Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Canım aşılama hapla da olur iğneyle de. Ancak tüp bebeğe geçerken çıkarılan rapor var ya orada 3 tane aşılama istiyorlar. onların da iğneyle tedavi olması zorunlu. hapla olanı kabul etmiyorlarmış. dediğin ilacı ben kullanmadım. o sebeple çok fazla bilgi veremeyeceğim. aşılama mı yumurta takibi mi bence onu doktora muhakkak sormalısın. kendini de ona göre hazırlamalısın canım. aşılamaya geçmeden önce yani herhangi bir yardımcı üreme tekniğine geçmeden önce hormonlar , spermiogram ve ultrasondan sonra rahim filmi de istiyorlar. benden istemişlerdi. yani kanallar tıkalı ise mesela sadece tüp bebek uygulanabiliyor. bunu bilmek lazım. veya küçük yapışıklık varsa bu hsg filminden sonra açıladabiliyor. bildiklerim böyle canım. a.s.

Ben butun testlerden gectim, Laporoskopi ve HSG de dahil olmak uzere....Hicbir sorun cikmadi. Simdi sira tup bebekte, bakalim sanirim bir 6 ay bekleyecez.

canım tesekkur ederım benı bılıglendırdıgın ıcın.doktorumu aradım mesgulmus bakalım benı arıyacaklar ne dıcek.ınsallah asılama ıcın hapı vermemıstır..:çok üzgünüm:

tamam canım..
off ya ne kadar zormus hamıle kalmak doktorun elıne bakmak..
ALLAH'ım ne olur duy sesımızı ne olur yardımını esırgeme..senağlamasenağlama

Amin canım Aminnnn.. Gerçekten çok zor. Bazen yaşadıklarımıza dayanamıyoruz. Ancak uzun senelerce bebeklerine kavuşamayanları düşününce kendime biraz kızıyorum ve kendimi toparlanmak için zorluyorum. Allah bizi de görecek , bizi de güldürecek , bize de meleklerimizi verecektir... a.s.

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

fokurfokur---25 Haziran---Hareket---2. aşılama(1 aşılama başarısız)---???
nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
Aysimaa80---4 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
Rosem---10 Temmuz---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
gülsu---14 Temmuz---Hareket---Doğal yoldan---keçi boynuzu pekmezi
arzuhalim---???---Hareket ve Morfoloji---3. aşılama 18 Haziran’da(2 aşılama başarısız)---keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 başarısız aşılama-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
Beyzanur-hh---???---???---Tüp Bebek---???
Melih---???---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
cano77---???---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü

Aynı dertten müzdarip arkadaşlar sizleri de aramıza bekliyoruz. Birarada olalım.

kimse yok muu merhaba arkadaşlarrrrrrrr

merhaba canım ben burdayım forumlara bakıyordum.
ıkı gundur yumurta gelısıtırcı ılac kullanıyorum.bugun sag kasıkta bıraz agrı var.sen hıc takıp yaptırdınmı?
neden olur acaba?benım bu ay ılk denemem olucak.agrı olması normalmıdır?bır bılgın varmı?fisfisfis

rosem hiç bilmiyorum tatlışım hiç takip yaptırmadım adetim düzenli diye düşündüğüm için maşallah diyim nasıl ilk denemen anlamadım aşılama mı yaptırcan

arkadaşlar bende varım benide ekleyin listeye adet günüm 26 haziran azosperm herduyduğum bitki çayları keçi boynuzu pekmezi 19 haziranda eşim teseye gidiyor ne olur dua edin arkadaşlar

Canım yumurta geliştirici haplarla birden fazla yumurta geliştirildiği için ağrı yapması normal. Ağrı seni korkutmasın canım. a.s.

arkadaşlar bende varım benide ekleyin listeye adet günüm 26 haziran azosperm herduyduğum bitki çayları keçi boynuzu pekmezi 19 haziranda eşim teseye gidiyor ne olur dua edin arkadaşlar

Allah yardımcınız olsun canım. İnşallah olumlu sonuç alırsınız. Dualarımız senin ve eşinle canım. Gerçekten zor bir durum. Allah sabır ve şifa versin a.s.

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

artık umutsuz---26 Haziran---Azosperm---19 Haziran'da TESE olacak(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
Aysimaa80---4 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
arzuhalim---???---Hareket ve Morfoloji---3. aşılama 18 Haziran’da(2 aşılama başarısız)---keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 başarısız aşılama-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
cano77---???---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü

artık umutsuz seni de listemize ekledim canım. Tese sonucundan haberdar et bizleri de. Bolşans canım. Allah yardımcınız olsun.. a.s.

Son düzenleme:
Canım mrehaba beni tanıyosun.Bende ikinci aşılamamı 11 haziran da oldum.Eşimin ilk aşılamada total sperm 40 milyon ileri hareketli %30 yavaş ileri hareketli %45 di tutmadı. İkinci aşılamaya bir hafta kala keçi boynuzu kürü uyguladık.Aşılama için toplam sperm 76 milyon olmuş:içelim:fakat ileri hareketliler %14 yavaş ileri hareketliler %17 hareketsiz%62 di
Dr sonucu görünce çok ümitlenme Tüp bebek bence olur dedi.Valla ne bilim gerçi eşim o ay işinde sorunlar vardı.birde artık sorun ondan kaynaklanıyo diye kompleks yapmaya başladı. birde bu ara abisini eşide hamile kaldı ailecek hepten strese girdik valla.dünde ben le kavga etti olmı-uyosa benim çocuğum olmuyo diye sen dert etme dedi bana :a015
yani acnım kıssadan hisse o listeye beni de ekle son adet tarihim 27 mayısdı.eşim de ileri hareketlilerde sorun var.öptüm canım seni bu listedediki tüm arkadaşlar tez zamanda bebişlerini kucaklarlar.

arzuhalim 18 Haziran 2008 yani bugün 3. aşılamanı oluyorsun. Sana bol şans diliyorum. Allah yardımcın olsun. İşlerin rast gitsin. Aşılaman başarıyla sonuçlansın inşallah.

benimde probvlem eşimde 3 milyon sperm çıtı ve hareketleride cok azmış..varikosel varmış ama ameliyat edemiyorlar cünkü daha önce iki kez fıtık ameliyatı olmuş dr tekrar açmayalım damarlar karışık görünüyor dedi..

dolaşım bozukluğu ilacı,e vitamini ve klomen verdi 1 aydır içiyor temmuz ayuı içerisinde ilk aşılamma olacak...eşim ise bu ilaçları 3 ay kullanacak ama doktorum 1 ay kullansın biraz artırmış oluruz ve aşılamanı yaparız dedi bakalım adete 4 gün kaldı belkide aşılamaya gerek kalmadan hamile kalabilirim..

ayrıca eşimin abisininde azosperm sorunu var tüp bebekle bebek sahibi oldular ...sanırım genetik

latifelif ınsalllah asılamaya gerek kalmadan hepımız hamıle kalırız.aslında bebek ıcın tek bır sperm yetıyor ama o spermın yumurtayı bulup dollemesı gerekıyor..
ıcınızı ferah tutun kıslar ınsallah hepımız bıran once hamıs kalırız.:dance:

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

latifeelif---22 Haziran---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
artık umutsuz---26 Haziran---Azosperm---19 Haziran'da TESE olacak(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
BTRKLC---27 Haziran---Hareket---2. aşılama(1 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü

BTRKLC ve latifeelif sizleri de listemize ekledim.

BTRKLC inşallah bu aşılaman tutmuştur ve listemizde hamiş bölümüne bu aydan geçersin.

latifeelif canım senin de umarım aşılamaya gerek kalmadan iyi haberlerini duyarız.

Listemizdeki arkadaşlar , canlarım bizleri durumunuzdan habersiz bırakmayın.

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

latifeelif---22 Haziran---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
BTRKLC---27 Haziran---Hareket---2. aşılama(1 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü

Tarihten sonrasını da siyah yapayım dedim. Rosem sen anlarsın.. Nasıl olmuş?

Muhtemel adet tarihlerini veya sonuç tarihlerini bildirmeyen arkadaşlar da bize bildirsin lütfen. Biz de takip edebilelim. a.s.

Son düzenleme:
Merhaba kizlar, yemek yapmaya baslamadan bir yazilari okiyim dedim. Anlasilan herkes beklemede. Hepimiz icin en hayirlisi olsun. Ben de yarin aksam doktorumu gorucem, hala hastalanmadim, testler hala negatif...Umarim kotu birsey cikmaz.

Merhaba kizlar, yemek yapmaya baslamadan bir yazilari okiyim dedim. Anlasilan herkes beklemede. Hepimiz icin en hayirlisi olsun. Ben de yarin aksam doktorumu gorucem, hala hastalanmadim, testler hala negatif...Umarim kotu birsey cikmaz.

Merhaba canım. Çoğumuz beklemedeyiz. Bazılarımız da tedavide. Allah hepimizin işini rast getirsin , tez zamanda meleklerimize kavuştursun inşallah.

İnşallah canım kötü birşey yoktur. Bizlere de durumunu bildir. Ağrın sızın , değişik bir durumların var mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…