Erkek arkadaşın abisinin düğünü

Evet aile yapıları uygun değil derken sayın kayınvalide adayı ve eş adayından gördüğüm samimiyet çok ilginç geliyor Kızlar daha istekli olurken bu konularda biz de tam tersi durumlar, hiç kızı yok sanırım ondan bu kız sevdası
Sen yine de dikkat et bazı ailelerin kafası çok farklı çalışıyo ne yazıkki. Bırak seninle ailenle tanışmak için onlar ayağına gelsin. Bazı aileler buna bayılıyo zira seninkiler de öyle gibi. Sen gitme dinle beni :KK48:

Mesajınız için teşekkür ederim Ailemin düğünden haberi var ancak henüz izin konusunu konuşmadık gitme gitmeme muhabbeti dediğiniz gibi erken olduğu için.. Kendi ailemi az çok tanıyorum ve gitmeme ancak yanımda biri ile müsade ederler gibi geliyor. Ben her iki taraf açısından da nasıl düşünülür diye sormak isterim çünkü çok yabancıyım bu durumlara ☺️

Ailenizin haberi olucaksa ve izin vericeklerse gitmeniz uygun olur diye düşünüyorum
Ama kiminle gideceksiniz öncesinde erkek tarafıyla tanıştırmanızı öneririm. Orada tanışmasınlar yani.

Sen yine de dikkat et bazı ailelerin kafası çok farklı çalışıyo ne yazıkki. Bırak seninle ailenle tanışmak için onlar ayağına gelsin. Bazı aileler buna bayılıyo zira seninkiler de öyle gibi. Sen gitme dinle beni :KK48:
Şimdi bir sorun daha oluşuyor o zaman erkek arkadaşıma bunu anlatma kısmı :) Öyle meraklı ki herkese abim damat oluyor sıra bana geliyor bu da gelin demeye:halay:

Ya insan arkadasinin bile davet edildiginde abi/ablasinin dugunune katiliyor. Gayet sifatiniz belli yani. Kiz arkadasisiniz. Ozel gunlere katilmak icin illaki yuzuk takilmasi sarti mi var? Aileniz biliyormus, gizli sakli bir durum da yok. Ustelik bu dugunden dolayi sizin sozunuz ertelenmis. Eger o gune kadar mevcut durumunuz degismezse gidin. Taki takmaniza gerek yok bence.

Ya insan arkadasinin bile davet edildiginde abi/ablasinin dugunune katiliyor. Gayet sifatiniz belli yani. Kiz arkadasisiniz. Ozel gunlere katilmak icin illaki yuzuk takilmasi sarti mi var? Aileniz biliyormus, gizli sakli bir durum da yok. Ustelik bu dugunden dolayi sizin sozunuz ertelenmis. Eger o gune kadar mevcut durumunuz degismezse gidin. Taki takmaniza gerek yok bence.
Ah bu “elalem ne der” furyasından kurtulamamak ve sonrasında ne ile karşılaşılır bilememenin verdiği o istemsiz düşünceler işte bu noktaya sürüklüyor :KK43: :kızgın:

Şimdi bir sorun daha oluşuyor o zaman erkek arkadaşıma bunu anlatma kısmı :) Öyle meraklı ki herkese abim damat oluyor sıra bana geliyor bu da gelin demeye:halay:
Topu ailene at uygun düşmez dediler falanlar filanlar. Çok istiyorlarsa gelsinler tanışşsın aileler ocağa daha bi dünya zaman var her akşam hazırlık yapmıyorlar herhalde. İlla söze gerek yok yani

Evet insanları keşke analiz edebilse ne yapar ne der önceden kestirebilsek ancak malesef :KK43: Daveti kendisinin erkek arkadaşım aracılığıyla yollaması ve özellikle erkek arkadaşımın bu konuda kırılabileceği fikri beni düşündürüyor açıkçası. Çünkü kendisi çok istekli, genelde biz kızlar hep olayın ciddiyeti bilinsin edilsin tanışalım tanıştıralım isteriz bizim ilişkide daha farklı :)

Bence bir bahane bulun.
Hatta olduğu gibi de söyleyin buna alınıp darılacak bir şey yok. Topu ailene at.
Bir şekilde tebriklerini ilet nezaketen ama gitme.

Sana bir anımı anlatayım.

Nişandan sonraki bir dönem. Yaşayacağımız şehir farklıydı. Ev-eşya için günü birlik şehir değiştirdim zorlandım.
Kayınvalidem sürekli kal. Kardeşinle kal. Nişanlımın dayısında kal diye ısrar ederlerdi. Ailemde kalmama asla müsaade etmedi.
Evlendim bir kaç yıl oldu. Hala bunun muhabbetini döndüyor bir sürü insan içinde. Önceleri anlamamıştım.
Büyük zannettiği beyniyle beni ve ailemi teste tabii tutmuş. Ailem izin vermeyerek resmen çok doğru bir hareket yapmış.
Eğer kalsaydım bugün bu olayı daha farklı anlatıyor olacaktı. Namusuma laf uzatmak için bahane yani. Ahlak anlayışı böyle bana göre pis zihniyetli.

Benim olayımı 10 üzerinden 7-8 olarak değerlendirirsek, karşı aileyi tanımıyorsun bu yüzden benim kayın aile gibi çıkarsa şiddet olarak 10 üzerinden 4 diyelim başınıza kakılma ihtimali var. Ve bu bir ömür sürecek.

Topu ailene at uygun düşmez dediler falanlar filanlar. Çok istiyorlarsa gelsinler tanışşsın aileler ocağa daha bi dünya zaman var her akşam hazırlık yapmıyorlar herhalde. İlla söze gerek yok yani
Geleceklerken ben erteledim işim nedeniyle :KK48: ama topu sanırım aileye atma fikri mantıklı olabilir :) Bakalım o zamana kadar neler olacak çok teşekkür ediyorum fikirleriniz için :KK16:

Bence bir bahane bulun.
Hatta olduğu gibi de söyleyin buna alınıp darılacak bir şey yok. Topu ailene at.
Bir şekilde tebriklerini ilet nezaketen ama gitme.

Sana bir anımı anlatayım.

Nişandan sonraki bir dönem. Yaşayacağımız şehir farklıydı. Ev-eşya için günü birlik şehir değiştirdim zorlandım.
Kayınvalidem sürekli kal. Kardeşinle kal. Nişanlımın dayısında kal diye ısrar ederlerdi. Ailemde kalmama asla müsaade etmedi.
Evlendim bir kaç yıl oldu. Hala bunun muhabbetini döndüyor bir sürü insan içinde. Önceleri anlamamıştım.
Büyük zannettiği beyniyle beni ve ailemi teste tabii tutmuş. Ailem izin vermeyerek resmen çok doğru bir hareket yapmış.
Eğer kalsaydım bugün bu olayı daha farklı anlatıyor olacaktı. Namusuma laf uzatmak için bahane yani. Ahlak anlayışı böyle bana göre pis zihniyetli.

Benim olayımı 10 üzerinden 7-8 olarak değerlendirirsek, karşı aileyi tanımıyorsun bu yüzden benim kayın aile gibi çıkarsa şiddet olarak 10 üzerinden 4 diyelim başınıza kakılma ihtimali var. Ve bu bir ömür sürecek.
Çok üzücü gerçekten böyle şeyler :KK43: Hiç kimse yaşamak istemez doğru söylüyorsunuz çok ince düşünüp sık elemek gerekiyor. Keşke bunları düşünmek ve konuşmak yerine daha dolu şeylere zaman harcasa herkes. Tecrübeleriniz ve verdiğiniz fikirler için teşekkür ediyorum :KK200:

Çok üzücü gerçekten böyle şeyler :KK43: Hiç kimse yaşamak istemez doğru söylüyorsunuz çok ince düşünüp sık elemek gerekiyor. Keşke bunları düşünmek ve konuşmak yerine daha dolu şeylere zaman harcasa herkes. Tecrübeleriniz ve verdiğiniz fikirler için teşekkür ediyorum :KK200:

Ben böyle şeyleri asla dert etmem konu etmem edenlerede lafımı esirgemem.
Fakat böyle bir kv sahip olunca maalesef ne yapsam 2 kez düşünür oldum.
Eskiden böyle tavsiye vermezdim git derdim ne olurki derdim.
İnsanların kafasında ne tür pislik olacağını kestiremiyorsun.

Umarım sorunsuz halledersiniz...

5 senelik evliyim 2012 de eşimin abisi evlendi sadece ailesini tanıyordum sevgiliydik düğüne bende davet edilmiştim ve gittim hiçte pişman olmadım
Düğünden sonra akrabaları bir sürü güzel söz söylemişler eşime ve ailesine ondan sonra her davetlere çağırdılar beni bayram seyran herşeylerine gittim resmî olarak nişanlı değildik ama öyle gelişmişti olaylar sonrası zaten çok hızlı oldu herşey 1 hafta içinde söz nişan yapıldı 8 ay sonrası düğün
Bu anlattığım olaylarda toplamda 1 yıl içinde oldu
Sizin içinizden nasıl geliyorsa öyle davranın kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz ki zaten aileler de biliyormuş şimdiden hakkınıza hayırlısı olsun

Neden tereddut ettiniz ki. Alt tarafi bir dugun erkek arkadasiniza eslik edeceksiniz bunda yadirganacak ayiplanacak ya da teste tabi tutulacak ne var? Zaten aileler biliyor iliskinizi ve bir ay sonrasinda isteme olacakmis. Bence asil gitmezseniz onlara karsi guvensiz oldunuzu dusunurler. Sahsen erkek kardesim olsa ve sirf benim dugunum yuzunden isteme ertelenmis olsa ben dugnde kardesimi ve sevgilisini gormek isterim. Ayrica nisanli olsaniz ne fark ediyor su anki durumunuzdan farki ne olacak sadece parmaginizda ki yuzuk. Hali hazirda aileler iliskiyi biliyor siz erkek arkadasinizin ailesiyle yuz yuze olmasa da iletisim halindesiniz.ben olsam erkek arkadasimin hevesini de kirmazdim.

Düğünde aileler akrabalar olacak sizi ilk defa aile üyeleri ile oğlumuzun kızkarkadaşı diye tanıştıracaklar ve sizin yanınızda aileniz olmayacak karar sizin ben olsam gitmezdim çok istiyorlarsa aileler tanışır söz olur aile ile birlikte düğünde gidilir hem siz hem aileniz gereken saygıyı gösterirler

Evet işte bende sonuçlarının ne olabileceğini bilmiyorum açıkçası bu nedenle fikirlerinizi sormak istedim. Yalnızca erkek arkadaşım ve annesinden aldığım içten teklif ve oraya beni müstakbel eşi/gelini olarak götürme fikri hoşuma gitti açıkçası. Fakat dediğim gibi artı ve eksilerini tam anlamıyla kestiremiyorum. Teşekkür ederim fikriniz için
En iyisi ne fazla laubalilik yapmadan az içli dışlı olursan okadar itibarın çoğalır kendini koruma mekanizması olarak düşün çizgiyi aşarsanız onların aşmalarına izin verirseniz kuralların hiçe sayılır bu ayrıntıya özen göstermeyeler ilerde çok yıpratılıyor ne yazıkki

Hanımlar herkese merhaba.
Ciddi düşündüğümüz ve ailelerin bildiği bir ilişkim var. Kısmetse Şubat ayında tanışma-söz-nişan düşünüyoruz. Daha erken olmasını isterdik ancak Ocak ayında erkek arkadaşımın abisinin düğünü var.

Soruma gelecek olursam ailesi beni düğüne davet etti. Tek başıma değil ancak bir kuzenim vs. ile gitmeyi düşünüyorum. Sizce doğru mu düşünüyorum ? Ve eğer gidersem de takı takmalı mıyım ?

Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim. ☺️

Konuma bir düzeltme eklemek istiyorum: Ailemi tanışma olmadığı için davet edemiyorlar malesef, gelmeyeceklerini ben de biliyorum. Ailemin de gelmesi isteklerini ilettiler bana ancak bu mümkün gözükmüyor. Etrafımda hiç evlenen kardeşim yakınım olmadı bu nedenle çok yabancıyım durumlara. Görüşleriniz için tekrar teşekkür ederim

Düzeltme 2: Ailemin düğünden haberi var ve sanırım yalnız olmamak koşuluyla gitmeme izin verirler gibi geliyor. Daha önce hiç böyle ciddi bir konu olmamakla beraber genelde rahat büyüdüm buna istinaden tahmin ediyorum. Ancak doğru olan gitmek midir gitmemek mi karar veremedim ☺️

Ben gitmiştim o aileyi tanımak için güzel bi fırsat oluyor iyki de gitmişim..

Evli olmasaydım sanırım bu konuya git tabi ki neden gitmeyeceksin ki? Sevgililik arkadaşlık da değil mi zaten, gitmemen ayıp olur yazardım. Aslında düşüncelerim yine aynı ama, kocaman bir ama var işte. Elalem ne derden ziyade, eşinin ailesi ne düşünür, yıllar sonra bu konunun size geri dönüşü ne olur bilemedim. Türkiye şartlarına göre çok daha rahat bir ailede ve şehirde büyüdüm. Biz ciddi bir adım atmazdan evvel eşimin kuzeninin düğün gününü öğrendik. Eşim düğüne katılmamı istediği için nişanı hemen düğün öncesine sıkıştırdık. Zaten dileğimiz aile arasında bir nişandı. Nişanlı olmasaydık ailem düğüne katılmama izin vermezdi, ben de ailemin izni olmadan katılmazdım zaten. Bu arada abi ve kuzen bir değil diyenler olursa, eşimle ikimiz, kuzenlerin birbirini kardeş gibi gördüğü ve birlikte büyüdüğü bir bölgede yaşıyoruz. Kültürümüz gereği, kuzenlerimizi kardeşimiz olarak görürüz.

Benzer bir durum yaşadık, kardeşimin eşini çok önceden tanıyorduk, benim düğünümde ilişkileri yeni yeni başlıyordu. Davetiyesine ailesi de yazdım fakat arkadaş gruplarının hepsini öyle çağırdım. Ailesi gelip tanışmıştı, ve öyle düğüne gelmişti. Aslında uygun olan, annesinin size gelip bir çay kahve içmesi, başka hiç bişey konuşmanıza gerek yok. O zmn gitmeniz hoş olurdu. Yoksa ben gitmezdim, tüm aile sizi görecek büyük haksızlık.

X