Erkek Kardeşim %99 Gay :(

insanlar bu terapilere gidiyor ve olumlu sonuçlar alıyorlar yani kimliklerini gizleyerek bunu söylüyorlar. elbette olumsuz sonuçlar alanlar da olabilir ben bunu kabul ediyorum

Belki de insanlar bunu soyleyerek baskidan kurtulmayi seciyorlar. Gizli escinsel tanimi neden var? Toplumsal baskidan kurtulmak icin degil mi? Terapi gordum hetero oldum demek cok kolay, ya da sirf kliniklerin reklamini yapmak isin yalandan biseyler yazmak.
Emin olun escinsellik degistirilebilir, tedavi edilebilir bir sey olsa escinsellerin yarisi yonelimini degistirmeyi secerdi, ugradiklari fiziksel ve psikolojik tacizden kurtulmak icin. Ailelerini, mesleklerini, sevdiklerini hatta hayatlarini kaybediyor bu insanlarin cogu (escinsel cinayetlerine bir goz atin)
Ama sizi ikna etmek mumkun degil, bu suphesiz...

hayır bu tercihinden memnun olan bir sürü insan var o yüzden hala eşcinseller.
biribirimiz hakkında aynı düşüncelere sahibiz. tartışmak anlamsız

Bazıları burada halen buna burada istediği kadar hastalık desin, tercih desin, yönelim desin, değişir-değişmez tartışmalarına girip o bomboş vakitlerini bu zırvalıklarla doldurmaya devam etsin... Bak güzel kardeşim, sevgili konu sahibi... Kardeşinin yanında ol. Ona her zaman destek ol, zor bir süreçten geçiyor, aslında kim olduğunun farkına varıyor; gay mi, biseksüel mi vs. Ailenize de söylemek zorunda değilsiniz, bence onlarla paylaşmak için doğru zamanda değilsiniz. Önce kardeşiniz bu süreci atlatsın, daha sonra kendini ne zaman hazır hissederse o zaman ailesiyle paylaşır bunu. Şunu unutmayın ki kimse eşcinsel olduğunu açıklamak zorunda da değil, bu bireysel bir olaydır ve sadece bireyin kendisini (ya da bir başka deyişle her şeyden önce bireyin kendisini ilgilendirecek kadar özel bir konu) ilgilendiren bir konudur.
Bunları halen daha tartışıp kafa patlatmakla o güzel enerjilerini harcayan kişilere gelince... İnsanı insan olduğu için sevmelisiniz, eğer sevecekseniz. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama sevmiyorsanız da eşcinsel insanları kabul etmek zorundasınız çünkü onlar da var. Sizin dışlamalarınızla yok olmuyorlar, aksine daha da güçleniyorlar. Onlardan bu kadar korkmayın bence.

kardeşiniz bundan pişmansa elinizden geleni yapın. lütfen olay hakaretlere yargılamalara varmasın.bu bence doğal bir şey insanları istediğimiz kalıba sokamayız. durum ne olursa olsun destek olun. eşçinsel insanlar yaşamayı çok sevdiği halde mahalle hatta aile baskısından dolayı intihara meyillidir

Anne babalara öneriler:
  • Oğlunuzun gey veya kızınızın lezbiyen olduğunu öğrendiğinizde, öncellikle bu yeni durumu anlamak ve benimsemek için, kendinize zaman tanıyım.
  • Bu bilgi sizi ürküttüyse, hiç kimseye sitem etmeyin. Bu konunun, sizin bir anne baba olarak başarılı olup olmadığınızla, hiçbir ilgisi yoktur.
  • Oğlunuza veya kızınıza, sakin bir şekilde zamana ihtiyacınız olduğunu söyleyin ve bu hamleyi, eşcinselliğe ilişkin yeni bir algılama tarzı geliştirmek için kullanın.
  • Bu konuda başkalarıyla konuşmak, tavsiye ve bilgiler edinmek, ekseriyetle faydalı olmaktadır.
  • Kendi kendinizi suçlamaktan kaçının. Çünkü yetiştirmenin, cinsel yönelimler üzerinde hiçbir etkisi yoktur.
  • Oğlunuzu veya kızınızı suçlamaktan kaçının, çünkü hiç kimse kendi cinsel yönelimini kendi kendine seçemez.
  • Bu konuda eğitim almış ve uzman olan bir kişi tarafından yardım almaktan çekinmeyin.
  • - Alıntı -

hayır bu tercihinden memnun olan bir sürü insan var o yüzden hala eşcinseller.
biribirimiz hakkında aynı düşüncelere sahibiz. tartışmak anlamsız
Tercih bildiğin şey ler arasında yapılan secimdir.pantalon yerıne etek giymeniz omlet yerıne peynir yemeniz bir tercihtir.annenizi yada babanıZı tercih edemezsiniz.siz tercihinizi neye göre yaptınınız?

Psikoloğu bilgilendirip onun Söylediklerine göre yönlendirseniz keşke kendinizi ve kardeşinizi
Inşallah değildir bu bir meraktır ve geçer Rabbim yardım etsin kardeşinize ve size
Eğer öyle ise terapi ile düzelir inşallah diyorum çünkü o hayat hepinizi yıpratacak... Toplumun kabullenmesi fuhuş yapan transeksüel ve gayların onun düzgün hayatının akışını değiştirmesi ve sonucunda hayatta hiçbirşey olamama Allahım esirgesin çok üzüldüm Rabbim Kötüye fırsat vermesin
Inşallah hayırlı haberler verirsiniz

Konu sahibi, hiç cinsel yönelimimle ilgili bir belirsizlik yaşamadığımdan bu konuda bir kafa karışıklığı yaşanabilir mi, insan kendini homoseksüel olmadığı hâlde homoseksüel sanabilir mi bilmiyorum. Konuyla ilgili eğitimim de yok; ama insan haklarına ilgim var. O sebepten bildiklerimi yazmak istedim:

Evlilik dışı cinsel ilişki, bırakın homoseksüeli, heteroseksüel ilişkilerde bile zaten başlı başına bir olay. Sevgilisiyle yatan kadınların ilk tecrübelerinde gözyaşlarına boğulduğu, tövbe ettiği, öldürülmekten korktuğu duyulmamış şey değil. Kardeşinizin pişmanlık duyması içinde yetiştiği toplumla ilintili ve bu homoseksüel olmadığı anlamına gelmiyor olabilir zannımca.

Şu an gösterimde olan "The Imitation Game: Enigma" filmini izlemenizi tavsiye ederim. 20. yüzyılın ortasında, bir deha olan Alan Turing'in hayatının eşcinsel olduğu için nasıl mahvedildiğini göreceksiniz. "Düzeltici olabilir" dedikleri hormon tedavisinin sonuçlarını göreceksiniz. Oscar Wilde ile ilgili de okuyabilirsiniz.

Eşcinsel cinayetlerini araştırın; kardeşinize bu çarpık zihniyetin ancak "tedavi olsun, iyileşsin, iyileşmezse öldürürüz" kafasıyla yaklaştığını göreceksiniz.

Sizin ona destek olmanız çok önemli. Bundan sonrası onun hayatı. Önemli olan ona destek olacak sevdiklerinin olması. Eşcinseller toplumun her kesiminden tamamen dışlanmış olduklarından cinsel deneyimlerini tabiri caizse merdiven altında yaşamak durumunda kalıyor; hastalık kapıyor ve çoğunlukla geçimlerini sağlamak için bedenlerini satmak durumunda kalabiliyorlar. Siz destek olduğunuz müddetçe eminim kardeşiniz gayet sağlıklı ve başarılı bir hayat sürecektir.

Bence siz iyi bir ablasınız. Benim de erkek kardeşim var, kendimi yerinize koyarak yazdım bunları. Kardeşinizin kiminle seviştiği onu ilgilendirir. Ama bir abla olarak siz ancak onun mutluluğuyla mutlu olursunuz.

Mutluluklar dilerim :)

Bazı kesimler mesela Dünya Sağlık Örgütü. Diyanetin bünyesinde çalışan psikologlar ise bilirkişi.

Bu kesimlerin tanımladığı hastalıklar için de hekimlere değil Diyanete başvurun o halde.

Şu ikiyüzlülük midemi bulandırıyor.

Sayın Konu Sahibi,
Lütfen rica ediyorum bir uzmandan destek alın. Burada yazılanlar "bence" den öteye gitmeyen, hiç bir bilimsel(!) dayanağı olmayan sizin aklınızı karıştıracak yorumlar. Baksanıza bunun keyfini çıkartın diyenler bile çıkmış.

Konu kapanmıştır !

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…