eş ailesi yüzünden bebeğimin cinsiyet korkusu

Senelerce by konuda anlaşmaya varamadınız mı ?
Hem babası kimmiş ?
Illa bana adı konulacaksa senin bAnanın adı olsun.

eşim bu konu açıldığında ( ki 7 yıl önce kızım olacağında da günlerce bu tartıştığımız için) hiiiç tartışmayalım babamın adı koyarım dedi. üstüne söylenecek bir söz olmayacak şekilde kestirdi attı yani canım.

Eşiniz çok saygısız biri ayrıca. Tek başına buna karar veremez. Kp mi daha kötü yoksa eşiniz mi acaba?

Bana bostan korkuluğu muamelesi yapıp, hadi o ismi koy bakalım, soluğu mahkemede alıyor muyum, almıyor muyum, diye siz de kestirip atın o zaman. Kendisi padişah filan mı? Çok sinir bozucu.

Zaten soyismini dedesinden alıyor , ismini de ben koyucam diyin :) Şaka bir yana sizin yerinizde olsam benim babamın ismini verelim diye tuttururum.Onunki babası da sizinkisi bacanak mı?

Eşinizin tavrı çok sıkıntılı. Ben de hamileyim. Nasipse kızımız olacak. Aklımda bir isim var ama eşimin içine sinmezse nasıl koyabilirim? Nasıl ısrar ederim? Aynı şekilde o da bana öyle bir baskı yapamaz.
Sanırım eşinizin hayata bakış açısı öyle. Erkek karar verir, kadın sus pus oturur. Böyle bir eş istemezdim.

Boylesine dert ettiginiz seyle sinanirsiniz.
Abartmayın bu kadar.
Bu adamın oglu ile evlisiniz, kocanızı pekala sevebilmissiniz ki ikinci çocuğunuz olacak.
Demekki adamın dokunduğu her şey mundar olmuyor.
Eşinizin diretmesi yanlış.
Ama bazı ailelerde çok önemli bu isim mevzusu.
Ben dede ismini kendin teklif ettim.
Zaten bir gün oğlum olursa koyacağım isim kayinpederimin adiydi.
Eşim de yanına bir isim daha koydu.
3 çocuğumuz da iki isimli. Uzun kısa neden eziyet olsun anlamadım?
2 sinin 2 adi da kullaniliyor
Birinin 2 adı da kullanılmıyor. Abisi bir lakap takti, 3 aylik kızın adı o oldu şimdilik :)
Bu kadar dert etmeyin. İki isim koyun. Çocukla en cok zaan geçiren sizsiniz onu benimser muhtemelen

2 isim koysan canım o zaman problem olur mu snein için? ha yıne sevmıyom dıyosan koyma zorlamı o çocukta sneın hakkın daha çok.

Komsumuzun da oglu olunca adini Kayinbabasinin adini Koydular nurettin diye. Ama cocuk suan 13 yasinda nurican diyorlar doğduğundan beri

Eşinize neden "hayır" demiyorsunuz?

Kusura bakmayın ve kişisel almayın, ama ben huzursuzluk çıkmasın kocacım bana trip atmasın diye çekinip bu kadar gerilen kadınlara pek üzülemiyorum.

"Cefasını ben çekiyorum isim konusunda bencilce karar veremezsin. Seninki babaysa benimki bostan korkuluğu mu? Çocuğum kimsenin uzantısı değil ayrı bir birey. İsmi de ona özel seçilecek. Bu konu tartışmaya açık değil" diyeceksiniz. Net..

Bir arkadaşım sizinle aynı durumdaydı, iki isim koydu, kendi istediği isimle tanıttı çocuğu etrafa. Taki kreşe başlayana kadar. Çocuk ilk ismiyle tanıştı kreşte. Zor oldu bayaa. Konuyla ilgili facebook kullanıyorsanız "danışman anne" diye bir sayfa var. O yazmıştı bana çok mantıklı gelmişti iki ismin zararları konusu. Sizin yerinizde olsam eşimle konuşur ortak başka bir isimde anlaşma yolu seçerdim.

Sen kısa ve kulağa hoş gelen bir isim daha koyarsın ...çocuk zaten uzun ve eski ismi kendisi kullanmak istemez.Ben İlk çocuğumun ismini annelik hakkı olarak kendim koydum.İkincinin ismini ablasına koydurdum sorunu çözdüm

aynı şeyleri yaşadım canım
ikinci çocugum erkek olursa kp ismi koyacaklardı
9 ay oğlan bu oğlan bu diyip gezdiler
doğumdan kısa bi süre sonra kp vefat etti.
keşke olsaydıda koysaydım diye çok üzüldüm
rabbim bi erkek evlat verirse yine koyucam kp ismini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…