Erkek Kardeşim %99 Gay :(

kardeşiniz böyle sürdüğü sürece aileniz tabiki bunu öğrenecek ve ailenizin bunu kabul etmesi tabiki sıkıntılı olucak

belki o süreçte kardeşiniz aileden ve sizlerden uzaklaşıcak bu uzaklaşma onu daha başka şeylere sürükleyede bilir

bu süreçte onun yanında olun ve kardeşinize karşı ilginizi kaybetmeyin.

belki geçici bir durum diyeceğim ama genelde geçmeyip yaşam şekli oluyor bu o zaman sadece onu öyle kabul ediceksiniz.

yoksa onu kaybedersiniz

Belki kardeşin eşcinsel değildir ama sanmıyorum kimse o kadar ileri gitmez gerçekten içinden gelmiyorsa.Ama eşcinsellerin karşılaştığı bir sorun bu özellikle gençlerin,etrafında kendi zevklerinde birini bulamayınca sohbet sitelerine yöneliyorlar,orada da türlü türlü insanlar,çok tehlikeli.

Belki kardeşin eşcinsel değildir ama sanmıyorum kimse o kadar ileri gitmez gerçekten içinden gelmiyorsa.Ama eşcinsellerin karşılaştığı bir sorun bu özellikle gençlerin,etrafında kendi zevklerinde birini bulamayınca sohbet sitelerine yöneliyorlar,orada da türlü türlü insanlar,çok tehlikeli.

yani bende bunu demeye çalıştım aile öğrenirse onlarda kendilerince haklı tepki göstericekler o zamanlarda kardeşi uzaklaşmak isityecek o dönme karşına bu tarz kötü şeyler çıkabilir ve daha beter şeyler olabilir

Cinsel yönelimininizin yönü, ne kadar kaliteli bir cinsel yaşantınız olduğundan farklı birşey bana göre. Nasıl ki burada vajinusmus yaşayan, ilk cinsel deneyimi hayal ettiği gibi geçmeyen, partneriyle uyumsuzluk yaşayan her kadın aslında lezbiyen değilse, ilk cinsel deneyimi keyifsiz geçen gayler aslında heteroseksüeldir diye birşey yok. Yani gelin itiraf edelim kaçınızın ilk cinsel deneyimi çok süperdi? Seks zamanla öğreniliyor.

Durum böyleyken bu ihtimal üzerinden eşcinselliği tedavi etmeye çalışmak ya da kardeşinizin marjinal görünmek için eşcinsel olmaya çalıştığını vs. iddia etmek bence yanlış.
Aklımdan geçeni benden önce yazmışssınız, elinize sağlık.

İlk deneyiminde canının yanması, zevk alamaması kardeşinizin gay ya da biseksüel olmadığını gösteren bir belirti değil. Pek çok heteroseksüel çiftin de ilk deneyiminin pek matah geçtiği söylenemez. Tecrübesizlik, karşı tarafın vücuduna, isteklerine yabancı olma, ilişkiye bedenen yeterince hazır olamama, bilinçaltında yatan düşünceler nasıl bir kadınla bir erkeğin ilk ilişkisinin kötü gitmesine sebep olabiliyorsa söz konusu iki erkek olduğunda da aynı mantık geçerli.

Kendisini sürekli suçlayan, arzuları yüzünden ailesini kaybedeceğinden, ablasının (kız kardeşininiz yani), babasının sevgisini ve saygısını kaybedeceğinden korkan 18 yaşında bi çocuğun yönelimini özgürce açığa vurmasını bekleyemeyiz. Kardeşiniz şu anda pişman olmaktan başka bi seçenek göremiyor anlayacağınız, o yüzden bu pişmanlığa boşuna anlam yüklemeyin. Ki tekrar birini bulmuş ve öpüşmüş olması da bunu gösteriyor.

Kardeşinizin yetişme şekli için kendinizi suçlamayın boş yere; erkeksi tavırlar gösteren bi kadın/kadınsı tavırlar gösteren bir erkek olmak çok başka bi şey, gay/lezbiyen/biseksüel olmak çook başka bi şey. Herkesin mizacı farklı olabilir, çevresinden etkilenebilir, abileriyle büyüyen bi kız onlar gibi davranmaya başlayabilir mesela ama bu onun kadınlara ilgi duymaya başlayacağı anlamına gelmez. Çünkü eşcinsellik bir tercih ya da öğrenilen bir durum değildir, "yönelim"dir.

Bu yönelim meselesinden bahsetmişken lütfen doktorunuzu değiştirin, zira eşcinsellik %50 kurtulunabilecek bi durum değil. Mesleğinin hakkını veremeyen birine emanet etmeyin kardeşinizi. Siz haklı olsanız, bu bi kimlik bunalımı olsa bile bu doktorun onu tespit etmesi mümkün değil. Kardeşinizin davranışlarının gerçekten yönelim olup olmadığını anlayabilmesi içi öncelikle bunun insan doğasından gelen bi şey olduğunu kabul etmiş olması gerek o doktorun.

Bu nedir ya! Nasıl bir çevrede büyüdü de böyle oldu bu çocuk.yazık yazık...
Ayyyy evlerden ırak!!!

Polemik yaratmak amacina yazilmis bir yorum olarak görüyorum bu yazdiklarinizi sadece.

Konu sahibine gelince..bu konularda pek bilgim yok. Ama sizin kardesinize olan yaklasiminizi tebrik ediyorum.
Allah yardimciniz olsun.

İlk cinsel deneyiminin kötü gitmesi gay olmadığını ispatlamaz fakat utanıyorsa, pişmansa olmadığı dair şansı yüksektir

terbiyesizlik yapıyorsunuz şuan.

Yorumumu beğenmemiş olabilirsin ama terbiyesiz diyemezsin.yorum istemeyen bir konuysa bu,o zaman açılmamalı.
Yaaaaaaaaaaa bırak kardeşim bırak bu lafları.
Terbiyesizliği edepsizliği yapan yapmış zaten.
Evlerden ırak dedim, buna mı bozuldun sen.
Tamam senin evine yakın olsun .

Bence araştırıp düzgün bir cinsel terapiste yönlendirin. Sanırım onu böyle kabul etmekten başka yapacak bir şey yok.

biseksüel de olabilir bence heteroseksüel olmadığı kesin. eşcinsellik bana göre de normal,zaten 2 insanın rızasıyla olan her şey normaldir,ama toplum böyle düşünmüyor ve sırf bu yüzden çok sorunla karşılaşacak.haliyle sizi anlıyorum, kardeşiniz daha güçlü olmak zorunda bu yüzden psikolog tercihi ve sizin yaklaşımınız gayet güzel.

eşcinselliği aklından silme ya da bastırma uğraşları yerine ki asla böyle bir şeyin imkanı yok bence ve sonucu çok daha yıkıcı, korunmasız ve tehlikeli ilişkiler yaşamamasını,eşcinsellerin de tek eşli olması gerektiğini,sevişmenin aşkın parçası olduğu -aslında böyle bir gereklilik yok fakat bu geçiş süresince fazla yıpranmaması adına- duygusal zemine dayandırılabilir. gibi telkinler verebilirsiniz.

ablanıza söylemeyin.belli ki durumu kötüleştirmekten başka bir şey yapmayacak. kardeşiniz kimliğini bulup ya da kabullenip,arkasında durduğu zaman kendisi söyler zaten.

Eşcinsellik hastalık veya tercih değildir. O da istemezdi bu durumda olmayı ama hormonları ve dürtüleri buna sebep oluyor. Değişir mi zamanla bilemem ama bu durum onun ruhuna ve benliğine ters olduğu için sıkıntılı zamanlar geçirecek. Senin gibi derdini paylaşacak ablası olduğu için çok şanslı. Onu yargılama ve her ne olursa olsun destek olmaya çalış.

Canım benım allah yardımcın olsun oncelıkle rabbım buyuktur ona sıgın bunaldıkca elbet bı kapı acar.. Bence ablan anlatıgın tarzda bır ınsansa kesınlıkle anlatma bu durumu olaylar daha ıcınden cıkılmaz bı hal alır. Bırıne ıcını dokmeye ıhtıyacın var farkındayım sık sık burda dok bır pskatrıden sende yardım al rabbım yardım etaın zor bı durum..

suclayamaz dışlayamazsınız malesef o çocugunda elinde olan birşey değil hormonlarla alakalı kadnlık hormonu anlıycagınız ya öyle kabul ediceksiniz yada kaybediceksiniz

fazla yadırgamamalı bu durumu tercıh ,hormon ve dürtü meselesi ınsanlar nasıl yasamak ıstıyorsa oyle yaşamalı herkesın hayatına saygı duymalıyız,bu ulkede gay ve lezbıyenlık eskılere oranla cok arttı bunun farkında olmalı ve toplumda dıslamamalıyız ...

Escinsellik bir hastalik degil ki tedavi edilsin...
Anladigim kadariyla kardesinizin biseksuel egilimleri yok yani kadinlara hicbir sekilde ilgi duymuyor.
Escinsellik konusunda uzmanlasmis bir psikologla terapilere devam etmesi ve once kendi cinsel kimligini tanimlamasi, kendiyle barismasi sonra ailesine ve topluma adaptasyonu surecinde sizin ve psikologunun destegine ihtiyac duyacak.

Lütfen ona desteginizi esirgemeyin, ailenizin onu hasta ya da sapik gibi gormelerine, bu fikirlerini ona yansitmalarina izin vermeyin. Cunku bu tarz yaklasimlariniz onun cinsel tercihini degistirmez sadece onu ailesinden uzaklastirir.

Kardesinizin cinsel yonelimi bir suc, hata ya da sapkinlik degil, bu onun dogasi, lutfen onu oldugu gibi kabul edin, degistirmeye calismaniz sadece onu kaybetmenize neden olur.

Ablanızla paylasmayın bence. Ters tepki alırsa dahada içine kapanabilir dahada kötüsü itebilirsiniz bu durumun içine dahada. Size güveniyor kızmadan, tepki vermeden , yargılamadan yanında olmaya çalışın zor biliyorum ama. Tedavisine de devam edin muhakkak, yaşı küçük henüz ve kendi bile emin değil cinsel tercihi konusunda belliki, umarım aşarsınız daha fazla yıpranmadan. Birde ablanızın tepkileri bu durumu pekiştiriyor dahada gibi geldi bana. Top musun vs demesi bu durumu kabullenmesine yada kanıksamasına sebep olabilir. Hani şunu düşünüyor olabilir bu laflari duydugunda 'dışardan da böyle görünüyorum demekki ben gay'im'
İmkanınız var ise ablanızın sivri çıkışlarına dur demelisiniz. Öyle bile olsa bunu sürekli dile getirmek rahatsız edici.
Kolaylıklar dilerim.

Baskıyla zaten bir şey çözülemez öyle hissediyorsa istediğini yapsın dr yine de gay kalır, sırf rahat yaşayabilmek için gayler tarafından ciddi bir göç var avrupa ülkelerine. Bu bir hastalık değil tüm canlılarda görülen bir durum. Hassasiyetini anlıyorum katdeş sonuçta ama durum böyle Sadece ona ne hissettiğini bulmasında yardımcı ol.

hayır hayır, kendini suçlama sonuçta siz ona kız gibi davranmadınız, sen kızsın deyip ne bileyim kız kıyafetleri falan giydirmediniz. yapısal olarak yatkınlığı yoksa sonuçta reddederdi bunu siz öyle yapsanız bile. aksine kibar, eğitimli ve vicdanlı bir çocuk yetiştirmişsiniz, gurur duymalısınız. bir sürü erkek çocuğu var yalnızca kadınlar tarafından büyütülen.

ve dediğim gibi bence gay değil sadece kimlik karmaşası yaşıyor, yaşı da buna müsait zaten

her gay kız olmak ister gibi bir durum yok ki.Toplumda 'gay' olarak tabir edilen erkekler genel manada davranış bakımından feminen olan taraftır.Bu yüzden her gay kadın olmak istemez.Yanlış bilginizi düzeltmek istedim.

her gay kız olmak ister gibi bir durum yok ki.Toplumda 'gay' olarak tabir edilen erkekler genel manada davranış bakımından feminen olan taraftır.Bu yüzden her gay kadın olmak istemez.Yanlış bilginizi düzeltmek istedim.
kesınlıkle haklısın her gay kız olarak adledılmemelı gaylarda aktıf yada pasıf dıye ıkıye ayrılıyor

X