Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

o ürolog saçmalamış resmen.29 yaş çok geç bir yaş değilki
hem buna ürolog karar veremez.ancak kadın doğumcu fikir sahibi olabilir.eğer tüp bebek vs diyorsa bir ürolog,bu kadın için değil erkek için gördüğü bazı değerlendirmeler neticesindedir..:1closedeyes:

Canım günaydın. İyiyiz çok şükür. Canım sana iyi tatiller diliyorum şimdiden. Güzel güzel eğlen , stresini at. Bizim için de yüzmeyi unutma.. Ancak eğer hamiş olursan , öğrenirsen yani bu ay için ; bize kesinlikle iki elin kanda olsa gelip haber veriyorsun ona göre klava: Bir imkan yaratırsın artık. İnşallah hamiş olursun da haber vermesen de olur şaka bir yana. Ama o kadar da ayrı kalmayalım be canım. a.s.

nevrosky merhaba nasılsın yarın transferim olcak bir hafta izinliyim bana tavsiye edeceğin bişeyler varmı birde eşimin kullandığı vitaminler MONE ,LARGİNİNE LİSTENE EKLEYEBİLİRSİN

Ben 6 aydır istiyorum.Ama olmuyor eşim 6 gündür varikoselden ameliyat oldu.Oliastenzoospermiya dediler. aydır tedavi görüyoruz bende prolaktin yüksekdi.73 simdi 55 düşmüş.Bal+ceviz +kuru üzüm +erik kurusu filan verdik meyva yiyor oldukca.Ne bilim ya Allahdan hayırlısı!!! Allah her kese versin icinde bize de

canım çok sağol. inş. iyi bir tatil yaparım ve siteyi ziyaret edebilirim.bir de bişey sorcam bu keçiboynuzu kürünü bir haftadan sonra akşamları içiriyorsunuz ya 500 ml hepsini mi içiyor yoksa yarısını bi akşam yarısını ertesi akşam mı?eşim yarısını içiyor hepsini içmek zor geliyor da.bilgilendiririseniz sevinirim.

merheba arkadaşlar size güzel haber vermek isterdim maaalesef bu ayda olmadı ama inanıyorumki başarıcaz inşallah yüce allahım fazla aratmadan gönderir meleklerimizi aminnn.a.s.

Canım biraz erken gelmiş sanırım. Sağlık olsun. Güzel haber gelecek olduktan sonra bekleriz biz. :1hug: Sen yeterki üzülme , aynen böyle güçlü ve umutlu ol arkadaşım. Çok güzel. Bu inancın çok hoşuma gitti. Tek dileğimiz ; özlemiyle yanıp tutuştuğumuz bebeklerimize biran önce kavuşup , onları sıkı sıkı bağrımıza basmak ve öpüp koklayabilmektir. a.s.

Canım bu arada yeni adet tarihine ne yazayım. Sen döngüne göre söylermisin canım.

nevrosky merhaba nasılsın yarın transferim olcak bir hafta izinliyim bana tavsiye edeceğin bişeyler varmı birde eşimin kullandığı vitaminler MONE ,LARGİNİNE LİSTENE EKLEYEBİLİRSİN

Canım inşallah aşılaman başarıyla geçer ve güzel sonuçlanır. Dualarımız seninle canım. 1 hafta izinlisin demek. Güzelce dinlen , kafanı dağıt. Hiç düşünme , odaklaşma o konuya. Başka şeylerle ilgilenmeye çalış. Çok yoğunlaşırsan her yaptığın hareketi öyle olur mu böyle olur mu kötü olur mu diye yoruyorsun. Bol bol dua et canım. Ben de senin için dua edeceğim. İlettiğin ilaçları da listemize ekleyeceğim. Streslenme tamam mı.. Hiç canın acımayacak. Herşey güzel olacak.. Hayırlısı inşallah canım. a.s.

KEÇİBOYNUZU KÜRÜ

-kaynamakta olan yaklaşık yarım litre suya 6-7 adet keçi boynuzunu küçük küçük kırarak atın.
-ağzı kapalı olarak hafif ateşte 3 dakika kaynatın.
-kaynama süresi tamamlandıktan sonra ocağın altını kapatın ve 20 dakika dinlendirin
-dinlenme süresi tamamlandıktan sonra kaşıkla keçi boynuzlarını çıkarın.
-soğuduktan sonra yarısını sabah aç karna diğer yarısınıda akşam yatağa girerken içirin.
-bu uygulamayı bir hafta boyunca her gün uygulayın
-birinci haftadan sonra 3 ay boyunca her gün sadece akşam yatağa girerken bir su bardağı içirin.
-daha sonraki aylarda zaman zaman uygulayın.

Öyle litrelerce dolaba koyup çıkarılıp falan içilmeyecek. En fazla 2-3 dayanıyormuş. taze yapılıp içilmesi önemli. Keçiboynuzlarını satın alırken çok kırıklarından almamaya dikkat etmek gerekiyor.

Pekmezinden ve tozundan ziyade bu şekli daha yararlı imiş.

Canım orada sadece akşam yatağa giderken bir su bardağı içirin diyor. Yani yaklaşık 2,5 bardak çıkıyor ya veya 2 bardak ; 1 badağını içecek. ben o şekilde yapıyorum , iki gecede bitiyor. Buzdolabına koyuyorum. İki günde bir yapmış oluyorum yani.

:1hug: kızlar lütfen umudunuzu yitirmeyin durumumuz çok zor ama dayanmamız gerekiyor ben daha yeni sayılırım ama olacak diye umut ediyorum kendime dua ederken sizide unutmayacağımı bilin istedim :1hug: a.s.

Allah razı olsun canım. Allah dualarımızı kabul etsin. Umudumuzu asla yitirmiyoruz.. Dayanacağız elbet dediğin gibi. İsyan etmekle , sorgulamakla mutlu sona ulaşamayız ki dimi canım.. yerimseniben

merhaba benimde prolaktinim yüksekti bi ara 125 kadar çıktı sonra ilaç kullandım ve hayıt otu içiyorum hormonları düzenliyo bana bumu etki yaptı bilmiyorum ama en son tahlilimi 15 gün önce yaptırdım 12.6 çıktı sanada tavsiye ederim

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

Aysimaa80---4 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
****ÜsLuB****---7 Temmuz---Kriptoozospermi---Doğal yoldan---Çakşır suyu,havuç suyu,keçiboynuzu kürü,48 hours(kahve),çinko,ginseng,fındık,fıstık,badem(sigara içmiyorlar)
OcerenO---8 Temmuz---Sayı---Doğal yoldan(Eşi 1-2 Temmuz'da spermiogram verecek-umutluyuz)---keçi boynuzu kürü
haci78---8 Temmuz---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
Rosem---10 Temmuz---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
olymposss---11 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü, E vitamini
gülsu---14 Temmuz---Hareket---Doğal yoldan---keçi boynuzu pekmezi
nuriye---14 Temmuz---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar
sünger53---14 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
yiğit-yağmur---17 Temmuz---Hareket ve Sayı---2 Temmuz'da 1. aşılamasını oluyor---Mone,Larginine
nix---18 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
esila@mısra---20 Temmuz---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboynuzu kürü pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
latifeelif---22 Temmuz---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
Melih---22 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
BTRKLC---23 Temmuz---Hareket---Tüp bebek deneyecekler gün belli değil(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
fokurfokur---23 Temmuz---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---3. Aşılamaya başlayacak(2 aşılama başarısız)---klomen,keçiboynuzu kürü
cano77---23 Temmuz---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
artık umutsuz---23 Temmuz---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
arzuhalim---24 Temmuz---Sayı ve Morfoloji---Tüpbebek raporu çıkaracak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
nevrosky---26 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
demiray---26 Temmuz---Sayı ve Hareket---Tüp Bebek Raporu Çıkacarak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçiboynuzu kürü,Domates Çorbası,Folik Asit,Sigara içmiyor
heja---30 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---(Temmuz ortası eşi spermiogram verecek-umutluyuz)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 aşılama başarısız)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
Beyzanur-hh---???---???---Tüp Bebek---???
vavelya---???---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
fidulya---???---Oliastenzoospermi---Doğal yoldan---Bal,ceviz,kuru üzüm,erik kurusu,bol meyve

Heja ; canım senin yeni tarihini düzelttim.

fidulya ; canım senin de ilettiğin bilgileri işledim. Ancak tarih kısmı boş kaldı canım. Onu da bildirirmisin bizlere.

yiğit-yağmur ; canım senin de ilettiğin bilgiler doğrultusunda bilgilerinde değişiklik yaptım. Adet tarihin 20 Temmuz gözüküyordu. Ancak onu öne çektim. Çünkü aşılamadan 14-15 gün sonra sonuç belli oluyor. Veya ona göre adet olunuyor (inşallah olmaz) Bu sebeple 15 gün koydum ve 16 Temmuz yaptım canım. Bolşans diliyorum. Allah yardımcınız olsun. Eşin çok güzel bir spermiogram versin inşallah. Yıkansın , en iyileri seçilsin. Sorunsuz bir şekilde enjekte edilsin.Ve buluşsunlar :1rolleyes:

bende çok isterim ikiz olmasını ihtimal varmı pek bilgim yokta bizde genetik babam ikiz

Canım tedavi ile çoğul gebelik ihtimali yüksek oluyor tabi. Birden fazla yumurta geliştirdikleri için herşeye hazırlıklı ol. Bir de genetik olarak da varmış. Olursa ikiz olur bence :dance::dance:

Ruh hali : Stresli !!!

Yazdıkları : Karamsar !!!

Canım arkadaşım bizi üzüyorsun ama. Aynı zamanda da kızdırıyorsun klava:

heja ve sünger53'ün dediklerine katılıyorum. İnanmak zorundasın. Pozitif olmak zorundasın. Bu şekilde tedavi ile bile sonuç alamazsın bana inan. Şu an zararın kendine. Kendini yıpratma.

"Olacak" de.

"Allahın izniyle" de.

"Allahım Dualarımızı duyuyor" de.

"Kullandıklarımız iyi gelecek" de.

"Her geçen gün bir önceki günden daha çok şansımız var" de.

vb.. de de de.. Ama lütfen böyle karamsar olma. Ümitsiz olma. Negatif düşünme. Ben hepimize inanıyorum. Hepimiz olacağız hamiş. Böyle yaparak belki de erteliyorsun canım mutluluğunu. Stres bu işin en büyük düşmanı biliyorsun. Seni çok çok öpüyorum ve bir daha böyle görmek istemiyorum.. Ve de duymak.. a.s.

Nevrosky bennim de adet tarihim 5 temmuz.Gerci benim için pek fark etmiyor. :çok üzgünüm: Zaten normal yoldan hamile kalmam imkansız.Kesin hastalınıyorum ama liste düzgün dursun diye söyliyeyim dedim :a015:

Ya bu arada su çinko tabletler bizde de işe yararmı dersiniz ? acaba denesekmi yoksa bosa uğrasmı olur :uhm:

arkadaşıım sakın böyle düşünme..sonuçta yapmayıp ta sonra keşke bunu da deneseydim keşke diye yapmadıklarımıza üzülceğimize elimizden gelen çabayı göstermek daha iyi değil mi? :mymeka:
Allah ın mucizeleri bitmiyor..Geçenlerde başka bir sitede okumuştum.Bir bayan onca denemelere,hatta başarısız geçen 4.tüp bebek denemesine rağmen doğal yoldan hamile kalıveriyor:1shok:
Yani mücadeleyi elden bırakmamalıyız.Karamsarlık yok..:1hug:

Canım senin tarihini de düzeltirim ben birazdan. ****ÜsLuB****'un dediklerine de katılıyorum. sonra keşke deneseydik dersin. hadi olmadı diyelim , belki tese'deki şansınızı arttırır. mucize olmayacağını nereden biliyorsun. Allah "ol" derse olur canım benim. Sen de kullandırtabilirsin. Hiçbir yan etkisi yok. Ben bile kullanıyorum. Ağzımda aft çıkardı , uçuk çıkardı , doktor onun için benim de kullanmamı önerdi. Olmasa bile hergün kullan bir zararı yok dedi. Direncini sağlar dedi. Ama günde 25 mg'dan fazla almasın canım. Çoğu zararlı oluyor. 15 veya 25 mg'lıkları var Zİnco C. 1 tane yemekten sonra ok.

Allahın mucizelerine sonsuz inanıyorum kızlar.Rabbim dilerse olmayacak sey yoktur.:dance:
Ama bazen içim daralıyor.Umutsuzluğa kapılıyorum. senağlama Ama sanırım bu normal cok yeni daha.Ama Allahıma güveniyorum.Sonsuz kudret onda.Sonucu bizim için hayırlıysa bizede bir kolaylık gösterecektir. Ve böyle düşününce kalbim daha güçlü oluyor.Ve pes etme dene ve dua et diyor... :hooray:

bak şimdi yazdıklarıma pişman oldum:) hani bazen öyle olur ya şimdi geçti o ruh halim. tabi ki herşey rabbimin OL demesine bakıyor inşallah bizler için de diyecek birgün.
bu arada ruh halimide değiştireyim bari. sınav geçti streste bitti.:dance:

Merhaba canim
Ayni sorunlari biz de yasiyoruz.Ben sana asla zamana birakip dogal yolla olmasini beklemeni onermem.Cunku bu arada yas ilerliyor.Belirli bir yastan sonra her adet doneminde yumurta kalitesi dusuyor.Bence gidayla destek yap sigarayi birakmasi da harika.Fakat biran once tup bebek tedavisine basla .Ben ilk tup bebegi bundan bes sene once yaptiristim yani otuz yasimdayken .O zaman gunde 1,5 pakette sigara iciyordum buna ragmen 16 yumurtam olusmustu.5 yil sonra tekrar deniyoruz sigarayi birakali iki yil olmasina ragmen iki denemedir 10 yumurta ancak uretebiliyorum.Sonuclarim nagatif.Ben yas faktorunu bu yuzden cok onemsiyorum.

Ben de kendi durumumu yazayim istedim.3 tup bebek denemesi negatif.oligo.....4. tup bebege hazirlik yapacagim.Eylulde insallah olacak.ilk denemede c keci boynuzu yadirmistim esime 3 ay boyunca.Testte gram degisiklik olmamisti.Bu sefer hakiki zeytinyaginin icine kuru incirleri yikayip dorde bolup koy.iki gun beklesin sonra bundan gun icinde 2 yemek kasigi yadir esine.Bazen kaytariyordu bende yemekleri bu yagla yapiyordum.1 ay kullandi.iki arkadas uyguladik.Ikimizin eslerinde de sperm sayisi 9 milyondan 18 milyona cikti.Gerci tup denemem negatif ama degerler epey yukseldi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…