Erkek Kardeşim %99 Gay :(

Konuyu sabah okuduğumda durumdan aşırı derecede rahatsız olan, kardeşini kurtarmak için çırpınan bir ablanın üzüntüsünü hissetmiştim, fakat yorumlar geldikçe, sanki farklı bir boyut kazanmış, olayı sindirmiş ve destek olabilme arayışı içine girmişsiniz gibi. Anlam veremedim. Yazılanlardan etkilendiğinizi düşünüyorum şahsen.

Ayrıca söylemeden geçemeyeceğim. Konu sahibi burda ben Allah'a inanan bir müslümanım demese de bunu hissettiren yazılar yazmışken, hayır eşcinsellik tercihtir, aman gay arkadaşlrım var herkesten daha iyidir şeklinde yazılanlar bana çok saçma geliyor.onun inanışına göre bu zaten yanlış. Bu ikna etme çabası niye? Kadın ne yapabilirim diye soruyor, millet kalkmış eşcinsel olmak hastalık değil kardeşine destek ol diyor. Biri konu açsa evlilik dışı cinsellik günah falan değil dese, hayır haramdır yazanlar linç edilirken, kendi inancına ters olanları aynı şekilde yazanlar neden uyarılmıyor, buna anlam veremiyorum ben ya.

Güzel dediniz.

tedavisi varmı yokmu cok farklı gorusler var bu konuyla alakalı ama insanın cocugunun bsına gelincede normaldir deyip gecemez tabiki doktora gider onemli olan yaklasım bence korkutmdan baskılamadan anlatmasını saglamak baktınız gercekten ilgi duymuyo karsı cinse yapacakda birsey kalmıyor oyle kabullenmek lazım

Ben de aksini gordum ne olacak simdi :KK66:
Hem nerden biliyorsunuz adamin evlenip coluk cocuga karisip erkeklerle gizliden bulusmaya devam etmedigini, bdv yi bi dolasin kac tane evli escinsel erkek ornegi bulacaksınız.
aksini görmüş olsanız ne fark eder kesinlikle eşcinsellikten vazgeçilemeyeceğini mi?
o kadar sabit fikirlisiniz ki. iyi forumlar

eşcinsellik hastalık değildir ve değiştirilemez bunu bir aklınıza yazın karşı düşünen arkadaşlarım! değiştirilemez sadece duyguları bastırılır ve toplumda mutsuz bir insan olarak kabul edilir, siz de gelip buna tedavi edildi dersiniz!
çoğunluğu anne karnında meydana gelen şeylerdir ve tercih değil yönelimdir arkadaşlar bunu da yazalım aklımıza!

değerli konu sahibim, kabullenme aşamasından sonra bakış açın değişecek ve inanın çok mutlu olacaksınız. gey arkadaşlarımdan abileri olan da var ablaları olan da o yüzden bu konu üstünde durmanıza gerek yok insanın içinden gelen bir şey zaten.

dini açıdan bakan arkadaşlarıma yorum yapamıyorum malesef... müslümanlık insan olmayı, hoşgörülü olmayı, barışçıl olmayı söylüyor ama...

eşcinsellerle ilgili şunu diyorlar aile ya evden kovmaya çalışıyor ya öldürmeye çocuk kendini sokakta buluyor
tüm toplum tarafından dışlandığı için translığa arka sokaklara iteleniyorlar
yada zorla evlendirilip hem kadını hem kendisini hem çocuklarını mutsuz ediyor
eşcinsel yürüyüşünde bir yazı paylaşılmıştı
aliyi seviyorum zorla ayşeyle evlendiriyorlar aliye de yazık ayşeye de bana da diye
o mesele
eşcinsel olanları öldürmesi, dışlanması gereken mahlukatlar görüyorlar ya çoğu erkeğin verdiği zararı hiç biri vermemiştir kadınlara

burda yardım isteyen birine "yok olmaz o iş, böyle kabul et geç" diyenlere benim lafım, sizin mesajlarınızı okumadım.
ama eşcinsel olup da bu durumu atlatan insanlar gördüm. sanırım bu benim terapiyi savunmam için uygun bir sebep

öyle söyleyenler kadar yetkili kişisiniz. böyle insanlar görmek?mesela 10 kişilik bir deney grubuyla mı çalıştınız? 10 yıl 20 yıl incelediniz mi?

herkes bilip bilmeden atmış lafı görüş bildirmek değil bir tavırdır. altı doldurulması gerekir. bi o kadar da terapi görüp iyice dibe batan da ben gördüm. heteroseksüel biri nasıl ki terapiyle lezbiyen yapılamazsa, evet belki birkaç kez cinsel ilişki yaşamaya yönlendirilebilir .ki bu da zor. ama bu onu lezbiyen yapmaz. nasıl ki gayet evlenip çocuk yapan, terapi görüp eşcinselliği atlatıp! hala hemcinsine ilgi duyan erkekler gibi.

aksini görmüş olsanız ne fark eder kesinlikle eşcinsellikten vazgeçilemeyeceğini mi?
o kadar sabit fikirlisiniz ki. iyi forumlar

Sizin de tedavi edilmis bir escinsel gormus olmaniz (ki who bile tedaviyi yok sayarken) escinselligin tedavi edilebilir oldugunun ispati olamaz degil mi?
Ayrica birinin bir donem escinsel olup sonra olmadigini o kisiden baska kimse bilemez, bu ulkede anadolu ayilari diye bir topluluk var girin bakin, hepsi evli barkli torun torba sahibi adamlar, kimse bilmiyor escinsel olduklarini, simdi bidaha dusunun sabit fikirli olan ben miyim siz misiniz?
Aynen iyi forumlar :KK66:

ya hastalık değil tedavi edilsin bi kendinize gelin ya! ne kadar geri bir toplumuz! kusura bakmayın ama evladı gey diye kabul etmeyen anne kendine hiç müslümanım havalarına girmesin! dinen olmazmışmış! iyi madem at çocuğun gey olursa sokağa terbiyesiz!

öyle söyleyenler kadar yetkili kişisiniz. böyle insanlar görmek?mesela 10 kişilik bir deney grubuyla mı çalıştınız? 10 yıl 20 yıl incelediniz mi?

herkes bilip bilmeden atmış lafı görüş bildirmek değil bir tavırdır. altı doldurulması gerekir. bi o kadar da terapi görüp iyice dibe batan da ben gördüm. heteroseksüel biri nasıl ki terapiyle lezbiyen yapılamazsa, evet belki birkaç kez cinsel ilişki yaşamaya yönlendirilebilir .ki bu da zor. ama bu onu lezbiyen yapmaz. nasıl ki gayet evlenip çocuk yapan, terapi görüp eşcinselliği atlatıp! hala hemcinsine ilgi duyan erkekler gibi.
yahu siz dilediğiniz gibi düşünün, ben konu sahibine yardımcı olmaya çalışıyorum. iyi forumlar

Sizin de tedavi edilmis bir escinsel gormus olmaniz (ki who bile tedaviyi yok sayarken) escinselligin tedavi edilebilir oldugunun ispati olamaz degil mi?
Ayrica birinin bir donem escinsel olup sonra olmadigini o kisiden baska kimse bilemez, bu ulkede anadolu ayilari diye bir topluluk var girin bakin, hepsi evli barkli torun torba sahibi adamlar, kimse bilmiyor escinsel olduklarini, simdi bidaha dusunun sabit fikirli olan ben miyim siz misiniz?
Aynen iyi forumlar :KK66:
ben zaten evlendikten sonra eşcinsellik kalmaz falan demedim ki bunu neden yazdığınızı anlayamadım elbette öyle insanlar olabilir.
"aa göz kırptı bana laf soktu" :KK70:

yahu siz dilediğiniz gibi düşünün, ben konu sahibine yardımcı olmaya çalışıyorum. iyi forumlar

ben de size yardımcı olmaya çalışıyorum arkadaşım niyetim polemik değil ama eşcinsellik bir hastalık değildir, yönelimdir. insanın içinden gelen bir şey. tedavi gibi bir durum söz konusu olamaz, o anca okumamış bi adamın diyeceği bir şey.

Aynı yaşlarda kardeşim var. Kesinlikle her adımda hoşgörü. Zor bir süreç destek oldukça kolay atlatır ancak aşırı tepkiler durumu vahimleştire bilir. Onu hep küçük sevimli kardeşiniz olarak gorun daha kolay hoşgörülü davranabilirsiniz. Allah YARDIMCINIZ olsun

ben de size yardımcı olmaya çalışıyorum arkadaşım niyetim polemik değil ama eşcinsellik bir hastalık değildir, yönelimdir. insanın içinden gelen bir şey. tedavi gibi bir durum söz konusu olamaz, o anca okumamış bi adamın diyeceği bir şey.
tamam hastalık olmasın ama ben bu yönelim değiştirilebilir diyorum sadece

bu konu hala bilim dünyasın da tartışılan bir konu değil mi ?
bildiğim kadarı ile kesinlik kazanmadı , yani doğuştan mı eşcinsel olunur yoksa sonradan yönelim mi olur konusu ,
doğuştan veya sonradan diyerek eminim gibi yazanlar olmuşta ondan merak ettim
en son gazetede hala tatışıldığını okumuştum bu konunun ne ara kesinleşti :)

X