Erkek Kardeşim %99 Gay :(

Çok teşekkür ederim :KK61:İnanın şu an bile gözlerim doluyor. Minnacık o daha benim için, küçükken biz annelik yapardık ona... Doktorun uzmanlık alanını karıştırmış olabilirim ikisinin farkını kavrayamadım henüz.

O benim canım ciğerim ailem dışlasa bile benimle yaşamasına müsade ederim. Korkum belki geçici bir hevesse, ihmalkarlık olmasın en doğru kararları almam lazım bu süreçte. Ben de hastalık olduğuna inanmıyorum.

Kardeşin çok şanslı, senin gibi anlayışlı ve sevgi dolu bir ablası var o yüzden bir şey olduğunda ilk sana geleceğine de eminim.

Büyük ablanın söyledikleri çok kırıcı top vs :KK43:

Benim de bir kardeşim var o yaşlara yakın o yüzden kendimi yerine koyup yorum yaptım. İnsan başlangıçta şaşırır, şok olur tabii ki sonuçta çok genelde rastlanan bir şey değil. Hele ki ters ilişki falan yaşıyorlar, hastalık kapmasıdır vs. dir insanın ödünü koparır. Ben kardeşimin başına bir iş gelecek diye çok korkarım. Anlayabiliyorum.

Ama kendi fikrimi soracak olursan bence geçici bu durum çünkü gay olsa devam ederdi buna, yani cinsel ilişkiye. Bence kendisini devam etmek için zorluyor çünkü bir kez denedi ve yapamadı. Şimdi bu tarafa dönse dönemiyor, o tarafa ilerlese ilerleyemiyor. Tam bir arada kalmışlık yaşıyor ben o yüzden kendisini gay olma tarafına zorladığını düşünüyorum şu an

Çok teşekkür ederim empati kurabildiğin için... Verdiği ilaç sayesinde, takıntıları gerçekten azaldı, aids şüphesini atlattı artık.

5 gün falan oldu sanırım arkadaşına gitti zaman. Bugün Ygs sınavı olduğu için S.... bildiğimi hissettirmedim sınavda konsantrasyonunu etkilemesin diye. Bugü tekrar alayım mı karşıma konuşalım mı dersiniz?
Öncelikle annenizin babanızın tutumunu kıyamet kopar olarak tanımlıyorsanız onlara konuyu şimdilik açmayın.

Çünkü henüz kardeşinizin kafası yaşadıkları konusunda net değil, ne hissetmesi, ne düşünmesi gerektiği zaten bilemiyor. Kafasında kendisini suçlayan bi sürü ses varken bi de duruma anne ve babanızın aşırı reaksiyonunu eklemek durumu daha da kötüleştirir.

Suçluluk duygusu daha simdiden takıntıya dönüşmüş durumda zaten baksanıza, kötü bi sey yaptıgını ve bunun bi cezası olması gerektiğini düşünüyo büyük ihtimalle, negatif çıktığı halde kendisine aidsi yakıştırmasının sebebi bu.

Not:Bu konuya ilk fırsatta ekleme yapacağım.

Merhaba. Yaşadığından rahatsız olduğunu belirtmesi tamamen vazgeçmiş anlamına gelmeyebilir. İnsanın içinde var olan dürtüleri kaldırmak çok zordur.
Yaşından dolayı geçici bir heves , merak olarak düşünmedim ben çünkü ortada fiziksel temaslar var.

Bu yaşına kadar kardeşinizin hiç kız arkadaşı olmadı mı ?
Bir kız ile konuştuğu , yazıştığı , internet geçmişi ?

Gittiğiniz psikiyatrist. Onu değiştirin mutlaka çünkü bu bi hastalık değil ayrıca doktorun tavırları çok çirkin. Başka bir psikolog bulun. Fakat kardesinizin o fikirden vazgeçmesi niyetiyle yapmayın bunu o onun kararı. Bu arada kalmislik onu mahfetmesin diye yapmalisiniz. Sık sık konuşun kardesinizle anladiginizi yanında olacaginizi belli edin. aynı yaşlarda kardeşim var empati yaparak söylüyorum bunları bende uzulurdum heralde ama böyle davranirdim :)

Ah kızlar Allah razı olsun hepinizden. O kadar zor bir durum ki, annem ataerkil bir baskının altında. Ona anlatırsam boş boş konuşup çocuğu rencide edip, iyice depresyona sokmaktan korkuyorum... Aids korkusu gerçekten var, hastalıktan korkar, sağlığına önem verir.

En çok beni yıpratan ise, o kadar hassas bir çocuk ki. Yaşlıya merhameti vardır, büyüğüne saygısı vardır. .Masaya herkes oturmadan başlamaz. Bunlar gibi nicesi pırlanta gibi bir çocuk inanın kardeşim olduğu için söylemiyorum. Kültürlü bir çocuk. Eğriyi doğruyu fazlasıyla tartabilen bir çocuk.

Tek kızdığım ise babamızın yeterince ilgilenmeyişi kardeşimle. Ben, annem, ablam hep biz büyüttük o çocuğu acaba bir erkeğin vermesi gerektiği veremediğimizden mi oldu. Sonuçta kadınız kız gibi mi yetiştirdik çocuğu kendimi de suçlar oldum

Bence de şu aşamada annenize babanıza aksettirmeyin bu durumu. Zaten kardeşinizin kafası karma karışık birde anne baba baskısı çok zor olur. Ablanızla da paylaşmayın ki ablanızın tavrı çok yanlış top falan diyerek aşağılamalar. Bence doktora devam edin gerekrse yeni bir doktora gidin. Ve ne olursa olsun kardeşinizin yanında olun. Onun yanında olacağınızı, onu sevdiğinizi bunu birlikte atlatabilceğinizi söyleyin yargılamadan tepki göstermeden. İşiniz çok zor biliyorum Allah yardımcınız olsun bol bol dua edin ve edelim.​

kız arkadaşı olmadı mı hiç veya kızlara karşı nasıl , rahatlıkla bir kıza teklif vs edebiliyor mu ? özgüveni var mı ?

bana gay miş gibi gelmedi ya , gay olsa neden pişmanlık duysun ki diye sormadan edemiyorum , yaşayınca hoşuna gitmesi lazımdı , pişmanlık olması tuhaf ..

Ah kızlar Allah razı olsun hepinizden. O kadar zor bir durum ki, annem ataerkil bir baskının altında. Ona anlatırsam boş boş konuşup çocuğu rencide edip, iyice depresyona sokmaktan korkuyorum... Aids korkusu gerçekten var, hastalıktan korkar, sağlığına önem verir.

En çok beni yıpratan ise, o kadar hassas bir çocuk ki. Yaşlıya merhameti vardır, büyüğüne saygısı vardır. .Masaya herkes oturmadan başlamaz. Bunlar gibi nicesi pırlanta gibi bir çocuk inanın kardeşim olduğu için söylemiyorum. Kültürlü bir çocuk. Eğriyi doğruyu fazlasıyla tartabilen bir çocuk.

Tek kızdığım ise babamızın yeterince ilgilenmeyişi kardeşimle. Ben, annem, ablam hep biz büyüttük o çocuğu acaba bir erkeğin vermesi gerektiği veremediğimizden mi oldu. Sonuçta kadınız kız gibi mi yetiştirdik çocuğu kendimi de suçlar oldum

hayır hayır, kendini suçlama sonuçta siz ona kız gibi davranmadınız, sen kızsın deyip ne bileyim kız kıyafetleri falan giydirmediniz. yapısal olarak yatkınlığı yoksa sonuçta reddederdi bunu siz öyle yapsanız bile. aksine kibar, eğitimli ve vicdanlı bir çocuk yetiştirmişsiniz, gurur duymalısınız. bir sürü erkek çocuğu var yalnızca kadınlar tarafından büyütülen.

ve dediğim gibi bence gay değil sadece kimlik karmaşası yaşıyor, yaşı da buna müsait zaten

Son dediğiniz olabilir belki.. Benim de bir öğrencim var, ortaokulda.. Çocukta gözlemlediğim feminen davranışlar, hareketler var. Biraz araştırınca 4-5 tane ablası olduğunu öğrendim, aklıma da takılmadı değil bu çocuk bu yüzden mi böyle diye.. Üzülüyorum ona ama benim şu durumda yapabileceğim bir şey yok, sadece arkadaşları tarafından rencide edilmemesini kontrol edebiliyorum.

Doktorunu değiştirmem gerektiği kanısına kapıldım. Birde farklı bir doktor deneyelim bir şey kaybetmeyiz herhalde denemekten. Anaokulundan itibaren kızların gözdesi olan nazik kibar bir çocuk. Ana okulunda kızları çadıra götürüp öpermiş anaları şikayet ederdi bize :) Biz de kızınız kız olsaymış öptürmeseymiş tarzında şakalaşırdık diğer velilerle

Ortaokulda zayıf çelimsiz bir çocuktu, iteleyip kakalamışlar biraz, bizde hemen okulunu değiştirdik o eziklik içine işlemesin diye. Lise 1 de kız arkadaşları vardı. Ama genelde beğenmiyordu kızları kezban gibi davranıyor diyip ayrılırdı.

İçimdeki en büyük umut kimlik karmaşası olması, babamızdan dolayı 3müzde zor çocukluk geçirdik. Ve hep keşke annem ayrılsaydı dedik. Çocuk hep sıkıntı bağrışın çağrışın içinde büyüdü.

Bugün sizce alıyım mı karşıma güzel güzel konuşayım, içine sinmeyen karar veremediğin şeyler mi var gibisine. Geçen hafta sınavı var etkilenmesin diye konuşmadım. Asla yargılamadan incitmeden, içine daha fazla atmasın yaşadıklarını ne dersiniz

Kardeşinizin yaşı daha 18... Ben herkes gibi tercih meselesi demeyeceğim kusura bakmayın bu tercih dışı bir şey ki zaten bu gay olayı erkekler arasında bir an boşlukta olma durumundan dolayı+sosyal paylaşım sitelerinde üzülerek söylüyorum ki sapıklığa kadar gitmiş,gay konusunu hayat tarzı olarak benimsemiş yaşça daha büyük kişilerle iletişime geçmeyle başlıyor. Gay meselesi koca bir akıma girdi gibi bir şey. Aslında çocuk öyle bir şey hissetmiyor sadece kopamadığı kötü çevre... Ben sizin yerinizde olsam sırf onun geleceği için şehir bile değişirim. Rabbim yardımcınız olsun.

Daha cok genc. Ve pismanlik duyduguna gore gay olmayabilir. Yani ileride bu duygulari yok olan coluga cocuga karisan insan cok. Neyseki aids e falan onem veriyor en azindan bilincli hastalik kapmaz. Bence simdilik takipte kalin , boyutu kestirmeye calisin ve desteginizi esirgemeyin. Eger ötekileştirilirse psikolojisi buyuk hasar alir. Lutfen ailenize soylemeyin

Bugün sizce alıyım mı karşıma güzel güzel konuşayım, içine sinmeyen karar veremediğin şeyler mi var gibisine. Geçen hafta sınavı var etkilenmesin diye konuşmadım. Asla yargılamadan incitmeden, içine daha fazla atmasın yaşadıklarını ne dersiniz

bence alin karsiniza konusun.
kardesinizi yipratmaktan kacinan bi abla oldugunuz ortada,bu konusmadan kirilip incinecegini dusunmuyorum.
Allah yardimciniz olsun.

Allah korusun en büyük korkularımdan biriside şu: Daha 18 yaşında kişileri analiz edemeyip kendinden yaşça büyük birisiyle iletişime geçer. Başına iş alır.
Ablamdan geldi şimdi kardeşimle. Yazamayacağım

Bi abla olarak kendimi senin yerine koyup hissedebiliyrm. Benim aklıma nedense şöyle bişey geldi kız arkadaşlarını beğenmiyomuş falan demissin ya acaba bi kız arkadaşıyla yakınlaştı da kendini yetersiz falan mı gördü ya da yeteri kadar hoşlanmadı? Bi travma gibi kalmistir zihninde belki Bu yüzden bilinçaltı gay olduğuna kanaat getirdi? Aile ortamınız da sorunluymuş biraz bu da psikolojisini böyle yönlendirmesine sebep olmuş mudur?

Bence annenize veya babanıza durumu söylemeyin. O ne zaman kendini hazır hissederse kendisi söyler. Siz her zaman onun yanında olun, destekleyin. Desteğinize ileride çok ihtiyacı olacak. Hatta kardeşinle şuan bile konuşmayı deneyebilirsin. Onunla arkadaş gibi konuşmayı dene. Hor görmediğini belli et.

Konuyu tabletten takip ediyorum PCden kalktim gör esinler de bu klavyeden seri yazmak mümkün olmuyor tüm yazdiklarrinizi inaninn 2-3 kere okuyorum dogru yönlendirilmeye çok ihtiyaç im var yardimlariniza ihtiyaç im var

Allah düşmanımın başına vermesin çok zor bir durum. Ben olsam kardeşimi bu durumun bir hastalık olduğuna ikna eder ve tedavi görmesini sağlardım.

Bence ailenizle durumu paylaşmanız lazım. Bir kez böyle bir ilişki yaşarsa devamı gelir. Ailece bu işe bir çözüm bulmanız lazım. Dışlamayın ki kötü insanların eline düşmesin. Allah yardımcınız olsun.

X