Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
KADINLIK HORMONU ÖSTROJEN NE İŞE YARAR

Adet kanamasından itibaren salgılanmaya başlar. Yumurtlama zamanında en yüksek düzeye ulaşır.

Rahmin, tüplerin, haznenin ve dış üreme organlarının ergenlik döneminde gelişmesini sağlar.

Tüplerin hareketini arttırarak yumurtaların rahime taşınmasını sağlar.

Rahmin iç tabakasının kalınlaşmasını ve olası bir gebeliğe karşı hazırlanmasını sağlar.

Rahim kaslarının kasılmasını sağlar.

Yumurtlama olduktan sonra fazla miktarda salgılanmaya başlar.

Gebelikte, rahmin tabakasının yıkılmasını önleyerek gebeliğin devamını sağlar.

Vücut ısısını yükseltir.

Rahim kaslarının gevşemesini sağlar.

Yumurtalıklardan salgılanan estrojen ve progesteron hormonları beyinde yer alan ve hipofiz adı verilen bir salgı bezinin salgıladığı hormonlar ile etkileşerek salgılanırlar. Hipofizden salgılanan ve yumurtalık hormonlarını etkileyen hormonlara, folikül uyarıcı hormon ve Luteinize edici hormon adı verilir.

Folikül uyarıcı hormon:

Her ay yumurtalıklardan, içinde yumurta hücresini de barındıran bir folikülün, yumurtlama yapabilecek bir kapasiteye kadar gelişmesini sağlar. Gelişen bu yumurta hücresi estrojen hormonu salgılar. Estrojenin kanda yükselmesi, folükülü uyarıcı hormonun düşmesine neden olur.

Luteinize edici hormon:

Folükül uyarıcı hormon ile birlikte yumurtlamayı sağlar. Yumurtlamadan hemen önceki günde luteinize edici hormon salgısı artar. Progesteronun kanda yükselmesi luteinize edici hormonun düşmesine neden olur.
alıntıdır

canım günde 1 tane içeçecegim benim yumurtalıklar fazla çalıştıgı için 2, çok fazla gelebilirmiş 1 tane yeterliymiş.inşallah bu ay hamiş kalırız cümleten

canım günde 1 tane içeçecegim benim yumurtalıklar fazla çalıştıgı için 2, çok fazla gelebilirmiş 1 tane yeterliymiş.inşallah bu ay hamiş kalırız cümleten

Kısmet canım. İnşallah bu ay bu aşılamanda başarılı olacaksınız. İğnelerden korkmana gerek yok. Kendin bile yapabiliyorsun. Ama inşallah gerek kalmayacak. Umutlu olman çok güzel. Tedaviye inanman harika. Sevincini ve heyacanını hiç kaybetme canım. Allahım sevinç ve heyecanını daim eder , mutluluğa çevirir inşallah. a.s.

slm kızlar
nasılsınız...işteyken giremiyorum aksamdan aksma sadece
ya kızlar eşim varikosel ameliyatı oldu ama bize niye vitamin veredi dr.onlar hikaye muhabbeti yapmış eşimeofff aşka dradamı gitsek hı???

Saol canım iyiyiz.. Sen de iyisindir umarım.. Akşamdan akşama da olsa uğrasan , İki satır yazsan , Haberdar etsen kendinden yeter bize arkadaşım.

Varikosel ameliyatını ne zaman olmuştu canım? Yani varikosel ameliyatı olunca gereğini yaptıklarını düşünerek vitamin önermemiş olabilir. Sen yine de doktor önermediyse kullanma istersen. Yani başkasına da danışsan. Varikosel ameliyatı diyince birşey diyemedim şimdi ben..

daha yeni oldu canım salı günü.ameliyat olmadan dedi dr vitaminler bi işe yaramaz diye anlamadım gitti

Arkadaslar masallah bugün hızlı gimişsiniz yerimseniben
Valla kacıncı sayfada kalmıstım diye baya aradım.
Cok güzel bilgiler veriyorsunuz canlarım.İnsan böyle bir durumda karsılastığında En cok dertlesmeye ihtiyac duyuyor.Derdimizden anlayanların olduğu bir sayfamızın olması ne güzel
Eşimin ilk azospermi olduğunu öğrendiğim günlerde sohpet odasına girdim.Eşi azospermi olan tanıdığınız var mı diye sordum.Bilgi almaya cok ihtiyacım vardı.Kızlardan birisi yok hem olsa ne işine yarıycakki sanki dedi cıktı.Nasıl ağladım o gün senağlama
İyi varsınız arkadaslar ve ne olur bizlerden dualarınızı esirgemeyin.a.s.:teselli:

daha yeni oldu canım salı günü.ameliyat olmadan dedi dr vitaminler bi işe yaramaz diye anlamadım gitti

O doktora :mymeka: Abartmış yani. Ben izmir'de birkaç üroloğa ayrı ayrı sordum. Selenyum , çinko ve e vitaminini önerdiler ve yan etkisi yok dediler. Varikosel de çok başka birşey değilki. Yani bu sperm parametreleri düzelsin diye olundu. Bunlar da ekstra fayda sağlayabilir bence

Canım kıyamam ben sana.. :teselli: Terbiyesizmiş o kişi. Geyiğe girmiş oralara. İnsanların hayatlarında ne oluyor , içinde ne fırtınalar kopuyor umrunda değil. Konuşma bari , açma ayarsız çeneni. Çok kızdım ya klava: İnsanın desteğe en çok ihtiyacı olduğu bir zamanda böyle bir hareketle karşılaşması kadar kötü birşey olamaz. Nasıl ağladığını tahmin edebiliyorum arkadaşım. Üst üste kötü olmuş. Ama o günler geride kaldı. Artık onunla savaşmasını öğreneceksin. Güçlü duracaksın karşısında. Bol bol dua et arkadaşım. Ben de listemizdeki tüm arkadaşlarımız ve bebek isteyen herkes için dua ediyorum. Bilhassa da sizler için. Allah'ım sizlerin de yüzünü güldürecektir. Neşenizi kaybetmeyin. Son değil ki bu , başlangıç. Asıl mücadele şimdi başlıyor. Başarabilirsiniz. Allahın izniyle. Allahım ne olur "ol" de a.s.

haci78 biz de doktora vitamin ve keçiboynuzu sormuştuk.fakat doktor, onlar pek bir işe yaramaz demişti.ama hiç canımızı sıkmadan ne kadar cahil diye düşünmüştük.yani biz bile nette okuyup öğreniyoruz sonuç alanlar var ama doktorlar kendilerini geliştirmiyor.biz de e vitaminini kendimiz aldık bence siz de kullanın.

Merhaba nevrosky, yazdiklarin icin tesekkur ederim canim. Ama benim esimin hem sayisi hem de hizlari cok iyi. Yine de olmuyor iste... Mesala ilk testinde 1mlde 47 milyon ikincisinde 70 milyon bulundu. Toplam hareketlilik %70, ileri hareketlilik %62.
Iste boyle

canım çok iyiymiş gerçekten sonuçlarınız bizim ilk aşılamada ileri hareket %0 la ikinci ise %3 le yapıldı enjekte edilen 12 mil.15 mil. sperm vardı.
inşallah meleğine en kısa zamanda kavuşursun

Hareketde artis olmasi iyimis, umarim daha da cok artar yakinda. Toplam 15 mil spermmi uretiyor esin, gayet iyi degil mi? Asilamada mi enjekte edildi.
Bizim morfoloji cok dusuk ve 3 senedir hamile kalamiyorum
Iyi dileklerin icin cok tesekkur ederim. Umarim sen de en yakin zamanda bebegine kavusursun.

amin inşallah canım
toplam sayı 41 mil. enjekte edilen 15 mil. yazıyordu.
şimdi 3. aşılamamın sonucunu bekliyorum 16 haziranda yapıldıbugün 13. günüm iki gündür adet sancısı çekiyorum vücudumun heryerinde sivilceler çıktı.ama gelen bişey yok
adet günüme 4 gün var daha

Canım bizim de sayı ve hareket iyi ama morfoloji kötü maalesef. Allah bizim yüzümüzü de güldürecektir canım. Ben buna hep inanıyorum. Sen de inan. Biz yine de kullanalım önerilen şeyleri , beslenmemize dikkat edelim. Bol bol dua edelim. Ne zararını görürüz. Baktık dayanamadık , olmadı , moralimiz bozuldu ; o zaman da tüp bebek deneriz canım. a.s.

ÇİNKO EKSİKLİĞİNİN SPERM ÜRETİMİ ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

Son 10 yılda erkeklerde sperm sayısı ve kalitesi ciddi oranda azaldı, kısırlık arttı Araştırmalara göre, kısırlığa yol açan etkenlerden biri de çinko eksikliği.
Özellikle proteinli gıdalarda bulunan çinkonun eksikliği, erkeklerde kısırlık tehlikesi yaratıyor.

Kısırlık sorunu olan erkeklerdeki çinko seviyesi, diğerlerine oranla düşük çıkıyor
Bu kişilere çinko takviyesi yapıldığında ise sperm üretimi ciddi oranda artıyor

Kısırlık, gün geçtikçe daha fazla insanı ilgilendiren bir sağlık sorunu. Uzmanlar, erkek kısırlığının son 10 yılda arttığını, erkeklerde sperm miktarı ve kalitesinin ciddi şekilde düştüğünü söylüyor. Zeynep Kâmil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Klinik Şefi Doç. Dr. Cem Fıçıcıoğlu, bu konuda çarpıcı rakamlar veriyor: "Dünya Sağlık Örgütü normal sperm sayısını 20 milyon ve üstü olarak kabul ediyor artık. Oysa bir zamanlar bu rakam 50 milyondu." Fıçıcıoğlu, bu azalmanın özellikle çevresel 'toksinlere' bağlı olduğunu belirtiyor.
Kısırlığın nedenleri arasında, yanlış beslenmeden sigaraya, çevre kirliliğinden birtakım enfeksiyonlara pek çok etken sayılıyor. Uzmanlar, önlem olarak yaşam ve beslenme tarzına dikkat edilmesini öneriyor. Örneğin, çinkonun cinsel sağlık açısından en gerekli elementlerden biri olduğu belirlendi. Eksikliği, kısırlığa yol açabiliyor. Alman Beslenme Cemiyeti'nin yaptığı araştırmaya göre, vücuttaki çinko eksikliği sperm üretimini ve kalitesini düşürüyor, çocuk sahibi olma şansını azaltıyor. Araştırmacı Daniela Rösler'in verdiği bilgiler durumu açıkça ortaya koyuyor: Kısırlık sorunu olan erkeklerin kanındaki çinko seviyesi, kısırlık sorunu olmayan erkeklere oranla çok daha düşük. Ayrıca çinko eksikliği, erkeklik hormonu testosteronun salgılanmasını da engelliyor.

Doç. Dr. Cem Fıçıcıoğlu da çinko ile üreme sağlığı arasındaki ilişkiye vurgu yapıyor: "Çinko büyüme, cinsel gelişme ve üremede gerekli bir element. Serum ve semen değerleri, kısır erkeklerde kısır olmayanlara göre çok daha düşük. Çinko, sperm yapımında pozitif etkiye sahip. Dolayısıyla üretkenlik üzerinde etkili. Çinkonun ağızdan kullanıldığı tedavilerde, seminal sıvı çinko değerleriyle beraber sperm hareketliliğinin de arttığını gösteren çalışmalar var."

Vejetaryenler dikkat!

Çinko ile üreme sağlığı arasındaki ilişki, dünya çapında başka araştırmalarda da saptandı. Örneğin Liverpool Erkek Kısırlığı Kliniği'nde kısırlık sorunu olan 33 erkek üzerinde yapılan araştırmada, belli bir süre ağızdan çinko tedavisi görenlerde sperm sayısının belirgin bir şekilde arttığı görüldü. Hindistan'daki Haryana Tıp Fakültesi'nde 50 kısır ve 25 sağlıklı erkek üzerinde bir araştırma yapıldı; kısır erkeklerde çinko seviyesinin sağlıklı erkeklere göre çok daha düşük olduğu belirlendi. Hollanda'daki Nijmegen Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Dr. Regine Steegers-Theunissen ve ekibinin çalışması da gerçekten ilginç sonuçlar içeriyor. Bu araştırmada, kısırlık sorunu olan 103 erkeğin bir kısmına 26 hafta boyunca folik asit, bir kısmına çinko, bir kısmına ise hem çinko, hem de folik asit takviyesi verildi. En fazla sperm üretimi ise hem çinko, hem de folik asit takviyesi alan erkeklerde görüldü. Araştırmaya katılan erkeklerin sperm üretimi 26 hafta içinde yüzde 74 oranında arttı. Uzmanlar, çinkonun sadece sperm üretiminde değil, daha fazla testosteron salgılanmasında da büyük rol oynadığını ileri sürüyor. Örneğin, ABD'nin Michigan eyaletindeki Wayne Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Bölümü’nde bu konuda bir araştırma yapıldı: Yaş ortalaması 64 olan bir gruba 3-6 ay boyunca verilen çinko takviyesi sayesinde, gruptaki erkeklerde testosteron seviyesinin arttığı görüldü. Bütün bu araştırmalar gösteriyor ki, çinko, cinsel sağlık açısından en gerekli elementlerden biri. Özellikle diyabet hastalarının ve vejetaryenlerin dikkatli olması gerekiyor, çünkü çinko eksikliği en çok onlarda görülüyor. Uzmanlar, bu kişilerin mutlaka çinko açısından zengin gıdalar tüketmelerini ve gerektiğinde çinkoyu hap olarak almalarını öneriyor. Alman Beslenme Cemiyeti, genel olarak yetişkinler için günde 15 mg çinko öneriyor. Çinko kürü yapmak isteyenlere ise üç ay boyunca günde 20-30 mg tavsiye ediyor. Ancak elbette bu, herkes için geçerli bir 'altın kural' değil. Bu miktarlar herkesin bünyesine uygun olmayabilir, çinko haplarını avuç avuç ağzınıza atmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekir.

Alıntıdır..

SIK CİNSEL İLİŞKİ SPERM KALİTESİNİ ARTTIRIYOR

Uzmanlar erkeklere hemen hemen her gün seks yapmayı öneriyor. Seks yapan erkeklerin sperm kalitesi, 3-7 gün boyunca seks yapmayan erkeklere oranla yüzde 30 daha yüksekmiş.

Avustralya da yapılan bir araştırmaya göre, her gün seks yapan erkeklerin sperm kalitesi, 3-7 gün boyunca seks yapmayan erkeklere oranla yüzde 30 daha yüksek.

SEKSE ARA VERMEK KALİTEYİ YÜKSELTMEZ

Araştırmayı yürüten doktor David Greening, birçok kişinin sekse ara vermenin sperm kalitesini yükselttiğine inandığını, ancak bunun yanlış bir düşünce olduğunu söyledi.

Sperm vücutta kaldıkça DNA yapısının zarar gördüğünü belirten Greening, bu bozuklukların spermin yumurtayı dölleme olasılığını da azalttığını ve düşük yapma riskini artıırdığını ifade etti. Greening, erkeklere en az 2-3 günde bir cinsel aktivitede bulunmalarını önerdi.

Alıntıdır..

KALİTELİ SPERM İÇİN FOLİK ASİT TAKVİYESİ

Folik asit yönünden zengin gıdaları tüketen erkeklerin sperm kalitesinin yüzde 30 arttığını tespit edildi

DünyanIn en prestijli okullarından Berkeley Üniversitesi; mercimek, bamya, bezelye, portakal, çilek gibi folik asit yönünden zengin gıdaları tüketen erkeklerin sperm kalitesinin yüzde 30 arttığını tespit etti. İngiltere Sağlık Bakanlığı ekmeğe folik asit eklenmesi için girişim başlattı. Amerikalı bilim adamları erkeklerin belki de yemekten en hoşlanmadığı gıdaların başında gelen bamya ve brokolinin aslında sperm kalitesini en çok artıran gıdaların başında geldiğini kanıtladı. Araştırmaya başkanlık eden Profesör Brenda Eskenazi cinsel ilişki sırasında normal bir erkeğin 150 milyon sperm hücresi boşalttığını, bunların yüzde 4’ünün hatalı kromozom taşıdığını kaydederek, “Eğer hatalı kromozom taşıyan bu hücreler yumurtaya ulaşırsa Down sendromuna sahip çocuklar dünyaya gelebilir. Ancak folik asit yönünden zengin besinler tüketen erkeklerin sperm kalitesinin yüzde 30’lara varan oranda arttığını tespit ettik” dedi.

PEKİ NE KADAR YİYECEKSİNİZ?

* 1 bardak taze sıkılmış
portakal suyu
* 1 orta boy portakal
* 8 orta boy çilek
* Yarım tabak bezelye
* 1 kase mercimek çorbası
* Yarım tabak brüksel
lahanası ya da brokoli
* Yarım tabak mercimek
* 1 avuç yer fıstığı
* Yarım tabak ıspanak
* Yarım tabak bamya

Alıntıdır..

Merhaba,benim eşimde kriptoozospermi var.Testesteronu düşük çıkıyor.Şu an tedavi görüyor.Doktor tetrojel verdi.Bitkisel ilaçlardan da yararlanıyoruz.Çakşır,havuç suyu,keçi boynuzu kürleri devam ediyor.Bir de 48 hours diye bitkisellerden oluşan bir kahve var.Onu da tüketiyoruz.Faydasını gördük.Benim bir sorunum yok.İnşallah tedaviler sonuç verir,umutluyuz.

Hornygoadweed diye bir bitki var,bu da çok yararlı.life time ın ürünüymüş.Türkiye de Çobançökerten bitkisi de çok iyi geliyor deniyor.İnşallah umutlarımız boşa gitmez.

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

artık umutsuz---26 Haziran---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
arzuhalim---2 Temmuz---Sayı ve Morfoloji---3.aşılamayı 18 Haziran’da oldu(2 aşılama başarısız)---keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
Aysimaa80---4 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
heja---4 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
****ÜsLuB****---7 Temmuz---Kriptoozospermi---Doğal yoldan---Çakşır suyu,havuç suyu,keçiboynuzu kürü,48 hours(kahve)
OcerenO---8 Temmuz---Sayı---Doğal yoldan(Eşi 1-2 Temmuz'da spermiogram verecek-umutluyuz)---keçi boynuzu kürü
haci78---8 Temmuz---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
Rosem---10 Temmuz---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
olymposss---11 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü, E vitamini
gülsu---14 Temmuz---Hareket---Doğal yoldan---keçi boynuzu pekmezi
nuriye---14 Temmuz---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar
sünger53---14 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
nix---18 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
esila@mısra---20 Temmuz---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboynuzu kürü pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
yiğit-yağmur---20 Temmuz---Hareket ve Sayı---1. aşılamasını bu ay oluyor---???
latifeelif---22 Temmuz---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
Melih---22 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
BTRKLC---23 Temmuz---Hareket---Tüp bebek deneyecekler gün belli değil(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
fokurfokur---23 Temmuz---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---3. Aşılamaya başlayacak(2 aşılama başarısız)---klomen,keçiboynuzu kürü
cano77---23 Temmuz---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 başarısız aşılama)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 başarısız aşılama-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
Beyzanur-hh---???---???---Tüp Bebek---???
vavelya---???---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
fidulya---???---???---???---???

Aramıza bir güzel bayan daha katılmış. Hemen onu da ekledim. ****ÜsLuB**** ; aramıza hoşgeldin canım. Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın. Biran önce dularınızı kabul edip , hayırlısından bir bebek bağışlasın inşallah. Amin.. a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…