Erkek arkadaşım ve evlilik

Gerçekten sevse çok daha sık gelir. Açık olmanıza laf ettirmez. 31 yaşında ailesine bağımlı olması da nahoş bir durum. Şimdiye kadar işini kurmalı ya da eğitimini tamamlayıp bir yerlere gelmeli ya da o ışık olmalıydı. Dikkat edin sizi çok seviyor ve ailesine kabul ettirdi diyelim. Evlenince siz de maddi olarak aileye tabi olacaksınız.

Arkadaşım azıcık bekle acele etme halledicem diyorsa halleder. Benim de eski erkek arkadaşım aşırı muhafazakardı ama ailesi kabul etmişti ama biz anlaşamadık bazı konularda o da bir süre beklemişti. Dediğiniz gibi evlendirecek olsalar 31 yaşına kadar bekletirler mi sizce azıcık mantıklı olun 25 e gelmeden evlendirirlerdi
Size önerim evlilik isteğinizi dile getirin ve tahmini bir donem belirleyin örneğin 2 sene veriyorum bu ilişkiye gibi gibi ama bunu tripli değil de normal yolla aktarın hani 2 sene evlilik için ideal yoksa benim de ailem var gibi gibi yani

Merhaba arkadaşlarım kafam o kadar karışık ki hiçbir şekilde çıkış yolu bulamıyorum. Erkek arkadaşımla bir yıldır beraberiz en başından beri ciddi düşündüğünü belli eden hareketler yapıyordu ama daha sonra öğrendim ki ailesi kapalı gelin istiyormuş. Erkek arkadaşım uzakta olduğu için çok buluşamıyoruz ve çok yoğun olduğu için konuşamıyoruzda günde en fazla 2 defa konuşuruz. Yani benimle devami ettirmesi için bir çıkarı yok. Ailemle konuşacam diyip duruyor ama konuşmuyor evlilik için acaba konuşuyorda ailesi kapalı istediği için beni mi istemiyor yoksa erkek arkadaşım konuşmuyor mu konuşmuyorsa benimle konuşma amacı ne lütfen yorum yapın
sızın sevgılınız yok uzgunum oyalanıyorsunuz

Erkek arkadaşım maddi olarak onlara bağlı olduğu ve ailesine rest çekmediğini anlıyorum ben. Sizce benimle evlenmek istiyor mu gerçekten yoksa oyalıyor mu? Ama oyalıyorsa niye oyalasın bir çıkarı da yok
Maddi olarak onlara bağlıysa genelde ne derlerse onu yapıyor erkekler. Dikkat edin söylediklerine. Sözünü tutacak mı? Aileyle yan yana geldiğinizde belki tam anlayabilirsiniz, size huzur verecekler mi. Evlilikten sonra başlıyor asıl olaylar. Evlenmekte bir şey yok.

Muhafazakar bi aileyiz açik gelinlerimiz var.Evlilik asamasnda kimse " kiz arkadasim acik" aciklamasi yapmadi kimseyi ilgilendirmez çünku... Ama erkek arkadasiniz kapali istiyor ilerde kapanir diye dusunuyorsa o zaman is degisir.Sahsi gorusum evlilikte fikir birligi çok onemli... Fikir ayriligi yasadigim biriyle gayet tabi arkadas olabilirim ama hayata genel bakis acimda esimle fikir ayriligi yasamak istemem.

Merhaba arkadaşlarım kafam o kadar karışık ki hiçbir şekilde çıkış yolu bulamıyorum. Erkek arkadaşımla bir yıldır beraberiz en başından beri ciddi düşündüğünü belli eden hareketler yapıyordu ama daha sonra öğrendim ki ailesi kapalı gelin istiyormuş. Erkek arkadaşım uzakta olduğu için çok buluşamıyoruz ve çok yoğun olduğu için konuşamıyoruzda günde en fazla 2 defa konuşuruz. Yani benimle devami ettirmesi için bir çıkarı yok. Ailemle konuşacam diyip duruyor ama konuşmuyor evlilik için acaba konuşuyorda ailesi kapalı istediği için beni mi istemiyor yoksa erkek arkadaşım konuşmuyor mu konuşmuyorsa benimle konuşma amacı ne lütfen yorum yapın
Ailemle konuşcam deyip erteleyen sevgili. Çok dikkat edin. Acele bi karar almayın bence. Erteliyorsa bi sıkıntısı mutlaka vardır

o nişanlanmak üzereyken terk edilirsiniz merak etmeyin. bu bahsettiğiniz kişi maksimum böyle bir karakterde. ailesi kapalı isterken ne diye sizi oyalıyor o zaman? konuşmaması zaten her şeyi gösteriyor niye onun ayrılmasını bekliyorsunuz siz bitirin. günde 2 kere konuşma mı olur?

Sakın sakın kendi hayat tarzından bu kadar farklı bir aileye evlenme. Sonu pişmanlık, sonu hüsran olur.
Üstelik ailesinin gelin kriterini önemseyen adamdan da bir cacık olmaz.
En başından anlamışsın büyük şans. Arkana bakmadan kaç.
9 yıldır evli bir ablan olarak diyorum. Kendi hayat görüşünden farklı bir aileyle içli dışlı olmak kadar insanın ömründen yiyen az şey vardır

o nişanlanmak üzereyken terk edilirsiniz merak etmeyin. bu bahsettiğiniz kişi maksimum böyle bir karakterde. ailesi kapalı isterken ne diye sizi oyalıyor o zaman? konuşmaması zaten her şeyi gösteriyor niye onun ayrılmasını bekliyorsunuz siz bitirin. günde 2 kere konuşma mı olur?
Belki ailesiyle konuşur diye bekliyorum eğer konuşacaksa sonrasında pişman olmak istemiyorum. Bana karşı çok düzgün davranıyor ve ailesinin düşüncesine katılmıyor. İşlerinin çok yoğun olduğunu biliyorum bazen yemek bile yiyemiyor

Belki ailesiyle konuşur diye bekliyorum eğer konuşacaksa sonrasında pişman olmak istemiyorum. Bana karşı çok düzgün davranıyor ve ailesinin düşüncesine katılmıyor. İşlerinin çok yoğun olduğunu biliyorum bazen yemek bile yiyemiyor
Konuşsa olur deseler bile asla mutlu olamazsın.
Bak benim eş ailem bizim aileden taban tabana zıt. Benim ailemde teyzeler dayılar annem hepsi üniversite mezunu, seküler bir ailedir. Bir taraf Egeli bir taraf göçmen. Eşimin ailesi ise yurdum Karadenizli muhafazakar ailesi.
Eşim inancı olmayan, bizim tarafa görüş olarak yakın biri. Ailesiyle falan görüşmedi, söylemedi. Biz evleneceğiz dedi direkt o maksatla tanıştırdı evlendik. Fikrini dahi sormadı. Her zaman benim yanımdadır. Ailesiyle problemlerde benden yanadır. Mesafelidir. Yılda iki kere gider beş gün kalır döneriz. On günde bir annesini arar aramaz. Öyle bir adam. Ona rağmen diyorum. Kendinden zıt bir aileden uzak dur. Eşimi severim. Güzel bir evliliğim var ama keşke ailesi bizim gibi olsaymış. Gittiğim beş gün ömründen bir yıl götürüyor her sene.
Siz de aday da bu kafada değil. Annesine soracak annesinin kriterinden etkilenecek bir tip. Hayatını kaydırır. Cidd manada berbat bir evliliğin olur.

Konuşsa olur deseler bile asla mutlu olamazsın.
Bak benim eş ailem bizim aileden taban tabana zıt. Benim ailemde teyzeler dayılar annem hepsi üniversite mezunu, seküler bir ailedir. Bir taraf Egeli bir taraf göçmen. Eşimin ailesi ise yurdum Karadenizli muhafazakar ailesi.
Eşim inancı olmayan, bizim tarafa görüş olarak yakın biri. Ailesiyle falan görüşmedi, söylemedi. Biz evleneceğiz dedi direkt o maksatla tanıştırdı evlendik. Fikrini dahi sormadı. Her zaman benim yanımdadır. Ailesiyle problemlerde benden yanadır. Mesafelidir. Yılda iki kere gider beş gün kalır döneriz. On günde bir annesini arar aramaz. Öyle bir adam. Ona rağmen diyorum. Kendinden zıt bir aileden uzak dur. Eşimi severim. Güzel bir evliliğim var ama keşke ailesi bizim gibi olsaymış. Gittiğim beş gün ömründen bir yıl götürüyor her sene.
Siz de aday da bu kafada değil. Annesine soracak annesinin kriterinden etkilenecek bir tip. Hayatını kaydırır. Cidd manada berbat bir evliliğin olur.
Teşekkür ederim çok sağolun

Bir genç kızında aynısı başından geçiyor.Erkek arkadaşı ailesinin bunu istediğini söylüyor.Kızda aa öyle mi aslında bende kapanmayı düşünmüyor falan değilim hazır olunca diye buna oyun yapıyor.Arkadaşı aa öyle mi düşünür müsün ne iyi olur ben de isterim aslında vb.Sonuç genç kız hadi sana güle güle diyor...
Kusura bakmayın büyüğünüzüm o yaşta bunu bana söyleyecek..Sen ne dedin derdim.Siz benim arkadaşımın giyim kuşamına karışamazsınız dedim demediği an hadi yoluna derdim.Daha neyi bekliyorsunuz.Ailesini ikna etmesini mi.Dik durun kendinizi bu kadar düşürtmeyin...

Hiç kimse bukadar yoğun değildir. Sadece öncelikleri farklıdır. İsteyen vakit ayırır.
Muhtemelen yolun sonunda sizi kenara atıp ailesinin istediği kapalı kızla evlenecektir.
Yoksa çoktan ailesiyle konuşur adım atardı.

Cok beklentiye girmeyin bugun sizle konusur yarin ailesinin bulduğu kapali kizla evlenir hic sasmaz bu durum zaten uzak mesafedesiniz ara sira konusmaniz varmis baska cok bir paylaşım yok gibi

X