eş ailesi yüzünden bebeğimin cinsiyet korkusu

Ad bir boncuk ,Allah sağlıklı, hayırlı uzun ömürlü evlat nasip etsin.. KV nin lafını hatırladım” bana bak sinirle torunuma , çeken damarların büzülzün inşallah” deme dedi.. kızımın ismi kv min ismi.. nasıl gözümün önüne geldiyse nasıl bir telaşla fırladım, töbe de çocuğum damarı niye büzülüyomuş diye.. benim çocuğum, ben doğurdum, kurbAn olurum onları bana verene. Ne ismi yüzünden soğurum ne baba tarafına brnziyor diye soğurum hatta huyuda çekse soğumam... madem dua ediyosunuz sağlıcakla kucağıma ver acısını gösterme diye edin, cinsiyeti , ismi için değil bence

Eşinize neden "hayır" demiyorsunuz? :işsiz:

Kusura bakmayın ve kişisel almayın, ama ben huzursuzluk çıkmasın kocacım bana trip atmasın diye çekinip bu kadar gerilen kadınlara pek üzülemiyorum.

"Cefasını ben çekiyorum isim konusunda bencilce karar veremezsin. Seninki babaysa benimki bostan korkuluğu mu? Çocuğum kimsenin uzantısı değil ayrı bir birey. İsmi de ona özel seçilecek. Bu konu tartışmaya açık değil" diyeceksiniz. Net..
huzursuzluk çıkmasın diye mi günlerce tartışıp ağlamaktan grip oldum acaba. yok yani anlamıyor ne yapabilirim. o dediğiniz gibi kocacım kocacım yapmadım hiç bir zaman. ama ne yapayım isim yüzünden iki çocuğumun düzenini ve evliliğimi mi bitireyim. böyle bir şey deseydim bi tarafınızla gülerdiniz heralde

İki isim sıkıntı filan olmaz çocuk öğrendikten sonra alışacak büyüdükten sonra neden bana bu çirkin ismi koydunuz der beğenmezse ve sizi suçlarsa? Bnmm iki ismim var canımın istediğini kullanıyorum ailem ilk ismimle eşimin ailesi ikinci ismimle hitap ediyor hiç zor değil hatta iyiki böyle olmuş. Çocuğun adı ne olursa olsun seveceksin onu. Kp yasıyorsa esine sey dersin. Ben kp yanında çocuğa nasıl sesleneyim, ayıp, ölmemişin adı konmaz bizde kötüdür filan de. Ya da sonuna ali veya berk gibi kısa isim ekleyin siz de hep o isimle seslenin

Bir arkadaşım sizinle aynı durumdaydı, iki isim koydu, kendi istediği isimle tanıttı çocuğu etrafa. Taki kreşe başlayana kadar. Çocuk ilk ismiyle tanıştı kreşte. Zor oldu bayaa. Konuyla ilgili facebook kullanıyorsanız "danışman anne" diye bir sayfa var. O yazmıştı bana çok mantıklı gelmişti iki ismin zararları konusu. Sizin yerinizde olsam eşimle konuşur ortak başka bir isimde anlaşma yolu seçerdim.
iki isim dediğim gibi kızım da koydum ve sıkıntı oldu kullanmadığımız için çocuk soyadı gibi anladı küçükken. anlaşma yolu yok koyar yani

Babam 18 sene önce öldü. 10 sene önce ablam evlendi gebe kaldı annem dedi ki kızım kayınpederinin ismini koyun 2. Belki gene oğlan olur ona da babanın ismini koymayı teklif edersin dedi enişte kişisine ablam söyleyince babanın ismini koyalım diye diğer fikri söylememiş bile adam anladı herhalde ‘yağcılık olur koymam’ dedi. 2. Ye hamile kaldı yine erkek gitti babasının ismini koydu. Bende ilk dedim ki onun ismi hayatta sevmem yüzüne bakmam ilk çocukta ismini koysaydı buna ille babamın adı olacak diye sanki tutturulacaktı falan dedim ama epey yükselmiştim kendi kendime. Şimdi o minik en sevdiğim yeğenim bayılıyorum ona yiyesim geliyor. Uzattım ama demem o ki isimle sevgi arasında bir bağ yok.

Ad bir boncuk ,Allah sağlıklı, hayırlı uzun ömürlü evlat nasip etsin.. KV nin lafını hatırladım” bana bak sinirle torunuma , çeken damarların büzülzün inşallah” deme dedi.. kızımın ismi kv min ismi.. nasıl gözümün önüne geldiyse nasıl bir telaşla fırladım, töbe de çocuğum damarı niye büzülüyomuş diye.. benim çocuğum, ben doğurdum, kurbAn olurum onları bana verene. Ne ismi yüzünden soğurum ne baba tarafına brnziyor diye soğurum hatta huyuda çekse soğumam... madem dua ediyosunuz sağlıcakla kucağıma ver acısını gösterme diye edin, cinsiyeti , ismi için değil bence
hep dua ederim zaten ama insanız işte nefret etmişim bi kere. tabiki evladımı severim evlat sevgisini biliyorum ama işte bazen de böyle düşünmekten kendimi alamıyorum

Babam 18 sene önce öldü. 10 sene önce ablam evlendi gebe kaldı annem dedi ki kızım kayınpederinin ismini koyun 2. Belki gene oğlan olur ona da babanın ismini koymayı teklif edersin dedi enişte kişisine ablam söyleyince babanın ismini koyalım diye diğer fikri söylememiş bile adam anladı herhalde ‘yağcılık olur koymam’ dedi. 2. Ye hamile kaldı yine erkek gitti babasının ismini koydu. Bende ilk dedim ki onun ismi hayatta sevmem yüzüne bakmam ilk çocukta ismini koysaydı buna ille babamın adı olacak diye sanki tutturulacaktı falan dedim ama epey yükselmiştim kendi kendime. Şimdi o minik en sevdiğim yeğenim bayılıyorum ona yiyesim geliyor. Uzattım ama demem o ki isimle sevgi arasında bir bağ yok.
benim de babam vefat etti 15 yıl oldu. eşim de aynı kafada kendi babası dururken benimkini koymaz

benim de babam vefat etti 15 yıl oldu. eşim de aynı kafada kendi babası dururken benimkini koymaz
O zaman iki isim koyulacak diye direteceksiniz. Annesiniz ya ikimizin babasının ismi kullanılacak ya da başka isim diyeceksiniz. Altan alırsan baş edemezsin.

Çocuklara anne baba isimleri ne diye takılır ki?İki isme şiddetle karşı çıktığımı hatta soyadı uzun olan çocukların isimlerinin de kısa olması gerektiğini düşünüyorum.zamane çocuklarının hemen hemen yarısından fazlası iki,üç isimli; okulda yoklama alırken bu çocukların isimlerini bir türlü ezberleyemedim,karıştırıyorum.Çocuğa ismiyle hitap etmek istiyorum ama hatırlayamadığımdan çocuğa ismini tekrar soruyorum:)öğrenci de üzülüyor doğal olarak ismini hatırlayamadığım için.İlkokul öğretmenleri için pek sorun oluşturmaz ama ortaokula geldiği zaman branş öğretmenleri birçok şube ye girdiği için öğrenci isimlerini hatıtlayamıyorlar. Kendisi için de sorun aslında sınavlarda kısatmak zorunda kalıyor mesela.Bir Öğrencimin 3 kardeşi var onlarda 3 isimli ve soyadları uzun. Okurken bile yoruluyorum.:)))Bir de batıl bir inanç geliştirmiş olanlarda çabası.Ona hiç girmeyeceğim.

Benim ablamlarin isine donmus sizinki de.ablam ilk cocuguna kayinbabanin ismini verdi.ikinci kiz olursa kv ismi olur dedi eniste bey daha dogrusu kv istedi benim adim olsun diye enistem ablami da kiramiyor annesini de.enistem cocuk hic istemedi bu tantanadan dolayi.ablam istiyordu ama 10 sene sonra bir kizlari oldu ilk isim kv adi ikinci ismi de ablam koydu simdide herkes ablamin koydugu ismiyle hitap ediyor digerini diyen yok.

Yemin ederim evlilikten soğuttu şurda okuduğum her konu ve içinde ki erkekler :110:

kızım da yaptım onu ama ikinci ismini kullanamadık bir türlü. kızım küçükken soyadıyla birleşik sandı arada bir kullandığımız için. o yüzden iki isim istemiyorum. ayrıca kp ismi yeteri kadar uzun çok kısa bir isim bile koysam çocuğa eziyet. hem eminim ki onlar ve eşim ikinci ismini kullanmayacak ben sadece ikinciyi kullanacağım çocuğa sıkıntı olacak
Anladigim kadariyla sizin duygu ve dusuncelerinizi pek onemsemeyen es ve ailesine sahipsiniz. Bu durum baslibasina ayrilik sebebi ama,iste kosullar uygun olmayabiliyor. Size tavsiyem kp ismini kp ile ozdeslestirmemeye calisin. Ornegin ibrahim olsun kp ismi. Ibrahim deyince akliniza hemen kp ismi degil peygamberin ismi oldugu gelsin. Kendinize telkin edin. 21 gun aliskanlik degisiminde asgari zamandir,ama odunsuz bir sekilde. Size bu yapilan zulumdur,buna mecbur olmamaniz gerekirdi. Eger bebeginiz erkek olursa dilerim annesine hayirli olur. Buyuyunce anlatin ki o da esine bu zulmu yapmasin.

Neyse ki bebeğinizin cinsiyeti henüz belli değilmiş, belki kız olur. Bu güzel dönemlerinizi bunları düşünerek kendinize zehir etmeyin. Hamileliğinizin tadını çıkarın.

Bu kadınların babaları anneleri yok mu ya, neden her zaman erkeğin babasının ya da annesinin ismi konulmak zorunda. Nedir yani padişah mı bunlar.Ayrıca bebeğe isim koymak anne ve babanın ortak kararıdır.Bana bu tarz mevzular basit gelmiyor aman ne olcak , tadımız kaçmasın koyalım gitsin gibi. E oldu kendi doğurduğum çocuğun isminde bile söz sahibi olmayayım kimim ben alt tarafı anne.

X