Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

canım yaa adet dönemlerimin arası 28 gün yani düzenli,
eşime keçi boynuzu pekmezi,tozu ve sigarayı bırakması için karabaş otu çayı kullanıyoruz.şu sıralar kürtajın ve bebeğimin beni bırakıp gitmasinin üzüntüsünü üstümden atmaya çalışıyorum.:a015: :a015: senağlama senağlama
ben aslında boş gebelik nedeniyle kürtaj ve sonrası bölümünde yazıyorum sizi de bulmuşken kaçırmak istemedim.

geçmiş olsun canım. Oturduğunuz yer itibariyle sağlıklı bir tedavi alamıyorsunuz demek. Yani o doktora şaştım. Sigaranın üstünde bile sigara spermleri öldürür diye yazıyor. Nasıl etkisi yok der. Muhakkak var. Benim eşim bıraktı. Bakalım ama ben faydası olacağını düşünüyorum. Boş gebelik geçirmen kötü olmuş. Nasıl da ümitlenmişsindir. Sevinmişsindir tahlil sonucuna. Ama Allah'ım bir dahaki sefere dolu ve sağlıklı bir gebelik nasip eylesin sana.. Tez zamanda inşallah bütün isteyenlerin önce iyi haberlerini duyarız , sonra da doğum müjdelerini alırız. a.s.

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

fokurfokur---25 Haziran---Hareket---2. aşılama(1 aşılama başarısız)---?????????
nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan deniyoruz(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
Aysimaa80---4 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
arzuhalim---???????---Hareket ve Morfoloji---3. aşılama 18 Haziran’da(2 aşılama başarısız)---keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
Yağmurcn---??????---??????---Doğal yoldan(1 başarısız aşılama-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???????
Beyzanur-hh---???????---??????---Tüp Bebek---??????
Melih---?????????---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---??????

aysimaa80 düzelttim canım seni dediğin şekilde

Son düzenleme:

canım seni de listemize ekledim. dilerim bu listeden tez zamanda hemen bu ayda başarılı aşılaman sonucunda çıkarsın inşallah. a.s.

bende varım kıslar...... benide unutmayın....sıkıntı dolu 2 yıl yaşadım kıslar....üstüste 3 aşılama olumsuz....eşim 1,5 yıl önce varikosel ameliyatı oldu...doğal yoldan denemeye devam keçiboynuzu kürüne yeni başladım... kışın 1 ay kullanıp bırakmıştık...
nevrosky benide ekler misin cnm...ağustos başı kısmetse tüp bebek yolları görünecek banada...
Rabbim hepimize tezinden doğal yoldan nasip etsin inşallah...
Bu listeden birer birer hamiş olarak ayrılalım kıslar..Dualarım hepimiz için...

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan deniyoruz(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
Aysimaa80---4 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
arzuhalim---???????---Hareket ve Morfoloji---3. aşılama 18 Haziran’da(2 aşılama başarısız)---keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
Yağmurcn---??????---??????---Doğal yoldan(1 başarısız aşılama-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???????
Melih---?????????---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---??????
cano77---???????---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü

cano77 seni de listemize ekledim canım. adet tarihini de belirtirsen eklerim. güzel dileklerin için sağol. inşallah Allahım bize de nasip edecek.. a.s.

kızlar eşlerinizin erkek kardeşleri varsa onlardada bu sorun olabiliyor.kalıtsal yani benim kayınbiraderiminde sperm sonuçları kötü eşiminki gibi onlarında 2 yıldır olmuyor.

kızlar eşlerinizin erkek kardeşleri varsa onlardada bu sorun olabiliyor.kalıtsal yani benim kayınbiraderiminde sperm sonuçları kötü eşiminki gibi onlarında 2 yıldır olmuyor.

Canım benim büyük kayınbiraderimin bir çocuğu var. Küçük kayınbiraderim yeni evli. Benim eşimin de ilk evliliğinden bir oğlu var. Ama morfoloji zamanla bozulabiliyormuş. Sigara en büyük düşman. Beslenme , stress , yaş hepsi faktördür sanırım. Allah yardımcımız olsun.

Eşimin 09.06.2008 tarihli spermiogramı ;

Hacim : 4 cc
Sperm sayısı : 37.000.000/ml
Toplam sperm sayısı : 148.000.000 (4,5 ay önce 16.000.000 idi)

Hareketlilik :
% 5 Hareketsiz (4,5 ay önce %40 idi)
% 5 Yerinde Hareketli (4,5 ay önce %0 idi)
% 20 İlerleme Hızı Olan (Yavaş Hareketli) (4,5 ay önce %60 idi)
% 70 İleri Hareketli (4,5 ay önce %0 idi)

Kruger Morfolojisi :
% 2 Normal morfoloji (4,5 ay önce %3 idi)
% 94 Baş anomalisi (4,5 ay önce %92 idi)
% 3 Boyun anomalisi (4,5 ay önce %3 idi)
% 1 Kuyruk anomalisi (4,5 ay önce %2 idi)

Sayı ve hareket iyi gözükse de morfoloji herşeyi alt üst ediyor. Kruger morfolojisine göre alt sınır %4. Bundan aşağısına tüp bebek öneriyorlar. Eşim sigarayı bıraktı. Vitamin takviyesi ve keçiboynuzu kürü alıyor. Amacım morfolojiyi düzeltmek. Bir önceki spermiogramına baktım %3'ten %2'ye düşmüş. Nasıl bozulduysa düzelebilir diye düşünüyorum. 1 yıldan önce tüp bebek yaptırmayacağım. Bu değerlerle 3. aşılamamı yaptırmam da mantıksız. Hem para vermek istemem boşuna , hem de hormon almak istemem. Her zaman da dediğim gibi Allah yardımcımız olsun , bizim de yüzümüzü vakti geldiğinde hayırlısı ile güldürsün inşallah.

Son düzenleme:

Cnm Bende Bu Sorunyüzünden Aşilama Mantikzi Olacağindan Hem Para Gidecek Diye Tüp Bebk Yaptim Ilk Denemde Tutmuştu

Cnm Bende Bu Sorunyüzünden Aşilama Mantikzi Olacağindan Hem Para Gidecek Diye Tüp Bebk Yaptim Ilk Denemde Tutmuştu

Evet canım. Bu durumu bilseydim ben de yaptırmazdım. Ama bize söylemediler. Biz de bu işlerden pek anlamıyorduk , çok araştırmadık güveniyorsun bir şekilde. %4'ün altında aşılamanın şansı yokmuş , sadece tüp bebekmiş ancak bana 2 kez aşılama yapıldı. Parasından geçtim , sağlığımdan oldum. Hormon bunlar muhakkak etkiliyor. Şimdi öğrendim ve aşılama düşünmüyorum. 3 ay boyunca sigarasız , vitamin destekli , dengeli beslenmeli düzeltmeye çalışacağız. 3 ayın sonunda değerler düzelmişse doğal yoldan 1 sene deneriz. Düzelmemişse bir 3 ay daha bakarız. Tekrar düzelme olmazsa 6 ayın sonunda tüp bebeğe geçerim diye düşünüyorum. Ama büyük konuşmamak lazım. O zaman bize ne getirecek bilemeyiz. Tek diyeceğim hayırlısı inşallah.. a.s.

kıslar merhaba.gebelık bolumune baslık actım.lutfen eslerınıze kecıboynuzu kürü uygulayın gercekten ıse yarıyor.en guzel ornegı esım..bugun esımın sonuclarını ogrendım bundan 9 ay oncesıne gore o kadar cok artmıs kı..bılenler bılmeyenlere soylesın lutfen kımsenın elı bos kalmasın..

Cnm çok Geç Kalmamani öneririm çünkü Yaş Geçmesin Eğer Ilki Olmazsa Bile Diğer Denemler Için çok önemli Yaşin 30 Heralde Mesala Ben Erken Doğum Yaptim En Az 6 Ay Düşünmeyeceksin Dedi... Buda Bir Zaman... Aşilamada Zaman Kayiplarinda Bir Tanesi Bizim Gibiler Için Bende O Yüzden 1 Aşilam Ave 1 Tüp Bebk Yaptirdim

Evet canım , çok methediyorlar. İnşallah güzel sonuçlar alırız. Benim eşim de kullanıyor ama tam 1 ay olmadı daha. 3 ay kullanmak gerekiyormuş düzenli , sonra da aralarda devam ediliyormuş. bakalım neler getirecek. Sayı toplamda 148 milyon. çok az değil. ama morfolojimiz kötü. onu düzeltsek sınıfı geçeriz herhalde lülülülülülü senin de sorunun erkek infertilitesimi canım? eğer öyleyse konu başlığında benim belirttiğim şekilde bana cevap yaz seni de listemize ekleyelim. tez zamanda herkese güzel bebekler versin Allahım. Amin...
a.s.

Evet canım yaşım 30. Ama tüp bebekten ziyade doğal yoldan olmasını çok istiyorum. En azından bunun için biraz çabalamak istiyorum. En fazla 1 sene. Çok değil. Zaten o kadarına ancak dayanır psikolojim herhalde. lülülülülülü Şimdi takmıyorum falan da sonralarda ne olur bilinmez tabi. fisfisfis

yaa tabiki cnm inşallah normal yoldan olurda bizimde isteğimiz yani 1 sene kadar bekle bakalım inşallah tüpe müpe gerek kalmaz:)

canım benıde lısteye ekleyebılırsın.adet gunum 12 HAZİRAN.
bugun ıtıbarıyle ılca baslıyorum.bakalım yumurtanın durumuna gore doktorum yonlendırme yapıcak.once yumurta takıbı sonrasında asılama dedı.
buarada asılama ıcın sayının en az kac olması lazım sayımız 62 mılyon doktorum ıyı dedı..:dance:

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

cano77---???????---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
Rosem---???????---Sayı ve Hareket---1. Aşılama---keçi boynuzu kürü

rosem seni de listemize ekledim canım. yalnız gelecek adet tarihini yazmalısın. Aşılamada yıkamadan sonra en hızlı ve morfolojileri düzgünleri alıyorlar ya aşılama yapmak için ,yıkıyorlar yani.. o şekilde 5.000.000'den fazla sperm olması gerekiyormuş. 5.000.000 alt sınırmış. 15.000.000 üstü güzel sonuç verir diyorlar canım bildiğim bu. a.s.

ayy canım yaa heyecandan gecen aykı adet tarıhımı yazmısım
canım adet tarıhım 10 temmuz.bu ay asılama olmuyacak yalnız ılk ay yumurta takıbı ıkıncı ayda asılama olur sanırım..buarada esımın degerı 62 mılyon cıkmıs doktor sansınız yuksek dedı ama bu degerler normal yoldan olmazmıkı anlamıs degılım..:uhm:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…