Erkek arkadaşın abisinin düğünü

Melike8961

Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2018
36
62
35
Hanımlar herkese merhaba.
Ciddi düşündüğümüz ve ailelerin bildiği bir ilişkim var. Kısmetse Şubat ayında tanışma-söz-nişan düşünüyoruz. Daha erken olmasını isterdik ancak Ocak ayında erkek arkadaşımın abisinin düğünü var.

Soruma gelecek olursam ailesi beni düğüne davet etti. Tek başıma değil ancak bir kuzenim vs. ile gitmeyi düşünüyorum. Sizce doğru mu düşünüyorum ? Ve eğer gidersem de takı takmalı mıyım ?

Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim. ☺️

Konuma bir düzeltme eklemek istiyorum: Ailemi tanışma olmadığı için davet edemiyorlar malesef, gelmeyeceklerini ben de biliyorum. Ailemin de gelmesi isteklerini ilettiler bana ancak bu mümkün gözükmüyor. Etrafımda hiç evlenen kardeşim yakınım olmadı bu nedenle çok yabancıyım durumlara. Görüşleriniz için tekrar teşekkür ederim

Düzeltme 2: Ailemin düğünden haberi var ve sanırım yalnız olmamak koşuluyla gitmeme izin verirler gibi geliyor. Daha önce hiç böyle ciddi bir konu olmamakla beraber genelde rahat büyüdüm buna istinaden tahmin ediyorum. Ancak doğru olan gitmek midir gitmemek mi karar veremedim ☺️

Son düzenleme:
Gitmemelisiniz.
Aileniz ne düşünür? Onların haberi olacak mı?
Evet ailemin haberi var düğün olduğund ve nişanımızın bu yüzden düğün sonrası tarihe kaldığından. Aynı şekilde düğüne davet edildiğimi de biliyorlar ancak henüz gitme gitmeme mevzusu konuşulmadı izin verirler ama tek başıma vermezler diye düşünüyorum

Evet ailemin haberi var düğün olduğund ve nişanımızın bu yüzden düğün sonrası tarihe kaldığından. Aynı şekilde düğüne davet edildiğimi de biliyorlar ancak henüz gitme gitmeme mevzusu konuşulmadı izin verirler ama tek başıma vermezler diye düşünüyorum
Ailen biliyorsa sorun yok:) bazen erkek tarafı bu tarz hareketleri kullanabiliyor ama aile biliyorsa kuzenle de gitsen olur. Takı takmana gerek yok bence. İstersen daha sonra hatıralık bir ev hediyesi alırsın.

Ne işiniz var daha Nişanlı bile değilsiniz bizim kültürümüze yakışık almaz ama ben illaki gitmek isterim derseniz buyrun gidin fazla içli dışlı olmayın bence sonra daha duymak görmek istemediğiniz ufak tefek tadsız olaylara maruz kalabilirsiniz sinek küçük ama artık o çorba yenmez bir apla tavsiyesi kabul ederseniz ...etmezsiniz kendiniz bilirsiniz

Bunu düşünmek için çok erken.
Ocaktaymış daha düğün.
İnşallah diyin geçiştirin.
O zamana kim öle kim kala.
O gün geldiğinde durum hala aynıysa da gitmeyin.
Aileniz tanışmadan sonra öğrenirse size kızabilir.
Ben olsam kızarım yani.

Eşimle on seneden fazla birliktelik sürecim var. Arada abisi, ablası, kız kardeşi evlendi. Hepsinin düğününe gittim. Hatta biri için şehir değiştirdim. Üçüne de hediyelerini verdim. Bana tuhaf gelmiyor bu yüzden.

Bir şeylerin illa adı mı konulmalı? Abisiyle bie merhabanız vardır herhalde.Bana göre sevgili olmak aynı zamanda en yakın dost olmak. En yakınım dediğim insanın ailesinden kaçmak bana anlamsız geliyor.

Hanımlar herkese merhaba.
Ciddi düşündüğümüz ve ailelerin bildiği bir ilişkim var. Kısmetse Şubat ayında tanışma-söz-nişan düşünüyoruz. Daha erken olmasını isterdik ancak Ocak ayında erkek arkadaşımın abisinin düğünü var.

Soruma gelecek olursam ailesi beni düğüne davet etti. Tek başıma değil ancak bir kuzenim vs. ile gitmeyi düşünüyorum. Sizce doğru mu düşünüyorum ? Ve eğer gidersem de takı takmalı mıyım ?

Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim. ☺️

Konuma bir düzeltme eklemek istiyorum: Ailemi tanışma olmadığı için davet edemiyorlar malesef, gelmeyeceklerini ben de biliyorum. Ailemin de gelmesi isteklerini ilettiler bana ancak bu mümkün gözükmüyor. Etrafımda hiç evlenen kardeşim yakınım olmadı bu nedenle çok yabancıyım durumlara. Görüşleriniz için tekrar teşekkür ederim
Gitsen bile takı takmak sana düşmezki senin abin değil onun abisi sonuçta.

Bunu düşünmek için çok erken.
Ocaktaymış daha düğün.
İnşallah diyin geçiştirin.
O zamana kim öle kim kala.
O gün geldiğinde durum hala aynıysa da gitmeyin.
Aileniz tanışmadan sonra öğrenirse size kızabilir.
Ben olsam kızarım yani.
Mesajınız için teşekkür ederim Ailemin düğünden haberi var ancak henüz izin konusunu konuşmadık gitme gitmeme muhabbeti dediğiniz gibi erken olduğu için.. Kendi ailemi az çok tanıyorum ve gitmeme ancak yanımda biri ile müsade ederler gibi geliyor. Ben her iki taraf açısından da nasıl düşünülür diye sormak isterim çünkü çok yabancıyım bu durumlara ☺️

Eşimle on seneden fazla birliktelik sürecim var. Arada abisi, ablası, kız kardeşi evlendi. Hepsinin düğününe gittim. Hatta biri için şehir değiştirdim. Üçüne de hediyelerini verdim. Bana tuhaf gelmiyor bu yüzden.

Bir şeylerin illa adı mı konulmalı? Abisiyle bie merhabanız vardır herhalde.Bana göre sevgili olmak aynı zamanda en yakın dost olmak. En yakınım dediğim insanın ailesinden kaçmak bana anlamsız geliyor.
Çok teşekkür ederim içtenliğiniz için. Açıkçası düğünden 1 ay sonra düşünülen ciddi durum öncesi erkek arkadaşımın ve annesinin beni bütün ailenin içine çıkarmak istemesi hoşuma gidiyor ciddiyet gibi geliyor bana. Yalnızca konulara çok yabancıyım ve işte şu acaba “ne derler” diye zihnimize işlemiş olan zincirden kurtulamıyorum

Ne işiniz var daha Nişanlı bile değilsiniz bizim kültürümüze yakışık almaz ama ben illaki gitmek isterim derseniz buyrun gidin fazla içli dışlı olmayın bence sonra daha duymak görmek istemediğiniz ufak tefek tadsız olaylara maruz kalabilirsiniz sinek küçük ama artık o çorba yenmez bir apla tavsiyesi kabul ederseniz ...etmezsiniz kendiniz bilirsiniz
Evet işte bende sonuçlarının ne olabileceğini bilmiyorum açıkçası bu nedenle fikirlerinizi sormak istedim. Yalnızca erkek arkadaşım ve annesinden aldığım içten teklif ve oraya beni müstakbel eşi/gelini olarak götürme fikri hoşuma gitti açıkçası. Fakat dediğim gibi artı ve eksilerini tam anlamıyla kestiremiyorum. Teşekkür ederim fikriniz için

düğünden önce isteme nişan yapsanız, ailenle birlikte düğünede gidersiniz. zaten bi adım atılcak düğünden önce olması daha mantıklı. neden düğün sonrası olsun istiyosunuz. sizmi istemiyosunuz ailelermi istemiyo.düğün telaşı geçsinmi isteniyo. bu şekilde gitmen uygun değil hele bide takı falan hangi sıfatla

Çok teşekkür ederim içtenliğiniz için. Açıkçası düğünden 1 ay sonra düşünülen ciddi durum öncesi erkek arkadaşımın ve annesinin beni bütün ailenin içine çıkarmak istemesi hoşuma gidiyor ciddiyet gibi geliyor bana. Yalnızca konulara çok yabancıyım ve işte şu acaba “ne derler” diye zihnimize işlemiş olan zincirden kurtulamıyorum
Anlıyorum siz de haklısınız ama bana manasız geliyor kaçmak. Mesela sevgilinizin arkadaşları da o düğünde olacaktır değil mi? E sizin farkınız nedir? Insanın sevgilisi arkadaşından daha yakın değil midir? Içinizden ne geliyorsa onu yapın, oraya gelin edasında gitmeyeceksiniz ki sonuçta.

X