Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
hşg hacı78
kızlar daha sık girmek istiyorum sayfamıza ama işyerindeki acayip yoğunluk ve toplantılarımız tekrar başladı ancak fırsat buldukça işyerinden ve akşamları evden girebiliyorum dünkü yazılarınız için teşekkürler rosem ve nevrosky inanın kendimi toparlayamadım daha 2 senedir her ay aynı ama bu ay eşime ve bana farklı gibi gelmişti çok heveslenmiştik nedense.ama bu ayda kısmet değilmiş maalesef.l-carnitine denilen ilaç çok ilgimi çekti kızlar etraflıca araştırıcam bende bunu değişik bilgiler elde edersem tabiki paylaşırız burada.iyiki varsınız bu arada çok rahatlıyorum yazılarınızı okuyunca çünkü bazen kendimi o kadar yalnız hissediyorumki...

canım arada bir girsen de olur. kendini göster , bilelim sen iyisin yeter bize. işlerin yoluna girdiğinde daha sık girersin. kendini de biran önce topla canım. yeni ay yeni umut. artık üzülme vakti geçti , önümüzdeki aya bakacağız. o ilaç hakkında aldığın bilgileri bizlerle de paylaş canım , merakla bekliyoruz.

Biz büyükkkkk bir aileyiz bunu unutma. Artık kendini yalnız hissetmek yok. a.s.

Bu baslık ne zaman acılmıs arkadaslar ya hiç görmememişim.:sm_confused: Beni de ekleyin lütfen
Gerci eşimin rahatsızlığını öğrendiğimden beri gebelik bölümüne giremiyorum :çok üzgünüm:
Biizmki sanırım en umtsuz olanı.Benim eşimde azospermi varmıs malesef.20 gün filan oldu öğreneli.Cok zor bir durum allah limseye yasatmasın.Kışın ameliyat olacak mikrotese.Ne kadar sansımız var bilmiyoruz :uhm:

Şimdi harnup pekmezi,Ballı bir karısım içinde cok sey var , Tohumlardan olusan bir karısım , birde caksır suyu içiyor.Ne kadar dayanır bilmiyorum tadları cok kötü :1no2:
Bİrde bol bol dua ediyoruz.Allah hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin.Rabbim ol dedikten sonra olmayacak hiç bir sey yok :a015:

Bu baslık ne zaman acılmıs arkadaslar ya hiç görmememişim.:sm_confused: Beni de ekleyin lütfen
Gerci eşimin rahatsızlığını öğrendiğimden beri gebelik bölümüne giremiyorum :çok üzgünüm:
Biizmki sanırım en umtsuz olanı.Benim eşimde azospermi varmıs malesef.20 gün filan oldu öğreneli.Cok zor bir durum allah limseye yasatmasın.Kışın ameliyat olacak mikrotese.Ne kadar sansımız var bilmiyoruz :uhm:

Şimdi harnup pekmezi,Ballı bir karısım içinde cok sey var , Tohumlardan olusan bir karısım , birde caksır suyu içiyor.Ne kadar dayanır bilmiyorum tadları cok kötü :1no2:
Bİrde bol bol dua ediyoruz.Allah hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin.Rabbim ol dedikten sonra olmayacak hiç bir sey yok :a015:

Canım öncelikle aramıza hoşgeldin. Birazdan seni listeye eklerim. Allah sana ve eşine güç versin arkadaşım. Çok zor bir durum , tahmin edebiliyorum. :teselli: Üzülme desem askıda kalacak , onu da biliyorum. Bu işlerde herşey moralle başlıyor , pozitiflik ile başlıyor. Ancak sizden moralli olmanızı beklemek haksızlık olur sanırım. Ameliyatı bekliyorsunuz ve bir bilinmezlik içerisindesiniz. Allahtan tıp ilerledi. Allahtan tedavi imkanımız var. Dediğin şeyleri eşinin kullanması çok güzel. Keçiboynuyu pekmezinden ziyade keçiboynuzu kürü var kaynatılıp içilen onu deneyin bence. Onun tarifi bu topicte olacaktı. Sigara içiyorsa onu da bir süre bıraksın. Şu ameliyata kadar beslenmenize çok dikkat edin. enerji depolayın. Canın sıkıldı mı gel bizimle dertleş. Stressini at. Eşinle fazla konuşma bu konuları. Daha fazla stress olmasın. Etkilenmesin. Moral depolayın. Başka şeylerle ilgilenin , başka şeylere yoğunlaşın. Her gün geri saymayın ameliyata sakın canım. Bol bol dua et dediğin gibi. Allahım sesini duyuyordur. Dualarını kabul etsin inşallah."O" "ol" demedikten sonra olmaz biliyorsun. Ol desin inşallah. İşleriniz yolunda gitsin. Allah yardımcınız olsun arkadaşım. Güzel evliliğinizin ve beraberliğinizin meyvesini tattırsın Yüce Rabbim. Amin.. Umudunu yitirme arkadaşım. a.s.

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

artık umutsuz---26 Haziran---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
arzuhalim---2 Temmuz---Sayı ve Morfoloji---3.aşılamayı 18 Haziran’da oldu(2 aşılama başarısız)---keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
Aysimaa80---4 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
heja---4 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
OcerenO---8 Temmuz---Sayı---Doğal yoldan(Eşi 1-2 Temmuz'da spermiogram verecek-umutluyuz)---keçi boynuzu kürü
haci78---8 Temmuz---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
Rosem---10 Temmuz---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
olymposss---11 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü, E vitamini
gülsu---14 Temmuz---Hareket---Doğal yoldan---keçi boynuzu pekmezi
nuriye---14 Temmuz---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar
sünger53---14 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
nix---18 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
esila@mısra---20 Temmuz---hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboynuzu kürü pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
latifeelif---22 Temmuz---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
Melih---22 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
BTRKLC---23 Temmuz---Hareket---Tüp bebek deneyecekler gün belli değil(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
fokurfokur---23 Temmuz---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---3. Aşılamaya başlayacak(2 aşılama başarısız)---klomen,keçiboynuzu kürü
cano77---23 Temmuz---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 başarısız aşılama)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 başarısız aşılama-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
Beyzanur-hh---???---???---Tüp Bebek---???
vavelya---???---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
fidulya---???---???---???---???

Dualarımız senin ve listemizdeki diğer azospermli arkadaşlarımızla... a.s.

merhaba nevrosky 3 senelik evliyim eşimin sperm değeri 19 milyon hareketlisi hiç yok %70 hareketsiz %40 yerinde hareketli son adet tarihim haziran 22 tedavi aşılama 25 haziran gonal f iğne tedavisine başladım

merhaba nevrosky 3 senelik evliyim eşimin sperm değeri 19 milyon hareketlisi hiç yok %70 hareketsiz %40 yerinde hareketli son adet tarihim haziran 22 tedavi aşılama 25 haziran gonal f iğne tedavisine başladım

Canım aramıza hoşgeldin. Aşılama olacaksın demek , hayırlısı olsun arkadaşım. İnşallah tedavin güzel geçer ve başarılı sonuçlanır. Sperm kalitesini yükseltmek amacıyla herhangi bir şey kullanıyormusun? Kür , vitamin takviyesi vs. Eğer kullanıyorsan onları da bizimle paylaş canım. Listemize ekleyelim. Eğer kullanmıyorsan ; sana tavsiyemiz keçiboynuzu kürü olacaktır. Bu topiğin içinde yapılışı vardı canım. Faydası olacaktır. Bir de e vitamini desteği alabilir. Benim eşimin de ilk spermiogramında hareketsiz %40 yerinde hareketli %60 idi. sonra düzeldi canım. İnşallah sizin de düzelir. Bu keçiboynuzu kürü sayıya , e vitamini de hareketliliğe iyi geliyor canım. Allahım tedavinde olumlu sonuç almayı nasip etsin inşallah arkadaşım. a.s.

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

artık umutsuz---26 Haziran---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
arzuhalim---2 Temmuz---Sayı ve Morfoloji---3.aşılamayı 18 Haziran’da oldu(2 aşılama başarısız)---keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
Aysimaa80---4 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
heja---4 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
OcerenO---8 Temmuz---Sayı---Doğal yoldan(Eşi 1-2 Temmuz'da spermiogram verecek-umutluyuz)---keçi boynuzu kürü
haci78---8 Temmuz---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
Rosem---10 Temmuz---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
olymposss---11 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü, E vitamini
gülsu---14 Temmuz---Hareket---Doğal yoldan---keçi boynuzu pekmezi
nuriye---14 Temmuz---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar
sünger53---14 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
nix---18 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
esila@mısra---20 Temmuz---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboynuzu kürü pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
yiğit-yağmur---20 Temmuz---Hareket ve Sayı---1. aşılamasını bu ay oluyor---???
latifeelif---22 Temmuz---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
Melih---22 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
BTRKLC---23 Temmuz---Hareket---Tüp bebek deneyecekler gün belli değil(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
fokurfokur---23 Temmuz---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---3. Aşılamaya başlayacak(2 aşılama başarısız)---klomen,keçiboynuzu kürü
cano77---23 Temmuz---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 başarısız aşılama)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 başarısız aşılama-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
Beyzanur-hh---???---???---Tüp Bebek---???
vavelya---???---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
fidulya---???---???---???---???

yiğit-yağmur ; canım seni listemize ekledim. 1. aşılama yazdım ama ilkti değil mi canım? Yukarıdaki mesajımı da okuyup ona da cevap verirsen sevinirim canım.. Tedavin hayırlı olsun. İnşallah tutar arkadaşım.. a.s.

Canım aramıza hoşgeldin. Aşılama olacaksın demek , hayırlısı olsun arkadaşım. İnşallah tedavin güzel geçer ve başarılı sonuçlanır. Sperm kalitesini yükseltmek amacıyla herhangi bir şey kullanıyormusun? Kür , vitamin takviyesi vs. Eğer kullanıyorsan onları da bizimle paylaş canım. Listemize ekleyelim. Eğer kullanmıyorsan ; sana tavsiyemiz keçiboynuzu kürü olacaktır. Bu topiğin içinde yapılışı vardı canım. Faydası olacaktır. Bir de e vitamini desteği alabilir. Benim eşimin de ilk spermiogramında hareketsiz %40 yerinde hareketli %60 idi. sonra düzeldi canım. İnşallah sizin de düzelir. Bu keçiboynuzu kürü sayıya , e vitamini de hareketliliğe iyi geliyor canım. Allahım tedavinde olumlu sonuç almayı nasip etsin inşallah arkadaşım. a.s.

evt daha ilk aşılama vitamin ilaçları alıyo ama ilaçların ismi aklımda değil ayrıca güzel temennilerin için teşekkürler

aslında eşim okadar çok vitamin bitkisel ileçlar kullandıki listeye sığmaz ilk aşamada 11 milyondu ama 2 gidişimizde 19 milyona yükselmiş ama hareketlimiz yine yok bu yüzden hangisinin eşime faydası oldu hiç bilemiyorum şimdi ise sadece doktorun verdiği ilaçları kullanıyo

aslında eşim okadar çok vitamin bitkisel ileçlar kullandıki listeye sığmaz ilk aşamada 11 milyondu ama 2 gidişimizde 19 milyona yükselmiş ama hareketlimiz yine yok bu yüzden hangisinin eşime faydası oldu hiç bilemiyorum şimdi ise sadece doktorun verdiği ilaçları kullanıyo

Canım o zaman sen bir ara birkaçının ismini yazarsın bize. Ekleyelim yine de. Ama bence keçiboynuzu kürünü de yapmalısınız. Hiçbir yan etkisi yok. %100 doğal. Etkili cidden. İlaçlardan daha iyidir.

Canım o zaman sen bir ara birkaçının ismini yazarsın bize. Ekleyelim yine de. Ama bence keçiboynuzu kürünü de yapmalısınız. Hiçbir yan etkisi yok. %100 doğal. Etkili cidden. İlaçlardan daha iyidir.

zencefil kuşburnu ısırgan otu karışımı kaynattık suyunu içmişti sabah akşam kuru üzüm ezilip ceviz büyüklüğünde sabah akşam bu ikisin sürekli kulanmıştı şu an sadece ilaçlara devam ediyor onların isminide öğrenince yazarım

Merhabalar,
Ben de bu ay ne bir method uygulasam mi uygulamasam mi karar veremedim. Kurler falan..Benim esimin sadece morfoloji sorunu var, bildigim kadariyla kurler sayi ve hiza yariyor sadece. Herseyi oluruna mi biraksam diye dusunuyorum. Nasil olsa ne denesem olmuyor! Tup bebege kadar oluruna mi biraksam diye dusunuyorum iste. Benden haberler boyle :)
Herkese bol sans

nevrosky bana keçiboynuzu kürü nasıl oluyo yazarmısın

KEÇİBOYNUZU KÜRÜ

-kaynamakta olan yaklaşık yarım litre suya 6-7 adet keçi boynuzunu küçük küçük kırarak atın.
-ağzı kapalı olarak hafif ateşte 3 dakika kaynatın.
-kaynama süresi tamamlandıktan sonra ocağın altını kapatın ve 20 dakika dinlendirin
-dinlenme süresi tamamlandıktan sonra kaşıkla keçi boynuzlarını çıkarın.
-soğuduktan sonra yarısını sabah aç karna diğer yarısınıda akşam yatağa girerken içirin.
-bu uygulamayı bir hafta boyunca her gün uygulayın
-birinci haftadan sonra 3 ay boyunca her gün sadece akşam yatağa girerken bir su bardağı içirin.
-daha sonraki aylarda zaman zaman uygulayın.

Öyle litrelerce dolaba koyup çıkarılıp falan içilmeyecek. En fazla 2-3 dayanıyormuş. taze yapılıp içilmesi önemli. Keçiboynuzlarını satın alırken çok kırıklarından almamaya dikkat etmek gerekiyor.

Pekmezinden ve tozundan ziyade bu şekli daha yararlı imiş.

Merhabalar,
Ben de bu ay ne bir method uygulasam mi uygulamasam mi karar veremedim. Kurler falan..Benim esimin sadece morfoloji sorunu var, bildigim kadariyla kurler sayi ve hiza yariyor sadece. Herseyi oluruna mi biraksam diye dusunuyorum. Nasil olsa ne denesem olmuyor! Tup bebege kadar oluruna mi biraksam diye dusunuyorum iste. Benden haberler boyle :)
Herkese bol sans

Bizde de morfoloji bozuk.. Hem de %2..

Morfolojiyi düzeltirmi düzeltmez mi tam olarak birşey diyemiyoruz. Deneyip göreceğiz. Ben başladım. 2 ay sonra testte umarım sevinirim.

Canım şimdi sana şöyle diyeyim. Örneğin toplam 50.000.000 sperm var. % 2 normal morfoloji. %30 ileri hızlı.. bu değerlere göre 300.000 sperm işe yarar.

Toplam 100.000.000 sperm , % 2 morfoloji , %60 ileri hızlı olsa ; 1.200.000 sperm işe yarar.

Yani sayı ve hareket bile artsa senin şansın artıyor. Morfoloji aynı bile kalsa. Ne kadar çok sperm , bunlardan da ne kadarı ileri hızlı veya yavaş hızlı olursa şansın artacak. Denemeye değmez mi? %1 bile artsa morfoloji o bile kâr. Zaten morfolojinin %30'lara çıkmasını beklemiyoruz. %4'ün üstüne daha umutla bakıyorlar. %4 ile %3 arasında %47 başarı şansı oynuyor. %1'lik dilimde.

Toplam 100.000.000 sperm , % 3 morfoloji , %60 ileri ve yavaş hızlı olsa ; 1.800.000 olacak.

300.000 nerde 1.200.000 nerde 1.800.000 nerde. Morfoloji yüzünden işimiz zor kabul ediyorum. Ancak ne zararını görürsün keçiboynuzu kürü ile e vitamininin. Sayı ve hareketi arttırıp , sağ gösterip sol vurabilirsin. Önce tedaviye inanmak lazım canım. Sen de bu kadar kullanan ve memnun kalan insana inanmalısın. Birşey kaybetmezsin.. a.s.

Sıcak duş sperm sayısını düşürüyor

ABD’de yapılan bir araştırmada sıcak duş ya da küvet ve jakuzilerde yapılan uzun banyoların sperm sayısını ciddi oranda düşürerek erkeklerde kısırlık riski yaratabileceği belirlendi.

Günün yorgunluğunu atmak için alınan sıcak duşlar, ya da küvet ve jakuzilerdeki sıcak banyo keyfinin çocuk sahibi olmak isteyen erkekler açısından pek sağlıklı olmadığı belirlendi.

ABD’nin San Fransisco kentindeki Kaliforniya Üniversitesi’nde yapılan araştırmada bilimadamları kısırlık tedavisi gören 11 erkeğe sıcak banyo yapmayı bırakmalarını tavsiye etti.

Bundan altı ay sonra, bu kişilerden beşinin sperm sayılarında büyük oranda artış görüldü. Çocuk sahibi olmak için kritik önemdeki unsurlardan bir diğeri olan sperm hareketlilikleri de yüzde 12 ila 34 oranında arttı.

Bilimadamları diğer hastalarda sigara tiryakisi olmaları nedeniyle böyle bir gelişme görülmediğini söyledi.

evet kızlar dr geldim dr aşılamma tutmamasına şaşırdım hamilelik haberi beklediğimin en birinci kişisin dedi yumurta rezervin çok çok iyi dedi.ganophane verdi bu arada ben mesela ayın 1 de adet olup tekrar ayın 29 adet olan birisiyim 28 günde 1 bbirmi oluyor artık 14, gün yumurtluyormuşum dr dedi.bu ayda tutmazsa rapor çıkarıp ignelere başıycaz dedi inşallah ignelere gerek kalmadan bu ay hamile kalırım göbekten ignelerden çok korkuyorum.dr günde 1 tane hapla bile 15 yakın yumurta üretebi
liyorsun en küçüğk dozaja bile çok iyi cevap veriyorsun dedi.şaşırdı hamile kalamadıgıma 2 yumurtayla 2.aşılamaya girmiştik olmadı.ama olacak çok umutluyuym içmde bi sevinç var inşallah rabbim aratma artık hepimiz.

evet kızlar dr geldim dr aşılamma tutmamasına şaşırdım hamilelik haberi beklediğimin en birinci kişisin dedi yumurta rezervin çok çok iyi dedi.ganophane verdi bu arada ben mesela ayın 1 de adet olup tekrar ayın 29 adet olan birisiyim 28 günde 1 bbirmi oluyor artık 14, gün yumurtluyormuşum dr dedi.bu ayda tutmazsa rapor çıkarıp ignelere başıycaz dedi inşallah ignelere gerek kalmadan bu ay hamile kalırım göbekten ignelerden çok korkuyorum.dr günde 1 tane hapla bile 15 yakın yumurta üretebi
liyorsun en küçüğk dozaja bile çok iyi cevap veriyorsun dedi.şaşırdı hamile kalamadıgıma 2 yumurtayla 2.aşılamaya girmiştik olmadı.ama olacak çok umutluyuym içmde bi sevinç var inşallah rabbim aratma artık hepimiz.

canım cok sevındım guzel haberlerıne..ınsallah bu ay hamıs oldugunun haberını alırız..:dance:ılaca karsı yumurtanın tepkı vermesı cok guzel canım masallah..:nazar:bende bu ay gonaphene kullanmıstım sadece 5 gun sen nasıl kullanıcaksın pekı?ben gunde 2 defa kullandım..ınsallah ıgneye gecmeden hamıs kalırsın canım..hadı bakalım buarada ostrojen
buarada östrojenle ılgılı bırseyler buldum bırde dıgerıne umarım ısıne yarar:

östradiol, östron ve östriol gibi östrojenler, daha çok yumurtalıklarda üretilen cinsiyet hormonlarıdır. az miktarda yağ dokularında ve böbreküstü bezlerinde de, bu hormonu oluşturacak madde üretilir. menstruasyon döneminde östrojenler, yumurtanın atılma zamanına kadar sürekli olarak kalınlığı artarak döllenmiş yumurtanın beslenmesini sağlayabilecek hale gelen uterus epitel tabakasının oluşumunu sağlarlar. östrojenlerin vücutta başka görevleri de vardır. cinsel olgunluğa yardımcı olmalarının yanında, deri ve kemik oluşumunu da sağlarlar. ayrıca kalp, dolaşım sistemi ve damarları da korurlar.

OLOR]

X