Erkek arkadaşın abisinin düğünü

Hanımlar herkese merhaba.
Ciddi düşündüğümüz ve ailelerin bildiği bir ilişkim var. Kısmetse Şubat ayında tanışma-söz-nişan düşünüyoruz. Daha erken olmasını isterdik ancak Ocak ayında erkek arkadaşımın abisinin düğünü var.

Soruma gelecek olursam ailesi beni düğüne davet etti. Tek başıma değil ancak bir kuzenim vs. ile gitmeyi düşünüyorum. Sizce doğru mu düşünüyorum ? Ve eğer gidersem de takı takmalı mıyım ?

Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim. ☺️

Konuma bir düzeltme eklemek istiyorum: Ailemi tanışma olmadığı için davet edemiyorlar malesef, gelmeyeceklerini ben de biliyorum. Ailemin de gelmesi isteklerini ilettiler bana ancak bu mümkün gözükmüyor. Etrafımda hiç evlenen kardeşim yakınım olmadı bu nedenle çok yabancıyım durumlara. Görüşleriniz için tekrar teşekkür ederim

Düzeltme 2: Ailemin düğünden haberi var ve sanırım yalnız olmamak koşuluyla gitmeme izin verirler gibi geliyor. Daha önce hiç böyle ciddi bir konu olmamakla beraber genelde rahat büyüdüm buna istinaden tahmin ediyorum. Ancak doğru olan gitmek midir gitmemek mi karar veremedim ☺️
Davetteki içtenliğe göre davranın, acaba onlar da sizi nezaketen mi çağırdı ilerde beni düğüne davet etmediniz demeyesiniz diye mi yoksa size gerçekten değer verdikleri için mi? Bunu en iyi siz anlarsınız. Eğer ikincisi gibiyse kuzeninizle katılın takıya gerek yok, kısa bir süre görünür tebrik eder, ayrılırsınız düğünden.

Bir büyüğün olarak 'düğüne gitme' diyorum.
Ailenin içine girmek için çok hevesli görünme, kendini ağırdan sat,aileni de aynı şekilde.
Bekar arkadaşların 'ne var bunda git tabi' demeleri normal henüz evlilik dinamiklerinden habersizler.

Bence git takı olayını abartma ailene danış hiç olmassa bir çiçek yaptır eli boş gitmemiş olursun yani ben olsam öyle yaparım

Yerinde olsam gitmezdim... sonucta ortada resmi bi durum yok, ailenle gidersen olur da, yalniz biraz tuhaf kacar diye düsünüyorum... yine de sen bilirsin

Git bence. O kadar buyutulecek birsey degil ya, nişan olsa nolur olmasa nolur. Evine kalmaya fln gitmiyorsun sonuçta. Sosyal bir ortam. Birsürü kisi gidiyor, özel bir olay değil. Taki takmana gerek yok.

X