eş ailesi yüzünden bebeğimin cinsiyet korkusu

KOYMASAM DİYE BİŞEY YOK KUZUM. BÖYLE BİŞEY KONUŞULDU YA çocuk doğdu hiç isim konusu açılmadan nasılsa konuştuk bende söyledim diye gider koyar yani
Yani herhangi bir kötü davranışı olmaz ama emrivaki mi yapar?

yok canım şiddet küfür falan yapmadı hiç yapmaz da heralde. boşamaz da evden de kovmaz. tekrar tartışmaya açmaz yani bu konuyu. daha evvel konuştuk bitti modunda
O halde iki isim en kolay çözüm bence.
Üç kızım var, üçü de çift isimli. Tek isim kullanıyoruz ama konuşmaya başladıklarında çift isim olarak anlattım kendilerine.
Mesela, adı Azra Nazlı. Biz sadece Azra diyoruz. Herkes ismini sorduğunda Azra Nazlı diyor, öyle öğrettim. O yüzden hiç sorun yaşamadı.

Benim eşim dedesinin ismini koydu,ikinci isimi de ben koydum,isteyen istediği ismi söylüyor ,eşimin ailesi çok memnun oldu iki ismi de söylüyorlar zaten muhtemelen büyüyünce modern olan ikinci ismi tercih edecek,bence takılmayın eşiniz genel olarak iyi bir eşse gönlünü kırmaya değmez.

İlk kızımda ismini tek isim olarak ben koymuştum çok da yakıştı kızıma. O isimde başka çocuklar da var tabi ama her çocukta her isim başka duruyor.

Benim ismim de eski bi isim ama ben bi kendinde seviyorum bakınız egoistlik kendini seven bi çocuk olsun her ismi güzel taşır merak etmeyin.

Baba, emmi ismi koyma mı kaldı ya bu devirde???

Silik olmayın sizde "ben doğuruyorum çocuğu ve istemiyorum o ismi" diyin.

Başka isim düşünün beraber.

evet eşim genel olarak iyi bir eş diye düşünüyorum. galiba en iyisi kabullenip kendimi de bebeğimi de üzmemek. dedğiniz gibi inşallah hayırlı bir evlat olur bende amaaaan neler düşünmüşüm boşu boşuna derim

Baba, emmi ismi koyma mı kaldı ya bu devirde???

Silik olmayın sizde "ben doğuruyorum çocuğu ve istemiyorum o ismi" diyin.

Başka isim düşünün beraber.
demez miyim hanımefendi yıllar önce kızıma hamileyken de çok dedim tartıştık ama eşim babam sonuçta benim koymak istiyorum diyor lütfen uzatma tartışmayalım diyor bana üstüne diyecek bişey kalmıyor.

Siz ikinci ismi de koydurun ama eğer çocuğunuz sevmezse farklı bi alternatifi olsun en azından,siz kullanırsınız kullanmazsınız önemli değil ergenlikte muhtemelen hesap soracak size,ben de yapmıştım ordan biliyorum şimdi umrunda değil o ayrı :)

Eşinizin gönlünü kırmaya değmez demişsiniz de adam kadını takmıyor, umursamiyor bile ne düşündüğünü? Kim kimin gönlünü kırıyor belli değil mi

Şunu anlayamıyorum cidden, sevmediğiniz birinin adı diye kendi evladınıza ısınamayacağınızı mı düşündünüz. Onun adı değil başkanın adı gibi düşünün, eşinizi vazgeçmeyecekse.
Ben iki tarafın içine sinsin isterim tabiki ama, adı ne olursa olsun yavruma ısınamaz mıyım demem

Eşinizin gönlünü kırmaya değmez demişsiniz de adam kadını takmıyor, umursamiyor bile ne düşündüğünü? Kim kimin gönlünü kırıyor belli değil mi

Genel olarak iyi bi eşse dedim ama zaten örneğin benim eşim gerek hamilelikte gerek lohusalıkta çok yardımcı oldu,demin ben uyumuşum bütün evi toparlayıp süpürmüş,kv ilk kızıma yıllarca baktı “ kimseyi ilgilendirmez bu çocuk benim” demek olur mu sizce?? Bencil bi eşse tabi ki diretebilirsiniz.

Ben yine de isimi anne ve babanın koyması gerektiğini düşünüyorum

eşinizle açıkça konuşun çocuğuma babanın yada herhangibirminizin babasının adı ile hitap etmek istemiyorum yada kız olursa annelerinizin tabi .. bunun dışındaki isim önerilerini getir içinden beraber seçelim de.. net ol.. erkekler geçmişte verdikleri sözleri unutunca çok güzel kulağının üstüne yatıyor sen niye takıyorsun kafana güçlü ol biraz ..

Cocugun adı ne olursa olsun umrunuzda bile olmayacak orası kesin. Yani adı kp adı diye sevmemezlık olmaz bu kuruntu. Sadece kp e karsı nefret artar hırslanırsınız.Diğer bir konu isim ne olursa olsun istemediğiniz bir adı koydurmama hakkınız yok mu. Eşiniz sizi dinlemiyor mu. Guzelce konusun ne demek annenin rızası olmadan isim koymak. Vallahi hem cok sinir bozucu hem de günah. Kul hakkı benım gozumde

O sizincanınızdan bir parça çocuğunuza ısınmamak fikri sadece hamılelıgınızden kaynaklı hormonlarınızla ilgili.Sağlıkla gelsin bebeğiniz inşallah.Bir melek nasıl sevilmezki.Eşinizede saygı duyun onun istediği ismide koyun sizin istediğiniz ismide koyun.Bu şekilde gerginlikfe çıkmaz.Siz nasıl isterseniz ole hitap edersınız.Bu heycanlı gunlerınızde bu konularla uğraşmayın.

Kacıncı yuzyıldayız ya yapmayın arkadaslar ıstemıyorsanız mahkeme verırım yıne koydurmam etmeyın ya bu ozel bır durum esınle bır ay kus ayrı yat ama kararından donme o da kabul edecek. Tamm askm koyarız deyıp burda dert yanmayın bastan berı kararlı olun ıstemıyorum deyın gerı adım atmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…