Erkek tarafının nişanda takı takmaması

Değmez tatlım. Biz de onlara bu tür konularda tek kelime etmiyoruz zaten. Herkes her şeyi görüyor, bu yeter. :)

Yok bana takılanları değil eşimin üstüne takılanları cebine konan paraları ona verdim bizde de hem nişanda hem düğünde yapılır gerçi nişanda 1 bilezik takdılar Ama kalındı ya aslında çok da önemli değil benim için şimdi hiç biri yok Annem çok kızıyor bu huyuma son elimizde kalanlarıda derdest edip aldı Istiyom vermiyo geri Biliyo gideceğini kadın napsın

Şimdi şöyle söyliyim bizde nişandan önce mehir istenir bende 4 çift bilezik 20 gr oluyor herbiri 2 metre zincir 3 yüzük 5 korlu nişan bileziği istedim annemde 70 gr bir set taktı nişanda da erkek tarafı bana değil düğünde olduğu gibi nişan sahibine takılır düğündede zaten bize düğün sahiplerine gelir oda bizim ki 20000 kadar geldi

:) Şimdi anladım canım. Anneler çoğu zaman her şeyin en iyisini bilir. :)

oh ohh maşallah :)

Maşallah durumu müsait olan elinden geleni yapsın tabi ne güzel

Tabiki öle anneler her zaman en iyisini bilir canım annem onu çok seviyorum ama ben maddi şeylere değer vermiyorum annem de çok olmasada değer verir çatışıyoruz biraz

Canım inan ben de öyleyim, eli çok açık bir insanım. Sanırım bu yüzden üçün beşin hesabını yapan insanları anlamakta güçlük çekiyorum. :)

Canım inan ben de öyleyim, eli çok açık bir insanım. Sanırım bu yüzden üçün beşin hesabını yapan insanları anlamakta güçlük çekiyorum. :)
Evet kesinlikle ondan çünkü sen öle hesap yapmıyorsun bende yapmıyorum aslında her iki tarafında esas yüzü böle işlerde çıkıyor bence Eşlerimizin bileNe gerek var dedimi bende şartel atıyordu bu dönemlerimizde Şimdi durum farklı evliyiz hiç bişeyimizi eksik etmez Önemli olan sonrası mutlu olun yeter

Kiz tarafinda boyle bir adet varken erkek tarafi taki takmiyorsa ayip karsilanir..
Bu boyledir nedeni nicini yoktur..
Zira bosuna denilmiyor kiz evi naz evi diye..

Nice istemedim de sonradan pisman oldum diyen kizlar var..
O yuzden hic İngiltere prensesi havalarina gerek yok..
O bilezikler kola girecek
İstemeyince degil isteyince kiymetli olunuyor zaten..

cancazım, demek ki eşin de sana benzedi evlendikten sonra. :) Evlenene kadar, akıllarını karıştıran birçok insan devreye giriyor, bildiğin üzere. Mutlu olmana çok sevindim. İnşallah hepimiz çok mutlu oluruz.

Sabahtan beri neredeydiniz? :) Kendimi suçlu hissedecektim, az daha. :)

Düşünsene canım, biz de takı var, bizimkiler, akrabalar vb bana takıyor, üstümde altınlar paralar ama nişanlım yanı başımda, ne üstte var ne başta. :) Ben ona da üzüldüm. Canım bana kayınvalidem taktı sadece. Nişanlımın başka hiçbir akrabası takı yapmadı. Nişanlıma hiçbir şey takılmadı bu yüzden. Bir saat, bir alyans sadece. :) Düğünde de bana aynısı yapılacak galiba

4 cift bilezik 8 oluyo dimi toplam..
Ben gecende cift degil de 3lü gordum bilezik 30grlik
Bu arada korlu nisan bilezigi ne?
Hic duymamistim.

Ya bide kusura bakmazsan bise dicem..
Doguda var sanirim bu zincir olayi..
O zincir niye isteniyor yani upuzun bise kim nereye giderken takiyor ki onu

Yok canım zincirin çeşitleri var mesela iki kat yapıp kullanıyorsun üç kat yapabilirsin birde takılmasından çok değeri yüksek

Bilseydim gelirdim erkenden

Ayy nisanlin icin yazmissin ya ona bise takmadilar ne ustte var ne basta diye..
Aklimdan tam geciriyodum dilini isir basina gelir haa diye yorumun sonunda kendin yazmissin
Yalniz buyuk gorgusuzluk olur valla..
Ben burda okumustum sirf dugunde erkek tarafinin taktigi bilezikler belli olsun diye,
kizin koluna degil de damadin yakasina takmislar bilezikleri..
Sonra kaynana toplasin diye heralde.
Hey Allahim yaa ne insanlar var..
Kimileri bayram eder oglumuzu evlendiriyoruz diye gelini donatir resmen,
kimileri de pintilikten ölür...

Sizin için baktım internetten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…