Erkek Kardeşim %99 Gay :(

merhabalar çok duyarlı bi ablasınız öncelikle bu çok güzel. bu zor bi konu gerçekten. diğer sayfaları okuyamadım belki söylenmiştir ama, psikiyatri stajında gördüğüm kadarıyla bu tarz hastaları cetad a yönlendiriyorlardı. umarım yardımcı olur.
http://www.cetad.org.tr/

size çıkışmak değildi niyetim. ama herkes bilip bilmeden konuşmuş şeklinde atıf yapan birinden bu konuda bilirkişi olması- ki ortak görüş de yok bilirkişiler arasında- kimsenin bilmediği şeyler bilmesi ya da deneyimlemesi gerekir diye düşünüyorum. yoksa siz dini inancınızdan dolayı tasvip etmezsiniz vs. bunlar tabi ki beni alakadar etmez.

Onlar biseksüeldir büyük bir ihtimalle.Şimdi sana bundan sonra kadınlarla ilişkiye girecrksin diye terapi yapsalar bir etkisi olur mu,bir de böyle düşün.
insan psikolojisi uçsuz bucaksız bir deniz, dipsiz bir kuyu gibidir. burada basit görünebilir ama evet beni kadınlarla ilişkiye girmeye yönlendirebilirler. bakın "yönlendirmek" diyorum yani "evet ilişkiye girmemi sağlarlar" demiyorum

Escinselligi kabul edilemez buldugunu soyleyen de, tedavi edilebilir oldugunu soyleyen de sizsiniz, bilip bilmeden konusmakla itham edilenlerden oldugum icin dunya saglik orgutunun bunu hastalik olarak görmediğini ve tedavi edilebilir olmadigini acikladigini belirtme ihtiyaci duydum.

Bence de tartismak cok anlamsiz, nasil ki heteroseksel birini terapiyle escinsel yapmak mumkun degilse, escinsel birini de terapiyle heteroseksuel yapmak mumkun degildir. Olay bu kadar basit aslinda.

Kızlar neredeyse 8 saattir ayrılmaksızın konunun başındayım, fazla gerildim, üzüldüm. Panik atak hastasıyım, olası bir nöbetten kaçınmak hem de birazcık sakinleşmek düşünmek adına bugünlük konu daha fazla konuşmak istemiyorum. Kardeşimde geldi görmesin yazdıklarımı

burda yardım isteyen birine "yok olmaz o iş, böyle kabul et geç" diyenlere benim lafım, sizin mesajlarınızı okumadım.
ama eşcinsel olup da bu durumu atlatan insanlar gördüm. sanırım bu benim terapiyi savunmam için uygun bir sebep

Pek yardimda bulunamiycam ama tavsuye olrak.
Doktora zar zor alismitir kesin rahat konusulabilen bi konu degil sonucta.
O yuzden tek bildigim doktoru asla degistirmeyin.
Onun yaninda kendini guvendr hissediyor bi nevi

çok zor bir durum
allah yardımcınız olsun
kardeşinizin üstüne gitmeyin
dövmeyin sövmeyin
zorla kızlarla cinselliğe yönlendirmeyin
sanırım hepsi eşcinsel eğilimi çocuklarda yapılan yanlışlar
psikiyatri tedavisini devam etsin
çok bıçak bir konu

kullandığım kelimeler "dünya sağlık örgütüne" uygun olmayabilir, yazdıklarımdan sözcükleri cımbızla çekmek yerine ne demek istediğime bir bakın.
o halde şöyle söyleyim, "eşcinsellik eğilimi terapi yardımı ile tersine çevrilebilir." bu cümle sizin için ve dünya sağlık örgütü için uygun olur mu

bu kesim bu dedıgın seylerı idrak edemez işte ....

Heh işte tam olarak bu !!
Inanin bircok gay arkadasim hatta dostum var ve onlar erkek olmayi bilmiyorlar cunku rol modelleri ya ilgilenmemis kadinlar arasinda çok kalmiş ya da babası abisi yok..
Çocuğa çocukken erkek olmasi öğretilmemiş çünkü çocuklar için cinsiyet yoktur teoride...

Konuyu sabah okuduğumda durumdan aşırı derecede rahatsız olan, kardeşini kurtarmak için çırpınan bir ablanın üzüntüsünü hissetmiştim, fakat yorumlar geldikçe, sanki farklı bir boyut kazanmış, olayı sindirmiş ve destek olabilme arayışı içine girmişsiniz gibi. Anlam veremedim. Yazılanlardan etkilendiğinizi düşünüyorum şahsen.

Ayrıca söylemeden geçemeyeceğim. Konu sahibi burda ben Allah'a inanan bir müslümanım demese de bunu hissettiren yazılar yazmışken, hayır eşcinsellik tercihtir, aman gay arkadaşlrım var herkesten daha iyidir şeklinde yazılanlar bana çok saçma geliyor.onun inanışına göre bu zaten yanlış. Bu ikna etme çabası niye? Kadın ne yapabilirim diye soruyor, millet kalkmış eşcinsel olmak hastalık değil kardeşine destek ol diyor. Biri konu açsa evlilik dışı cinsellik günah falan değil dese, hayır haramdır yazanlar linç edilirken, kendi inancına ters olanları aynı şekilde yazanlar neden uyarılmıyor, buna anlam veremiyorum ben ya.

Yazar kişi burda herkese yönelik bir soru sormuş. İsteyen insanlar cevaplıyor. Ve evet bu insanlrın hepsi o kişi gibi düşünmüyor. Ki burası böyle biryer çok sesli. Biraz olsun ufkunu açabilene cennet.

Gercekten tartismak anlamsiz, ben size diyorum ki bir insanin cinsel yonelimini degistiremezsiniz, siz hala degistirilir diyorsunuz. Ve cidden inandirmissiniz kendinizi buna.

çünkü orada evlilik dışı cinsel ilişkiye giren kıza yapılanla buradaki gay çocuğa yapılan şey aynı kişiler tarafından yapılıyor ve ikisinin de psikolojisi bozuluyor, ikisinde de farklılıklara bir tepki konuyor.

biz çocuğun psikolojisini düşünüyoruz, eşcinsel olup olmaması önemli değil bizim için.

Bir eşcinsel annesinin verdiği bir röportajı okumuştum. Kadın diyordu ki oğlumu en iyi doktorlara psikiyatırlara goturdum, hormon tedavisi bile yaptırdım ama en sonunda anladım ki psikolaga gitmesi gereken o değilmiş benmişim. Bence de onu değiştirmeye çalışmanız boş bir çaba yapmanız gereken kendinizi değiştirmek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…