En yakınımken, en uzağım olması..

Cok guzel yazmissinz cok tesekkur ederik.ins ben sonucu ne olursa olsun rabbimden gelene raziyim.bu fikrim hic degismeyecek.
Kimdi acaba o arkadas merak ettim onunda hikayesini okumak isterim.
Pardon karıştırmışım . Gül berg in bahsettiği konu bir önceki yorumda Bahsettiğim konu değil .

Hadi ya evet enteresan yorumlar geliyor gercekten ama ben konuyu acarak her yoruma acik olmus oldum zaten. Okuyacagim mutlkaa merak ettim.
Trajik bir hikaye . Sonuç ne oldu bilmiyoruz . Ancak karıştırmışım . Gül berg in bahsettiği konu o değil .

Zaten cogu hikayenin sonu belli deil okuyorum burdan gecmis konulari falanda. Keske baslandigini givi sonucla ilgilide bilgi verilse. Hem merakli hemde benzer seyleri yapayan biri olarak hikayelerin sonlarini ogrenmek istyrm nedense ben mutlaka yazmayi dusunuyorum

Tam olarak sizinle aynı olmasa da bir yakınımız aynı durumu yasadı.cocuk nişanlıyken herkes ona inrenirken gitti.kız biraz muhafazakar yasıyordu cocugun ailesi cocuk herkes öyleydi.cocuk bu istedigim hayat değil diyerek terketti.hollandaya yerlesti o içkiyi agzına koymayan günlerini iş peşinde geciren adam işi falan bırakıp gitti.hayatına giren kızların haddi hesabı yok.cogu yabancı sorunlara o hayatı ben yasamak istemiyordum demiş.kızımız şimdi baskasıyla evli maşallah cok da mutlu

Merhaba lale'cim.esine de tesekkur ederim yorumu icin ama ufak bi ayrinti vereyim.cokta ozele girmek istemiyorum ama esim bu 2 aylik surecte 3 kere gorustuysek 3undede benden hala cinsel anlamda etkilendigini her anlamda belli edip bosanma konusunda o yuzden sureye ihtiyacini oldugunu soyledi.yani hala dokunmak istyr, yada ozledigini soyluyor.ben israrla busurecte boyle biseyn olamayacgini soyluyorum.ama tensel cekim hala var.
Rica ederim.
Kocama bunu da söyledim, hiç sesini çıkarmadı.

Merhaba lale'cim.esine de tesekkur ederim yorumu icin ama ufak bi ayrinti vereyim.cokta ozele girmek istemiyorum ama esim bu 2 aylik surecte 3 kere gorustuysek 3undede benden hala cinsel anlamda etkilendigini her anlamda belli edip bosanma konusunda o yuzden sureye ihtiyacini oldugunu soyledi.yani hala dokunmak istyr, yada ozledigini soyluyor.ben israrla busurecte boyle biseyn olamayacgini soyluyorum.ama tensel cekim hala var.

Hep gay olabilir mi diye düşünülmüş ama biseksüel de olabilir. Eğer öyleyse size karşı olan durumu normal.
Benim bildiğim bir adam vardı biseksüeldi ama bunu saklıyordu tabi hetero sanıyordu herkes.
Sonra bir kadına aşık olup evlendi. Şuan tabi bilmiyorum son halini eski hayatından tamamen vazgeçtimi nedir haberim yok.
Tabi eşiniz de öyledir demiyorum ama bu son yazdığınıza bakılırsa gay olma ihtimali pek yok o açıdan yazdım bunları.

Biri olmadığından eminim diyorsun ya olma. Seni anlayabiliyorum benim eşim asla yapmaz diye düşünüyorsun ama erkekler öyle değil maalesef. Ben de asla yapmaz dediğim, 5 vakit namaz kılan, anne babası hacı olan erkek arkadaşım beni aldattı, yakaladığımda ise bir an bile vicdan azabı bile çekmedi. Sen ne kadar yapmaz desen bile yapıyorlar. O da aynı bu şekilde ortada bir sorun yokken benden ayrılmıştı inanamamıştım, herkes hayatında yeni birisi olmasa bir erkek ayrılmaz demişlerdi, buna bir saniye bile inanmadım, ama sonra doğru olduğunu öğrendim. Kocan seni muhtemelen sosyal hayatı size göre farklı olan biri ile aldatıyor, umarım hatasını en kısa sürede anlar, bol bol dua et anlaması için.

Hadi ya evet enteresan yorumlar geliyor gercekten ama ben konuyu acarak her yoruma acik olmus oldum zaten. Okuyacagim mutlkaa merak ettim.
Benim bahsettiğim konu "hayatımın dilemmasi" gibi bir konuydu. Konu sahibi de mor dilemma idi galiba.

konu sahibi adamın cinsel eğilimleri olsun başka kadın olsun bişeyler çeviriyor ardından kesinlikle. yapmaz o deme. bana dokunuyo demişsin o ihtimali kaldırmak için de olabilir. takip et kesinlikle bişeyler yapıyo bu adam

Evliliği kaldıramamış sanırım özgürlük vs. vurgusu olduğuna göre. bağımsız, rahat, kafasına göre, sorumluluğu olmadan yaşamak istiyor. Sizi gerçekten sevse bu kadar kolay ayrılık kararı almazdı. ortada bir ilişkisi olmasa da birisine aşık olmuş olabilir bundan dolayı da vicdanen huzursuz olup ayrılmak istiyor olabilir.Allah yardımcınız olsun.

Hanimlar iyi geceler
durumumuzla ilgili son durumu bildiriyorum.esim psikologa gitmeye karar vermis.hatta bulmus bu hafta baslicakmis.ilerleyen zamanlarda da beni cagiracakms sanirim psikolog.

Umarım ikiniz için de olumlu sonuçlar doğurur.

Sorunu doğru tespit eder ve ona göre yöntem geliştirirler.

Eşiniz bu durumda birçok şey amaçlıyor olabilir.

Mesela, süreci ikiniz için de kolaylaştırmak, sağlıklı bir ayrılık yaşamak istiyor olabilir. Ayrılmayı zor bulmuş, evliliğe devam etmeyi kendisi için mümkün kılmaya çalışıyor olabilir. Kimlik bunalımı içinde ve ikinizin de sınırlarını öğrenmek istiyor olabilir.

Psikoloğun işinin ehli olmasını umuyorum.

Hanimlar iyi geceler
durumumuzla ilgili son durumu bildiriyorum.esim psikologa gitmeye karar vermis.hatta bulmus bu hafta baslicakmis.ilerleyen zamanlarda da beni cagiracakms sanirim psikolog.

Bence de iyi düşünmüş zaten psikolojik bir şey olduğu belli bence bibolar olabilir. Kararı alma biçimi bile garip çünkü.

Merhaba hanımlar,
Bir süredir hep konuları okuyup acaba benim yaşadıklarıma benzer bişeyler var mı ne yapmalı, ne düşünmeliyim diye çırpınıyorum. En sonunda bende yazmaya karar verdim.

Eşimle 1 buçuk yıllık söz, nişan evresinden sonra çok severek evlendik.4 yılımız bitmek üzere. Genel olarak çok uyumlu, iyi anlaşan, maddiyat sıkıntısı olmayan, birbirine her anlamda yakışan etrafımızda çok sevilen bir çifttik. Özellikle en büyük şansımız iki aileninde birbirini ve bizi çok sevmesi olabilir. Kayınvalideme annecim diye hitap ederim okadar iyiyiz. İkimiznde güzel meslekleri var. Bundan 2 ay önce misafir dönüşü eşim ayrılmak istediğini ve kararının çok net olduğunu söyledi, evden ayrıldı. yaklaşık 2 aydır ayrıyız. Ailesi şehirdışında olduğu için bekar bir arkadaşınn yanında kalıyor. Neden olarak beni sevdiğini herşeyin iyi olduğunu fakat içinde bir eksiklik olduğunu ve artık böyle bir hayat istemediği söyledi. Ben hayatımın şokunu yaşıyorum tabiki. 1 yıldır bebek için uğraşıp didinirken ve okadar heves heyecanla beklerken evliliğimin bitiyor olması çok canımı acıtıyor. Eylül sonunda anlaşmalı olarak boşanmak için dava açacakmış. Ailesi, benm ailem herkes perişan tabi ama çok kararlı kimsenin elinden bişey gelmiyor.Tüm ailesi, tüm arkadaşları sırtını döndü, iyi karar ver pişman olacaksın diyorlar ama hala aynı.(Herkes gerçekten beni çok sever, annesi tek suçun çok iyi olmaktı kızım diyor.)
*Eşim maneviyat olarak çok zayıfladı, gerçekten farklı bir hayata doğru gidiyor onu hissediyorum. Hayatında başka bir kadın olmadığına eminim ama bu olmayacak anlamına gelmiyor. Sadece şuan yok onu biliyorum.
*Ben kesinlikle içki kullanan bir eş istemem o da içmiyor inançlı ama ilerde içebilirim diyor sanırım özgür olmak istiyorum diyor.
*Seni çok seviyorum ve özlüyorum ama birbirimiz olmadan daha mutlu olacağız gibi hissediyorum diyor.
*Allah rızasıymış, bana yaptığı haksızlıkmış, herkesin üzülmesiymiş şuan umrunda değil ama çok pişman olabilirim onu da hissediyorum diyor.
*Tüm bunların yanında bazen eve eşya almaya geldiğinde sımsıkı bana sarılıp biraz daha doyayım sana,seni özlüyorum diyor.
*En son eve geldiğinde ikimizde hıçkıra hıçkıra ağladık. Ama yapamıyorum işte diyor ısrarla.

Biz 4 yıllık evliliğimzde bir kere tartıştığımızı, bir kere sarılmadan uyuduğumuzu veya bir kere arkadaşlarımızla ayrı ayrı takıldığımızı bilmem.Tüm hayatımız o da bende istediğimiz için birlikteydi.

Şimdi ben rüya gibi giden evliliğimn bir anda bitiyor olmasına mı, şu saatten sonra hayatıma nasıl devam edeceğime mi, hala çok sevdiğimemi, en büyük hayal kırıklığıma mı,haksızlığa uğramama mı yanayım. İçimde ki ateş sönmüyor, acım dinmiyor.. Sadece dua'larla ayakta durup bunun imtihanım olduğunu kabullenebiliyorum. Ne ailem, ne arkadaşlarım kimseyle görüşemiyorum utanıyorum, eziliyorum kendimi eksik hissediyorum.Yapayalnız bu süreci atlatmak daha kolay geliyor. Çünkü kimse anlayamıyor acımı.
Siz söyleyin bana bişekilde aynı acılar, aynı hisler aynı duyguları yaşamış insanlar olarak.. Acım nasıl dinecek? Nasıl eski ben olabileceğim?
Okurken aklıma nedense " kesin büyü var " geldi... Gitsene iyi bir hocaya. Çünkü açıklamalarda eksiklik var bahaneler doğru değil eve gelip ağlaması sarılması zaten yorumsuz. Eşindende eminsin git hocaya bak hamilenin duâsı kabul olurmus bende bol bol duâ ederim sana :KK200:

Hanimlar iyi geceler
güzel gelişme bence.
hep yazdım eşinin başedemediği bir psilolojik rahatsızlığı var.
geçmişte tedavi olmuş yazmıştın ben sorunca.
ama bence o kısmı sana eksik anlatıyorlar.
muhtemel daha ağır bir rahatsızlık geçirdi.
büyük ihtimalle tedaviyi de yarım bıraktı.
gay de değil başka kadın da değil.
başedemiyor.
kimlik bunalımı yaşıyor.
psilolog eşliğinde sana açılacak büyük ihtimalle

X