Sevgilimin abisinin düğünü ?

gitme ya ne isin var. bir de daha sevgilisiniz. ayip olmasin diye sensiz foto da alamayacaklar. eger ayrilirsaniz ömür boyu ayrildigin sevgilinin abisinin albümünde, belki kafasi kesilmis olarak yer alacaksin (benim annem bosananlari oyle cikartiyor fotodan. fotoyu atmaktan iyidir. sulalede boşanma orani yüksek olunca cok komik oluyor foto albumumuz.
how i met your mother dizisindeki zavalli lily"nin albumu gibi
Bunu bizimkilerde yapıyor ya ufak çocuk görse tramva sebebi kafasız insanlar albümü 🤣🤣

Bunu bizimkilerde yapıyor ya ufak çocuk görse tramva sebebi kafasız insanlar albümü 🤣🤣
e ne yapsinlar, o foto albümleri devamli ortaya saçılan seyler. ileride denk gelse birinin yeni eşi gorse daha mi hos:) en iyisi bence 🥰 simdi sosyal medya çıktı, bazen görüyorum coktan ayrilmislar kiz baskasiyla evlenmis, cocuk biel yapmış. hala baska arkadaşın insta fotosunda duruyor kabak gibi sarmas dolas fotolari. hic hos degil. konu sahibi de dugune gitse elbette toplu fotoya çağırilacak (eger cagirmazsa alinir küser vibe'i aldim zaten) sonra uğraş dur. hic gerek yok.

bir de dogulu diye davetiye+hediye bekliyormus. o kadar doguluysa,adetine düşkünse sevgili yapmak, beraber ortada söz olmadan akraba gezmek ne? hic uygun mu doğu adetine?

Bence gitmeyin. Ben eşimle henüz sevgiliylen kuzeninin düğününe gitmiştim ki onda ben herkesle tanisiktim bizzat teyzesi arayıp çağırdı hatta ama onda bile baya laf oldu niye sizde hala yüzük yok bilmem ne diye. Adı konmamisken abes duruyor. Bu arada bu devirde gelenek,adet takintilari saçma geliyor bana. Etekmis esarpmis ilk kez duydum. Sanırım evlilik yoluna girdiğinizde eş ailesinin sizden biraz çekeceği var adettir o da olsun bu da olsun diye 🙄

Herkesle düğünde tanışman saçma olur bence. Öncesinde tanışmış olsan ve erkek arkadaşın davet etse o zaman düşünülebilirdi. Ama bence şuan yersiz. Bugün abimin düğünü ama İşte bu da benim sevgilim der gibi. Daha düZgün sessiz sakin bir yerde olmalı bu tanışma, böyle geçiştirilerek değil.
Eşinin ailesinden davet beklemen de bence saçma çünkü zaten seni tanımıyorlar bile niye davet etsinler? Şu etek olayına falan hiç girmiyorum herkesin kültürü geleneği farklı, sizde öyle olan başkasında öyle olmak zorunda değil.
Sonuç olarak bence kendin için gitmemelisin

Erkek kardeşim benim nişanımda sevgilisini davet ettirmek istedi ne ben ne annem o yanlı olmadı hshshs. Niye, çünkü konu komşu akraba soruyor kim bu kim bu diye. Arada bir şey olmayınca da dedikodu laf söz kaçınılmaz oluyor.
Arada söz nişan olsa neyse de. Bir de gereksiz samimiyet bence. Evlenince ilerde kendisi gitmek istemeyecek 😂

Ya bir de fotoğraflarda çıkıyor, bir daha görmeyeceksin bile belki ama kalıyor fotoğraflarda. Benim düğün fotoğraflarımda var öyle biri, aile fotoğrafımızda bile var ve fotoğrafı kullanamıyorum çünkü şuan başkasıyla evli getiren yakınım🤦‍♀️

Erkek evi olarak düğün yapıyorlar ve bu dönemde zaten sizi araya sıkıştırıp hadi tanışalım demelerini beklemek çok saçma. Stresli ve yoğun geçen bir dönem sonuçta böyle bir beklentinizin olmaması lazım. Düğüne gitme konusunda da :KK70: Annem hep şey derdi 'erkek evinin haberi yok kız evi düğün dernek' :KK70: Sizin durumda öyle olmuş. Gitmeyin ortada fol yok yumurta yok.

Herkese merhabalar

Ciddi düşündüğümüz yaklaşık 2 yıllık bir ilişkim var. Şuan da gayet güzel gidiyor. Erkek arkadaşım ailemle tanıştı pikniklere, cafelere gidildi. Bunları düşündükçe çok mutlu oluyorum. Erkek arkadaşımın abisini tanıyorum sohbetimiz var ancak ailesi ile henüz tanışmadım. Yakında abisinin düğünü var. Aslında ben düğün olmadan önce annesi ile tanışmak istiyordum. Ancak annesinin düğün telaşı ve benim işimle ilgili vardiyalar, nöbetler problem olunca bir türlü tanışamadık. Bir de düğün öncesi zaten telaşlılar bende meraklısı gibi görünmek istemediğim için bu konuyu sevgilime çok açmadım. Ailesinden kuzenleri, teyzesi, yengesi, abisi ile tanıştım sadece. Sevgilimin anlattığına göre herkes ilişkimizi biliyor ve benimle kaynaşmak istiyor. Ancak annesinden gelen düğün için ne bir davet nede benimle tanışmak için bir istek var. Hal böyle olunca bende düğüne gitmeye çekiniyorum. Sevgilim düğünde herkesle tanışırsın diyor. Bilmiyorum davet beklemem saçma mı bir de burada davetiyenin yanında oku verirler eşarp, etek falan. Sevgilim ile aynı memleketli degiliz ben doğuluyum o Egeli. Benim memleketime göre bunlar inceliktir özellikle gelin olacaklara verilir ama bana gelen bir şey yok. Sizce o düğüne gitmeli miyim? Gidersem nasıl davranmalıyım ya da giyinmeliyim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler 🩷
Ciddi bir şey yok ki neden yollasinlar sana ? Sevgilin davet etmiş işte kadın seninle hiç muhattap değilken neden cagirsin ki ?

Sİzler de işinize geleni kendi yörenize memleketinize göre gelenek incelik diye karşı tarafa kakalama derdindesiniz. Böyle şeylerin yöreyle memleketle ne alakası var? Bir şehirde bile 40 farklı düzen vardır.

İsteme olmasa bile karşılıklı ailelerin tanıştığı bir süreçte bile değilsin. Ne işin var abisinin düğününde? Abisinin nişanlısı seni tanımıyor. Kim tanımadığı insanları düğününde ister. Bunu talep etmek bile saygısızlık.
Oğlan Egeli kız doguluyum yazmış , hangi doğu bolgesinde sevgiliyi düğüne davet etmek incelik 😂

Yani yüzyüze tanışmaya fırsat olmamış olabilir ama annesi en azından bir telefon açıp sizinle tanışır ve düğüne çağırabilirdi. Yani Ben olsam böyle bir durumda ben de gitmeye çekinirim. Hatta gitmem.

Ay buldumcuk hareketler 😂 Ne gerek var bu kadar samimi olma tanışma ısrarına daha ortada fol yok yumurta yok. Düğünde tanışma diye bir şey zaten olmaz. Etek eşarp diye bir şey hiç duymadım beklentiye de girmişsin hemen AMA ADET diye de zamanı gelince işine gelmeyen adetlere de böyle atlayacak mısın acaba. Bence o düğünde işin yok, seni muhattap alıp evlenme teklifi, yüzyüze tanışma gibi şeylere giren de yok zaten. Hem öyle erkek arkadaşın sap gibi gelip gidiyor da dur bakalım senin ailen nerede esas denmedi mi hala? Ya bu samimiyeti azaltın gereksiz çünkü şu aşamada ya da zorla kendi kendinize gelin güvey oluyormuşsunuz gibi durumdan kendinizi çıkartın

Ay buldumcuk hareketler 😂 Ne gerek var bu kadar samimi olma tanışma ısrarına daha ortada fol yok yumurta yok. Düğünde tanışma diye bir şey zaten olmaz. Etek eşarp diye bir şey hiç duymadım beklentiye de girmişsin hemen AMA ADET diye de zamanı gelince işine gelmeyen adetlere de böyle atlayacak mısın acaba. Bence o düğünde işin yok, seni muhattap alıp evlenme teklifi, yüzyüze tanışma gibi şeylere giren de yok zaten. Hem öyle erkek arkadaşın sap gibi gelip gidiyor da dur bakalım senin ailen nerede esas denmedi mi hala? Ya bu samimiyeti azaltın gereksiz çünkü şu aşamada ya da zorla kendi kendinize gelin güvey oluyormuşsunuz gibi durumdan kendinizi çıkartın
Bahsettiği ege bölgesinde oğlan tarafı ev alıyor , kız tarafı iğneden ipliğe mobilyadan beyaz eşyaya ,halıdan perdeye evi diziyor. Davetiye yerine bir bluz etek adetine kafayı takip bu adetlerde bizde yok derse şaşırmam😂

Her aile yapısı farklıdır benim ailemde düğünlere hem kızlar hem erkekler sevgililerini getirir. Ben de bu yüzden eski sevgilimin ablasının düğününe gitmiştim ama pişman oldum açıkçası. Bir gittim bir tek benim elbisem kısa (ki diz üstü) benden başka kimse doğru düzgün elbise giymemiş markete gider gibi giyinmişlerdi. Sevgilimin annesi babası doktordu ve hani böyle daha farklı bir akraba çevresi hayal etmiştim. Tüm gözler bendeydi bir de sevgilimin annesinde o da abiye giydi diye. Ama akıllanmadım şimdiki nişanlımla sevgiliyken yine gittim hep

gitme. millet zaten telaşlı kalabalık. kimse orda sana zaten ilgi göstermeyecek iyice tribe gireceksin 😂 daha tanışma, söz nişan bir sey yok sizin bu beklentiler de beni öldürecek. ne mana yani neden yapsınlar. su an siz onların neyisiniz ki? biz nişana kadar birbirimizi iftara bile çağırmadık 😂😂 annem hep derdi ki çok içli dışlı olma. daha ortada bir sey yok, ne olacağı belli olmaz boşa yüz göz olmaya gerek yok diye 😂 öyle de oldu. mesela kücük eltim sevgiliyken bile hep gitti, geldi vs. simdi kan ağlıyor 😂😂 kv her işte onu arıyor bize ellemiyor 😂😂

gitme. millet zaten telaşlı kalabalık. kimse orda sana zaten ilgi göstermeyecek iyice tribe gireceksin 😂 daha tanışma, söz nişan bir sey yok sizin bu beklentiler de beni öldürecek. ne mana yani neden yapsınlar. su an siz onların neyisiniz ki? biz nişana kadar birbirimizi iftara bile çağırmadık 😂😂 annem hep derdi ki çok içli dışlı olma. daha ortada bir sey yok, ne olacağı belli olmaz boşa yüz göz olmaya gerek yok diye 😂 öyle de oldu. mesela kücük eltim sevgiliyken bile hep gitti, geldi vs. simdi kan ağlıyor 😂😂 kv her işte onu arıyor bize ellemiyor 😂😂
Sizin de tuhaf aileniz sevgilinizi tanımak istemedi mi? Nişan olana kadar nasıl insanlar merak etmediniz mi?

Sizin de tuhaf aileniz sevgilinizi tanımak istemedi mi? Nişan olana kadar nasıl insanlar merak etmediniz mi?
sevgilimi tanıdılar canım. ailesini de zaten biliyorlardı sadece girip çıkmadılar. yoksa esim gidip geliyordu. mesela benim esim de abimin düğününe gelmedi. çağırmadık cünkü 😂 hatta ben anneme gelsin ister misin demistim o da kafamız kalabalık olacak ilgilenemeyiz ertesi gün kahvaltıya cagir istersen demisti. yani illa kötü niyet anlamayın. ailesiyle de 2 kez tanışma maksatlı oturuldu konusuldu düğün vs hakkında. şu an gayet de iyi anlaşırlar mesela 😂 ama daha adı konmadan bu kadar içli dışlı olmak bana göre sağlıklı değil.

Etek, eşarp ne alaka ya? İlk defa böyle bir şey duyuyorum. Siz de farklı kültürden insanlardan böyle şeyler beklemeyin bence. Gelinim benden böyle bir şey beklese daha çok bekler. Aklımın ucundan dahi geçmez etek falan göndermek. Çok saçma geldi. 😐

sevgilimi tanıdılar canım. ailesini de zaten biliyorlardı sadece girip çıkmadılar. yoksa esim gidip geliyordu. mesela benim esim de abimin düğününe gelmedi. çağırmadık cünkü 😂 hatta ben anneme gelsin ister misin demistim o da kafamız kalabalık olacak ilgilenemeyiz ertesi gün kahvaltıya cagir istersen demisti. yani illa kötü niyet anlamayın. ailesiyle de 2 kez tanışma maksatlı oturuldu konusuldu düğün vs hakkında. şu an gayet de iyi anlaşırlar mesela 😂 ama daha adı konmadan bu kadar içli dışlı olmak bana göre sağlıklı değil.
Biz geçen amcamla yemek yiyorduk dışarda. Haber geldi kuzenime arkadan çarpmışlar yanında kız arkadaşı varmış. Kız arkadaşı da 2-3 senelik ama asla tanışmak istemiyor🤣 biz kaza yerine gittik orda kız kaçıyor resmen amcam iyi misiniz dedi kız hiiiiiç cevap bile vermiyor yengem bari fotoğrafını göreyim dedi yok. Aramızda esprisi geçmişti yüz görümlük istiyor diye. O da kuzenime aileler nişanda tanışır diyormuş şok olmuştu bizimkiler. Ortası olmalı illa ya. Ben de malesef ortayı hiç bulamadım

e ne yapsinlar, o foto albümleri devamli ortaya saçılan seyler. ileride denk gelse birinin yeni eşi gorse daha mi hos:) en iyisi bence 🥰 simdi sosyal medya çıktı, bazen görüyorum coktan ayrilmislar kiz baskasiyla evlenmis, cocuk biel yapmış. hala baska arkadaşın insta fotosunda duruyor kabak gibi sarmas dolas fotolari. hic hos degil. konu sahibi de dugune gitse elbette toplu fotoya çağırilacak (eger cagirmazsa alinir küser vibe'i aldim zaten) sonra uğraş dur. hic gerek yok.

bir de dogulu diye davetiye+hediye bekliyormus. o kadar doguluysa,adetine düşkünse sevgili yapmak, beraber ortada söz olmadan akraba gezmek ne? hic uygun mu doğu adetine?
Bununla ilgili çok güzel bir anım var 😂 benim salak kuzenim kız kardeşinin düğününe rus sevgilisini getirdi. Düğünde kızla boy boy fotolar çekildiler. Aile fotosunda bile vardı kız. Sonra düğündeki gelen altınları görünce özendi düğün istedi. Teyzem yanaşmadı kızı istemedi. Kız kuzenimi geri döncem diyerek kandırıp memleketine geri döndü orda da başkasıyla evlendi çocuk yaptı. Hala aile fotosunu gördüğümüzde bu kız niye gelmişti yaaa diye konuşuluyor kuzenimle dalga geçiyoruz 😂😂

X