Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
inşallahhh bütün isteyenler hamile kalır dr eşime klomen ve evicap verdi 3ay sonun da değişim oluyormuş ya çok dr a gitti ama anlamadığım diğerleri hiç ilaç vermedi çünkü sebep belli deil varikosel yok tıkanıklık yok ailede böyle durumla karşılşan yok anlayamadılar geçen yaz alerji ilaçlarını çok içti ve antibiyotikde çok içti sık sık boğazı ağrır o ilaçlar çok etkiliyomuş ama 2 sene oldu değişmediii

Canım dediğin ilaçlar çok etkiliyormuş. Ben duydum. Ancak kendi kendine düzelemiyor demekki. Takviyeye ihtiyaç duyulmuş baksana. Yani onlar kötüleştirmiş , iyileştirmek için de birşeyler gerekli yani. Doktor bize de evicap vermişti. Kaç ay oldu kullanmaya başlayalı bu ilaçları? Ne zaman tahlil yaptıracaksınız?

inşallahhh bütün isteyenler hamile kalır dr eşime klomen ve evicap verdi 3ay sonun da değişim oluyormuş ya çok dr a gitti ama anlamadığım diğerleri hiç ilaç vermedi çünkü sebep belli deil varikosel yok tıkanıklık yok ailede böyle durumla karşılşan yok anlayamadılar geçen yaz alerji ilaçlarını çok içti ve antibiyotikde çok içti sık sık boğazı ağrır o ilaçlar çok etkiliyomuş ama 2 sene oldu değişmediii
canım antıbıyotıkler sperm uzerısınde olumsuz etkı yapıyor sanırım.belkıde o yuzden dusuk cıkmıstır degerı.sen yınede musaıt oldugun zamanda esıne bol bol cevız badem sıyah kuru üzüm yedır.bırde cılek ve domates te sperm yapıyormus..

nisan da başladı 3ay olucak temmuzda yaptırcak galiba tekrar gidecek ama 3ay mı dedi 5 ay mı içecem dedi kaç ay içecektin diyede tekrar sormadım ne biliyim ikidebir sorup üzmek istemiyorummm

nisan da başladı 3ay olucak temmuzda yaptırcak galiba tekrar gidecek ama 3ay mı dedi 5 ay mı içecem dedi kaç ay içecektin diyede tekrar sormadım ne biliyim ikidebir sorup üzmek istemiyorummm

Haklısın canım. Çok hassas oluyorlar. Zaten boyunları bükük. Çok da soru sormamak lazım. Yaralarını da deşmemek lazım. Kıyamam ya.. Canım 3 aydır o büyük ihtimalle 5 ay değildir..

:roflol:valla gece gece cok guldum.bosver canm ya ıstedıgın gıbı yap.bırden gozume karısık gelmıstı ama bunlada ıdrare ederız..sengözlerimebaksanab

Allah senden razı olsun dostum. Beni büyük bir yükten kurtardın sırnaşık şey yapamasam gece rüyalarıma da girerdi şimdi :roflol: Pek estetik gözükmüyor olabilir ancak önemli olan birlikte olmamız ve o da bizim listemiz. o listeden hamişler çıkacak ki bir anlam kazanacak. Tez zamanda güzel haberleri duymayı diliyorum. Kötünün iyisi be canım , idare ediver artık a.s.

aşılama da yavaş spermleri hızlandırıyolar mı yani 0 olunca ileri hareketli yapmazlar diye düşünüyorum ama bazısı yaparız dedi bazısı şans yok dedi sizin bilginiz var mııı

aşılama da yavaş spermleri hızlandırıyolar mı yani 0 olunca ileri hareketli yapmazlar diye düşünüyorum ama bazısı yaparız dedi bazısı şans yok dedi sizin bilginiz var mııı

Valla canım ileri hızlı 0 ise nasıl hızlandıracaklar. Hadi en azından azcık da olsa ileri hareketli bulunsa ; yıkama işleminden sora hareketsizleri ve yavaşları eleyince onlara günışığı doğsun , yol açılsın. Ancak olmayan birşeyi hızlandırmalarını zannetmiyorum ki olsun. Bu benim düşüncem tabi.Benim ileri hareketli 0 iken yapmadılar mesela. Yolu kısaltıyorlar. 1 saat daha az yol alıyorlar. o faydası var. Daha az engelle karşılaşıyorlar. Ama yıkama işleminden sonra en az 5.000.000 ileri hızlı normal morfolojili sperm aşılamaları gerekiyormuş iyi bir sonucu hayal edebilmek için. onda da şans %20 zaten en fazla. en güzeli 15.000.000 ileri hızlı ve normal morfolojili spermin aşılanması diye biliyorum canım.

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

fokurfokur---25 Haziran---Hareket---2. aşılama(1 aşılama başarısız)---???
nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
Aysimaa80---4 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
Rosem---10 Temmuz---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
gülsu---14 Temmuz---Hareket---Doğal yoldan---keçi boynuzu pekmezi
arzuhalim---???---Hareket ve Morfoloji---3. aşılama 18 Haziran’da(2 aşılama başarısız)---keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 başarısız aşılama-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
Beyzanur-hh---???---???---Tüp Bebek---???
Melih---???---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
cano77---???---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü

Son düzenleme:
evet direk tüp bebek yaptırmak lazımm off ya onu hiçç istemiyorummmmm

Haklısın canım pek istenecek birşey değil. Öncelikle şu 3 ayı doldurmaya bakın canım. Keçiboynuzu pekmezi olsun şimdilik ama sonra sen tatilden dönünce keçiboynuzu kürüne başla. O arada ilaçlarını da kullansın eşin. Hiç gerek bile kalmaz belki. Yükseliverir değerler. Nasıl düştüyse yükselir elbet. Hızlanırlar inşallah canım.

aslın da inan karamsar deilim umursamamaya çalışıyorum gezip tozup keyfime bakarım ama işte bugün üzüldüm dedim ya bayanlarda sorun olunca hamile kalmak daha kolay oluyor sanırımmmmmm

Yok canım bayanda sorun olmasın , taşıyacak olan bizleriz. bizdeki her sorun bebeği her aşamada etkileyebilir Allah korusun. Tamamen sağlıklı bayanlarda da sorun çıkabilir hamilelikte ama bence hamileliği sağlıkla yakalamak en güzeli. Geç olsun güç olmasın. Allah'ım hayırlısı ile verecektir. a.s.

kıslar merhaba.dun doktor sıtesıne soru sordum durumumuzla ılgılı.cevap geldı hemen.gelen cevapta esımın degerlerının ıyı oldugunu ve normal yoldanda hamıle kalabılıcegımı yazıyor eger baska bır sorun yoksa dıyor.bırde asılamada bır aylık tutma oanı%10 mus ne kadar dusuk.
ya kıme ınanacagımı sasırdım.bu ay takıpten sonra doktorum yıne asıalama derse hemen yaptırmıcam..:uhm:

kıslar merhaba.dun doktor sıtesıne soru sordum durumumuzla ılgılı.cevap geldı hemen.gelen cevapta esımın degerlerının ıyı oldugunu ve normal yoldanda hamıle kalabılıcegımı yazıyor eger baska bır sorun yoksa dıyor.bırde asılamada bır aylık tutma oanı%10 mus ne kadar dusuk.
ya kıme ınanacagımı sasırdım.bu ay takıpten sonra doktorum yıne asıalama derse hemen yaptırmıcam..:uhm:

canım bence de hemen yaptırma. ben yaptırdım keşke yaptırmasaydım diyorum. şans çok az kaldıki benimki %2'lerdeymiş meğersem. ticari kaygı güttüklerini düşünüyorum artık ben bunların. biraz ağır oluyor sanırım ama insanları en zayıf yerinden vuruyorlar.

doktorsitesine sordum derken şu premium üyelik yapılan türkiye'nin en büyük sağlık platformuna mı canım? Ben de premium üye olarak kayıtlıyım. soru soruyorum. bazen çok çabuk cevap geliyor, bazen 10 gün gelmiyor. Bazı doktorlar yönlendirici cevap veriyor gibi geldi bana orada. Yani direkt tüp bebeğe göndermek ister gibi. sadece benim için değil başkalarının soru ve cevaplarını okuduğumda da u duyguya kapıldım. Ama her doktor bir değil tabiki.

canım bence de hemen yaptırma. ben yaptırdım keşke yaptırmasaydım diyorum. şans çok az kaldıki benimki %2'lerdeymiş meğersem. ticari kaygı güttüklerini düşünüyorum artık ben bunların. biraz ağır oluyor sanırım ama insanları en zayıf yerinden vuruyorlar.

doktorsitesine sordum derken şu premium üyelik yapılan türkiye'nin en büyük sağlık platformuna mı canım? Ben de premium üye olarak kayıtlıyım. soru soruyorum. bazen çok çabuk cevap geliyor, bazen 10 gün gelmiyor. Bazı doktorlar yönlendirici cevap veriyor gibi geldi bana orada. Yani direkt tüp bebeğe göndermek ister gibi. sadece benim için değil başkalarının soru ve cevaplarını okuduğumda da u duyguya kapıldım. Ama her doktor bir değil tabiki.

canım ben urologa sordum senın dedıgın sıteye uyeyım.hemen cevap geldı.doktor cok olumlu konusmus cok sukur.ama kafam oyle karıstıkı.:uhm:doktor demıskı artık gunumuzde yeterlı ınceleme yapılmadan hemen tup bebek yada asılama denılıyor demıs.cokta haklı..Kötü Kazen

canım ben urologa sordum senın dedıgın sıteye uyeyım.hemen cevap geldı.doktor cok olumlu konusmus cok sukur.ama kafam oyle karıstıkı.:uhm:doktor demıskı artık gunumuzde yeterlı ınceleme yapılmadan hemen tup bebek yada asılama denılıyor demıs.cokta haklı..Kötü Kazen

he iyi demişş bak. adam insaflı vicdanlı bir adammış. Bazıları tüp diyor başka bişi demiyor. altına da telefon adres oldu canım. Oğuzhan Sarıyüceye mi sordun sen canım?

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

fokurfokur---25 Haziran---Hareket---2. aşılama(1 aşılama başarısız)---???
nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
Aysimaa80---4 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
Rosem---10 Temmuz---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
gülsu---14 Temmuz---Hareket---Doğal yoldan---keçi boynuzu pekmezi
arzuhalim---???---Hareket ve Morfoloji---3. aşılama 18 Haziran’da(2 aşılama başarısız)---keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 başarısız aşılama-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
Beyzanur-hh---???---???---Tüp Bebek---???
Melih---???---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
cano77---???---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü

Merhaba kizlar, ben adet tarihimi belirtmedim cunku dun bekliyordum ama olmadim. Hemen test aldim ama sonuc negatif :KK43:. Zaten hicbir belirti de yok. Hastalansam da bir an once calismalara baslasak ....

evet canım oguzhan beye sordum.cok uzun bır acıklama yapmıs.sagolsun cok hosuma gıttı.profılıne doktorun yazdıklarını gondereyım de oku.
buarada lıstemız cok guzel olmus..:dance:

evet canım oguzhan beye sordum.cok uzun bır acıklama yapmıs.sagolsun cok hosuma gıttı.profılıne doktorun yazdıklarını gondereyım de oku.
buarada lıstemız cok guzel olmus..:dance:

Canım mesajı okudum. Dediğin gibi baya ilgilenmiş saolsun. Detaylıca yazmış. Ve mantıklı yani. Aynen katılıyorum.

Liste hakkında başka öneriler varsa bekliyorum canım. a.s.

listede güzel olmuşş eline sağlıkkkkkkk off sabah çok karnım ağrıdı yeni geçtiiiii

Sağolasın canım. Beğendiğine sevindim. Önerilere açıktır. Beklerim. Hayırdır canım , karnın neden ağrıdı bu kadar. Hastalandığından mı? Hastalığın böyle ağrımı geçer canım? Geçmiş olsun :teselli:

kıslar ya bırsey sorucam.asılamada yumurtlar ıcın ıgne mı verıyor yoksa hapmı?en bu ay gonaphoen basladım ya yoksa asılama yapmak ıcın bu hapı ıctım of ya kafam cok karıstı.doktoruda aramak ıstemıyorum ne bılım ne dıcem.acıkca bırseyı ızah etmıyorlar kı..:eek:bırde asılamaya gecılmeden once rahım fılmı mı cekılıyor?

X