eş ailesi yüzünden bebeğimin cinsiyet korkusu

nesibe2108

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2018
44
20
merhaba arkadaşlar,

9 yıllık evli 7 yaşında bir kız çocuğu annesiyim. şuan da 10 haftalık hamileyim. eşimin sürekli bir oğlu olduğunda babasının adını koyma isteği var. ben kesinlikle ailesini sevmem ama hiç bir zaman saygısızlık etmedim etmem de. yıllardır eşimi bu isteğinden geri çeviremedim. kızıma hamile kaldığımda erkek olur da sevmediğim insanların ismi ile hitap ederim diye sevinemeden korkuyla öğrendim cinsiyetini. kız olunca Allah biliyor ya rahatladım kp ismini koymayacağım diye. hatta bu konu yüzünden yıllarca çocuk istemedim ama sırf bu konudan dolayı kızımı yalnız bırakmak istemedim bir tane daha çocuk düşündüm rabbime şükürler olsun aratmadan hamile kaldım( sağlıkla da doğar inşallah). ama benim korkularım yine başladı ya erkek olur da eşim babasının adını koyar da çocuğumu candan öte sevemem diye. çocukları çok çok seviyorum , bu hamileliğim de isteyerek oldu fakat bu düşünceler beni yedi bitirdi. bir yandan dua ediyorum rabbim cahilliğime ver sen beni affet ne olursa olsun sağlıklı bi evlat nasip et diyorum bir taraftan da o adamın ismiyle nasıl sesleneceğim çocuğuma, her seslendiğimde nefretim artacak çocuğuma da ısınamayacağım diye korkuyorum. nolur beni rahatlatacak bir şeyler söyleyin , ne yapsam ne etsem kinim azalsa bu konuyu düşünmeyip çocuklarıma odaklanıp onlarla ilgilensem doğacak çocuğumu sevemeyecek mişim gibi hissetmesem. hepinize teşekkür çok ederim.

İlk ismini baba adı koyun ikinci ismini siz düşünün. Onunla seslenin.

Iki isim koyun. Siz zamanla cocuga kendi istediginizle hitap edersinjz
kızım da yaptım onu ama ikinci ismini kullanamadık bir türlü. kızım küçükken soyadıyla birleşik sandı arada bir kullandığımız için. o yüzden iki isim istemiyorum. ayrıca kp ismi yeteri kadar uzun çok kısa bir isim bile koysam çocuğa eziyet. hem eminim ki onlar ve eşim ikinci ismini kullanmayacak ben sadece ikinciyi kullanacağım çocuğa sıkıntı olacak

Sen 9 ay taşı .
3 boyunca kus yemek yiyeme dünyan kararsın .
Acılar çek doğur sonra sevmediğin bir isim konulsun .
Gerçekten çok ağır ..
inşallah kocan bu cahilce sevdasından vazgeçer
ben 9 yıldır vazgeçiremedim geçeceğini de zannetmiyorum

Inanin aileden cok cevrede anililan isim gecerli oluyor. Ama madem oyle istemedigini soyleyin. Bende kendi babamin ismini koymak stiyorum. Diye ariza cikarin. Sobra kavga ediuoruz en iyisi ikisini de koymayalim diyin

o nefret ettiğin adamın oğluyla her gece yatıyorsun, o nefret ettiğin adamın genlerinden bir torun dünyaya getiriyorsun...sen yaradana cinsiyet konusunda değilde, içimdeki bu kin ve öfkeyi al diye dua et bence...isim konusu kolay, yanına birde modern isim eklersin olur biter...

o nefret ettiğim adamın oğlunun bana bunu diretmesi bu kadar öfke ile doğmamış çocuğumun en basit ismi konusunda bile dayatmaları bu konunun yoruma açık olmayışı gayet normal benim hissettiklerim anormal öyle mi. konuyu okursanız ben zaten dua ediyorum rabbime.

bu durumu yaşamayan anlamıyor işte.
Ya altı üstü bir isim bu kadar strese girmeye değer mi? siz o zaman ilk adını kendi istediğinizi ikinciyi baba adı verin. Ayrıca benim ablamın ilk adı babaannemizin adı ama biz bir gün o isimi kullanmadık sadece kimlikte var. Siz kendinizi nasıl alıştırırsanız öyle gider.
Babalarının ismini verme muhabbetini anlamıyorum kp babasının adını hiç birine vermemiş benimki vermek istiyor. Aman alsında başına çalsın ben onu 9 ay karnımda taşıyıp bi yerlerimden çıkartıcam adı yüzünden çocuğu mu sevmiycem???? Olmaz böyle şey.
Ama sizde madem istemiyordunuz 9 yıl boyunca tutamayacağınız sözü vermeyecektiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…