eş ailesi yüzünden bebeğimin cinsiyet korkusu

Iki isim koyun siz istediginizle seslenin buyutmeyin bence ki isimini tasiyan biri yuzunden evladinizi sevmeyecek degilsiniz cok seversiniz merak etmeyin :)

Ya altı üstü bir isim bu kadar strese girmeye değer mi? siz o zaman ilk adını kendi istediğinizi ikinciyi baba adı verin. Ayrıca benim ablamın ilk adı babaannemizin adı ama biz bir gün o isimi kullanmadık sadece kimlikte var. Siz kendinizi nasıl alıştırırsanız öyle gider.
Babalarının ismini verme muhabbetini anlamıyorum kp babasının adını hiç birine vermemiş benimki vermek istiyor. Aman alsında başına çalsın ben onu 9 ay karnımda taşıyıp bi yerlerimden çıkartıcam adı yüzünden çocuğu mu sevmiycem???? Olmaz böyle şey.
Ama sizde madem istemiyordunuz 9 yıl boyunca tutamayacağınız sözü vermeyecektiniz.
söz vermedim caydırmak için elimden geleni yaptım ama napim olmuyor işte

Eşiniz sizi ikna etmeye çalışıyor mu, yoksa hiç sallamıyor mu kısmını anlamadım? Yani hayır deseniz, size sormadan, sizi kırmak pahasına gidip nüfus kağıdını istediği isimle mi çıkaracak? Öyle sadece benim dediğim olsun istiyorsa, buyursun kendi kendine doğursun bir çocuk, ona koysun istediği adı.

Çocuğumu sevmez miyim düşüncesini hamilelik hormonlarıyla nevri dönen duygu dünyanıza veriyorum. Yoksa evlat sevgisini biliyorsunuz, şöyle sakin kafayla düşünseniz, bu düşüncenin saçmalığının siz de farkına varırsınız.

Iki isim koyun siz istediginizle seslenin buyutmeyin bence ki isimini tasiyan biri yuzunden evladinizi sevmeyecek degilsiniz cok seversiniz merak etmeyin :)
çok sağolun allah razı olsun. rabbim beni sınamasın inşallah ders vermesin. ama insanoğlu işte aklıma geliyor

çocuğa yazık be :)

bende çok üzülüyorum böyle durumlarda. benim babam vefat etti, benim demem lazım çocuğun ismi babamın ismi olsun diye ama eşim diyor, koyarım ama kimse babanın ismiyle hitap edemez bozarım valla dedim ( bu arada çocuğum da olmuyor :KK70:)

o nefret ettiğin adamın oğluyla her gece yatıyorsun, o nefret ettiğin adamın genlerinden bir torun dünyaya getiriyorsun...sen yaradana cinsiyet konusunda değilde, içimdeki bu kin ve öfkeyi al diye dua et bence...isim konusu kolay, yanına birde modern isim eklersin olur biter...

Yani adam sirf sifati baba diye, torunu onun isminimi almali? Gelin ille sevmelimi? Ayrica cok terbiyesiz bir yorum "adamin oglu ile her gece yatiyorsun"

N nesibe2108 Hic geri adim atma. Sakin kp'erin ismini verme. Olay çikiyorsa çiksin. Keşke hiç hamile kalmasaydin, böyle cahil bir adam, hayatin diğer konularindada cahildir.

çok sağolun allah razı olsun. rabbim beni sınamasın inşallah ders vermesin. ama insanoğlu işte aklıma geliyor
Amiinn:) bazen cocuklar kendi ismiyle doguyor yani soyle kadir gecesinde dogunca aile ismini AbdulKadir koyuyor mesela :KK70: bi ihtimal belki sizede oyle denk gelir :KK70:

o nefret ettiğim adamın oğlunun bana bunu diretmesi bu kadar öfke ile doğmamış çocuğumun en basit ismi konusunda bile dayatmaları bu konunun yoruma açık olmayışı gayet normal benim hissettiklerim anormal öyle mi. konuyu okursanız ben zaten dua ediyorum rabbime.
o zaman hiç çocuk yapmadan, o aile ile ilşiğini kesseydin...belliki eşinide sevmiyorsun...

merhaba arkadaşlar,

9 yıllık evli 7 yaşında bir kız çocuğu annesiyim. şuan da 10 haftalık hamileyim. eşimin sürekli bir oğlu olduğunda babasının adını koyma isteği var. ben kesinlikle ailesini sevmem ama hiç bir zaman saygısızlık etmedim etmem de. yıllardır eşimi bu isteğinden geri çeviremedim. kızıma hamile kaldığımda erkek olur da sevmediğim insanların ismi ile hitap ederim diye sevinemeden korkuyla öğrendim cinsiyetini. kız olunca Allah biliyor ya rahatladım kp ismini koymayacağım diye. hatta bu konu yüzünden yıllarca çocuk istemedim ama sırf bu konudan dolayı kızımı yalnız bırakmak istemedim bir tane daha çocuk düşündüm rabbime şükürler olsun aratmadan hamile kaldım( sağlıkla da doğar inşallah). ama benim korkularım yine başladı ya erkek olur da eşim babasının adını koyar da çocuğumu candan öte sevemem diye. çocukları çok çok seviyorum , bu hamileliğim de isteyerek oldu fakat bu düşünceler beni yedi bitirdi. bir yandan dua ediyorum rabbim cahilliğime ver sen beni affet ne olursa olsun sağlıklı bi evlat nasip et diyorum bir taraftan da o adamın ismiyle nasıl sesleneceğim çocuğuma, her seslendiğimde nefretim artacak çocuğuma da ısınamayacağım diye korkuyorum. nolur beni rahatlatacak bir şeyler söyleyin , ne yapsam ne etsem kinim azalsa bu konuyu düşünmeyip çocuklarıma odaklanıp onlarla ilgilensem doğacak çocuğumu sevemeyecek mişim gibi hissetmesem. hepinize teşekkür çok ederim.
Benim eşim de aynı zihniyet te hamileyim ve oğlum olacak eşimi seviyorum bir sorunumuz yok arada kavgamiz olursa da hep ailesi yüzünden eşimde bunun farkında Allah'tan ama yine de babasının ismini koyacak oğluma bende istediğim ikinci ismi seçtim ve onu da koyacam ve ben o ismi soyleyecem benim çocuğum bana benzer onu ben yetiştircem ve o saygısız görgüsüz adama benzetmicem Allah izin verirse sizde böyle düşün ❤

X