman hiç sorun yok kalan parayı kime istiyorsa dağıtabilir.Gerçi ben parayı bulsam 5 milyonu 3 günde de yerim, dağıtacak para kalmaz orası ayrı ama olsun:KK48:

Aylık kaç bin gelirden bahsediyoruz,yaşadığınız semt,araç kenardaki birikim ne kadar bunları bilmek lazım çok rahatsızsanız biraz para harcamayı öğrenin,altın döviz alıp alıp koyun birikim yapın kendinize. Ev aletine değil kendinize ayrı birikim yapın.
Ama şahsi fikrim gelir giderime kimse karışamaz,evimi ihmal etmiyorsam benden daha az kazanan aileme yardım etmek için izin almak zorunda değilim,eşimde değil.Dışarda tanımadığımız insanlara yedirmiyoruz ki.Kendi rahatım iyiyse,ailemde rahat yaşasın isterim.

Arkadaşlar tekrar merhabalar, bir sorunum için geldim fakat biliyorum ki eski konularıma bakıp güncelleme isteyen elbette olacak..

Kv ile ilgili sorunlarım vardı boşanma protokolünden dönülen bir evlilik oldu bizimkisi.
Güncel durum başka bir semte ( kvden olduğunca uzak) taşındık, eşim artık çekirdek ailesinin farkında ana kuzusu olmayı bıraktı. Kv ile birbirimizin mezarına gidebilecek kötü bir durumda birbirimize “bir ihtiyacın var mı?” diyebilecek ve bayramlar da görüşecek kadar anlaşmalı bir mesafemiz var çok şükür her şey yolunda. Benim bu olayımla tüm geniş aileyi mutlu eden yük altından kurtaran kararlar da aldık, elticilik oynamayı bıraktık zorunlu gitmeler gelmeler yok keyfimizin canımız nasıl isterse öyle. Eşimle aile terapistine gitmeye devam ediyoruz. Fikirlerimi isteklerimi eşimden asla saklamıyorum bazen acıtıyor incitiyor ama benim incindiklerime sayıyor sağolsun😊☺️

Hanımlar bugün ki sorunum şu her şeyi rayına koyduk koydum fakat eşimin para musluğunu nasıl kısabilirim yada nasıl kapatabilirim bilmiyorum. Önceki konulardan hatırlayan vardır belki ben eşimin maddi durumunun bu kadar iyi olduğunu bilmiyordum sonradan öğrendim diğer aile bireylerini iş sahibi eden hep eşim oldu çok yapmış ailesine hâlâ yapıyor yapsın ama kardeşlerinin benim yanımda bu konuları rahat konuşması canımı çok sıktı..
diyalog şudur,

Sohbet esnasında…
Evlilik konusu açılıyor büyük kaynımda evlenmek üzere şu an nişanlı
Kaynım: yenge arabayı sattım bir üst model alacağım
Ben: evleneceksin bırak arabayı birikim yap eheheheh
Kaynım: (eşimi göstererek) kendimi sessize aldım bekliyorum patron burada

Eşimden cevap tepki yok…

Neden bir tek benim eşimden bekleniyor? Bekliyorsun bari yüzüme bakıp kocandan yardım bekliyorum deme abilerimden ablalarımdan yardım bekliyorum de.
Maddi durumu çok iyi olan bir tek eşim diye senin tüm düğün masrafını eşim mi karşılayacak çoluğum çocuğum olmayacak mı benim?
İnanın bir tek eşimi göstermese genel konuşsa evet derim herkes üstüne düşeni yapsın…

Eşimle çok eski zaman konuşurken bana “senin tüm ihtiyaçlarını karşılayıp bir dediğini iki etmiyorsam sonra ki harcamalarıma karışma lütfen senin ihtiyaçlarını isteklerini halletmediğim zaman gel karşıma çık yapmadın de” demişti evet doğru bir dediğim asla iki olmuyor ama birikim yapmak yerine evin babası gibi kardeşleri evlendirip borç altına eşim mi girecek?

Yardımınızı aklınızı istiyorum teşekkür ederim 🙏🏻
Benim eşimde aynıydı düğün masraflarimizi ödedik,ev kaba inşaatti yaptırdık,bı sürü borcun altından kalkmaya çalışıyorduk,o arada abisi işsizdi onlara da yardım etmeye çalışıyorduk,k.pederin durumu iyi aylık market alışverişi yapsak onlara da alıyorduk,benim ailem gelsin onlara da harcardi ayrım yapmaz, ama abisi tarafından karşılık görmedi ve elini ayağını çekti,birine yardım etmek çok güzel ama sen düştüğünde koşacak biri olması gerekir,eğer kayniniz eşinize gereken kıymeti veriyorsa karışmayın, neticede kardeşler ama nankörlük ile sonuçlanacaksa git fakir fukaraya dağıt hayir duası al

O kadar haklısınız ki inanın para harcama konusu kıt bende yeni yeni kaliteli ürünler almaya başladım 🥹ruhum fakfakir herhalde
Çoğu şehirlere gittik yurtdışı isteğim olmadı eşim benden önce gitmiş
İşte siz kendinizden başlayın, herşey alıyorum daha ne diye birşey yok. Yurtdışına çıkmak istiyorum diyin eşinize, o daha önce gitmiş olması ne alaka?
Bende daha önce çok yere gittim sonra eşimle yine gittim sonra çocuklarımla da gittim. Eskimiyor ya biryerler gittikçe. Hem gidilcek görülcek okadar yer varki. Eşiniz her istediğinizi yapmıiyor demekki bunu anliyorum. Kardeşlerine para kalır tabiki

Cevap konunuzun içinde.
Eşimle çok eski zaman konuşurken bana “senin tüm ihtiyaçlarını karşılayıp bir dediğini iki etmiyorsam sonra ki harcamalarıma karışma lütfen senin ihtiyaçlarını isteklerini halletmediğim zaman gel karşıma çık yapmadın de” demişti
Karışırsanız bir sonraki uzaklaşacağı kişi siz olabilirsiniz.

Çok şükür beni anlayan birisi Allah razı olsun arkadaşım çok teşekkür ederim, bir insan yengesine gelip böyle rahat konuşabilir mi?

Karşıdakinin tepkisine göre değişir. Karşıdaki eşşek olduğunu kabul ediyorsa o zaman yüzsüz yüzsüz gel sırtına bineyim diyen çok oluyor. Yapacak bir şey yok, eşiniz eşşek cinsinden madem ben olsam elinden tüm parasınıı alırdım kimseye kullandırtmazdım.

😂😂😂😂😂Benim kızım küçükken Bulent Ersoy'un banyosundaki jakuziyi anne banyoda havuz var diye şaşırarak anlatmıştı aklıma o geldi.Dedim ki bu çocuğun vizyonu gelismeli yoksa ilerisi için umut vaadetmiyor ... Şimdide biraz fazla mı gelişti derdindeyim 😂Ölçü şart tabi bütçemize göre.

X