En yakın arkadaşın yüklü miktarda borç istemesi sorunu

Borç isteyen arkadaştan nefret
Hele ki bukadar büyük rakam okadar hadsizlik ki bu. Sen 5 lira bile istememişsindir ama o senden 50 bin isteyebiliyor fütursuzca
Ben çok yaşadım bunu ufak ufak kırptılar para muhabbeti olunca arkadaşlık bozuluyor zaten şuan onun gözünde kötüsün verme sakın çok saçma sebepten istiyor

Ben aslaaaa vermezdim. İnsanlar kardeşine vermiyor arkadaşınızın trip yapması çok saçma yani. Birde altın olarak alıp altın olarak verecekmiş nasıl göze alabiliyor bunu. Altın hergun artıyor. Kredi çeksin. Asla böyle bişey için kendinizi huzursuz etmeyin az para degil

Param vadelide bozamam de kesinlikle verme

Saglik durumu haric ne kadar yakin arkadas olursak olalim kimseden borc almam, kimseye de borc vermem. Bunu hep soylerim, iyi olan iliskileri bozmaya gerek yok. Direkt boyle soyluyorum ben cunku bahane bulursan onu curutmeye falan calisirlar.

Ayy sizinki de bir degisikmis. Umarim artik en yakin arkadasiniz degildir?

En guzeli sahte sahte taksinlar altinlari. Gecenin sonunda da al anne bu altinlari size veriyoruz desinler yucegonullulukle

En begendigim fikir bu oldu, kesinlikle yapilmali oyle aileye mustehak

Hayatım boyunca kimseye 100 Euro’dan fazla borç vermedim vermem de

Asla ama asla ödemezler ha tabi ödeyebilen borcuna sadık insanlar var o ayrı tek yük de olsa ama o size bana denk gelecek mi sorun orda vermeyin

Maalesef bende zar zor geçiniyorum de para biriktirirkende asla kimseye söyleme

Arkadaşınıza cep telefonu mu aldınız ? O mu talep etti; siz hediye mi ettiniz ?

Arkadaşınız ailesiyle aynı şehirde bile değil. Farklı bir şehirde, aynı evi paylaşıyormuşsunuz. Sizin rızanız olmasa; arkadaşınızın ailesi eve dahi giremezdi.

Arkadaşınızın elinden ailesi de olsa; kimse parasını zorla alamaz. Herkesin maaşı, şahsi banka hesabına yatıyor.Vermiyorum demesi yeterli.

Evlenecek yeterliliğe sahip, iş güç sahibi bir insan; kendi haklarını korumayı da bilmeli.

Hiç mantıklı gelmedi. Olaya duygusal bakmayın. Odeyememe ihtimali çok fazla. O parayı verip unutacaksaniz canı sağ olsun diyebilecekseniz verin.

Aydan bana bileziğini ver ben düğünde takayım sonra geri vereyim dese daha mantıklı

Aaa hakkaten. Varsa bilezigin öyle ver
Tabii annesi kavga çıkarıp caladabilir

Diğer tecrübeliler akıl versin ben pek bilemem ama siz 3-5 adana burması bilezik alsanız ödünç verseniz düğünden sonra geri alsanız. Paranız bileziğe dönüşür bence uzun vadede kazanç olur size.

Sakın kimse kimseye bir gaflette bulunup; borç veya ödünç olarak bilezik vermesin.
Verdiğiniz borcu asla belgeleyemez ve ispat edemezsiniz.

Düğünde bir olay olur, nikah kıyılsa da kavga çıkar, nikah iptaline giderler vs. O bilezikleri adamın, geline taktığına dair kamera kayıtları delil olur; altınlar adama teslim edilir. Siz de bir bardak soğuk su içmek zorunda kalırsınız.

Ne nakit ne de altın vb olarak; hiçbir şey vermeyin.

Bu da size ders olsun; kadın - erkek hiç kimseye birikim yaptığınızdan ve birikim miktarınızdan bahsetmeyin.

O değilde ben cidden arkadaşınızın nişanlısına üzüldüm. Vampir bir ailesi olan, birey bile olamamış, elindeki paraya bile sahip çıkamayan ezik annesinin ağzına bakan biri ile bir ömür geçer mi ya? O çocuğun birazcık aklı varsa arkadaşınızı bırakır zaten. Kimse ailesini seçemez. Kaldı ki o kadar yokluk ve köy hayatına rağmen oğullarını okuyup meslek sahibi etmiş insanları paraları yok diye aşağlayan bir kadının kızı ile aklı olan evlenmez zaten. Oğlanın ailesi en azından daha onurluymuş paraları yok ama en azından arkadaşınızın ailesi gibi çocuğun parasına maaşına çökmemişler de çocuk iyi kötü düğün hazırlığı yapabiliyor. 10 bilezik düğünde kızın ailesinin kıyafetini almak falan nedir. Eminim kızın ailesi o çocuğun binbir zorlukla aldığı kıza taktığı altına da çöker. Arkadaşınızın ailesi damat değil yolunacak kaz arıyorlar bence sadece gelen kazın tüyünü beğenmemişler . Zaten zengin varlıklı bir ailenin oğlu olsa o vampirlerle muhattap olma çoktan arkadaşınıza tekmeyi basardı. Kız arkadaşınızın bir karakteri ve kendine saygısı yok çünkü. Bence sizde biraz biraz o kızdan ayrılın zira sizin arkadaşlığınızın geleceği bile eminim kızın annesinin iki dudağı arasında.

Yanlış düşünüyorsunuz, en yakın arkadaşım evet ama hatalı olabilir. Gözünü kırpmadan vermek de doğru değil bence çünkü arkadaşlığı sarsıyor böyle şeyler işin içinde iş var.

Gerçekten çok haklı bir bakış açısı…

O dugununde bilezik takip hava ata ak diye sen niye 50 binlirandan olasin ?! Bosver kenarda tek birikimin var guvenmiyorsa kendine evlenmesin .anneside hakli kiz para vericek damat onun parasiyla mi bilezik takacak 2gun sonra bosanir bnm kaybettigimin yaninda 50 bin ne ki der parayida vermez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…